0 oy
260 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (265 puan) tarafından
İlk defa dün kadın doğum için devlet hastanesine gittim. Doktor üstün körü baktı. Bir şey yok dedi. Bir şeyler sordum gelen giden olunca ağzıma tıktılar lafı deyip diğer hastayı aldı. Devlet hastanelerinde hep mi böyle oluyor?

20 Cevaplar

0 oy
(497 puan) tarafından
Hayır ben hep devlete gittim. Çok güzel ilgilendiler. Her kafama takilani  sordum  gayet anlayışlı cevap verdi o hastanede tek doktor mu var diğerlerine bak birde
(265 puan) tarafından
Yaptığımız araştırma sonucu en iyi doktor oydu. Ve doğuma da kendileri girmiyormus garip geldi bana bilemedim.
-Reklam-
0 oy
(13,821 puan) tarafından
Ozeli devleti yok bu isin insan olanina denk gelmek lazim
(265 puan) tarafından
İlk defa gidince garip geldi bana da
(997 puan) tarafından
Özelde hiç denk gelmedi bana kötü olanı  :D
(13,821 puan) tarafından
Ben dusuk yaptim devlette valla cok ilgilendiler hemsireler falan cok iyiydi hani devlette iste iyisine denk gelmek lazim
(997 puan) tarafından
Uyz hastalığına yakalandım , kükürtlü vazelin karışımı varmış reçete ile veriliyormuş onu yazdırmak için 950 TL vermeyeyim dedim özele , devlete gittim . Ne alakaysa alttan muayene ettiler nst bağladılar üzerine bir güzel azar işittim niye acele ediyorum diye. Dedim yoğun işleri aksamasın hızlı hareket edeyim. Daha sonra üzerimi giyerken aheste aheste hareket ettim onada bağırdı :D en son dedim senin keyfine göre hareket edemem bi kes çeneni . İnsanlara insan gibi davranmayacaksan bu mesleği yapmayacaksın . İnsanlar sana sen insanlara muhtaç değil altı üstü hemşiresin dedim çıktım :D tam tamına 5 saatim geçti kadın doğumda. Özele gitsem 2 dk yazacaktı çıkacaktım oradan
(13,821 puan) tarafından
Evet bazilari oylr malesef
0 oy
(592 puan) tarafından
Devlet hastanesi diye genelleme yapıyoruz ama devlet hastanesi olmasıyla alakası yok doktorların insaniyetlerine bağlı yani ben Diyarbakırda doğum Hastanesi'ne gidiyordum özel gibi ilgileniyordu doktor aklında sorular varsa sorabilirsin diyordu doktor  yani bazıları insaniyetten nasibini alamamış malesef doktorunu değiştir 
(265 puan) tarafından
Ay ne güzel. Bizde araştırıp en iyisi o diye ona gitmiştik. Ama üstünkörü idi
0 oy
(2,688 puan) tarafından
Genelde evet devlet hastanesi yoğun özel ilgi ve sorularla fazla zaman harcanmiyor hepsi de herşeyi konuşup anlatmak istemiyor aralarında çok nadir ilgilileri anne adayı rahatlatanlari var
(265 puan) tarafından
O ilgili doktoru nasıl bulacağız ki:/
(2,688 puan) tarafından
Benm bebeklerim ikiz düşün tek dedi ve üstelik ikisininde kalp atışı vs aynıydı ertesi gün özele gittim ogrendim devlette tatmin olmayınca
Yani çok hızlı ve üstün körü baktı o yüzden görmedi
Ama aynı hastane de başka ilgili doktor var arada ona gidiyorum mecbur kalmadıkça başka doktora gitmitorum hem özel hem devletle paslaşiyorum
(265 puan) tarafından
İkiz bebeğe nasıl tek der ki? Sonuçta iki tane oluyor. Hamilelik ne zormuş her şeyi ince eleyip sık dokumak lazım
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Devlet hastanelerinde değil canım sana  denk gelmiş normalde öyle değiller ilgileniyorlar bazı doktorlar öyle denk gelmissin
