0 oy
420 göst.
Diğer kategorisinde (134 puan) tarafından
Ayrı biriktirdiniz paranız varmı kızlar varsa altın falan mı yapiyosunuz nerde nasıl sakliyosunuz banada fikir verin içim rahat etmiyo aslında da yavaş yavaş biriktirmeye başladım erkek milleti vala kocan da olsa ben coookkk geç kalmışım diye düşünüyorum siz ne diyorsunuz :) 

32 Cevaplar

0 oy
(2,293 puan) tarafından
Bir liram dahi yok ama toplu para bildiğim yerde lazm olursa al diyo alıyom ama gizli alsam hiç cakmaz davayı 
(134 puan) tarafından
Haklısın aslında canım bilmiyorum belkide ben kızdığım için bu şekilde düşünüyorum çünkü neden biliyomusun mesela benim eşim gider atıyorum 500 TL lik et alır para yoksa bile yani bize kalmicagini bilse bile o yiyecek her neyse alınır ama 10 TL lik mandal alsam ne gerek var der yani ben gönlümce bişey alamıyorum yani alsa da hep kiziyo bagriyo kavgayla dovusle ben fuzuli aliyomusum gibi ama kendi drdigkm gibi acımaz bide sigarası var e balığa gidiyo balık deyip geçme git gel yol parası orda biseyler al et yem vs 200 TL öyle e benim neyim var arkadaşımda öyle deyince eşimde böyle olunca vala acimiyorum artık beni çok uzuyo çünkü bişey alcagimda
(134 puan) tarafından
Ha senin dediğin gibi para bende biliyorum ama işte eve bişey alsam züccaciye vs ne gerek var para az zaten ama gidip 1 milyar bayilsam markete iyi yapmışsın der bu nasıl kafa anlamıyorum çok sinir bozucu ya
(4,158 puan) tarafından
Kız ne güzel işte adam boğazınızdan kısmıyor buna niye kızıyorsun tamam eve alınan mandal vs de karışmasın ama bu nasıl kafa deme valla evin gıdasından kısan adam daha kötü burda okuyoruz iki lokmaya laf edenler var şükür et bacı
(134 puan) tarafından
Kocam da kocam :)))) kız yok şükür Allah korusun kız öyle değil ama ne bileyim ya sen istemezmisin Allah aşkına evine bı bardak bı tabak ya da ne bileyim güzel bişey görünce almak en basiti markete gittiğimizde aktüel ürünler geliyo görünce almak isyemiyomusun mesela işte ben alamiyom kiziyo basit ama sinir bozucu bı olay ya  :))
(2,293 puan) tarafından
Benmkide öyle kim takar onu karı milleti bildiğini okur :) ama bende ala ala usandım almiyom bu ara bişey ama canım fincan istiyo bakiyom takım 400 lira kafaya koysam acimam alırım ama diyom fincanin mi yok ala ala da insan yoruluyor be
-Reklam-
0 oy
(10,010 puan) tarafından

