0 oy
367 göst.
Diğer kategorisinde (916 puan) tarafından
Yapinca soyluyor bugun 3gun oldu heryere isedi resmen lazimliga otruyor ama hemen kalkiyor otrmak istemiyor gece bezi cok dolu kalkiyor oglen uykusundada ayni seklde uyurkencok isiyo napcanm hazr deglmi sizce yok diyo bi bakiyom 5dk icinde isemis donuna cisi geldigini anlamiyor bizimki saliyo :( pes etsemmi bi sure

21 Cevaplar

0 oy
(2,343 puan) tarafından
Ay aynı benim kızım vallahi bende bekleyim burda
(916 puan) tarafından
İste bende arastrdm ama gece dolu kalkiyorsa hazr deglmis birde cisi gelnce bezli olnca biyerde durup yapiyorsa hc oyle bse olmuyo bzmkinde bi tepki goremiyom yani
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ben bezi bağladım geri ahshshsh olmuyor valla ama senin çocuğun büyük benimki 17 aylık 
tarafından
Denemek istedim belki öğrenir diye söylüyor anlatıyor ama tuvalete yapmiyor çok sevindi altı açık olunca gece yapmaz ne varsa gündüz var ben gene deneyecem kendisi tam hazır olunca
(7,697 puan) tarafından
O aylar tuvalet iletişimi zamanı olduğu için aslında belli ediyorlar. Yani yaptığını özellikle belli etme, bez değiştirmede zorlama gibi hareketler yapıyorsa tuvalet eğitimi değil, iletişimi yapmanız lazım
tarafından
Mimar anne biraz daha açıklayıcı anlatirmisin
(7,697 puan) tarafından
İnternete tuvalet iletişimi yazarsan anlarsın canım. Bir nevi tuvalete alıştırma ama uzun süreli. Öyle bez çıkar. Hiç beze yapmasın filan değil yani. Burada anlatsam uzun olur
tarafından
Tmm şimdi bakıyorum tskler
0 oy
(119,204 puan) tarafından
bacim cocugun lafasini karistirmissin gece veya oglen uyudumu ne diye bezliyon bu durumda ogrenmesi imkansiz bezi bi cikarttinmi daha takma takarsan basa sarar durursun
(916 puan) tarafından
Ama gece cok isiyor sabaha kadar :( uyudugu zaman bezliyom anlamiyo sabah uyanmadan cikartiyom caktrmadan ya bikerecik lazmliga yapsa gerisi gelcek gbi acaba hissetmiyomu geldigini bide korku korku diyo
(119,204 puan) tarafından
sen anlamiyo saniyonda cocuklar bizden daha zeki oyle bi anliyolarki valla gece cok su icirme bide uyurken uyandirip cise gotur sana tavsiyem asla bezleme bezlerden sonuc alamazsin
tarafından
Kesinlikle katiliyorum
(3,452 puan) tarafından
Evet bende katılıyorum, çevremde bıraktıran herkes bez takmadı, takan kişilerin çok uzadı bıraktırması
(7,671 puan) tarafından
+++ ben de 2.5 yaşında öğrettim gece gündüz birden çıkardım bezi 15 gün zor oluyor sonrası rahatlık yatağına muşamba serdim yatağına çiş geçmesin diye zaten yazın nevresim sabah yıka akşama sürmüyor kuruması
0 oy
(1,022 puan) tarafından
Gece alt değiştirme bezleri var yatağına onu srrebilirsin böylelikle yatak kirlenmez