(265 puan) tarafından
Araştırıp gittik en iyisi oydu ama yapılan muayeneden bir şey anlamadım
(7,376 puan) tarafından
Valla canım bazı doktorlar çok ters ama hepsi öyle değil
(265 puan) tarafından
Anladım teşekkür ederim
0 oy
(10,877 puan) tarafından
Özel devlet değil durum Allah insaflisina denk getirsin.ben özelde doğum yaptım da kızımı rezil ettiler bizi
(265 puan) tarafından
Amin Rabbim iyi insanlarla karşılaştırsın. Ne yaptılar size özelde?
(10,877 puan) tarafından
Ah neler yapmadılar  buraya yazsam ayrı konu olur.o dönemde doktor kocamla mi kavga ettirtmedi bizi. Para almak için saçma sapan tahliller mi istemedi,doğuma anlaştık parasıni ödedik.ben istemediğim halde bana ilk genel uygulayıp belden uyusturup uyandırdı.hem genel anestezi parasıni ödedik hem de extra belden olanın parasibi aldılar .ne rezillikti
(265 puan) tarafından
Resmen kasaplık yapmışlar. Çok geçmiş olsun.  Ne zormuş bu hamilelik her şeyi düşünmek zorunda bırakıyorlar insanı
0 oy
(5,606 puan) tarafından
Devlet yada özel hastane ile ilgili bir durum değil bu şahsiyet meselesi ben hem özele gittim hem devlete devlet te ki doktorum özel hastanesindeki doktordan çok daha ilgili davrandı bana benim unuttuğum testleri kendi numarasından arayıp hatırlattı mesaj üzerinden sonuçlarımı sorabiliyor dum ama özel hastane ye gittim son gebeliğimde düşük riskim vardı gittim doktor yüzüme bile bakmadı kafadan bir iğne verdi gönderdi bir hafta sonra düşük yaptım 
(265 puan) tarafından
Başınız sağolsun. Ehlini nasıl bulacağız kafam karışık iyice
(5,606 puan) tarafından
Hastane deki doktorları araştırın yorumlara falan bakın
(265 puan) tarafından
Tamamdır teşekkür ederim
(5,606 puan) tarafından
Rica ederim ne demek ☺️
0 oy
(1,323 puan) tarafından
Devletteki çoğu drlar öyle malesef iyice araştırıp gitmek lazım ben doğuma kadar 1 tek dr gittim devlette çok memnundum güzel ilgilendi yeri geldi şakalaştık her soruma cevap verdi detaylı anlattı her şeyi doğumada o girdi çok memnundum Allah razı olsun 
(265 puan) tarafından
Araştırdım iyice öyle gittim. Ama doğum için kendisi girmiyormuş. Ebeler giriyor dedi eğer aciliyet olursa gelirim dedi doğum için
(1,323 puan) tarafından
Hee ben sezeryan oldum belki normal doğuma girmiyorlardır bilmiyorum canım
(265 puan) tarafından
Anladım teşekkür ederim
0 oy
(1,556 puan) tarafından
Hastane değil.insanlik önemli herkes bir değil
(265 puan) tarafından
Anladım teşekkür ederim
0 oy
(2,675 puan) tarafından
Devlet hastaneleri çok yoğun olduğu için Dr lar daha yoğun çalışıyorlar bazı hastalar da gerçekten sabır bırakmıyor onları da anlamak lazım. Doğum olana kadar devlet hastanesine gittim Dr um mükemmeldi dr umun izinli olduğu iki gün farklı iki dr a muayene oldum onlar da çok iyiydi. Ne zaman hasta olsak özele gideriz aman aman da değiller sadece hemşirelere çok tatlı onlar da şikayet olmasın diye en ufak şikayette kapıya konulacaklarını biliyorlar da ondan.
(265 puan) tarafından
Sağlık işi resmen ticarete döndü. Yani doktora gidiyorsak birazcık daha ilgili olsalardı
0 oy
(164 puan) tarafından
Wlaha korona zamani özele gitmistim tabi o zamanlar 175 tl veriyordummm   randevu bulamadigim için devlette 

