0 oy
1,429 göst.
Diğer kategorisinde (66 puan) tarafından
Kizlar.. normal dogumdan cok korkuyorum... bebegimde iri bi bebek bu beni urkutuyo. 36. Haftamda randevum var. Doktordan 38+6 icin sezeryan spinal randevusu almayi dusunuyorum. Eger o zamana kadar normal gelirse zaten gelir diye dusunuyorum.. yanlis mi yapiyorum sizce? Esim ve aileside surekli normal dogumu destekliyo yanimda.. kafam.cok karisik yardim edin

33 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Bn normal dogm yaptim 1 ay once 24 saat sanci cektimm i sanciyi anlatamam ifade edemem ama snrasinda hicbirsey olmamis gbi ayaklandim en saglikliso normal. Kimse acidan ölmuyor bende 3950 dogurdum snrasinda unutuyosunn
(345 puan) tarafından
Hanife sana katılıyorum en sağlıklısı normal doğum ve kilosu zaten bir çok sezeryan olanların bahanesi bu arada ben sezeryan oldum ama aynı senin gibi 23-24 saat normal doğum sancısı çektim + 2 kere suni sancı verildi ama bebeğim tekrar yukarı çıkmış 23 saatin sonunda kontrol etti doktor doğum kanalına 5 cm var açıklık 11-12 santim dedi ve son çare olarak sezeryana. Alındım ama alindigima bin pişman oldum sonrasında dikişlerim enfeksiyon kapmjs içten ve tam 20 gün boyunca ne yuruyebildim ne kalkabildjm bakanimda yoktu rezil oldum şimdi diyorum keşke bı 23 saat daha bekleseydim diye ama şükür geçti gitti şimdi bende 1 buçuk ay oldu doğum yapalı
tarafından
Kiyamamm yaa olmayincaa olmuyor canim istedigin kadar istesende. En guzeli normal tabi herkesin kendi tercihi ama bende suni aldim 24 saatin sonundaa acilmam yavas ilerliyor diye evet o an kmseyi gozun gormuyor sancidan ama ölmuyorsun dogumdan snra bisey olmamis gbi ayaklaniosun. Alt taraf dikisi geciyor dikisler dusunce biseyin kalmiyor agrimiyor sizlamiyor ama sezeryan kesiginde bi usutsen orasi hep agriyore enfeksiyon riski var dedigin gbi
(345 puan) tarafından
Aynen canım yanii bı düşün küçücük dikis nerde afedersin kolun kadar dikis nerde bence de en sağlıklısı normal yanii eğer sezeryanin böyle şeyler başıma açacağını bilseydim bı 23 saat daha çekerdim dediğin gibi çok çok ölünecek bı acı değil dayaniliyor ki ben parmağım kesilse 1 hafta parmağımda yara bandıyla gezerdim o derece canım tatlıdır ben bile o acıyı çektiysem rahat herkes çeker bence çekmeli de zaten çünkü normal doğum gerçekten çok mucizevi bişey ve herşeyden önemlisi yavrunu ilk sen görüyorsun ilk sen kucağına alıyorsun ne güzel bişey ama bana nasıp olmadı işte hayırlısı bakalım belki 5 sene sonra nasip olur inşallah
tarafından
Küçücük dikiş ama orasıda hassas Bi yer sonuçta wc ye gidiodum kuru kalması gerek kabız olmuycak benim iki kez dikişim açıldı bida dikildi çok acı çektim üstüne oturamıodum tabi herkesde durum farklıdır bende yırtık da çoktu
(278 puan) tarafından
Kesinlikle hanife hanim size katılıyorum, boyle diyerek sanki normal dogum cok kotuyms gibj algi yaratilmasi bana dogru gelmio, bende normal dogum yaptim benimde disikim vardi bende dogumhaneden yuruyerek kizim kucagim da ciktim, yatakta bağdaş kurup oturdum her isimi kendim gordum ki iyikire normal olmus kizim 3 gunlukken sarılık oldu ve 3 gun hastanede yatti sezeryan olsaydim mumkun degil onun yaninda güçlü olamazdim istedigim zaman yardim edemezdim belki , size katılıyorum
-Reklam-
0 oy
(2,564 puan) tarafından
Cnm sorun yoksa kesinlikle normal yap derim normal doğum yapmış biri olarak diyorum
(2,564 puan) tarafından
Korkusu olanlara cok iyi cozum
(278 puan) tarafından
İlk başlarda herkesin iliski sirasinda aci oluo canim maalesefki ama bunu yaptikca atiosun , su an sen yapmadikca dahada acır
Peki makat çatlağin icin tekrar doktora gorundun mu
(610 puan) tarafından
O acıya rağmen yapabilene helal olsun ne diyim ben yapamyorum bu yüzden hergece rüyamda eşimin beni aldattığını görüyorum....Makat çatlağı da malum yerde olduğundan dolayı doktora falan gidemedim
(66 puan) tarafından
Iste benide korkutan bunlar canim ya kac kg dogdu bebisin
(610 puan) tarafından
Tam 3 kilo doğdu canım...
0 oy
(497 puan) tarafından
Doktorunuz ne diyor ? 

