0 oy
380 göst.
Aile kategorisinde tarafından
düzenlendi

Evlendim evleneli her Allahın günü kaynanama gidiyoruz gezme tozma 1 yada 2dir fazlası olmadi eşimi darliyorum söz veriyo biryerlere gitmek için söz veriyor sözünde durmuyuor konusunu açıyorum yine başladın diyor 

12 Cevaplar

0 oy
(6,370 puan) tarafından
Eşin gitsin sen gitme zorla zamanla alışır 
tarafından
Görümcem var görümcem gidene kadar sessiz kalayım sonrasında gitmemeye başlayım artık ne olacaksa olsun bunun için bosanirsa yapacak birseu Yok
(6,370 puan) tarafından
Tabi ki canım önceliği sen ve çocuğunuz olmalı. Taviz verme bahane üretme erteleme görümcen olsa ne olur olmasa ne olur gitme
tarafından
Canım dün oraya gittik görümcem çocuğu sevsin diye ben çocuğu aldım arkadaşımı görünce yanına gittim sen misin giden şuan oyuzden aramız bozuk esimld
(6,370 puan) tarafından
Ne saçma şeyler ota boka ara bozmak nedir çok yüz bulmuş eşin
tarafından
Ay tepeme çıktı sabah uyandı hiç konuşmadım yüzüne bile bakmadım konuşma çabasına girdi gönül alma
-Reklam-
0 oy
(439 puan) tarafından
Arkadaşın yok mu onlarda birşeyler yapsan
tarafından
Var ama uzaktalar yakında olsa eşim cocukla izin vermez
(439 puan) tarafından
Onlar sana gelsinler yada çoçukları al çık dışarı parka yada avm ye falan git, bir yerde dondurma yiyin beraber:) niye bekliyorsun ki eşini. Kayınvaline de güzellikle evinin işleri olduğunu falan söyle sık gitme zamanla alışır
tarafından
Geliyorlar arada bir. Park bir sokak aşağıda var çıkarıyorum eşimden ayrı sosyal aktivitem o :) o bekletiyor canım komşuyla sözleşiyoruz göndermiyor biz beraber gideriz diye götürmüyor boş vakti oluyor direkt annesine... Yaptım o dediğini ki gerçekten evimin işleri duruyor oraya gitmekten yarım kaliyor
(439 puan) tarafından
O zaman ilk eşinle gezme, gezdirme işini konuş. Kayınvalide işinide konuş. Onunla halletmeden bu düzen devam eder. Sen benim hayat arkadaşımsin. Ben neysem kendime sende o oldun bana. En iyi beni sen anlarsın. Annemden babamdan bile daha çok anlarsın beni de. Anlat konuş.
tarafından
Oooo bu konuşmayı 40 kere yapmışımdir kaynanam buyumu yaptı eşime neyapti avucunun içinde eşim hak veriyor bana tam herşeyi ayarlıyoruz yine orda buluyorum kendimi
0 oy
(7,262 puan) tarafından
Eşinle gitmek zorunda değilsin çık kendin git gez toz 
(7,262 puan) tarafından
Beraber gitmiyoruz çocuk evdesikiliyor de al çocuğunu çik öyle saçma şey mi olur
tarafından
Sözünü ettim bugun ben götürürüm diyor başka söz kabul etmiyor
tarafından
İzin isteyen yok diyip çıkacağım birgun
(7,262 puan) tarafından
Bak canım benimde eşim böyleydi beni pek gondermezdi bir yere anneme bile kırk laf söyler kendi anası ablası olsa git derdi kızımla nerdeyse hergün disardayiz artık durmuyor bunaldik bı markete gidiyoruz diyip çıkmaya başladık şimdi biz bı dolaşıp markete gidip aşağı parkta oynarız diyorum gidebilir miyim deme çocuk durmuyor bahçeye iniyoruz diye mesaj at tamam öyle öyle alıştı benimki
tarafından
Tek sorun yaşayan ben değilmişim okadar içim rahatladı ki yani hiç çözülmeyecek bir konu diye düşünüyordum ama güzel sonucunu okuyunca bir umut oldu teşekkür ederim ilk önce bunun için canım:) gidebilirmiyim kelimesini kullanırdım da artık senin taktikle başlarım Bismillah
0 oy
(1,763 puan) tarafından

Kız hapishaneye düş daha mutlu olursun :D

tarafından
Cidden öyle canım pazara markete kaynanamın eviyle benim evimin alışverisi aynı gün yapılıyor eskiden kaynanam acirdi ben giderdim eşimle şimdi oda yok, pazara markete gitmeye insan sevinirmi bende geleyim diye yalvarırmı insan
(1,763 puan) tarafından