Gece bez gündüz çıkart yaparsan kafası karışır ilk günlerde kaldıran lazım geceleri hadi çiş kızım kalk diye 
0 oy
(2,786 puan) tarafından
Öncelikle lazımlıkla alışmaya başlat çişimizi buraya yaptımız zaman bize ödül verecekler annecim üsütümüze yapınca pis kokarız hasta oluruz de ve balon şeker çikolata vs koy yapalımda buraya çişimizi ödül ne bakalım de bu şekilde 3 günde alıştı kızım ve gece altına bişey ser ama uyandırma çocuğu gece çişe kalkmaya alışmasın kukulinin tuvalet şarkısını aç canım 
0 oy
(159 puan) tarafından
Çiş konusunda çok çok sorunumuz yoktu ama tam olarak38 ayllikken öğrendi.2 ay oldu .Asla ama asla buyukwcisini çözemiyorduk.Arada kacirmalar oluyor mesela yetisemiyor yadadalabiliyor ama bin şükür razıyım o kadarına hallettik diyorum artık.Bu belirtilere gorehenuzhazir degilbezi çok dolu uyaniyorsa yapınca hissetmiyorsa ıslakligi bile farkedip söylemiyorsa zorlamayın arada siz götürün tuvaleti unutmasın 
(916 puan) tarafından
İste cok dolu kalkiyor gece  ve yaptigini hc anlamiyor birden gidiyo bezi olmayncada olncada
0 oy
(892 puan) tarafından
Bizim de 3. Günümüz sinirden ağladım az önce 2. Gün lazınlığa oturması gerektiğini öğrendi ama bana söylemiyor gidiyor pijaması üstünden lazınlığa yapıyor her defasında konuşuyorum anlatıyorum bana söyle bana söyle tamam anne diyor gidiyor pijaması üstünden yapıyor bugün 3. Gün 2 kere anne çiş yapıyom dedi ikisinde yakaladık hah dedim öğrendi az sonra gitti başka yerde yapmış koşa koşa lazınlığa geldi ama yetişemedi tabi.. Söylemiyor Bi türlü

Gece yi sana şöyle özetleyim benşm halam sevgi evlerinde çalışıyor 10 yılı aşkın laf arasında demişti denedim hakkaten de oldu çocuk akşam yatınca ilk 1 saat içinde çişini yapar yattıktan sonra 45 dakka sonra falan uyandır götür dedi sonra bir de sabah 5 gibi yaparlar o sıra yine götür dedi dün gece denedim hakkaten de 2. Gün olmasına rağmen oldu yattı 45 dakka sonra götürdüm bir de sabah 5 ye götürdüm kuru kalktık ki uyanır uyanmaz çişini yaptı yetişemedi sen de dene bu gece işini 
(916 puan) tarafından
Tamam canim tesekkur ederkm denicem
(892 puan) tarafından
İlk gece bizimki 3 kere yatağa yaptı ağlayarak uyandı dün gece temiz uyduk bir de sen Bi bez bağla Bi bez bağlama kafası karışıyor çocuğun o yüzden anlamıyor bırak ya işerse işlesin yaz geldi ben koltukları halıları yıkatcam nasılsa habire siliyorum ama napalım bu süreç böyle
0 oy
(13,889 puan) tarafından
Pes etme canim kocaman olmuş ben de ayni sen gibi 32 aylik falandı başladık evin heryerine işedi hatta büyük tuvaletini bilr yaptı yani ilk haftalar zor oluyor ama sen pes etme sende otur karşısına ve sürekli peşinde ol hadi yapalım sana şunu şunu vericem de gönlünü yap 
0 oy
(166 puan) tarafından
Etme ya bırak yapsın yapa yapa alışacak bizimde üçüncü günümüz kızım oturmak istemiyor zar zor kandırıp goturuyorum bir defa altına çiş yaptı evet insanı sabrını siniyorlar ama en fazla bir ay böyle olacak ondan sonra rahatlayacagoz 
(916 puan) tarafından
Hc oturagana daha yapmadi ama ona uzuluyom
(166 puan) tarafından
Kendisine telefondan YouTube'dan lazimliga oturan tuvletini yapan çizgi filmler açsan izlese sonra koş tuvlete deyip kossan arkandan oda kosmazmi orada kendisiyle konuşup çişimiz tuvlete yapalım bak bende yapıyorum desen yapmış gibi hareketler yapsan ben öyle yapıyorum kızıma diyorum ilk ben çiş yapacam o da ben yapacam deyip bir bakıyorum çişini yapmış
0 oy
(793 puan) tarafından
Bn pesvetme derim 27 hafta olmasina 2 hafta varken ogrettim bn ilk hafta hic yakalamdk ama bnm kizim hic gece cisini yapmadi bezi drek cikarttgmdac  3.5 yasinda arada kaciriyor oyun yuzunden gece bezlemen yanlis bexi biraktigimda kizimin sabhki bwzi okadr dolu olurduki yatagina  buyuk posetlerden gecrmistm ama hic cis yaomadi anliyorsu gece 
0 oy
(15,117 puan) tarafından
Öyle öyle ogreniyolar. Pes etme bir kaç haftaya öğrenir. Ama gece alt ıslatmalari devam edebilir bı sure. Bizim 4.5 ay devam etti gece alt ıslatma.
0 oy
(1,292 puan) tarafından
Sabah kuru kalkmıyorsa hazır değildir. Özellikle bezin gece kuru olması hazır olması için en büyük işaret deniliyor. Hadi gündüz bir şekilde zorladın gece nasıl yapacaksın. Saat başı kaldıramazsın
(916 puan) tarafından
Sunada dikkat ettm oglen uykusundada ayni seklde cok isiyor cocuk uykuda isiyo:D bezdi dolu kalkiyor hatta bazen cikiyor ya o derece napcagmi sasirdm arrk
0 oy
(2,407 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Eger bezi cikardiysan takma. Yatagina alez al ve surekli cise goturceksin ki aliscak. Ama oncesinde cocuga tuvalete yapmasi gerektigini anlatacaksin. Gece bezi islaksa hazirda olmayabilir cokta zorlama.
0 oy
(269 puan) tarafından
Canım bırak kendi zamni gelince söyler 

