+1 oy
935 göst.
Aile kategorisinde (225 puan) tarafından
Kızlar oğlum epilepsi hastası ateşi çıkınca enfeksiyon kapinca nöbet geçiriyor dün geceden beridir de ateşi vardı normalde bilmiyordum ben ateşin ve enfeksiyonun epilepsi nöbetini tetiklediğini o yüzden hep ateşi çıktığı için inatçı ateş diye hastaneye götürmuyordum çünkü orda da düşmüyordu ateşi öğrendim işte dün gece öyle çıkınca hafif vardı ateşi bu sabah ağrı kesici verdim öğlen 4 de ateşi 39.4 olunca ve hareketleri yavaşladı gözleri baygın bakmaya başladı bende ambulansı arayıp hastaneye götürdüm ama 8 aylık hamileyim ve tansiyonum düşüyor o yüzden eltimi aradım alt ve üstlü oturuyoruz bana dediki mangal yapacağım kızım gelsin kızı da 12 yaşında abla Allah aşkına kızın ne yapabilir ki dedim sen gelmicek misin dedim hayır mangal yapacam dedi bende Tamam dedim eşim normalde öğlen ise gidiyor gece geliyor yoksa ona demezdim bile ben ama çok üzüldüm çocuğun durumunu biliyor benim durumumu da biliyor gerçekten tek duam Rabbim kimseyi kimseye muhtaç etmesin ben olsam giderdim ayrıca kaynanam ve kayınbabamla yaşıyor kaynanam eti hazırlar kayınbabam da pişirirdi ama gelmedi istemedi gelmedi ben mi abartiyorum acaba 

32 Cevaplar

+4 oy
(14,190 puan) tarafından
Yuh ya nasil insanlar bunlar. Sadece eltin değil kaynanan yada kayinbaban da gelebilirdi. Insanliktan nasibini almamiş vicdansizlar. Birak aileyi komşudan rica etsen işini gücünü birakir koşar. 
(9,164 puan) tarafından
Akraba yılandan daha tehlikeli zehirli bi türdür
tarafından
Sen eşittir erkek kardeşim demektir bir tane akrabayı sevmez :Ddd
(9,164 puan) tarafından
Bende öyle şeytan yanlarında kanatsız melektir :))))
(225 puan) tarafından
Zaten Allah ağızlarından da burunlarından da getirir eşim sabahtan beri yukarda onların yaptığını sorun bile etmiyor bende tek başıma evdeyim
tarafından
Muhattap bile olma böyle insana çocuk gibi nimet bile çok
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Senin cocugun hastanelikken oturup mangal yiyen bir aileye ne günah işledi de düştün bacım sen
(225 puan) tarafından
Nasıl bir günah işledim bilmiyorum ama büyük bir günah işlemişim bence
tarafından
Allah yardım etsin
(225 puan) tarafından
Amin inşallah
+1 oy
(1,077 puan) tarafından
Rabbim merhamet vicdan versin. 

Bu nasıl vicdan ya. Bir yabancı bunu istese insan yapar.