Çok merak ediyorum nasil  bu kadar itaatkar bir köle oldun
tarafından
Müsait olunca ogleden sonra uzunca yazacağım şuan müsait değilim eşim yanımda canım konuşalım bu konuyu
(1,763 puan) tarafından
Konuşalım kız benjm koca da senin gibi olmamı istiyor :)
tarafından
Canım aman deyim hiç benim gibi olma gün boyu üzgün ağlar durursun kendini yipratirsin :) bunun ailesinin evi yazın klimalı gibi çok serin oluyor çocuğa hırka giydirmisligim oluyor kışında sobalı çok sıcak oluyor oyuzden benim koca hep oraya gitmek istiyor hava çok sıcak annemlerin ev serin der kışın soba var mis der öyle öyle kiramaz giderdim ama tepeme çıktı ben kendi evimle annesinin evine gider oldum arada market pazar çocuk parkı kırk yılda bir annemin evi bunda beni yıllarca sabır sabır bunalttı kanser olurum yakında ozamanda vah vah başını nerelere vurur kimbilir bakalım bugün son kez konuştum anlamadı, ablasına açtım konuyu ablası bana hak verdi duzeltilmezse ilerde çok büyük sıkıntılar yaşanabilir dediğini ve daha birçok sözlerini söyledim hiç yorum yapmadı ablasına hak verdiğini dusunuyorum zamana bıraktım buhafta nöbette askeriyede çalışıyor anasına gezmelere goturemez ama haftaya eğer yine aynı devam ederse ozaman ben anana gelmiyorum diye şeylere başlayacağım kavgalar olacak ama zaten bu sözü söylemeden öncede benim bu konu şikayetimden tartışma oluyordu busefer böyle tartışma olsun
0 oy
(1,170 puan) tarafından
Çocuğunu al Avm’ye git oyuncaklara falan bindir

Arkadaşın varsa çıkın bi kahve için 

. Bilmiyorum nasıl bir yerde yaşıyorsun da 
tarafından
Onu yapacağım da eşim çocukla tek göndermez beraber gideriz der ama vakit hiç gelmez boş vakti olur direkt annesine götürür vakti orda arar cikcaz birazdan der ama kaynanamla markete çıkarlar
Arkadaşım var ama yakınlarda değiller onlarıda özledim
Merkezin tam ortası canim
0 oy
(163 puan) tarafından
Burda suçlu ne kaynanan ne de esin canım emin ol bıraksak cogumuzun eşi hergun annesine gitmek ister kaynanası da gidelim diye bekler. Eşim cocukla tek izin vermiyor demişsin de çocuk onun sen bakıcı misin ne demek tek izin vermez hazırlan al çocuğunu götür avm ye oyun alanına çocuğuna da iyi gelir. Arkadas akraba birileriyle plan yap bütün gününü onlarla geçir kafanı dağıt. Benim eşim de haftaici yoğun çalışıyor hicbisey bulamazsam sabah akşam oğlumu parka çıkarıyorum bi markete filan uğrayıp eve dönüyoruz eşimle çıktığımız haftasonundan haftasonuna onda da önceden 1 gün annesine ayrılıyordu sonra bundan sıkıldım bi kavga cikardim bütün gün orayi beklemek zorunda miyim diye artik sadece 2 saat hakkı var benim anneme de onunkine de her pazar 2 saat uğrarız biter hem onların gönlü oluyo hem eşimin. Mesela dün arkadaşımla burda bi park gibi piknik alanı var çocukları oraya götürdük geldiğimizde eşim eve gelmişti haberi vardı zaten ondan sonra geldim diye de kendimi hic suçlu hissedip o hale gelmedim ben suclanmadikca o da öyle hareket etmiyor üstüne bide çocuğu banyo yaptırdı yemek yedirdi sen kendini köle gördükçe erkek devam eder valla taviz verme bence daha fazla 
tarafından
Bende senin gibi olmak istiyorum ben kafayı yemek üzereyim canım benim istediğime söz veriliyor ama yapılmıyor beni geçtim çocuğa iyi gelir bir parka sulak yere oturmak bisiklete bindirmek bir avm gibi yerlere gitmek diyorum havalar ısınsın diye söz verdi havalar ısındı şimdi bana bırak ben ayarlayacagim dedi yorgunluğunu bahane etti kaynanamdada var canım avucunun içine almış herkesi sehirdisindaki kızlarını bile yönetiyor kayinbabam bile bazen çıldırıyor heh bir ora kalmadı yönetecek diyor bir ay küsler biz birgün gitmesek akşam görüntülü arar niy gelmediniz der market alışverişi öte beri hep kocama birakir sırf gidelim diye evleri soğuk oluyor yazın eşimde sürekli gitmek istiyor çocuğum bile sıkılıyor sürekli orada kapıya gidiyor açın diye canım nasıl taviz vermeyen bir kadın olacağım inan bilmiyorum artık sağlıklı birey değilim sen nasıl başardın ben kavga ediyorum ama yine oraya gidiliyor nasıl 2saate indirdin ben annem uzak annem çalışıyor diye kaç ayda bir gorusuruyoz zaten onları bile geçtim
