0 oy
235 göst.
Aile kategorisinde (732 puan) tarafından
Geçen yıl 750₺ oturuyordum 1800₺ yaptı oturuyorum bu yıl da her yer de 7bn ve üzeri kiralık ev sahibim açıklama yapmadan 9unfu ayda çıkın dedi yani biz çıkacağız kendisi o fiyata verecek geçen yild@ %25 üstü yaptı bu yıl da daha fazla TL yapacak galiba ki çıkın diyor... Ev bakıyorm yok varsada memur şartı diyor şuan memur şartındanda iyi şartlarım.var ama illede memur diyormne var bu memurda ya kafayı yiycem bunaldım 

10 Cevaplar

0 oy
(7,675 puan) tarafından
Sadece ev sahipleri bu hale gelmedi ki sadece kiralar eleştiriliyor halbu ki para pul oldu
(732 puan) tarafından
Benim sıkıntım şuan ev ve başka birşey düşünemiyrm inan ki bunaldım. Biz 4500'e de raziydik ama direk çık demek ne demek
-Reklam-
0 oy
(7,597 puan) tarafından
Biliyor lar kiracının çaresizliğini yüklendikçe yükleniyorlar vicdansızlar zengini doyuramadığımız için bu hallerdeyiz zaten ülkecek.
(732 puan) tarafından
Geçen yıl şikayet ettim eşim uğraşma dedi bu yıl da sonuna kadar gideceğim valla ev yapsat tamam ama ne market ne bir şey var her yere uzak rampa
(7,597 puan) tarafından
Benimde bodrum katında ışık görmeyen bir yer görmeyen rutubetli basık bir ev ama beşbin istiyor 2500 veriyorum yüzde yüz artış bekliyor bu ay itibariyle evin eksilerini söyleyince hic evi kötüleme sen çıksan yedi bine bayılarak girerler diyo paragöz herif.
0 oy
(2,006 puan) tarafından
Eğer memur kirayı ödemezse evine haciz getirtebiliyor. Bu yüzden sürekli memur şartı arıyorlar. Allah kimseyi kimseye muhtaç etmesin. Şu zamanda zor ama rabbim kirada oturan herkesin yardımcısı olsun ben de içinde. 
(732 puan) tarafından
Amin inşallah canım.
0 oy
(1,465 puan) tarafından
Bizimde 700 dü kiramız bi anda 4 bin diyor kabul etmiyorum ya evi görsen hayatta bu para etmez sireli evlerde doğalgazlı evlerde bizim yukarda 6 7 bin kaldıki bu rutubetli sobalı müstakil eve 4 bib hayatta yetmez bide diyor siz eski kiracımsınız sizi bugün çıkarsam başka kiracı alsam 5 bine verirdim diyor
(732 puan) tarafından
Canm ben çıkacağım zaman ihtarname çekecegm kimseyi otturamayacak hakediyorlar aynen bana da diyecek 6 7 üst taraflarda ki evler markete vs yakın bız uzağız rampa var
(1,465 puan) tarafından
Allah böyle ev sahiplerinin evlerini elinden alsın hak etmiyorlar
0 oy
(696 puan) tarafından
İyide sizi kafasına göre çıkaramaz hak hukuk var çıkın dedi diye çıkmayın bence 
(732 puan) tarafından
Özel sebepler varmış öyle yazmış canm
(696 puan) tarafından
Öyle bir dünya yok özel sebebleri kiracıya açıklamak zorunda kiraya verirken ebesine kadar açıklama yapıyorlar biz diyormuyuz özel söyleyemeyiz diye 10 senen geçmediği sürece kendi veya cocuğu oturmadığı sürece ve kiranı tam gününde yatırdığın sürece kafasına göre seni çıkaramaz. Başka yere fazla kira vereceğine avukada para ver böyle aç gözlülerde haddini bilsin
(732 puan) tarafından
Canm 3 yılıma gireceğim sözleşmyi ilk yıl da yaptık ve her ayın 25'inde ödeme yazdık biz her ayın 15'i 20'si arası gönderdik asla geçtirmek yapmadik
(696 puan) tarafından
Tamam ozaman seni çıkarmak için sebebi yok o zora sokarsa sizde sokun
0 oy
tarafından
Geçen sene çıkın dedı evi satacam dedı kırayı yükselt dedık kabul etmedı üç ay sonra sözleşme otomatik yenılenmıs oldu aradı vazgeçtim satmaktan kırayı yükselttım dedı tabı esım kabul etmedi sana yükselt deyince parasında değilim evi satacam dedın sözleşme otomatik yenılenmıs oldu sozlesmeden once ihtarname falan  gondermedıgın için falan işte tartıştılar bu senede tayın çıktı ama geçen hafta ihtarname gönderdi 12 Temmuz'da son diye esımde dedı  9 gün idare et karakolla ılıskım 21 Temmuz'da kesiliyor hani o güne kadar çıkamam il belli ilçe belli degıl bır aylıgına da ev tutulmaz falan dedı işte bu küfürler etti esımde aynı kapımıza geldı polis cagırdık falan kaçtı gitti tabi polis dedı 9 gün hesabı mı yapılır adam 9 gün için ev mi tutsun falan işte neyse avukatla konuştuk kendı gırecem demıs 4 5 tane evi var kendı oturmayacak mahkemeye verınce bır yıllık kiranı tasınma masrafını ve ıkı yıl da gerekırsr evı mühürelenecek ben o kavgaya kadar uğraşma boşver diyordum eşime ta ki çocuğum herşeye sahıt oldu agladı anne bızı evden atacaklar bız nereye gıdecez dedı günlerce o yaşadıklarını anlattı daha 3 yasında çocuk ya tayın çıkmış zaten gidiyoruz 9 gün ben nereye götürecem evi ayıptır Allâh kımsenın hakkını kımsede bırakmaz