Çok geçmiş olsun rabbim hayırlı şifalar nasip etsin 
(225 puan) tarafından
Oğlum bir buçuk yaşında. Çok şükür darısı benim oğluma inşallah ablanın kızında beyninde de çıkıyormuydu benim oğlumda beyinde çıkmıyor ama her ay mutlaka nöbet geçiriyor
(1,077 puan) tarafından
Hayır onda da çıkmıyordu... Ama nöbet geçirmiyordu baş dönmesi ve gerilme ve düşme oluyordu onda.. hatta çok çok geç konuşmaya başladı.. elhamdülillah şuan bir sikintisi yok baya Büyüdü de... Doktor tek bir ilaç yazmıştı o ilaç üzerinde iyileşti ve konuşmaya da başladı.
(225 puan) tarafından
Benim oğlum titriyor vücudu mosmor oluyor elleri ayakları dudağı en sonda ağzından köpükler çıktı nefes borusuna kaçtı nefessiz kaldı
(1,077 puan) tarafından
:((( Rabbim hayırlı şifalar nasip etsin inşallah.
(225 puan) tarafından
Amin inşallah
0 oy
(1,485 puan) tarafından
Asla birdaha konusmam oylesiyle b.ok yesin çocuk o haldeyken kaynanan kayinbaban neden gelmedi sen bunlarla muhattap olma bence 
(225 puan) tarafından
Aradım ve ambulans gelince kaynanamla çıktılar kapının önünde eltim hemşireye benide alır mısınız diye soruyor çok iyi biliyor almazlar ama yinede soruyor
(1,485 puan) tarafından
Sen direk gerek yok diyecektin istemez onlar alsada ben almam diyecektin
(225 puan) tarafından
Ben hiç sesimi çıkarmıyorum onlara hep Allah'a havale ediyorum
(1,485 puan) tarafından
Ohoooo ses cikarmassan isin yaş
(225 puan) tarafından
Çok reziller öyle böyle değil ağzımı açsam ortalığı birbirine katarlar
0 oy
(447 puan) tarafından
Bir daha ondan hicbir sey rica etmezsin o da senden bir sey isterse kılını bile kıpırdatma
(225 puan) tarafından
Benden ne isterse yapıyorum ben artık asla yapmam bugünü ona hatırlatırım
0 oy
(10,667 puan) tarafından
Kız ne abartacaksın çocuğun durumunu biliyor bide mangal mı yicek 
(225 puan) tarafından
Valla çokta güzel yediler
(10,667 puan) tarafından
Uzak dur cnm.mumkun oldukça
0 oy
(2,500 puan) tarafından
Bacım o eltinden uzak dur şu durumda boğazını düşünüyorsa bir halt olmaz o kadından 
(225 puan) tarafından
Beni sevmediğini ben çok iyi biliyorum ama ne bileyim oğlum için gelir dedim
0 oy
(3,459 puan) tarafından
Yerinde olsam eltimle de o evde yaşayan kaynanam ve kayınpederimle de konuşmam birdaha aslaaaa
(225 puan) tarafından
Eşim toz kondurmuyor onu aradım gel dedim kimse benimle gelmedi geldi hastaneden çıkıp eve geldik direk annesi gilin yanına çıktı bende eve girdim arıyor gel yukarıya diye insan der oğlum o halde karim bu halde niye kimse gitmedi bu hiç oralı olmuyor bile
(3,459 puan) tarafından
Eşimle de konuşmazdım uzun bir süre o zaman . Hepsi birbirinden beter
(225 puan) tarafından
Ne desem bahane bulur oda
(7,285 puan) tarafından
Adam karısına değer vermiyor ki el değer versin yazık ...
(225 puan) tarafından
Bana vermesinler torunlarına verseler de yeter hepsi sözde çok seviyor oğlumu ama asla onun için birşey yapmıyorlar o kadar hastanelerdeyim her ay mutlaka düşüyorum hastaneye bir kere biri bile benimle gelmedi
0 oy
(5,122 puan) tarafından
Vicdansız kadının tekiymiş yazık..
(225 puan) tarafından
Sabahtan beri dua ediyorum Rabbim sen beni onlarw muhtaç etme diye
0 oy
(2,208 puan) tarafından
Ben en çok eşinin tepkisini merak ettim. Durumu anlatınca o ne tepki verdi bu duruma. Kaynanan kayınbaban hiç aramadı mı seni hastanedeyken ne durumdasınız diye. Allah ıslah etsin o insanları
(225 puan) tarafından
Eşimi aradım ben hastaneye gidiyorum dedim yengene benimle gel dedim mangal yapacağız gelemem dedi dedim tamam dedi kapattım kayın babam aradı ne yaptiniz diye
(2,208 puan) tarafından
İyi aramış bari. Yani şuda çok saçma siz aynı binada oturuyosunuz ve seni davet etmeden mangal yapıyolar buda ayrı bi saçmalık.
(225 puan) tarafından
Keşke iyi olsalar da çağırmasalarda olur mangal seven biri değilim zaten onlar yapıp yollardi ama yemiyorum da zaten ben
0 oy
(9,095 puan) tarafından
Kız sen abartmiyosun tabi ki. Ne mangalmis. Akrabayi bırak yedi el yabancı olsa yardım eder insan. Allah muhtaç etmesin valla. 
(225 puan) tarafından
Gerçekten ben insanların bu kadar kötü olabilecegine inanamıyorum ya küçücük çocuk yani benim için değil onun için gelecekti
(9,095 puan) tarafından
Allah muhtaç etmesin bacım. Yaralı parmağa işemez dedikleri senin eltin işte.