(163 puan) tarafından
Valla bende çok savaş verdim canım 5 yıldır evliyim ilk 2 yıl çalışıyordum işten çıkınca bile hadi annemlere gitmiyor muyuz yapardi bende ***** gibi o yorgunlukla gider bide orda çay kahve servisi yapardım anlatsam neler neler var. Erkekler çocuk gibi biraz oyun oynamak lazım aslında ilk oraya gitmemek için kavga ettiğim zamanlarda bütün gün bana surat yaptığı oluyordu ama hiç dönmedim lafımdan gün boyunca o surat yapsa da ben bisey yokmuş gibi mutlu mutlu rol yaptim. Eşimin de seveceğini düşündüğüm yerler buldum haftasonu icin gününe saatine kadar planlar yaptım eşime de gelmek düştü ben böyle pes etmedikçe aslında oraya gitmekten daha güzel zaman geçirdiğimizi gördü elimden geldiğince evde de mutlu etmeye çalıştım mesela tavla aldım ona babalar gününde çocuk uyudukça bi film açıp tavla oynuyoruz. Açıkçası ayıptır söylemesi ben cinselligi de kullandım :) İşte oraya gidince çok yoruluyorum gelince halim kalmıyor filan yaptım ilk aylar çok savaş verdim gerçekten ama artık alıştı başlarda kayinbabam da arayıp duruyordu eşimi niye gelmediniz diye o da bahane uydurdu yorgunum dinlendik filan sonra onlar da pes etti şimdi pazardan pazara onu da yemek saatine denk getiriyorum o gün yemekten de kurtuluyorum yeyip kalkıyoruz:) Valla uzun lafın kısası net olman lazım canım benim kafanda bitir orayi ilk baslarda hemen 2 saate düşmüyor tabi ama hergun değil de haftada 3 güne düşer sonra 1 gün olur zaten ama dediğim gibi erkekler çocuk gibi orda değil evde daha mutlu olduğunu göstermen lazım
tarafından
Orada mutlu olmadığımı biliyor sürekli düşünceli kafam yere eğik olduğumu hep görüyor onlara yansitmamak için neşeli olmaya çalışıyorum anlıyor cabaladigimi birşeylerin ama bu hafta nöbette biryere gidemeyiz haftaya bakalım gidelim dediğinde kural koyacağım isteklerini market vs bitirip bir kahve içip eve döneceğiz gibisinden yok derse ozaman al çocuğu git derim kendime vakit ayırırım sözüm dinlenmezse şehir dışına gitmeyi ustelerim bayram seyranda Ankara'ya gelelim ben nefes alamıyorum artık seninle mutlu olmak istiyorum gibisinden tartışma yaratacak konuşmada olsa yapacağım bunu, senin dediğin evde yapılan planlari bizde kırk yılda bir evde olursak yapıyorum çoktandır:) pes etmeden savaşa devam savaşın başındayım bakalım ;)
(163 puan) tarafından
Pes edince ipin ucu kaçıyor valla canım 2 3 yildir gitmeyi biraktirdigim halde benimkine hala biraksam hergun ama hergun gidelim ister biliyorum bide erkekler ailelerinin yanında farklı biri gibi oluyo genelde benim eşim öyle yani evde başka.biri orda biraz daha çocuklasiyo filan açık açık onu da konuştum valla oraya gidince o evin çocuğu haline giriyorsun dik duran adam duruşun gidiyo bende sık sık bunu görünce soğuyorum filan yaptım en azından şimdi hareketlerine dikkat ediyo çocuksu hallere girmiyo. Sende dediğin gibi bütün günü kendinize ayıracak planlar yap gidelim diye tutturunca gitcez zaten dur işlerimiz bitsin de yemeğe bile gitsen hem uzun kalmış gibi olursunuz hemde yemek ye mutfağı topla filan çok muhatap olmazsın sen halledene kadar onlar da birbirine doyar cocugun uykusunu bahane edip kalkarsın:)