(732 puan) tarafından
Canm o kadar Zor ki gecen yıl şikayet ettim sonra uğraşma dedim devam edelim dedm şimdi %25'in üstü 2250 kiram olacak ama her yerde 6 7 8 bn o yüzden çok diuoe
tarafından
Ya ısterse 500 tl kira olsun 25 ı geçemez ya ızın vermesin kımse mıllet ızın verdikçe kudurdu bunlar benımde imkanım var kirayı veririm sıkıntı değil ama ayıptır ya
0 oy
(5,482 puan) tarafından
Şuan bu pahalılığın sebebi bizleriz gözümüz doymuyo görümcem de diyo şuan 2 bine oturuyo ev sahibi 10 bin yapacakmis sebebi de her yerde öyleymiş ya asgari ücretle geçinen biri nasıl versin bu parayı evin oldu diye şey olmadın ya bı ara seninde yoktu halden anlamaz gözü aç oldu millet nedir o fiyatlar ve bu düşüncem her konuda geçerli dolar dolar diyorlar evde mi dolarla kiraya veriyosun oda mi yurt dışından geldi saçma sapan bahaneler dolar düşünce niye indirim yapmıyorlar madem Allah sonumuzu hayır etsin mal sahibi kim varsa vicdan versin 
(732 puan) tarafından
Kıyafet vs olan her şey dolar ona asla birşey diyemem ama ev konusunda çok haklısın o da mı dolar ya Allah aşkına
(5,482 puan) tarafından
Bence herşeyi dolara bağladılar kıyafet te dahil görümcem tekstil de çalıştı Türkiye den de gelen malzeme varmış ve çok maaş vermemek için Suriyeli çalıştırıyomuş adam kendi para vermesin ama kendine çok para gelsin zihniyetinde bizim millet tövbe haşa estağfurullah paraya tapar olmuş herkes
0 oy
(2,761 puan) tarafından
bizim kiracimiz da 2000 bine oturuyor. adam şimdi memleket değiştirecek. eşim bile çıkar çıkmaz 10 bine koyacağını söylüyor. emlakcimiz nasıl bu kadar az oturtursunuz diye kızdı eşime. yani ortalık gerçekten çok karışık. allah hepinizin yardımcısı olsun 
(732 puan) tarafından
Ama sizin kiracı çıkıyor canm haklisinz ama biz daha evdeyiz
(2,761 puan) tarafından
işte yani millet fırsat kolluyor. biz işte millete kötülük yapmıyoruz ama millet fazla kazanmanın pesinde
0 oy
(993 puan) tarafından
Siz bir teklif sunun ya da kendisi ne istiyor onu sorun ortada buluşun iki tarafında gönlü olsun olmaz mı ? Ev bul taşın abonelikler taşınma vs hepsi masraf Allah yardımcınız olsun cidden kiracı olmak zor şükür bizim kendi evimiz ama kardeşlerim kirada onunda ev sahibi geçen Aralık'ta 700 den 1400 e yükseltti 5 ay sonra bidaha zam yaptı 2 bin oldu her 6 ayda bir zam yapacakmış evler çok pahalı bugün çıksan 5/6 ya veririm de sizi taniyoruz vs diyor 
(732 puan) tarafından
Canm bize dese kardeşim ben bu fiyata vereceğim dese tam ama direk çıkın demek ne demek 6 bn istese bile çok o eve
(993 puan) tarafından
İnşallah gönlünüzce bir yer bulursunuz o halde zor bir durum
0 oy
(7,945 puan) tarafından
Ev sahipleri diyor ki herşey pahalı geçim zor mecburruz kirayı artirsak ekonomik kriz var yaav size varda bize yok mu ekonomik kriz ya biz ne yapalım hem kira ödüyoruz hem elektrik doğalgaz hem mutfak alışverişi çocuklar biz o zmn ölelim nasıl bir vicdan Allah'tan benim bu ev sahibim çok zenginde o kdr kiraya zam yapmiyo yılbaşından yılbaşına yapiyo
(732 puan) tarafından
Benimki sene de 1 defa yapar yurtdışında kendisi ama ortalığı karıştıran başka biri var

İlgili sorular

0 oy
24 cevap 978 göst.
23 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Tombul yanak (2,731 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 353 göst.
18 Eylül 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde _erkenci_kus (473 puan) tarafından soruldu
0 oy
32 cevap 1,000 göst.
23 Mart 2022 Diğer kategorisinde Feyzanurr (470 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 379 göst.
3 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Elif2855 (1,066 puan) tarafından soruldu

379,599 soru

11,363,543 cevap

34,840 kullanıcı

...