0 oy
409 göst.
Aile kategorisinde (199 puan) tarafından
Kızlar ben 2 buçuk yıllık evliyim bir 17 aylık bide 34 haftalık hamileyim Kaynanamla oturuyordum evi tamamen ayiracagiz ev yapıldı Mersin çok sıcak ben terasda yapılmasını istedim bir yatak odam bir oturma odası salon mutfak wc banyo var ve terasim var kaynanam da eltimle oturacak eltimin eşi yok zaten Eltime de ev yapıldı evimiz iki katlıydi bir üçüncü kat bide teras kat yapıldı onlar üçüncü kata yerleşti bende dördüncü kata eltimin kaynanamın hiç bir eşyasını eve almam dedi kaynanam onun öz halası ben yabanciyim zaten o eve gittiğimden beri hep ikisi bana karşıydı eltimde anahtar vardı istediği gibi eve girip çıkıyordu çocukları da öyle özelim yoktu eltim ben evde yokken yatak odama girip elbisemi ayakkabımı yazmalarimi alırdı hep çocukları makyaj malzemelerimle oynardı ben kaynanama söyleyince kaynanam burası onların da evi bu hep böyleydi böyle devam edecek dedi eltim için o yeni gelmemiş 14 senedir bu evde dedi temizlik yapardım eltimin çocukları yer yer koltuğun üstüne atıyordu arkasına atıyordu pencereleri silerdim kaynanam Aysel temizliyor ama ben kalbî kırılmasın diye birşey demiyorum hiç beğenmiyorum diyordu bende elimi kolumu herşeyden çektim yapmadım madem öyle madem evim değil madem boş yere yapıyorum yatak odamdan başka bir yerin üstünde durmadım yine yaptım ama öyle üstünde durmadım neyse işte dördüncü kata da evdeki eşyaları benim evime yerleştirmeye çalışıyor bide şey demiş yerim yok yerim olsaydı asla vermezdim diyor bide gidip gelin ben oğluma diyordum elin kızı gelecek hep eşyalarımı atacak oğlumda bir çöp bile atamaz anne diyip diyip duruyor şuan 17 senelik iki takım koltuğu var ve yeşil açık bir yeşil örtüsü hep yıpranmış altı da yüksek değil çok alçak bende temizlik yaparken altını felan temizlemek istiyorum bunda öyle bir şansım yok yine kullanırım sorun değil lafları benim zoruma gidiyor o yüzden almak istemiyorum ama şöyle birşey var 6 tane koltuk var toplam 4 tanesi takım diğer ikisi başka takım hepsini oturma odama yerleştirme çabasındalar ama yer yok ne yapayım bilmiyorum bunlara karşı da hep susuyorum kocam olacak kişide beni stresten sıkıntıya sokmaktan başka birşey yapmıyor annesi durmadan dedikodumu yapıyor oda dinliyor yok karın temiz değil yok bilmem ne oysaki herşeyi onlar yaptı normalde temiz bir insanım ben ama onların öyle yaptı diye elimi kolumu çektim hakkımı nasıl savunabilirim linçlemeyin gerçekten ihtiyacım var yönlendirilmeye 