Ben normal yaptım hemde suni ile. Evet zor ama bebegin çıktıktan sonra yaşadığın acının da sancin da ağrının da hiçbir önemi kalmıyor ve bıçak gibi kesiliyor. Gece 2de doğum yaptım sabah 10da evime geldim temizligimi de yaptım bebeğime de baktım. İyi ki normal olmuş diyorum. Sezeryani kotulemiyorum ama sonuçta ameliyat bu. Doktorunuzla konuşup karar vermek daha mantıklı. 
(66 puan) tarafından
Doktorum hicbirsey demiyor.. normal olabilir ama sezeryan tercihe bagli diyor.. 36da randevum var. Muayene yapmadi hic
0 oy
tarafından

Sıkıntı yoksa sezeryan olma ikisinde de kesik var sonuçta en sağlıklısı normal iri bebek senin bahenen :)4.800 normal doğum + dikişsiz hemde yapan kuzenim

Bence hiç korkma 

(667 puan) tarafından
4800 normal doğu m mu helal olsun onu kabul eden doktor var mi
(66 puan) tarafından
Masallah canim dikisler beni cok korkutuyor.. skinti yok diyor doktor
tarafından
Dr lar sezeryan yanlısı çoğu hemde ek ameliyat ücreti alıyorlar cnku hemde devket hastanesnde oldu dogum perine masajı ile korkma yani bende normal yaptım valla annemden doğmuş gibi çıktım ve ciktigmda 8 kg gitti anında hemen kalktım gezdim duş aldım vs
Tek sıkıntı dikiş karninin dikişi daha cazip geliyo sana ama ömür boyu orası uyuşuk oluyo öyle duydum okudum burda da
Bnm uyuşukluk oldu ama kısa sureli
Usutunde sezeryan yeri çok ağrı yaparmış bir de
(66 puan) tarafından
Canim beni korkutanda yani bu kesikler ve dikisler.. kimisi diyor 1 ay oturamadim.. birde normal dogumdan sonra ya esim eskisi gibi ilgili olmazsa bana karsi bunu yasayanda cok varmis
0 oy
(28 puan) tarafından
Ben mecbur kalmasam sezeryan yaptırmam 2çocuğumda normal doğum oldu  sadece şidetli arıyı az çekiyon doğuma 30 daka kala ben ilkinde de ikisindede suni sancı oldu 30 daka bile çekmedi  yeniden domuş gibi oluyorsun Ama yine sen karar vericeksin
(28 puan) tarafından
Valla dikiş olsa bile en uzak 1 haftaya normal yürüyosun benim 2ci iri bebekti iç dış dikiş atıldı onda bile 10 içinde ayaklandım ondan sonra zaden ağır felan kaldırsanda korku yok sezeryanda bi 6 ay arğır kaldırmaman gerek öyle duydum
(66 puan) tarafından
Peki o dikisleri aldirmaya gidiliyor mu kendi mi dusuyor
(28 puan) tarafından
Bende kendisi düştü aldırmaya gitmedim hiç 40 güne yadar kendisi düşüyor ben idrardan sonra sildikte parça parça düştünü gördüm korktum doktora sordum doktor korkma yara düzelince kendi düşüyor
(66 puan) tarafından
Allah razi olsun kizlar icimi rahatlattiniz
(28 puan) tarafından
Yardımcı olmaya çalıştım elimden gelen bu için rahatladısa ne hoş
0 oy
tarafından
Canim benimde iri bebek gözüküyordu usg de 40+4 e kadar direttim ben normal istediğim için doktorum iri olduğu için sezeryan diyordu tabi bizim kanala inmemişti vs. Sezeryana imza atmıştım mecburen suyum azaldığı için o gün sancılarim başladı normal doğum yaptım 4kg gözüküyordu 3600 gr doğdu. Yanı hiç bi sorun yoksa normal doğumu bekle derim tabi seçim senin..
(66 puan) tarafından
Canim bilmiyodum.. hep bana problem oluuor diye anlattilar
(610 puan) tarafından
4 bucuk aydır ilişki olmadı benim hala acıyo
tarafından
Kendini kasıyorsundur ondandır
(610 puan) tarafından
Ebeler açılmaya bakarkende çok kastım ya aynen bende böyle bisey var aşırı kasıyom kendimi
tarafından
Vajinismus musun acaba
