0 oy
173 göst.
Diğer kategorisinde (276 puan) tarafından
19+6da rahim agzi yetmezliğinden dolayi rahim agzi açılarak kese vajina icine taştı ve hastaneye yatışım yapıldı.

20+1 de serklaj ile dikebilmek icin taşmış olan keseyi itmek bunun icin de amniyon sıvısını azaltmak gerekti. 

20+3te suyum gelmeye başladı. Tekrar birikti yine geldi vs.

Ben serklaji aldirmak istemedim gebeligin devamini istedim ancak 21+1 de kanimda enfeksiyon başlayınca önce rahmim sonra hayatım tehlikeye girmesin diye dikişleri aldırdım.

Bugün 21+2 açılmam sadece 2 cm. Suyu hic kalmamis sadece sıvama şeklinde var dedi doktor.

Eger kanimda enfeksiyon olusmazsa ve boyle devam etmek istersem gebeligin ilerleyerek bebegin doğabileceğini fakat cigerlerinin gelismeyecegini bu nedenle solunum sorunu yaşayabileceğini yiyip icemeyebilecegini konusamayabilecegini gozu gormeyip kulagi duymayabilecegini kolu bacagi susuzluktan kaskati kesildiginden sakat olabileceğini söylediler. Şimdi ben ne yapayim? Enfeksiyon yoksa devam etmek istiyorum çünkü hala yasiyor ve ilerleyen haftalarda dogma ihtimali var. Sakat dogacak diye çocuk aldırılır mı? Dogsa belki de birkac gun yaşayacak ama benden sebep olmayacak rabbim ne kadar ömür verdiyse. 

Bir mucize olsa suyu birikse ve akmasa hicbir sorun olmayacak.

Böyle suyu az olup dogum yapanlar varsa tecrübelerini anlatabilir mi?

4 Cevaplar

0 oy
(7,451 puan) tarafından
Ben ne okudum Allah'ım çok zor Allah yardımcın olsun benim ilk oğlum erken doğdu 32+2 de ama senin haftan çok çok erken bilemedim :(
(7,451 puan) tarafından
Dua et kuzum Allah'a sığın senin verdiğin canı ben alamam kıyamam de Allah ne isterse o olur sana yardım edicek olan da o bi çıkmaza girdim bir yol bir çıkış kapısı göster diye dua et sesini duyacaktır kuzum
(276 puan) tarafından
Her zaman duam bu ama kurban oldugum ne öldürüyor ne güldürüyor beni süründürüyor. Cok cetin bir imtihan çok.
(7,451 puan) tarafından
Ah canım benimde dualarım seninle sizinle❤️
(276 puan) tarafından
Allah razi olsun canım ♡
(7,451 puan) tarafından
Senden de kuzum❤️
-Reklam-
0 oy
(438 puan) tarafından
Rabbim sağlıklı sıhhatli şekilde bebeğinizi kucağınıza almayı nasip etsin inşallah 
(276 puan) tarafından
Keske yaaa keske bir mucize olsa 10 gündür hastanedeyim mahvolduk.
(438 puan) tarafından
Bol bol dua et. Ne kendimizin ne karşımızdakinin sahibi biziz. Allah kuluna zulmetmez. Verdiği herşeyde bir hayır vardır. İnşallah sağlıklı sihatli şekilde birbirinize kavuşursunuz
(276 puan) tarafından
Insallah var ya havalara uçarım ne guzel olur ne guzel. 3 aydır ruyalarimda gördüğüm tostoparlak bebegime nasil kıyarım.
(438 puan) tarafından
Herşey Rabbimden ne olursa olsun. Altındaki hayırı düşünmek lazım. İlk teslim olmak lazım. Geriside onun taktiri
0 oy
(2,693 puan) tarafından
Öncelikle çok geçmiş olsun. Ben hastanede yatar iken su gelme sorunu ile bir hasta yatıyordu 22 haftalık idi kese patlamıştı ve suyu devamlı sıvıyordu. Enfeksiyon vardı ondada. Doktorlar sana dediklerini dediler alalım tehlikeye atmayalım dediler ama o istemedi aldırmayı. Hastanede yattı uzun süre. Antibiyotik tedavisi aldı. Suyu devamlı geldi ama Allah'a şükür kadın iyi dayandı 34 haftalıkken doğum yaptı. Çocuk 1 hafta küvezde kaldı ve çıktı. Bir problemi yokmuş öyle söylendi. İkimizde aynı haftada idik. İkimizde 34 de doğurduk benim bebeğimde küvezde kaldı. Erken doğan bebeklerde solunum sıkıntısı oluyor ama Allah'ın izni ile düzene giriyor 
(276 puan) tarafından
Benim sıvı hic yok canım. Perşembe gecesi 0 dı cuma sabahı 20 mm olmustu. Pazar günü 25 mm idi. Dun gece bayağı su geldi. Simdi sadece sivama seklinde kalmis.
0 oy
(2,688 puan) tarafından
Allahm sana güzel günler göstersin inşallah feraha çıkarsın bı çıkış yolu bulursun bı mucize olur bebek anne karnındayken annelik başlıyor :(
(276 puan) tarafından
Insallah canim amin insallah. Hic sorma hic istemeden hamile kalip hic ozenmeden gebelik gecirip doğunca da ilgilenmeyenleri görünce diyorum o mu anne ben mi anne. Vardir rabbimin bir bildiği.
(2,688 puan) tarafından
Rabbim sana da elbet bir çıkış yolu gösterir biliyorum bunlari demek değil yaşamak zor senin içine düşen ateşi en iyi sen bilirsin  bunda da görünmeyen hayırlar vardır canim herşey nasip kısmet güzel haberlerin olsun inşallah inşirah oku bolbol sen inançlı birine benziyorsun Rabbime dayaninca geciylr herşey o kolaylığını vermesse bitmiyor inşallah senin için en kolayı ve güzeli olsun
(276 puan) tarafından
Insallah bugünler hayırlısıyla biter canım. Abim bile benden cok farklidir inancsizdir da basta dogmamis cocuk doğmamıştır üzülmenin manasi yok diyorken artık bebek gelmese icerde beklese zamaninda dogsa ne guzel olur diyor. Şerde de hayır arıyorum bugünümü aratmasin rabbim bugünüme de şükür ama bazen cok dara düşüyorum. Dualar okuyorum tesbihler çekiyorum peşine daha olumsuz bir sey duyuyorum daha çetiniyle sinaniyorum. Tövbe haşa isyan edecek mi diye iyice zorluyor rabbim. Ama arapca dua okuyamamaya basladim. Her dua sonrasında sıkıntı yasadikca insan olumsuz etkileniyor. Ama türkçe dualarimi hic birakmiyorum. Mucize sendendir diyorum ol demen yeter 4+6da boş gebelik dediklerinde de sana sığındım sana inandim ol dedin oluverdi bebegim olustu kalbi atti bugun bu noktaya geldik ol de oluversin sag salim kucagima alayim rabbim senin gücün her seye yeter gerçekleştirmek sana agir gelmez diyorum. Kim bilir kabul olur kim bilir olmaz. Icimde oynadıkça nasil kiyarim.

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 174 göst.
16 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Semos.0111 (87 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 141 göst.
8 Mayıs 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Elif.m.05 (1,541 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 124 göst.
17 Nisan 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Bebegimm (417 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 56 göst.

379,331 soru

11,354,506 cevap

34,828 kullanıcı

...