Ay ben 5 kuruslar var ya onu bile saklayamiyorum :D bende 5 kurus var diyorum

(134 puan) tarafından
Kız inan bende öyleydim bı keresinde 50 TL biriktirmistim düşün yani 5 kuruş 10 kuruş 1 TL falan öyle koydum heralde hatırlamıyorum 50 TL olmuştu :)) neyse eşimin sigarası yokmu bu da tiryaki dört donuyo evin içinde o zaman biraz da durumumuz kötüydü çıkarıp vermistim dusunebiliyomusun salakligimi :)))))
(6,230 puan) tarafından
Ahaaaa bu ben sjsjs
0 oy
(3,340 puan) tarafından
Hiç saklamam     oda saklamaz o yüzden hiç birikimiz yok
(134 puan) tarafından
Aslında iyi gün kötü gün koumak lazım kenara da işte bu zamanda da zor Allah yardım etsin canım hepimize
(3,340 puan) tarafından
Amin inşallah cnm
0 oy
(13,824 puan) tarafından
Yoo her seyi birlikte yapiyoruz
(13,824 puan) tarafından
Biraz ese baagli yani biz brlkte yapiyoruz genelde ben cikmadigim icin altini o yapar getirir bireysel emeklilik falandaa var ne bileyim kendim ayri koymuyorum suan icin
(134 puan) tarafından
Vala bilmiyorum canım herkezin evin için ayrı tabi yaşantısı vs ama ben eşime kızıyorum açıkçası eve mandal alsam ne gerek var der ama gider 500 TL lik et alır böyle şeyleri fuzuli goruyo e bende kadınım tabiki kendime kızıma ya da evime herhangi bişey almak istiyorum tamam aliyo ama hep kavgayla bı ton laf souluyo beni mecbur birakiyo yoksa bende çok vicdan yaptım başta hatta söylesem mi falan dedim tam bişey istiyorum var ya aldık ya ne gerek var nasıl alcaz para mı var dalgamı gwciyosun vs deyince ay diyorum iyiki var yani ben alırım gizlice sonra da o getirdi bu getirdi ya da vardı unuttun mu falan diyom napayim :))
(13,824 puan) tarafından
Yani diyorum ya iste esine bagli oyleyse yap tabi al yani.benimki aldigima ettigime karismaz duruma gore serbet verceksin yapacak bir sey yok iyi yapiyorsun
(134 puan) tarafından
Aynen bankaya atmayı düşünüyorum da nasıl yapsam para olarak mi dursa bilemedim
(13,824 puan) tarafından
Biriktikce altin yap
0 oy
(731 puan) tarafından
Birikim yapıyorm ama asla eşimden gizlemem bunu bana göre yanlış. O da karışmaz birikimine kendisi de ekler sonucda yine bize gidiyor 
(134 puan) tarafından
Ben eşime söylesem benim eşimde ekler onda sknti yok ta benim eşim sadece boğaza gitsin istiyo para onun dışında mandal alsam bı ton laf soyluyo
0 oy
tarafından
Yok asla saklamam onun parasını niye ondan sakliyayim ☺ birikince zaten gram alırım söylerim de aldım yeri de burası haberin de olsun ☺
0 oy
tarafından
Gizli 1 liram yok ikimizin ortak birikimi 
0 oy
(2,687 puan) tarafından
Ben biriktirin bini geçmeden elbise alırım durmaz bende para canim
(2,687 puan) tarafından
Vala elime geçse ne alsam diye düşünen ben
(134 puan) tarafından
Bende oyleyim de hesap mı açsam diye düşünüyorum bankaya atayım diyom yoksa eşim boğaz dışında alınan herşeyi fuzuli goruyo bende dayanamayıp alıyorum
(2,687 puan) tarafından
Şimdi internet site çıktı oturduğumuz yerden tıkla
(134 puan) tarafından
İnternet site ne kız
(2,687 puan) tarafından
Alışveriş sitesi
0 oy
(2,398 puan) tarafından
Gizli değil ama ona da vermem biliyo dokunmuyorum o paraya 
(134 puan) tarafından
Evdemi tutuyosun parayı bankayami atıyorsun cankm
(2,398 puan) tarafından
Bankada canım toplanınca altın yaptığım da oluyo
0 oy
(1,937 puan) tarafından
canım eve giren çıkan belli hesap belli Her şey belli öyle bir şey hiç yapmadım işte gerekde duymadım açıkçası
(134 puan) tarafından
Benim eşim işte boğaz dışında alinan herşeyi fuzuli goruyo canım bende mecbur kalıyorum ya
(1,937 puan) tarafından
Anladım canım
0 oy
(341 puan) tarafından
Gizli toplamam asla bı liram bile olsa ona söylerim bişey aldığımda ona derim bak bunu bunu aldım haberin olsun hakkın geçmesin oda hiç kızmaz nereye versem ne yapsam istediğini alabilirsin der ortak birikimimiz var sadece 
0 oy
(13,834 puan) tarafından
Bankaya atiyorum. Arada euro falan yapıyorum. Sonradan haberi oluyor tabiki ama bozdurulmayacak duruma gelince söylüyorum. Geçenlerde biriktirdim o zaman 3 tane çeyrek alinirdi. Bana ver ben alirim dedi. Parayi aldi ve gereksiz yere harcadi. Şimdi o paraya 2 çeyrek ediyor. Kocama güvenirsem hep zarardayim. 
(134 puan) tarafından
İşte bı kere güvenini kirdimi daha da söyleyeyin gelmez huyunu bildiğin için , benim eşimde eve alınan herşeyi gereksiz goruyo boğaz dışında ama ben bişey alayım ya bı mandal bıle desem ne gerek var onlarla idare et der e böyle olunca bende kızıyorum kendi zevkleri var sigarası vs benim neyim var hem bütün gün evdeyim çocukla hem sigara falan da içmiyorum ne harcamam var gönlüme göre evime de bişey alamicaksam yani aliyo şimdi yalan söyleyemem ama burnumdan getirir bagrir cagrir işte dedigimg.ibi ne gerek var der durumu biliyomusun der gidelim yemek yiyelim desem ona para var yoksa bile var boğaz ya ama işte dedigim gibi mandal alayom desem yok der bende bu yüzden kenarı koyup biriktirmeye başladım henu şuan 600 TL falan var çok çok az :) ama olsun birikcek elbet ama nasıl saklarım bankayami atsam bende yoksa altın mi yapsam hesap mı açtın sen öylemi yapayım acaba ya evde de ne kadar güvenli olcak sonuçta o da var
(13,834 puan) tarafından
Benim hesabim vardi zaten. Avm'ye gidince tuvalete gidiyorum diye gidiyorum. Orda bankamatikten hesabima atiyorum. Evde saklayinca gidiyor bir şekilde. Benim eşimde parayi çok kisardi önceden. Çocuklardan sobra hesaba kendisi para atıyor artik. Arada bir faturalari öde der bana. Kalanlari kendime harcarim ve biriktiririm.
(134 puan) tarafından
Yaa ne güzel bende hesap accam ya az bı miktar var şuan ama hesaba yatircam , para olarak yatırmak mi daha mantıklı oluyo hani direk hesap açıp yaptırayım mi o şekilde mi dursun acaba para
(13,834 puan) tarafından
Hesaba yatır ve telefonuna bankanin uygulamasini indir. Ordan istediğini yaparsin. Evde saklarim dersen gram altin falan al.
0 oy
(12,565 puan) tarafından
hayır niye saklayım . Birikim yapıyoruz tabii
0 oy
(2,705 puan) tarafından
Alıyorum kendi harcligimla aldigimi da bilir cunku el uzatmaz uzatirsa da kirarim :)) 
0 oy
(15,917 puan) tarafından
Eşimden saklamam ayrı para biriktirmeye çalışırım biriktirdiğimi altın yaparım. Zaten yapan yapa 1 çeyrek tek yapabildim 1 yilda
0 oy
(7,939 puan) tarafından
İnanki kocamdan saklı bir tlm bile yok .