0 oy
(4,507 puan) tarafından
Mangalı batsın vicdansiz nasıl yedi acaba o eti
(225 puan) tarafından
Vicdan olmayınca yer
(4,507 puan) tarafından
Neyse ezan vakti acmicsm.agzimi rabbim bikir işini şimdi nasıl çocuk iyi mi
(225 puan) tarafından
Çok şükür şuan iyi
(4,507 puan) tarafından
Çocuğun iyiyse boşver gerisini mesafeni koy herkes baksın isine
0 oy
tarafından
Eşin ne dedi canım ailesinin yaptığına 
(225 puan) tarafından
Hiç birwey
(225 puan) tarafından
Hiç birşey demedi hastaneden gelir gelmez onların yanına gitti daha da orda
tarafından
Seni kistirtmak istemem ama eşinde hani onlar bu şekilde davrandigi için tepkisini koymaliydi el değil sonuçta kendi çocuğu ve hamile karısı sonuçta neden sahip çıkmadiniz diye hesap sorması gerekmiyor mu yanlış mı düşünüyorum ,hepiniz bir ailesiniz eşin işten izin alamamış olabilir onlar yardım etmeli sonuçta aile ne için var iyi günde herkes yanında olur zaten, kötü gününde de yardım etmeyeceklerse , haa böyle yapsınlar yapsınlar yaşlanınca da elden ayaktan düşüncede senden bence gelinlik beklemesinler o zaman
(225 puan) tarafından
Bende az önce eşimle konuştum surat astım ne oldu dedi ne oldu mu dedim ya dedim eşim olarak değil yabancı olarak cevap ver yengenin yaptığı doğrumuydu dedim çok yanlıştı dedim e niye birşey demedin ya benim için değil çocuk için gelseydi dedi nasıl birşey demedim dedi sen beni aradıktan sonra ben aradim ne eti ne mangalı ya çocuk hasta siz mangalın derdine dusmussunuz dedim dedi bende dedim ki herşeyi geçtim bu zamana kadar çok şey yaptılar ama düşmez kalkmaz bir Allah'tır benden birşeyler isterlerse sadece bugünü hatirlatacam ve benden hiç birşey beklemesinler onlar benim küçücük çocuğuma merhamet etmedi bende kimseye merhamet etmem dedim
tarafından
Doğru demişsin canım yani öyle herşey karşılıklı sanada işleri düşer elbet
0 oy
(3,125 puan) tarafından
Çok ayıp etmiş eltin kayinvaliden kayinpederin hepsi bir tanesi sana eşlik edebilirdi.Allah yardımcın olsun kızın inşallah şifasını bulur doğacak evladınıda sağ salim kucağına alıp huzur içinde büyütürsün.
(225 puan) tarafından
Hiç bir zamanda gelmediler ki bugün gelsinler amin inşallah
0 oy
(225 puan) tarafından
Dün kaynanam diyor ki ben köye gidecem sende doğum yapınca annen gelsin yanına bide gülüyor dedim benim annem gelir ama hasta bu arada annem 2 hafta önce kalp krizi geçirdi 1 hafta yoğun bakımda kaldı yeni çıktı hastaneden bunu bildiği halde 
0 oy
(932 puan) tarafından
Zıkkımın kökünü yesinler, hatta b.k yesinler vicdan yoksunu pislik . Lan surdan komşu cagirsa gideriz bu nasıl bi insan, insan değil insan müsveddesi 
(225 puan) tarafından
Zaten her zaman yabancı daha iyidir
0 oy
tarafından
Kendi öz ailem götürmedi oğlumu doktora elttiye şaşirmadim
(225 puan) tarafından
Nasıl götürmedi
0 oy
(7,343 puan) tarafından
... yiyesiceler tövbe ya...
(225 puan) tarafından
Herşey bunlara hak
0 oy
tarafından
Zıkkımın kökünü bir güzel yesin mangalda kalbinide kömüre basmışlar herhalde 
0 oy
(14,072 puan) tarafından
Aynı hastalıktan benim oğlumda da var ilaca başladı mı yavrun? İlaçtan sonra nöbet geçirmedi oğlum hiç korkma Rabbim şifa versin bizde 2 senedir uğraşıyoruz bu epilepsiyle inşallah 6 yaş gibi atlatacaklarini söylüyor doktorlar. Allah onlara da akıl fikir merhamet versin aynı şeyleri bende yaşadığım için ne hissettiğini çok iyi biliyorum o yüzden sakin kalamicam zıkkımın kökünü yesinler.
(225 puan) tarafından
Söyledim ama devam et dedi
(225 puan) tarafından
Ne kadar veriyorsun ben bir buçuk ml sabah bir buçuk ml akşam veriyorum
(14,072 puan) tarafından
2 ml veriyorum ben
(225 puan) tarafından
Ayın 10 nunda kontrolü var o zaman konuşacağım doktoruyla
(14,072 puan) tarafından
Kilosuna göre veriliyor bu ilacın ölçüsü ama çocuğuna yaramadiysa değiştirmesi gerekiyor ya

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 715 göst.
3 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Nalankt (1,134 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 783 göst.
26 Nisan 2024 Aile kategorisinde Bahar_6565 (105 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 206 göst.
24 Nisan 2024 Aile kategorisinde Birhilall (1,215 puan) tarafından soruldu
+1 oy
15 cevap 581 göst.