0 oy
242 göst.
Diğer kategorisinde (16 puan) tarafından
Kizlar hamileliğim başındayım aşırı kusmam oliyo ve doktorum bna baya hap verdi yaramadı serum yariyo bı tek ve son zamanlarda yediğim dakika cikariyorum sürekli baş dönmem oluyodu gittim hastaneye şekere bakti 83 çıktı serum taktı bulantı için dedi çikolata ye bitene kadar iki kere yedim 86 çıkmış yükselmedi dedi ıdrar tahlili verdim burda açsın gorunuyo dedi ya zaten kahvaltı yaparken kustgum için gidiyorum sürekli ksuyorum işin başında da dedm anlam veremedim saçma hareketlere diyorum dün gün içinde 7 kere kusmam oldu bugün yediğim dk çıkarıyorum bna diyo açsın tek derdim bumu ya bna diyo yemek ye yiyemiom çıkarıyom duyom iyi gelmedi mi diyo bulantısını aldı tek iştah açmadı ki delircm artık sacmaliklardan

7 Cevaplar

0 oy
(1,035 puan) tarafından
Tost falan yesen hafif şeyler yada bisküvi tarzı benim hamileliğimde 6 aya kadar geçmedi mide bulantısı kusma 
(16 puan) tarafından
Oyle yapiom canm bı seklde ilerletiom bakalm
-Reklam-
0 oy
(2,415 puan) tarafından
Bazısı na soğuk süt bazısına elma salatalık kraker makarna falan iyi geliyor. Bulantı dönemi geçene kadar biraz bunlarla yaşamak gibi oluyor ama olsun. Denedin mi böyle yiyecekler? Üstüne başka şey katmadan
0 oy
(981 puan) tarafından
Doktor sana ne yapabilir daha fazla ilac vermis serum takmis tahlil yapmis daha ne yapsin baska bi mudahele yontemi kalmamis ki.doktora sinirlencek bi durum goremiyorum.yemezsen ilaclarini alamazsan bebege sıkıntı olur ne kadar kusarsan kus yiyceksin derim ben doktor olsam.disardan ye corba getirt meyve ye salcali tuzlu yaramiyosa degisik ye bizden ne istiyosun doktordan ne istiyosun.yemeden yasayamszsin bebeginide gelistiremezsin.bazi gebeler evde pisen yemekten tiksinir baskasinin yaptigi guzel gelir.deniycen bulcan kardesim bi sekilde beslenmek zorundasin.seni 24 saat serumada baglayamaz serum yariyo sadece demissin gebesin ve daha basindasin ben sana yiyemiyorum desem ye bi sekilde bebegine yazik dersin.kendine uygulama zamani
(7,922 puan) tarafından
Bencede çok sitem etmiş bende öyleydim ilk hamileliğimde kızdı her yediğimi direk kusuyordum ve çocuğum hiç gelişmemisti, sakın ben gibi yapma ben aç yatıyordum resmen. Sen yemeye gayret et..
(981 puan) tarafından
Dun aksamda okudum yine paylasmisti sekerim yukselmiyo diye.sifayi burda ariyo.doktor daha ne yapsin hipnoz yontemiyle bulantisini mi gecirsin yapilcak tum mudaheleleri yapmis.bazende doktorlari suclamamak lazim.cok yiyemezsen az yersin.paraya kiyarsin degisik bisey yersin yani yapcak bisey yok ac duramazki
(6,047 puan) tarafından
Doktordan sihir falan yapmasini bekliyor artık herhalde
0 oy
tarafından
Akrabam vardı ne yemek yemesi. Şu icemezdi hamileliğin 3 ayı evde kesinlikle deterjanlar atılıyordu çamaşır bile duru suyla kokuyor baştan günde kac kere duş alırdık sabunsuz ne kadar temizlencen tuvalete dahibgidene kadar kesinlikle iki kere en az bayılırdı sürekli kusardi ilaç kâr etmezdi 3 aya yaklaştıkçada doktor ye yiyeceksin yada hayatın tehlikede çocuğu alicaz derdi öyle öyle yoğurt su içerdi kusardi tekrar kendimde öyle olursam diye çok korkuyordum ama akıl almayacak kadar zorluk çekeni görünce kendinde kalkamadım hücrelerim zonkluyordu kendimde olmadan geçirdim 3 ayı sürekli bulantı ama kusamiyordum hep o akrabami getirdim aklıma şükrettim halime 
tarafından
Yiyemiyorum dedikçe doktorumda ilaç veremem yemen çokta önemli degil dedi bana hep zorlama yemeğe bile dedi ama ben baya yogurt yedim çubuk kraker yogurta ekmek doğra dene bide
0 oy
(3,394 puan) tarafından
Doguma kadar hep kustum ama midem bulaniyor diye yememezlik yapmazdım kusardim aradan bes dakka gecer yerdim cocugum gelissin diye midem bulanıcak diye sartlama kendini canım
0 oy
tarafından
Benim bulantimi maden suyu geçirdi birtek günde bir iki tane Kızılay sade olanlardan içiyordum beni rahatlattiginib fark ettim ,zaten bebegede yararlı sade madem suları magnezyum açısından ,en iyi o gelmişti aynı sizin gibiydim bir dene istersen canım ,ekmek bile burnuma kokardı hiç ekmek yemedim o yüzden hamilelik boyunca hele kızarmış ekmek kokusuna tahammül edemiyordum yani ne diyeyim doktora yaşamayan bilemez bende baya serum aldın hamileyken  son güne kadar kustum canım bende 
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Cok zor valla 5 ay çektim kan kustum resmen kan gelirdi boğazım kusmaktan yırtılırdi benim doktorum serum falan derdi ben yaptırmazdim belli süre erik yedim çok iyi gelirdi dene bence

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 260 göst.
0 oy
2 cevap 63 göst.
0 oy
7 cevap 134 göst.
1 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Minikhayaller (544 puan) tarafından soruldu
0 oy
36 cevap 992 göst.
17 Kasım 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,361 soru