0 oy
569 göst.
Aile kategorisinde (63 puan) tarafından
Kızlar merhaba. Buraya çok konular açmıştım evliliğimdeki sıkıntılarla ilgili. Allah razı olsun çok desteğinizi gördüm. Eşimle 8 ay önce ayrıldık ben evi terkettim annemin evine gittim. Gurur yaptığından aylarca aramadı. Ben gittikten 3 ay sonra aradı ilk defa. Ben konuşmak istemiyordum. Sonrasında ara ara yokladı ama pişmanlık veya hatalarından ders almış bi tavır görmediğim için hep olumsuz konuştum. Hala beni suçlayıp duruyordu. Hatalarını kabullenmiyordu. En son boşanma davası açtım anlaşmalı. Yine yanaşmadı çok tartıştık bana inat geldi davaya. Fakat gerekçeli kararı imzalamadığımız için hala boşanma gerçekleşmedi aylardır. Davadan sonra yine şans istediği için konuşmaya başlamıştık sonra saçma bi sebepten yine tartıştık son 2 aydır arayıp sormadı. En son bi kaç gün önce evimden eşyalarımı aldım. Ona bi hafta öncesinde haber vermiştim gururundan kibirinden ödün vermedi al istediğini dedi. Belli ki bana inanmamış blöf yaptığımı düşünmüş ben eşyalarımı aldıktan sonra birden değişti. Ben bu şehirden gideceğim gitme diyor. Yapmasını istediğim ve şu ana kabul etmediği ne varsa şuan yapacağını söylüyor. Aylardır aklın fikrin nerdeydi dedim ben anneme şuan hadi ben gidiyorum diyip çıkıp gidemem 3 gündür değil aylardır ayrıyız sen usülleri biliyorsun anne babanı alıp gelip annemin rızasını almalıydın o zaman geri dönebilirdim dedim sen kararsızsın yoksa ben anne babamı alıp gelirim diyor beni bu kararsızlığa iten sensin dedim. Ayrıca evimden eşyalarımı almaya gittiğim gün yanımda benimle gelenler sonrasında bana o evde çok huzursuz olduklarını söylediler . Resmen o evde bişey var dediler ki eşim bile şakasını yapardı sen bu evde çok huzursuz oluyorsun eve girmek istemiyorsun bişey mi var burda diye. Eşim şuan sıkışmış ne yapacağını bilemez halde geri dönmemi istiyor ama aynı zamanda hala basiretsiz tavrını da sürdürüyor hala elle tutulur bişey yapmadı kapıma gelip benden özür dilemedi veya annemin rızasını almadı. İnanın bana bunu borçluydu. İnsan neden bu kadar fikirsiz olur ne istediğini biliyorsa niye gereğini yapmaz aklım almıyor bazen biri gerçekten bize bişey yapmış olabilir mi diye bile düşünüyorum ya da eşimin psikolojisi normal değil. Sizden fikir istiyorum ne yapmam konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim.

14 Cevaplar

+2 oy
(10,978 puan) tarafından
Bak canım ne o evde bir büyü var ,ne de kocan anladi hatasını.sadece sen gidiyorsun ve düzeni bozuldu o kadar .o eski hayatini istiyor sadece .eve geldiğinde hizmetini gören daha ötesi olmayan bir kadın istiyor.degisti diyip o eve dondugun an gene aynısı olacak.hic birşey değişmeyecek emin ol.ayrilik aşaması bu .ilk başta erkek sefa sürer sonra zamanla cefasini görüp eski hayatini arar. Yani hani o senin mutsuz oldugun onun ise hiç birşey umrunda olmadıgi zamanlari.kadin ilk cefa ceker sonra sefa xamani başlar bunu unutma.seni kaybetmek istemeyen adam bu evlilgi bu duruma asla getirmezdi
(1,161 puan) tarafından
+++++
-Reklam-
+1 oy
(1,665 puan) tarafından
Bence kararından donmemelisin çünkü bu kararı bi anda almadın dimi zaten çok defa sabrettim bekledin bi kadın kolay kolay evini bırakıp da gitmez bu cesareti gösterdiysen artık olmayacağını anladigindandir zaten esin de olsun diye biseyler yapmamış baksana boşanmak istemese en başından biseyler yapardı sonra dan değil senin için hayırlısı ne ise o olsun inş.
(63 puan) tarafından
Aminnn teşekkür ederim canım çok dengesiz davranıyor benim psikolojimi de alt üst etti.
0 oy
(1,800 puan) tarafından
Ne kadar güzel açıklayıcı akıcı ve bukadar seviyeli yazmışsınız aldığınız karar evet çok zor bende karar aşamasındayım en Ufak bir cesaretim olsa vericem annem sağolsun destek fakat maddi durum belimi büküyor evet çalışırım elhamdülillah çalışmadım değil annem bakar kuzuma ama siz gibi cesaretli kadınlara hayranım çocuk varmı Bilmiyorum belkide insanlar son şansıda hak ediyor bilmiyorum ama o son şanslarda bitmiyor.