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Bebek iriyse doktorun sezeryan öneriyor zaten canım. Ama son haftaya kadar ani bir durum yoksa doğumdan bahsetmiyor doktorlar 37. Hafta ben konuyu açmıştım. Panik atak ve depresyon geçmişim vardı. Normal doğum yapamayacağımı söyledim. 39. Hafta sezeryana aldı. 
(66 puan) tarafından
Canim doktor banada hicbisey soylemedi hersey normal diyip gonderiyor surekli
(7,935 puan) tarafından
Zamanın yaklaşınca sen sor istiyorsan sen söyle
0 oy
(610 puan) tarafından
Bence kendini hiç koşullama sezeryan günü de alma akışına bırak zaten sancılar başlayınca da sezeryana alınabiliyorsun o zaman kendin karar verirsin 
(66 puan) tarafından
O zaman 36da randevumda hicbisey soylemiyim doktora.. zaten oda soylemiyor daha nts bile girmedim
(610 puan) tarafından
Aynen benim sancılar başladı biraz zorlanmaya başlayınca sezeryan olmak istedim doktorumda kabul etti ama ameliyathaneye gidecekken doğurdum Allah yardım ediyor zaten
(66 puan) tarafından
Yuce rabbim herseyi ayarliyor valla... cok sagol canim
0 oy
tarafından
Normal yap canm korkma bnde bazen sezaryan olsa ağrı çekmem diye dusnuyorm ama sonrası var bide çocuğuma tek bakcm için hemen ayklanmam lazm
(66 puan) tarafından
Canim bende ayaklanmak istiyorum ama herkes oyle bi anlatiyoki iste popoya kadar kesik dikisler vs o cok korkutuyor beni..
(704 puan) tarafından
Kzlar sezeryanı kolay mı sanıyorsunuz Bn uyanırken aglaya aglaya uyandm berbat Bi acısı vrdı anlatılmaz
tarafından
Sezaryan daha zor  cnm onu demek istedim zaten
(704 puan) tarafından
İkiside, zor normali hafife almıyorum asla ama onun ömürlük skntıları yok
0 oy
tarafından
Kesinlikle normal doğum derim ki ters giden bir şey yok sancıyı çekiyorsun evet ama sonrasında hiç bir şey hatırlamıyorusun bile bebeği gördükten sonra ☺️
(66 puan) tarafından
Iste sezeryanda uyusuk oluyor ya o an spinalde.. normalde canli canli dikis ona dayqnabilcekmiyim bilmiyorumki cokcmutsuzum bu konuda
tarafından
Dikiş atılırken hissetmiyorsun ki uyuştıruyorlar
(66 puan) tarafından
Bilmiyordum canim bunu:)
tarafından
Öğrenmiş oldun☺️☺️☺️
(66 puan) tarafından
Allah razi olsun tesekkur ederim:)
0 oy
(667 puan) tarafından
Sezaryan sonrasi dikis acisi cekiceksin bi de bunu dusun ama norma dogumda oncesnde agri cekiceksn o da eger suni sanci almazsan dayanabilirsin
(66 puan) tarafından
Canim inan beni normal dogumdan korkutan hikayeler inanki o kesikler ve dikisler
tarafından
Asla korkma ve normal doğum tercih et.inan en güzeli.dikisin iyi atılırsa bişey olmaz .atılırken söyleyebilirsin sıkı dikin diye .zaten hissetmiyorsun
(66 puan) tarafından
Sagol canim...
0 oy
tarafından
Sennle aynı durumdaydm sonunda sezeryan oldum ben hariç herkese norml dogursam diyip durdu korkudan gittim sezeryan oldum 13 gün oldu çok şükür
(66 puan) tarafından
Peki simdi nasilsin canim keske.diyor musun?
tarafından
İyim canım ilk üç gün ağrım oldu dorduncu gün ayaklandm işimi de yaptım evimi de temizledim çok esirgemedi balkon yikadm bı ondan agrm oldu onn dışında iyim 14.gun bugün bi haftadr kaynanam yanmda yerinden kaldrmiyom kadını sözde sana bakmaya geldim diyo iyim yani bebekle ilgilenmek için zaten acılarımı unutyosn canım bn iyim inşallah sende alırsın sağlıkli bisekilde kucagna
tarafından
Keşke demiyorum ben ama normal sansn varsa yap canım bn disardan aldgm tepkiden dolayı biraz keşke dedim ama asla sezeryanla alakasız yok sadece disardan aldgm tepkilerden dolayi
0 oy
(704 puan) tarafından