0 oy
(3,451 puan) tarafından
Çocuğun var mı 
(3,451 puan) tarafından
Olmasaydı uzun süre yapma dicektim, o zaman varsa al çocuğunu gezmeye git sürekli. Sen mutsuz olup aran bozuluyo zaten, bırak birazda sen annesine gitmedin de gezmeye gittin diye bozulsun, en azından sen hava almış olursun
tarafından
Bu hafta yapacağım kız dediğin gibi yemin ederim zaten oraya gidince ara bozuluyor valla birazda biz geziyoruz diye bozulsun izin vermeyecek eşim gitmeye ama izin isteyen mi var diyeceğim tak etti canima
(3,451 puan) tarafından
Hadi bakalım Allah yardımcın olsun inşallah:)
tarafından
Canım bugün söyledim bunu yapacağım diyerek ben sizi götürürüm diye hayır dendi ama park marketle baslayacagim ilerde çevreyi genisletirim :)
(3,451 puan) tarafından
Hadi başarılar sana o zaman :)))
0 oy
tarafından
Bende aynı şeyi yaşadım ki hala var hiç pazarımız hafta sonumuz olmazdı 45 dakikalık yolu giderdik hamileliğimin son haftasını kadar ğittik eşimle tek tartışmam bu bana hiç zaman ayırmıyor sürekli ailesi şimdi haftanın 1 ğünü  ailesinin yanına ğidiyorsdiğer günüde bana ayırıyor ama çok kavga ettik ve bende artık gitmiyorum eşim bayram cenaze düğün harici istemezsen artık gelme dedi 40 günlük bebeğim var artık böyle bıktım düğün bayram cenaze dışı asla ğitmeyeceğim artık 
tarafından
Sırf kavgadan sonramı orta yolu buldun canım peki aranız nasıl biz şuan yeni tartıştık ama bizim gidisat sizin gibi gözükmüyor inşallah olur bayram seyran dışında gitmek istemem
tarafından
Boşanma aşamasına geldik bizim tek sorun bu ama başka kavgamız gürültümüz yok ailemi istemiyorsan boşanalım dedi bende tamam dedim sonra konuştuk oturup insan ğibi böyle bir yol bulduk ilk zamanlar gene gel filan istersen diyordu ben yok diyordum şuan iyiyiz çok şükür zamanla herhelde oda yaptığı haksızlığı anladı çünkü evliliğimin başından beri olan durumdu bir kere şey dedi haklısın o yüzden böyle bir orta yol bulalım sende bana yardımcı ol dedi
tarafından
Canım bugün ablasıyla konuştum bu konuyu düzeltilmesi gereken bir konu konuşulması gerekiyor yoksa halledilmeyecek sorunlar çıkabilir dedi daha bana hak verecek cümlelerde söyledi bende bunu eşime söyledim hiç yorum yapmadı ablasina hak verdiğini düşünüyorum bakalım busefer gidişat neyi gösterecek inşallah boşanma aşamasına gelmeyiz ailesi yüzünden sevgi saygımız bitmez bakalım ama ben keskin bıçak gibi olursam hiç affetmem buda onun hoşuna gitmez
0 oy
(609 puan) tarafından
Bende sen gibiydim ilk evlendiğim zaman resmen bir odaya tikili yaşıyordum düşün balkon bile yoktu kayınpeder iğrenç biriydi sürekli küfür kavga her gün böyle asagiliyordu karısını çocuğum oldu hala devam etti ve bana da satasmaya başladı, esimde ona kızıyordu ama karşı gelemiyordu maddi sıkıntıyı geçtim tek oğlan çocuğu benim ona bakmak zorundayım falan diyordu kendi anneme bile asla kendim gidemiyodum sürekli kaynana benimle geliyodu ama tabi canıma tak etti.. hepsininde ağzınin payını verdim kaynana kayınpeder ve en çokta eşime. İnan her şey eşinde bitiyo sen ona dişini göster, incelediği yerden kopsun dedim evi falan ayırdık sen kaynanana mesafe koy gittiğinde surat as sürekli eşine bak, darla valla gittiğine pişman et. Annemde kalicam gelmicem bikac hafta falan de seni kaybetme korkusunu ona yaşat yoksa hiç kıymetin bilinmez her şey sözde kalır o annesiyse sende eşisin sana da ilgi göstermek zorunda. Emin ol kimsenin hayatı güllük gülistanlık değil başına buyruk takılanlarinda sıkıntıları oluyo kendini kimseden geri görme inşallah en yakın zamanda bu sorunların çözülür 
tarafından