.
(63 puan) tarafından
Çocuk yok canım 3 yıldır evliyim. Allah senin de yardımcın olsun. Aylardır yaşadığım ızdırabı bi ben bi Allah bilir Allah kimsenin başına vermesin böyle bişeyi çok çok zor . Maddi durumun bi şekilde üstesinden gelinir çalışırsın çabalarsın çocuk varsa daha zor çok şükür çocuğum yok. Boşanmak için imzamı atmayacağım biraz daha bekleyeceğim neler yapacağını sağlam adımlar atıp atmayacağını görmek için ama çok zor günler yaşamak zorunda bıraktı beni. En zoru evimi öyle bomboş halde görmek oldu.
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Vallaha imkanın varken boşa hiç uğraşma seven bunca zaman ayrı kalamazdı emin ol sevmiyor 
0 oy
(48,731 puan) tarafından
fazla gurur totise vurur derler 

barışmak istiyorsun belli esine açık kapı birak topu ona at 

son sans veririm cabana bağlı de eğer çabalarsa tekrar denersinz baktın okuzluge devam ediyo kararından donmezsin
0 oy
(1,737 puan) tarafından
Çocuk yok demişsin bacım dönme bence aylarca yokluğunu hissetmeyen adam şimdi elinin altı boş kalmış belli ki geri dönüyor. Çok büyük hata edersin
0 oy
(2,474 puan) tarafından
Çocuk yokmus hiç yüz verme sana birsey söyleyim mi i anki dısarda adam gibi adamlarda var koca olacak sende tekrar dönüp bu adama i karılık yapacaksın aylardır aklı deredeydi sen kocanın haline resmen bahane arıyorsun evde büyü var demekki ondan böyle demek istiyosun ama evde büyü falan yok arkadaşım kendini kandırma 
0 oy
(436 puan) tarafından
Giden gitmiştir gittiği gün bitmiştir 
0 oy
(2,728 puan) tarafından
Anladığım kadarıyla sen eşinin senin gönlünü almasını istiyorsun . Eşinden ayrılmak istemiyorsun . Duyguların ne diyorsa onu yap 
0 oy
(2,728 puan) tarafından
Bu arada çok güzel anlaşılır yazmışsın 
0 oy
(497 puan) tarafından
Eğer şiddet ve aldatma yoksa düşün derim.

Sevmesen tekrar barışmayı düşünmek ve tekrar konuşmaya bile başlamak istemezsin. Eve girince huzursuzluk baş ağrısı vs oluyosa büyü filan da olabilir var mı çekemeyen. Hocaya bi baktır 
0 oy
(2,516 puan) tarafından
Ayriligin ilk evresinde kendin gitsen bile illaki karsidan pisman oldugunu gorme, pesinden kosulmasini isteme durumu olur. 2 arkadasim bosandi ikisi de ayni evreden gecti. Ama senin burda hatan bi karar verip bi gorusup bi ayrilman. Esin belli ki boyle biri. Sana yalandan yalvarip iki gun sonra yine ayni davranacak. Istedigin buysa baris ama degilse birakmissin zaten birak. Bosanan arkadaslarim suan cok mutlu hatta biri 2.ye evlendi, cocugu bile oldu, digeri de evlilik asamasinda. Coluk cocuk yoksa da kendini bosa yipratma. O yuzden kendini dusun ilk once.
0 oy
(1,161 puan) tarafından
Eşinin değişeceğini yada değiştiğini düşünüyorsan yanlış düşünüyorsun canım, hani bir laf var ya kör ölür badem gözlü olur, sizinki tam o hesap olmuş, anladığım kadarıyla sende kararsızsin bu yanın gitmek bir yanın dönmek istiyor gibi ama senin için yeterince çaba harcamamış seni bu aşamaya getiren adama daha fazla zaman verme kendine yazık etme derim canım 
0 oy
(993 puan) tarafından
Onun gurur yapacağı yada kibrinden ödün vermeyeceği ne yaşandı ki bu kadar uzun süre aramadı sormadı? Ortak tanıdıklarınız vardır napiyormus eve kapanıp psikolojisi mi bozulmuş siz evli bir ciftsiniz çocuğunuzda henüz yokmuş daha çok vakit geçireceğiniz gideceğiniz gezeceğiniz yerler birbirnizi dinleyecek alanlarınız olmalı ? Aylarca aramayıp sonra arayıp ne yaptı söz davranışa dökülmedikçe yok hükmündedir.
(63 puan) tarafından
Şiddetli geçimsizlik canım. Kavga tartışma esnasında birbirimizin sınırlarını zorluyorduk. Bağırır çağırır evde eşya kırar ortalığı inletir ağzından asla kötü bi laf çıkmaz ama inceden inceden yakar canını. Evde kırılmadık dökülmedik eşya bırakmadı. Birgün yine öyle oldu bardak kırdı o da benim ayağıma battı. Bende küfür ettim. Ş….z dedim bunu diyen sen misin. Başka konularda da anlaşmazlıklarımız oluyordu tabi. Hepsi bahane oldu evi terketti boşanmak istedi peki dedim çektim gittim. Ben gittikten sonra da herşeyi kızgınlıkla yaptığını söyledi o 3 ay sonra ilk defa aradı dediğim zaman . Son olayda değil sadece her konuda yaşanmış herşeyke ilgili hep beni suçluyordu. Kendini hatasız kusursuz mükemmel gören bi insan sadece bana değil en yakın çevresine karşı da öyle anne babasına vs. Yoruldum artık.
(993 puan) tarafından
Valla bacım o zman hazır da çocuk yok kaç kurtar kendini gece gunduz çekilmez böyle evlilik sana da yazık ona da herkes kendi denginde biriyle olsun,her kavgada dozunu niye yüksek ? Beraber bir terapiste gidin son olarak olmuyorsa zorlamayin

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 293 göst.
10 Mart 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 98 göst.
9 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Milkasu (809 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 88 göst.
21 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Citipiti (2,561 puan) tarafından soruldu

380,994 soru

11,406,192 cevap