Ama kardeşim eşinden gizlj bin 200 dolar yapmış anneme vermiş sakla diye ve bin doların 1 tlsi bile kocasının parası değil çocuk maaşı doğum parası el işi sosyal yardım parası vs kaç yıldır yeni 1200 dolar yapmış yapmaya devam ediyo.. bense çocuklarımın bayram harcligini 50 dolar yaptım oda eşimle beraber
0 oy
tarafından
Para saklamam yüklü miktar kartım da duruyor. Öyle ihtiyaç halinde harcıyorum. Tatile ihtiyacım var eşim yol parasını karşılık ben de konaklama ücretini. 
0 oy
(2,652 puan) tarafından

Ben asla para biriktiremem :D para=kıyafet benim felsefem bu 

0 oy
(1,013 puan) tarafından
Saklıyorum ben.cnku çok savurur benim eşim.buldu mu harcar. E 2 cocuk var büyüyorlar iyi günün kötü günüde var. Biri biriktirmeye mecbur oda ben oluyorum bu durumda
0 oy
(8,883 puan) tarafından
Ne o benden ne ben ondan saklarım kesemiz bir birikimimiz ortak 

İlgili sorular

0 oy
48 cevap 1,098 göst.
5 Şubat 2019 Aile kategorisinde ೋღİlk gözagrımღೋ (6 puan) tarafından soruldu
0 oy
54 cevap 867 göst.
8 Mart 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
35 cevap 705 göst.
13 Şubat 2021 Aile kategorisinde Ipek_V (86 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 697 göst.
8 Mart 2019 Aile kategorisinde Meleklerimin annesi (373 puan) tarafından soruldu

379,051 soru

11,345,656 cevap

34,810 kullanıcı

...