.bende çok denedim 25 aydan beri bı kac kez denedim ağladı oturdu kalktı hemen şuan 31 aylık geçen su ile oynarken altı hava alsın yaparsada oynadığı yere yapsın diye altını bı açtım 10 dk sonra anne cisim geldi diyo gittik yaptı.o gün sadece iki kez altına kaçırdı.bugun 2.3. gün hiç kaçırmadı daha ama büyük tuvaletini söylemiyor.gece de bezliyorum bez var uyandırmaya da kiyamiyorum.uani demem o ki kendi leri istemediği sürece hiç bişey yapmiyolar 
0 oy
(1,189 puan) tarafından
İçeceklerini dikat edeceksin akşam bişey içmesine izin vermiyeceksin ben öyle yaptım alıştı yemek daha çok yiyecek çay meyve suyu süt ayran gibi içecekleri bı sure uzak tutacaksın icirtsen bile çok az az çay bardağı kadar vereceksin yoksa bırakmaz 
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Asla pes etme gece de bağlama altini Alez al yatağına yada sıvı geçirmez Örtü 1 haftaya aliscak merak etme benim kizimda oyleydi şuan anne gidelim diyor dışarı çıkınca tutuyor alıştırma kilodu al sabır lazım 
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Bezi uzun süre kuru kalıyorsa hazırdır snnkisi daha hazır değil canım
0 oy
(14,023 puan) tarafından
Canım ilk günler oluyor böyle benim oğlumda böyle böyle alıştı 29 aylıktı öğretmeye başladığım da aylar oldu anca oturdu düzeni pes etme bence 
0 oy
tarafından
Benimkide 36 aylik bugun başladım ins öğrenir 
(916 puan) tarafından
Bezi komple cikrttnzmi
tarafından
Evet gunduz hic takmıyorum gece takarim uyudugunda genelde sabahları bezi kuru kalkıyor
0 oy
(7,408 puan) tarafından
Canim oncelikle bezi bırakınca hic takma geri iseye iseye öğrenecek.  Gece cok işiyor demissinya yatmadan en az iki saat once  sivi verme zaten daha 3 gun olmus  bir hafta sonra falan az cok ne zaman yapacağını anlarsin ozaman lazimliga oturt. Sabah uyanır uyanmaz yapar gece gerekirs2 kaldir tuvalete bez bağlama pes edersen surekli sil baştan olur. O pes etsin sen degil. Benim kizim 1 hafta surekli isedi sonra denk getirmeye başladık lazimliga 13.gun den beri hep söyledi. Bir defa lazimliga denk getirince beraber dokun yikayin suyu sever hosuma gider ben oyle yaptim canim. Arti odullendir Allah in izni ile alisir

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 144 göst.
19 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Ozgen (916 puan) tarafından soruldu
+1 oy
8 cevap 305 göst.
3 Ekim 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 32 göst.
5 Şubat 2024 Aile kategorisinde Aysekulder (49 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 261 göst.