0 oy
601 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde tarafından
İlk defa bir güveç tencere de yemek yapayım dedim.temcere de 101den almıştım ilk kullanımda biseyler gerekiyormuş sanırım yağlama falan .yapan bilgisi olan yazabilir mi 

11 Cevaplar

0 oy
tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
İçine yağı koy iyice yağla her yerini ya ocakta pişir yada fırına koy kokusu çıksın diye yapılır yoksa yemeğe çok kötü koku geçiyor yiyemezsiniz yani 
tarafından
Ocakta da olur mu internette 200 derecede 2 saat fırında diyor da.temcere 15 TL 200 derecede 2 saat fırın yanarsa kaç tencere parası yakar bilemedim :)
tarafından
Ben ocakta yaptım valla fırın çok elektrik harcıyor dediğin gibi
tarafından
Çok teşekkür ederim yardımcı olduğun
tarafından
Rica ederim canım
-Reklam-
0 oy
(3,446 puan) tarafından
Canım o içi toprak güveç olanlara yapılıyor bildiğim kadarıyla ben küçük guvecler aldım yıkadım kullandım içi parlak olanlardan değil mi senin ki 
tarafından
Yok parlak değil her yeri aynı.netten baktım 2 saat fırında pişecek falan diyor
tarafından
Yapmasam ne olur ki sebzeleri de dogramistim
(3,446 puan) tarafından
Bı fotosunu atsana
0 oy
(15,582 puan) tarafından
Küçük olanları kullanıyorum ama yağlama falan yapmadım hiç eğer içi cilalı ise gerek yok ama sadece toprak ise yaglamak gerekir Google ye sor daha iyi bilgi alırsın 
tarafından
Baktım biraz da 200 derece de 2 saat pişecek falan diyor .alipta yapmadan kullanan var mı ki dedim yada daha kolay bi şekilde halleden
(15,582 puan) tarafından
Yalnız kullanimda çatlamasina sebep olursun üzerinde yazıyor mu peki belki vardır
0 oy
(6,360 puan) tarafından
Bwnim eşim almştı aldıgı adam kullanmadan önce fırınd pişirin demiş
0 oy
(2,448 puan) tarafından
Karışık biseydi o canım ya bezle yağla siliyorsun falan netten bak istersen
0 oy
(843 puan) tarafından
Güvecini ve fırına verebileceğin bir tepsiyi birde bir paket margarini al. Fırına git onlar yaparlar canm
(843 puan) tarafından
Sen yemeğini şimdilik tencerede yap :) onlar bir gece fırınlıyor çünkü güveci
0 oy
(682 puan) tarafından
Aynen canım bızım burda yaglayıp ıcınede saman doldurup fırına koyarlar 
0 oy
(1,374 puan) tarafından
Canım yağlayıp ekmek fırınına koyulması gerekiyor ilk kullanımdan önce
0 oy
tarafından

Tencere bu işte 

image

tarafından
Hepinize çok teşekkür ederim sanırım basaramiycam döktüm normal tencereye koydum ocağa :)
0 oy
(349 puan) tarafından
Ay vala agladım ustune basım catlıyor cok ahlaksız bı soru okudum ıcınden gövec cıktı
tarafından
Ahlaksız bişey yok .ben zaten başlıkta yazdım alakasız diye girmeseydin güzel kardeşim :) herkes bı çok şey soruyor acil bir tecrübeye ihtiyacım vardı sordum ve cevabımı da aldım . başın catliyorsa ilgini çekmeyen başlıklara girme
(349 puan) tarafından
Ne alaka bu cevap ya ben bas agrısına yanlıs okumusum dıorum sana bırsey mı soledım kafam agrısından yanlıs okumusum dıe guldum kendıme
tarafından
Ha pardon ben yanlış anlamışım özür dilerim.ben söyle anladım.zaten basım ağrıyor bide bunları okuyorum gibi anladım.afedersin
(349 puan) tarafından
Hayır canım sıkkın napayım sızın yazıları okuyorum gorunce sasırdım  bıde gırdım baktım gövec dıo bıda okuyunca anladım kafam ole dagılmıs senlık bıse degıl onemlı degıl
tarafından
Güveçte yemek yaptığıma bakma benimde çok canım sıkkın :) bizimde moralimiz düzelir inşallah
0 oy
(5,913 puan) tarafından
Ici parlak puruzsuzse birsey yapmana gerek yok ama degilse yaglayip firinlaman lazim

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 135 göst.
20 Haziran 2022 Moda kategorisinde Rozakayalp (55 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 240 göst.
28 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Piskopos-_civciv-_ (5,803 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 485 göst.
29 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Nisan KC (4,067 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 384 göst.
23 Kasım 2019 Alışveriş-Hediye kategorisinde Dilamm (232 puan) tarafından soruldu

377,809 soru

11,308,334 cevap

34,739 kullanıcı

...