0 oy
162 göst.
Diğer kategorisinde (20 puan) tarafından

Kızlar 8 sene sonra tüp bebekle evlat sahibi oldum çok şükür <3 2 ay 10 günlük hanımefendi kontrolümüz vardı dün kilosu 6850 boyu 60 cm olmuş,hem anne sütü hem aptamil mama içiriyorum 1.ayda 5030 kiloydu 55 cm di.

Doktorumuz mama konusunda pek zorlama biraz fazla kilo almış dedi,aslında fazla mama vermiyorum günde 5 defa ancak. Emeklerken filan kilo verir herhalde dimi yani obez olmaz herhalde :)

9 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Emzirirken mama vermek hemde 5 defa
(20 puan) tarafından
Sütüm yeterli değil ama mecbur veriyorum mamayı
tarafından
Sen doktoru dinle nediyor odur
-Reklam-
+1 oy
(13,956 puan) tarafından
Anne sütü aliyor olsa sadece kilosu sorun olmaz ama niye mamaya bu kadar yükleniyorsun. Bu kadar kilo almasi hoş bişey gibi geliyor ama yazik bebeğin kalbini yorarsin. Anliyorum kilolu olunca mutlu oluyorsun ama doktoru dinle mamayi azalt. 
0 oy
(934 puan) tarafından

Allah'tan fazla vermiyorsun:wassat:

(20 puan) tarafından
5 kere fazla mı :) 1 gün için
0 oy
(119,663 puan) tarafından
kiz catlatirsin hic 1 ayda 1 kilo 800 gram alirmi bi bebek ne ettin bacim
(20 puan) tarafından
Almış valla iştahlı çocuk ne yapayım :)
(119,663 puan) tarafından
kiz deme oyle obezite harici saglik sorunlari olur seker falan cikar yapma
0 oy
tarafından
5 defa çok bnce emzir çoğu kez bnm sütüm yetmiyor sanıyordum kızım asla mama içmiyor hep emmek istiyor 5,5 aylık mamayı ikinkez vermeme rağmen çığlık kıyamet anca 50 mln 25 ml içiyor oda ite kaka anca ağzına sıkıyorum biberonla
0 oy
(448 puan) tarafından
Anne sütü alan bi bebek için 5 defa cok. Bir ayda 1 kilo 800 gram almış cok fazla. Mama konusu cok dikkat edilmesi gereken bir durum fazlası zarar daha dikkatli verin bence doktoru dinleyin
0 oy
tarafından
düzenlendi
Canım takilma benim bebeğim sadece mama içiyordu  o ayda 6 kusur kiloydu 4 cu ayda 8 kusurlu birseydi 6 ci ayda 10 buçuk kiloydu doktor bana kızdı bu çocuk obez mi olacak diye neyse bizimki bir emekleye başladı yürümeye şimdi 23 aylık 12 kilo yani 6 ci aydan sonra kilo almiyor diş çıkıyor zaten bebekte yeme isteği azalıyor dişlerin ağrısından  birde emekleme vs olayları başlıyor kilo alımı yavaşlıyor hiç takılma bence bırak ilk altı ay aldığı kadar alsın sonra atacak bebek kilosunu 
tarafından
Benimkinde boyu uzundu işte kiloluydu ama yani zaten diş çıkmaya bir başlasın bebeler zorlaniyor ağızları acıyor o zaman yediremiyorsun birde emekleme ve  yürüme başlıyor sürekli hareket halinde oluyorlar atıyor ya hiç takılma aynen ben şimdi  yemiyor diye peşinden koşuyorum Allah'tan mesela ilk altı ay güzel kilo aldı da şimdi normal yoksa nasıl zayıf olurdu
(20 puan) tarafından
Bende ne olucak böyle diye düşünmeye başlamıştım neyse kafama takmayayım da olan sütüm de kesilmesin bari :) benimkide normale döner inşallah
tarafından
Yani kısacası acıkıyorsa bebeğin  ver  anne sütü ve mamayı kısma yani
(20 puan) tarafından
Diğer yorumlara göre siz beni biraz rahatlattınız valla :) herkes topa tutmuş beni baksanıza
tarafından
düzenlendi
Yok canım ya mükemmel bakabilen varmı Allah aşkına bebeğine iştahlı ise ne yapacaksın bizimkide öyledi yani inan diş çıkarmaya başlayınca çok hasta oluyor emeklemeye başlayınca hiç durmuyor almiyorki kilo hani bizim bebegimizde 6 yılın sonunda oldu çok üstüne düştüm benimkide ondan kilolu idi başta bide iri bebek olarak doğdu yani rahat olun içiniz rahat olsun bir yaşına falan girsin hala kilolu olursa ona göre önem alırsınız şimdi 2 aylık bebekten nerden belli olacak herkess hemen annelere yükleniyor her bebek aynı değilki zaten yeterince baski oluyor üzerimizde bence kesme bebeğin sütünü mamasını acıkinca verirsin , 1 yaşına girsin gene dediğim gibi kilolu olursa o zaman önlem alırsınız  daha çok küçük bebeğiniz düzeninizi bozmayın acıkıyorsa içsin bebek
0 oy
(7,341 puan) tarafından
Kız 2 ayda 2 kilo almış doğru soyluyo doktor neden mama veriyosun 
(20 puan) tarafından
Sütüm yeterli değil,zaten 4 kilo üzeri doğdu doktor doyurmak zor olur demişti öyle de oldu :)
(7,341 puan) tarafından
Canım güzelde valla beni de korkuttu çok hızlı kilo aliyo kaç kilo doğdu bu çocuk şimdi
(20 puan) tarafından
4115 kilo doğdu. Valla bilmiyorum ki ya mamayı azaltırım o zaman
(7,341 puan) tarafından
Ya azaltmak değil de şey yap ne kadar içmek istiyosa o kadar içsin hani şu kadar iciyodu o kadar içsin deme doysun yeter kilo aliyo diye de aç kalmasın çocuk evet hızlı kilo almış öyle çokta abartilcak bi kilo değil bi süre devam et bakalım dediğin gibi emeklemesi yürümesi diş çıkarması hee hastalik dönemi çok kilo kaybı oluyo bebeklerde o zamanlarda dengeler aç bırakma çocuğu
0 oy
(10,114 puan) tarafından
Kiz anne sutu aliyosa 5 defa cok fazla degilmi mama. Ben hic mama vermedim ikisinede ama bana fazla geldi. Ve 1 ayda 1.800 kilo

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 315 göst.
12 Mart 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 180 göst.
17 Mayıs 2024 Aile kategorisinde nurr001 (1,523 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 110 göst.
30 Mart 2024 Aile kategorisinde Ruveydacacan (894 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 147 göst.