Sakın :) aynı hatayı yaptm korkumdan sezeryan oldm bin pişmanım ömür boyu o kesiyle yaşamaktansa sancını çek 
(66 puan) tarafından
Herkes ole dedi valla ben hic randevuda sesimi cikarmiim en iyisi:)
(704 puan) tarafından
Bn bile isteye sezeryan olmş biri olrak diyorm sana bunu
(66 puan) tarafından
Allah razi olsun cnm valla tecrubesizlikten napcagmi bilemedim
0 oy
(1,430 puan) tarafından
Valla canım burda 9 ay ben sezeryan olcam diye gezdim postlar açtım asla normal doğurmam dedim normal doğurdum hemde çok kolay herkesin farklı o kadar çok korkuyordum ki ben doğurduysam herkes normal doğurur diyorum. Çok mu kolay tabiki değil çokta ağrılı sancılı bebek çıktı bıçak gibi kesildi tüm ağrılarım. Normal doğum destekleyen kesisiz doğum için uğraşan bir doktor bulursan hiç korkma iki dikişim vardı onuda ben dayanamadım diye attı doktorum oda nasıl iyileşti anlamadım. 1 saat sonra bebeğimi görmeye yoğun bakıma yürüyerek gittim hiç yatmadım diyebilirim. Tabi sana sezeryanı kötülemicem oda doğum şekli kendine güvenmeyen ben yaptıysam sende yaparsın :) 
(66 puan) tarafından
Valla canim duygularima tercuman oldun.. cok korkuyorum hic yapamam saniyorum ama bunca insan yapmis.. kendi istegimle sezeryan olmamaya karar verdim bu posttan sonra. En azindan ben teklif etmicem doktora:)
(1,430 puan) tarafından
Etme kuzum çok çok çok kötü bir şey olsaydı kimse ikinci üçüncü çocuğa cesaret edemezdi inanan o an bitmicek gibi geliyor ama şuan hatırlamıyorum bile nasıl bi ağrıdı bitiyor gidiyor o an asla bir daha doğurmucam diyordum şimdi 2. Planı yapıyorum :D:D
0 oy
(622 puan) tarafından
Canm bnde cok cok korkuyorum ama ne olursa olsun normal yapcm normal daha saglikli tabi bi sknti olmazsa insallah normal doğum istiyorum ne kadar korkasamda 
(66 puan) tarafından
Valla canim bende bu gidisle sezeryan tercih etmicem.. hem herkes normal yapiyor..
(622 puan) tarafından
Tam zor ama Rabbim yardm ediyo zaten bebegi görünce bnce herseyi unutucaz die dusuyorum
0 oy
(1,025 puan) tarafından
Bnde sezaryen yapcam eğer korkun varsa bulaşma bakma millet ağzına dolamş yok sağlıklı bilmem ne normal doğumda heran ne olacağı belli değil daha riskli bnce helede yapacağına inanmıyosan
(1,025 puan) tarafından
Benim ablam sezaryen yaptı iki kez hiç sorun yaşamadı çok çok kilolu değilsen bakanın varsa sorun olmaz ya bi kere en azından yaranı görüyosun normalde orayı nasıl görecksn kesecekler dikecekler bi daha estetiği eskisi gibi olmayack herşeyi geçtim o an ne gelişir kimse bilmiyo korkutmak istemem seni ama normal doğumla ilgili bi ton aksilik duydum
(66 puan) tarafından
Canim bende duydum onlari.. estetik kalmiyo bence eskisi gibi olmuyodur cogu es soguyo diye duyuyorumm..
(1,025 puan) tarafından
Valla benm eşim böyle şeyleri çok takar huyunu biliyorum bn hem bebeğimi hem eşimi garantiye almak için sezaryen yapcam her iki doğumunda eziyeti var kolaymı ve normal daha sağlıklı neden yapmadın diyenlerin ağzını kapamak için bebek tersmş ondan mecbur diyecm yoksa vıdı vıdı yapıp depresyona sokarlar çevre :D
(66 puan) tarafından
Bende doktor tehlikeli gordu demeyi dusunuyodum:)
(1,025 puan) tarafından
En iyisi tersmiş de diğee türlü çok sorarlar ne tehlikesi falan kendinde sorun varmş gibi gösterme bebişe suç atcaz mecbur canım yavrumm Allah affetsn yapmasam beni bunalıma sokarlar biliyorum
0 oy
(147 puan) tarafından

