0 oy
108 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (7,036 puan) tarafından
Kızlar bir haftadır aşırı derce göz karmama ve bayilmalarim vardı doktora gittim bugün ve aşırı dercede kansızlık dedi 3 aylık tedaviye başladık ilaç verdi ilaçları destekleyecek birşeyler varmi 1 haftadır kolumu kaldirmaya takatim yok 

9 Cevaplar

+1 oy
(1,465 puan) tarafından
Kansızlık dediğiniz feritin mi ve değeriniz kaç ilaç tedavisine başlayın tani ilaçla beraber ne kan yapıyorsa ondan yiyin siyah kuru üzümde iyi pekmez dalak vs bakın google amcadan
-Reklam-
0 oy
(2,761 puan) tarafından
hazır gıdayı birakmadigin sürece kansızlık yaşamak zorundasın maalesef. tamamen hayatından hazır,gıdayı sil bana dua edeceksin
(7,036 puan) tarafından
Kuzum hazır gıdadan kastın nedir
(12,607 puan) tarafından
meyve suları, gazli içecekler,  işlenmiş et, abur cubur
0 oy
tarafından
Benimde düşmüş ilac kullanıyorum ona rağmen düşüyor takviye almayi düşünüyorum (ocean microfer 30 tablet) 
(7,036 puan) tarafından
Canım benim yılardır cekiyorum ama şu son 1 haftadır artık surundurur hale getirsi beni bayılıp duruyorum
tarafından
Subhanallah, takviye hapı yada damlasi kullanmadın mi hiç, genelde takviye işe yarıyor diyorlar, o yüzden ben bunu kullanmayı düşünüyorum
0 oy
tarafından
Bol bol pekmez siyah çekirdekli kuru üzüm bir de ciger çok iyi geliyor canım ben bunları çok tükettim tabi hamileyken daha çok düştü benim de kan takviyesi de yapıldı çok geçmiş olsun Rabbım acil şifalar versin inşallah 
(7,036 puan) tarafından
Hepsini denedim canım hiç fayda etmedi bende
tarafından
Hade yaa peki takviye yapilmaz mi acaba
(7,036 puan) tarafından
Vala kuzum en son ki iki doğumunda kan takviyesi yapıldı çünkü ölümle burun buruna geldim ama hala faydası yok
0 oy
(2,572 puan) tarafından
Banada 15 gün önce doğumdan hemen sonra 2 ünite kan takviye ettiler.Asiri düşüktü.7 lere gelmiş.Seninki kaçta canım 

Ben pek fazla yiyemiyorum ama dalak ve pekmez birebir diyolar
0 oy
(194 puan) tarafından
Peki kansızlığın neden olduğu ile alakalı tetkik yaptılar mı, bende de var da bi kan sızıntısı bağırsaklarda ya da aşırı adet görme gibi bi durumdan mı neden kaynaklanıyor, bizim doktorlar genelde neden kaynakladığına bakmadan direk demir ilacı verip gönderiyorlar
0 oy
tarafından
Kayinvalidemde öyleydi en sonunda kadın doğuma gitti miyom varmış o yüzden oluyormus kansızlık..keçiboynuzu pekmezi üzüm pekmezi falan yiyordu kuru üzüm ama çekirdekli büyük Olandan..Rabbım şifa versin inşallah 
0 oy
(15,667 puan) tarafından
Bende de demir  eksikliği çok var damardan verildi iki ci doz için de gideceğim 

Pekmez siyah uzum ciğer bunları tuket 
0 oy
(1,465 puan) tarafından
Bu arada bnm bnmde 4 e düşmüş daha geçenlerde bnde post açtım bununla ilgili bana da doktor sabah aç karınla içmem gereken kapsül yazdı ama şuan başka ilaç kullanıyorum diye birakmak zorunda kaldım bnde bütün gibi ruh gibi geziyorum ortada hiç bir iş yapasım gelmiyor sürekli bi baş dönmesi halsizlik Allah sonumuzu hayır etsin 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 64 göst.
12 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Funda6363 (210 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 55 göst.
18 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ercaneymen (379 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 296 göst.
14 Ocak 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Htcmm (11,060 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 549 göst.

379,527 soru

11,361,554 cevap

34,839 kullanıcı

...