Canım benim evler ayrı ama her fırsatta onlarda oluyoruz evin ayrı olmasının bir anlamı olmuyor benimde canıma tak etti kaynanama samimi değilim yine saygı gösterip yemeğe yardım ediyorum ama ev işine yardım etmiyorum kaynanama alttan alttan arada sert konuşmalarım oluyor benim inadıma davranışlara başladı inadıma devam ederse bende kayinbabam ve kocamın yanında anne cocuguma ben bunu yapıyorum zittini yapma görümceme yapabiliyormusun diyeceğim yerin dibine girsin darlama konusunu sıklaştıracagim hadi gidelim butun gün burayı mi bekleyeceğim diyerek, canım annemde evlendikten sonra hiç kalmadım dün fırsat geçti elime ama istemedim eşimden hiç ayrı kalmamistim onu biraz ilerde denemek istiyorum bakalım
0 oy
(63 puan) tarafından
Bu erkeklerde evlenene kadar anne babadan kaçarlar evlendikten sonra kopamazlar değerlenir. Anlamadim gitti
tarafından
Gerçekten ya niye kopamıyorlar anlamıyorum madem bu kadar ana babacı olacaklar niye evleniyorlar anası ile babasının arasına yatıp uyusunlar
(63 puan) tarafından
Benim eşim çok şükür öyle değil ama burda yazılanları okudukça şok oluyorum
tarafından
Ya bacım işte çile bitmiyor hayır anası babası çocuğun yuvası düşünse oğlum gelme karınla çocuğunla vakit geçirir ailesi de ille gelecen diyor şaka gibi
tarafından
Cidden kız ana oğlunu evlendirmek için uğraşır oğlan anasından kaçar ama evlenince tam tersi olur olan bize olur.
Hahay demi gidip onların arasında uyusunlar :))
0 oy
(2,704 puan) tarafından
Kaynanan degil kocan nefes aldirmiyo cok mu arıyorsunuz boyle hodukleri ya 
tarafından
Hodukki ne hoduk kız böyle olacağını bilsem cidden birdaha düşünürdüm ne anacı çıktı bilsem baştan kalp kırıp surat asip ben anana gelmiyorum deyip kötü gelin olsaydım keskeee
0 oy
(247 puan) tarafından
Illa onunla gitmek zorunda degilsin ki al cocugunu git carsi park akraban varsa oraya annene benm esimde gotrmez ama bn aileden akrabalara giderim cok daraldimmi alirim kizimi iki uc sokak asagilari dolanir geliriz 
tarafından
Canim benim taraf oturduğum yere 1saat mesafede gitmek kolayda dönmesi zor. Evet onunla gitmek zorunda değilim ama benim koca izin istemeden haber vererek gitmek istesem de göndermiyor az kaldı söz dinlemeden işi yoğun olduğu saatte mesaj atıp çıkacağım hiç izin vermeme konusuna gelemeyecek akşamda bir güzel kavga
(247 puan) tarafından
Sana bi takdik bnm esimde ise yaradi seninkini bilmem o sinirlendiginde hic konusma dinle sadece takmiyor gibi davran kendi kendine kudursun dursun gecen gun pln yapacaz bekledim bekledim 3 saat oldu gelmedi aksam olmak uzere giyindim ciktim kizimla takilacagi yere gittim hayirdir dedi guldum nere gidiyorsunuz dedi gulerek carsiya dedim kudurdu beni neden aramadin hadi burda olmasaydim bnde geliyordum vs vs aramm gerekmiyor senn yanina geldim beraber cikariz diye dedim eve gidelim gorusuruz dedi ciktik eve geldi bahcede bagiriyor hic ses etmedim kahve yaptim ona kendime bi guzel ictim o hala bagiriyor sonra yemek yapmaya girdim soleniyordu cagirdi ne tinlamiyon beni dedi bnde niye tinlamiyim dinledim seni yemek yapmm lazim aciktik dedim bisu sole dedi bende herseyde ben hataliyim.kabul hatalar bnm sen haklisin dedim iceri girdim biraz sonra baktim sakinlesti

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 176 göst.
13 Eylül 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 1,011 göst.
19 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Tug.ce (163 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 53 göst.
14 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Grc136513 (139 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 215 göst.