15 Cevaplar

0 oy
(7,670 puan) tarafından
Linclenecek ne var oncwlikle 

Yani sen agzini acmazsan ezilmeye devam edersin kullanmak isdemedigin birseyi almak zorumda deilsin disli deilsin sanirim az gostersen kendini en iyisi
(199 puan) tarafından
Dişli değilim zaten olmak istiyorum ama yapamıyorum
-Reklam-
0 oy
(8,327 puan) tarafından
Bu zaman kadar zaten hep size ait olmayan eşyaların üzerinde oturmuisunuz bunları anlatın kendi evimizde kimseye ait bir eşya istemiyorum deyin malasef bazı insanlar güzellikten anlamıyor anladığı dilden konuşun sizde saygı da bir yere kadardır 
(199 puan) tarafından
Bide laf sokuyor sürekli üstelik yerim olsa asla vermezdim diyor sanki ben istiyorum
tarafından
Şimdiye kadar nasıl sığdırıyomuş evine o eşyaları???  Ayrıca şimdi bi yatak odası boşalıyor oraya koysun işte.
0 oy
(165 puan) tarafından
Geri adım atmadan kararının arkasında durmandan başka yolun yok bence. Ben istemiyorum yerim yok,almayacağım de ve alma.
(199 puan) tarafından
Diyorum ama alacaksın diyip emri vaki yapıyorlar
(165 puan) tarafından
Yapsınlar sende ne yaparlarsa yapsınlar alma. Yada al ver ikinci ele veya hurdaya :))
0 oy
(891 puan) tarafından
Limçleyecek birşey yok tatlım eşine söyle ben evimde eski eşya istemiyorum burası benim kendi evim eski de olsa benim eşyaların olsun de 
(199 puan) tarafından
Bende diyorum istemiyorum ama anlamıyor ki emri vaki yapıyorlar bana
0 oy
(1,189 puan) tarafından
Kaynanada ne cimri biri 17 yılık koltuk nedir ya at gitsin hayrına ver birine ne olacak ya istemiyorum tatlı dile de eşine dinlemezse o zmn sinirlenmis gibi yap kabul etmiyorum o eşyaları söyle 
(199 puan) tarafından
Söylüyorum bana tepki veriyor
0 oy
(13,091 puan) tarafından
Senin vermeye gönlün yok ama merak etme benimde almaya gönlüm yok kimsenin eskisini kullanmaya meraklı değilim de. Evleri ayırdınız önce siz farkına varın sonra sözleriniz ile onları bu duruma alıştırın Allah kolaylık versin 
0 oy
(404 puan) tarafından
Sen kendine hak görmüyosun eziklemişler seni ve eşinde pasif olduğu için o uyanana kadar bu düzen değişmez.masaya sen yumruğunu vuracaksın gerekirse çıkıp gideceksin ama ailen destek olurmu,eşinin maddi durumu ne en iyi sen bilirsin.
(199 puan) tarafından
Ailem destek olur bana
0 oy
tarafından
Valla ha kaynananın evi ha üst katı değişen ne varki. 
(199 puan) tarafından
En azından kapımı kapatınca dışarda kalıcak
tarafından
İnşallah öyle olur
0 oy
tarafından
öncelikle kolay gelsin kardeşim işin zor. çöplerini senin evine atıyor, kullanmıyorsa satsın spotçuya eline de para geçer. hem onun eşyalarını koyacaksın diye kendin eşya koyamayacaksın, hem de onun eşyası diye kullanamayacaksın. kendi evinde kendi düzenini kuramıyorsun. eskiden benim evim diye böbürlenip seni sığıntı gibi yaşatmışlar. şimdi de ona devam etmeye çalışıyorlar. asla ama asla kabul etme. eşine söyle arkanda olsun biraz. ayrıca kaynana da beter olsun. sana eziyet etmiş şimdi ayılıp bayıldığı gelini eşyalarını bile evine sokmamış, OH olsun. 
(199 puan) tarafından
Gerçekten ne laf sokmaları bitiyor ne dedikoduları 2nci kattan dördüncü kata eşya taşıyordum seslerini duydum taşısın kendine diye tek başıma taşıyordum nefes nefese kalıyordum sonra kaynanam yardıma geldi ama eltim gelmedi
tarafından
eşine söyle canım ama annesini kötüleme. eltim kaynanamı dolduruyor de. diğer türlü arkanda olmaz
(199 puan) tarafından
Çok söyledim ama yengesine de toz kondurmuyor
tarafından
nasıl bir erkek karısını herkese ezdirtir aklım ermiyor. benim eşime laf söyleseler kim olursa olsun ağzının payını veririm. bunlar erkek değil. daha kadınlara sözünü geçiremeyen adamı kocan yapmışsın. sen onun için annesiyle arası bozulmasın diye her lafı duymuş, her muameleye göğüs germişsin. o 2 laf söyleyemiyor. sen ondan daha adamsın be. çok basit şunu söylemek; "yıkık dökük şeyi evime neden sokayım". o ise bunu söylemekten aciz. ben olsam eşimi çeker, benim sana hatam oldu mu? olmadı. sen beni neden sevmiyorsun? ne kadar üzülüyorum görmüyor musun derdim.
annen, baban, kardeşin, teyzen, halan birini getirmen gerek evine. seni çiğ çiğ yiyorlar bunlar. seni hasta ederler yakında. kocandan da kocanın ailesinden de hayır yok, köpek sürüleri birleşmiş sana saldırıyorlar. lütfen kendi ailenle dertleş, konuş. içine atıp da kapanma
(199 puan) tarafından
İlk doğumum da çok kötü şeyler yaşattılar bana çok laf söylediler psikolojimi bozdular oğlumu da kendimi de öldürmek istiyordum kendimi öldürmek istiyordum ama oğlum arkamda kalacak diye onuda öldürmek istiyordum kendi kendimi toparlamaya çalıştım hep kendi kendime konuştum Rabbim bana ne yaşatıyorlarsa yanlarına bırakmasın ellerini dillerini üstümden çekmiyorlar
0 oy
(997 puan) tarafından