33 haftalik suyum geldi acil olarak devlete götürdüler 

Kizzzz   bana mi denk geliyo diye düşündüm perisan ettu beni kadin sürekli laf sokmalar sürekli azarlamalar alltan muayne ederken canimi öyle cok yaktiki    acimiyo diye de söylemeyi ihaml etmedi acikligim olmadigina rhmennn ama sontami takan hemşirenin eline saglik hicbrsy anlamadim 

Allah iyi insanlarla karsilastirisn 
(265 puan) tarafından
Amin. Devlette bende her zaman saçma sapan insanlara denk geldim. Devlette ki bir çoğunda merhamet yok gibi bir şey
0 oy
(465 puan) tarafından
Doktordan doktora ilgi alaka değişiyor kuzum sen vefasız olana denk gelmişsin 
(265 puan) tarafından
En iyisi diye gittim bir de. Yani anlamadım hiçbir şey muayeneden
(465 puan) tarafından
Kadın doğum en dolu randevulara sahiptir ben enabızdan kontrol ediyorum sürekli mesela kimin randevusu boş ise ona almam git gel git gel akillandim artık randevu hangi doktora zor bulunuyorsa ona gidiyorum işin açıkçası
(265 puan) tarafından
Bu doktorda öyle zor randevu açılıyor.
0 oy
tarafından
İkinci hamilelikte hep devlete gittim çok memnun kaldım doktorla alakalı bence
(265 puan) tarafından
Olabilir. En iyisi diye gitmiştim bende ama garipti
0 oy
(6,957 puan) tarafından
Canım bekeyen hasta çoktur içerdeki hasta güzel ilgilenilsin kafamda hiç soru isaret kalmasın diyo haklı olara disardakiler giren cikmiyo bizi çok bekletti diyo haklı olarak doktor içerde herkese yetişmeye calisiyo o da kendine göre haklı yani insanı zorla özele surukluyolar artık 
(265 puan) tarafından
Aynen öyle. Sağlık işi iyice ticarete döndü.
0 oy
tarafından
Devlet hastanesi yoğun olduğu için maalesef böyle şeyler çok yaşanıyor önceden devlette olan bir doktor iyi olmasına rağmen çok yoğun oluyor ve çoğu sorulara cevap vermiyordu özele geçti hatta doğumumu o doktor yaptı ve her sorduğum soruya tek tek cevap verdi bence tamamen yoğunluktan bunalmış ve sıkılmış durumdalar devletteki doktorlar 
(265 puan) tarafından
Hasta için bu dezavantaj bir durum ki
0 oy
(12,595 puan) tarafından
kizimda 32 haftaya kadar özele gittim. Normal doğum yapacam diye devlete geçtim ilk gittiğim dr ayni tarıf ettiğiniz gibiydi. Başkasına randevu aldım gittim çok memnun kaldım şansıma doğumuma da o denk geldı. Yine hamileyim ona gidiyorum. İkili test için gidecektim randevu bulamadım ona başka dr gittim (erkek de du bu) ondanda memnun kaldım 

değişir doktordan doktora . Zonguldak merkezde oturuyorum
(265 puan) tarafından
Umarım bizede içimizi rahatlatacak bir doktor denk gelir
0 oy
(15,168 puan) tarafından
Ben doğuma kadar devlet Hastanesi'ne gittim. 2 farklı hastaneye. Biri eğitim araştırma biri de başka bir devlet hastanesiydi. Eğitim araştırmada bir sürü doktora gittim. Her seferinde farklı bir doktora gittim. Çünkü doğru dürüst ilgilenen bı doktor bulamadım. Ama diğer devlet Hastanesi'ndeki doktor çok iyiydı. O hastanede personel bile guleryuzluydu. Bence hastane politikası bile çok etkili. Bazıları sanki işi zorla bedavadan yapiyomus gibi davraniyolar. 
(265 puan) tarafından
Maalesef biraz kabalar birçok personeliyle.
0 oy
(13,887 puan) tarafından
Hepsi öyle değil aslında sadece bazıları cok dandik oluyor tahammülleri yok sanki zorla getirmişler 
(265 puan) tarafından
Evet ya maalesef ve öyle insanlar hep beni bulur
0 oy
(1,003 puan) tarafından
Küçük bir ilçeyse doktor sayısı az hasta sayısıda çoksa öyle oluyorlar aslında. Ben küçük bir ilçede 4 doktor tanıdım. İkisi çok iyi ilgili çok sabırlı insanlardı. Helal hoş olsun aldığı paralar. Diğer ikisi çok kötü davranıyordu. Hatta biri gözümün önünde istifa dilekçesi imzaladı hastanın biri aynı soruyu iki kez sormuş diye. Diğeride burdaki bütün kadınlar elimin altından geçti hepsini bugün muayene ettim dedi ordaki kadınlar tepki gösterdi. Birisi parayla yapıyorsun babanın hayrına mi bakiyorsun dedi üstelik erkek bu konuşmayı yapan. Yani demem o ki insanına göre değişiyor 
(265 puan) tarafından
Küçük bir şehir merkezindeyiz. Seçeneklerimiz biraz kısıtlı ama gene de normal bir muayene istiyor insan.
0 oy
(1,746 puan) tarafından
Hangi şehir bizim buradaki devlet hastanesi de sıkıntılı?

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 243 göst.
0 oy
2 cevap 63 göst.
0 oy
7 cevap 134 göst.
1 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Minikhayaller (544 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 259 göst.
1 Şubat 2024 Aile kategorisinde Kaan22 (25 puan) tarafından soruldu

379,364 soru