Normal doğum yaptım ve dikişsiz:) daralma genişleme vs hic evham yapmamıştım zaten bi sorunda olmadı eskisi gibi..  o anın tarifi yok yeniden doguyorsun resmen öyle muhteşemm kii kendine guven<3

(66 puan) tarafından
Masallah canimm.. dikissiz nasil oldu neler yaptin?
(147 puan) tarafından
9 ay boyunca hergun firina ekmek almaya gittim yürüyüş en onemli sey.. Son ayimda sicak suyla duş aldim çömel kalk hareketi yaptim ve hergun 7 tane hurma yedim. Doğumda da sanciyi hep ayakta karsiladim comeldim plates topunda zipladim deriiin nefesler aldım ve bol bol içimden sure okudum  ya şafii okudum. Rabbim yardim ediyor sen inan ve kendine güven canimm Rabbim kolay doğum nasip etsin❤
(66 puan) tarafından
36. Haftada sicak dus squat ve hurmaya baslamam dogru olur mu sizce??
(147 puan) tarafından
Olur bence bende o civar da basladim benim inatçı keçinin keyfi 39+6 da geldi :))) onlar geleceği zamani biliyorlar kasma kendini bende niye gelmiyo diye üzülürdüm
0 oy
tarafından
Doğum yapmadım henuz ama az kaldi 36 haftadayim Rabbim.nasip ederse normal istiyorum en sagliklisi ve bence en guzeli normal bi saglik sorunu olmadikca sezeryana gerek yok.bence .

Inan hic korkum.yok bol.bol.kuran okuyorum Rabbime şükür icim.ferah ve rahat  güvenim var kendime. 

Sende evvela guzel dusun güven kendine ve cocugun icin sezeryana dayaniyorsan normalede dayanırsın bence.

Iri bebek  daha cabuk dogar güçlü olur guzel düşün gönlümüzden geçeni Rabbim hakkımızda hayırlı eylesin
0 oy
tarafından
Canım sana tavsiyem sancın çok azsa gitme hastaneye yani evde iyice sancını çek açılman evde olsun çünkü hastanede sürekli alttan muane ediyolar bari sancın çok olsa hastaneye gittiğin gibi doğumun olur tabi herkesin bünyesi farklı ama ALLAH ın izniyle bi sorun olmasa evde sancını çek ben bu sefer öyle yapacam ilk iki doğumumdada doğumhaneye sıfır sancıyla girdim o bağırışmalar alttan muane etmeler doğumdan daha çok etkiledi beni
0 oy
(1,336 puan) tarafından
Canım epidural normal doğumu neden düşünmüyorsun. Benim tercihim bu olucak. 

İlgili sorular

0 oy
21 cevap 262 göst.
3 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Yuska (38 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 149 göst.
16 Nisan 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kaavi (2,118 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 72 göst.
16 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Sevda01 (832 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 175 göst.
5 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Emine314 (225 puan) tarafından soruldu

381,364 soru

11,417,454 cevap

34,969 kullanıcı

...