Klasik bir kaynana hikâyesi daha işte :angel: burada sana kim ne akıl verirse versin muhtemelen gene hiç birini yapmayacaksin 

(199 puan) tarafından
Eğer bir ablam olsaydı akıl verseydi bu durumda olmazdım ben kendimi bu kadar ezdirmezdim ne yapacagimi bilirdim ama kimsem yok benim o yüzden geç oldu ama buraya sormak istedim neden yapmım ki yapmicak olsam neden sorayım
(997 puan) tarafından
Bacım o işler öyle olmuyor yani herkes için geçerli mi bilmem ama ben eşimle yaşadığım sorunu asla kimseye anlatmam ne anneme ne ablama ondan ablan olsaydı gene birşey değişmeyecekti. Neden yapmayacaksın biliyor musun? Normalde de içine kapanık çekingen biri olduğun için yapmayacaksın
(199 puan) tarafından
Doğru diyorsun gerçekten öyleyim çok içine kapanık bir insanım
0 oy
(178 puan) tarafından
Madem seni dinlemiyorlar Birak.cikarsinlar eşyaları gebesin gerçi ama gücünün yettiğini seni yormayacak olanları al at aşağıya katın da yüksekmiş ne güzel parçalanır sen de stres atmış olursun kocan da seni dinlemeyi öğrenir belki 
(199 puan) tarafından
En son o raddeye gelecem beni delirtmeyene kadar durmicaklar en son tepki verince kötü olan ben olacam ne kadar sabrediyorum ben bile şaşırıyorum
(178 puan) tarafından
Her şeye rağmen seni kötü bilmişler zaten canım çekinme kendini yıpratma ele yaranilmaz
(199 puan) tarafından
Gözümü de çıkarıp versem fayda etmez
0 oy
(3,050 puan) tarafından
Allah sabır versin daha da yeni evli sayılırsın canım. Şimdiden önlemini almazsan ömür boyu böyle çekersin. Herşeyden önce hayır demeyi öğreneceksin ve hayır dediğin konuda kararlı olacaksın. Önce kaynana hayır demeye alış. Bağırıp çağırıp kavga etmene gerek yok. Ben bu koltuğu beğenmiyorm almayacam size göre güzelse sizde kalsın de. Seni ilgilendiren Her konu da kibar açık ve net şekilde fikrini söyle. Üslubun düzgün olursa eşine hangi konuda şikayet edelerse etsin boşa çıkar. Eşine vereceğin cevap da ne var ki benim bu lafımda onlar alınganlık etmiş de. Hiç bir zaman eşine annesini şikayet etme. Kaynananla sorununu hep kendin ve saygı çerçevesinde hallet. Kısaca bildiğini oku. Eşine de asla şöyle oldu annene bunu söyledim deme. Birak kaynanan söylesin. Sende eşine sorun yokmuş gibi davran. Böylece hem herşeyi kafaya takmamayi öğrenirsin hemde eşinin gözünde sürekli şikayet edip dert yanan biri olmazsin. İlk başlarda eşin bu duruma tirip atabilir ama sen kesinlikle üstüne gitme sanki herşey normalmiş gibi davran. Biraz uzun yazdım yani bildiğini yap kimseyi takma herşey normal ve olması gerektiği gibimiş gibi davran. Çünkü olması geren bu. Onları da böyle böyle bu duruma alıştırirsin. 
(199 puan) tarafından
Şimdi koltuk takımını zaten yerleştirdiler ama ben bakacam fazla olan ne varsa onlara verecem onun bardaklarıni bile getirmedim kaynanama dedim bardaklarıni al kaynanam dedi istersen sende kalsın eltim dedi ay yok yok bardağım yok bana ver dedim al
(199 puan) tarafından
Eşim bana yardım edip bir kaç eşya çıkardı üst kata eltim diyor sen niye bana yardım etmedin eşi ölmüş benim eşimi eşi olarak da görüyor galiba diğer postlara bakarsan orda eltimin durumunu da anlattım yani herşeyle ayrı ayrı uğraşıyorum ben
0 oy
(506 puan) tarafından
valla canim dibine kadar haklisin nankorler kiymetini bilememisler senin bir sucun yok. sen 40 yillik esyalari napacan ya eskicimison sen nereye koyarlarsa koysunlar sanane. sen kendi esyanla az öz yasarsin yer bulamiyorsaniz verin bir fakire de bak gor nasil yer buluyorlar.
(199 puan) tarafından
Söylüyorum yazık diyor terasa katalım diyorum yazık diyor anlamıyorum salonun ortasında kalmış yer yok adım atacak yerim yok
(506 puan) tarafından
yazik ne alaka ya bir fakire verince sevap isler hic degilse. bu kadar da esya bagimlisi olmak hic iyi degil bazi insanlar esyalarini ölümce de götürecekmis gibi davraniyor. verdikce Allah daha iyilerini nasip ediyor ama bu tarz insanlar 50 yil saklayacak kullanilmayan bir esyayi yasik diye. Orda duracagina gercekten ihtiyaci olan birine verse versigi kisiler nasil dua eder ama  nerde o düsunce...
0 oy
(6,919 puan) tarafından
Sen teras da yaptırmadın mi al oraya koydur içeri yeni al eşinde birşey derse      ihtiyaç var derdin6
(199 puan) tarafından
Terasa katalım diyorum kaynanam yazık diyor
(6,919 puan) tarafından
Yazıksa alsın koynunda yatsın   aaa çok kıymetli ise diğer eltıne desın   koy dıye
0 oy
tarafından
Ahh ahh sende benim gibi haksızlığa gelemiyosun ama kendine yapılan haksızlığa da ses edemiyosun. Şimdiye kadar sustugumuz için tepemize cikiyolar zaten. Sen istemediğin bişey varsa eşine söyle. Bak hamileyim bana da zor olur böyle filan diye. Bu arada ayrı ev yapılıyor dedin ya yine aynı binada mı oturacaksiniz?
(199 puan) tarafından
Evet haksızlığa asla gelemem ama kendim için de asla konuşamam sadece susup ağlıyorum başka da birşey yapamıyorum eşime söylüyorum ama anlamıyor ki
(199 puan) tarafından
Evet yine alt üstlü oturacağız
tarafından
Aysel inan bende aynı senin gibiyim seni o kadar iyi anlıyorum ki. Burda bikaç soru sormustum kendimle ilgili. Herkes hakkını savun demişti. Çünkü gerçekten sustukça ezilen biz oluyoruz.
(199 puan) tarafından
İnsan kendini kimsesiz çaresiz hissediyor tek başına onlar öyle üstüme geliyor hiç birşey diyemiyorum içime atıyorum kendi kendime zarar veriyorum sırf bana laf söylemek için gırgırımı bile açıp içine bakarlar temiz mi kirli mi diye bende çok isterdim hakkımı savunayim sessiz kalmayayim saygısızlık bir kenara ama haksızlık yapıldığında susmamayi isterdim bu bizim elimizde değil bizde isterdik özgüvenli olup hakkımızı savunalim ama değiliz ne yapalım
tarafından
İyi niyeti suistimal ediyolar işte. Halbuki deseler gelinimiz işimizi gücümüzü yapıyo Allah ondan razı olsun diye insanın daha da çok yapması gelir. Ama böyle kötü niyetli olduklarında hicbisey yapmak gelmiyo insanın içinden. Keşke biraz uzak olsaydınız ya. Böyle de müdahale etmeye çalışırsa müsade etme olur mu?..

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 231 göst.
10 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Sahra.oo (32 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 1,188 göst.
29 Kasım 2023 Aile kategorisinde Ayselaras (199 puan) tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 661 göst.
11 Temmuz 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 648 göst.
9 Ağustos 2020 Aile kategorisinde Prensss annesiii (107 puan) tarafından soruldu

380,080 soru

11,378,067 cevap

34,863 kullanıcı

...