0 oy
1,188 göst.
Aile kategorisinde (200 puan) tarafından
Benim eşim 13 bin maaş alıyor bana bunun yarısını bırakın çeyreğini bile vermiyor bana bu ay 2100 TL verdi ev yaptık sözde annesi gilde altın felan yoktu ev yaparken bitti yemin ediyordu kaynanam neyse bu ay bana 2100 verdi eşim kaynanam 2 gün önce boynunda bir çeyrekle evime geldi altı üstlü oturuyoruz alsın boynu altinla dolsun benim sorunum bu değil benim 23 aylık oğlum var doğru düzgün kışlık kıyafetleri yok küçüklükten kalma hepsi ben bir yerde elime bir kıyafeti 2,3 kez alıp tekrar yerine bırakıp alamıyorken beni böyle mağdur ediyorken onların çeyrek altın yapıp boyunlarına takması helal mi ayıp belki ama evimde doğru düzgün erzagim yok benim gerçekten helal mi ya bu eşim parasını babasına veriyor babası çalışmıyor Versin asla buna karışmam ama bizi bu kadar mağdur edip yaptıkları doğru mu ya Onların evinde hiç birşey eksik değil 2100 verdi ona rağmen kayınbabam çok para yiyorsunuz diyor Hakkımı asla helal etmiyorum eşim duzelse dahi asla bu günler için hakkımı helal etmicem

26 Cevaplar

+6 oy
tarafından
düzenlendi
Evlendiğini idrak edememiş belli ki. Anne babasına yedirmesine kimse laf edemez ama eşini çocuğunu aç susuz bırakarak bunu yapamaz. Siz önceliği olmalısınız. Sizin ihtiyaçlarınız bitip isteğe sıra geldiğinde ailesine yönelmeli.
(200 puan) tarafından
Ben zaten asla karışmam sonuçta bu yaşa getirmişler bakmış yedirmis icirmisler asla karışmam ben
(4,213 puan) tarafından
2100 ile ev mi gecindiriyorsun. ? Şaka mi gercekten esin  2100 u sana hic vermesin. Bikac ay biyunca igneden iplige tum eksikleri eve su dahi esin alip getirsin. Kilikti kiyafetti lazimsa da soyliceksin cocugun pantlnu yok elbisesi yok montu yok. Haftasonu tutacan kolundan gideceksiniz alacak. Sen idare ediyim almayalim diye dusunme. Esinin durumu idrak etmesi icin lazim olmayan seyi bile aldirman gerek. Mutfaga a dan z ye . Dizsin erzak yiyecek meyve sebze tavuk et. Kiyafet kis geliyor bit mont kendi eksigin cocgun eksigi falan hersey cociugu. Okula gdiyorsa kirtasiye biyasi bitti bilmm su hilmem bu. Sen 1 tl bile kendine isteme sana vermesin. Esini gotur o alsin. Eve gelirken eksikleri yaz bir sakiz bile olsa yaz soyle o alsin. 2100 tl ile bir hafta idare edebiliyormu bir ev görsun. Ozaman o babasindan ister ki yetiremiyoruz diye
(200 puan) tarafından
Bende öyle diyorum yapmıyor işte kendisine 10 TL bile almıyor benden alıyor berber parasını Felan da
-Reklam-
+1 oy
(3,114 puan) tarafından
Eşinin düzelmesi için duâ et. Yaptıklarını sen helâl etsen de doğru değil zaten. Rabbim selâmet versin. 
(200 puan) tarafından
3 senedir böyle düzeleceğini hiç sanmıyorum ve babası para için o kadar laf söylüyor ki sanki çalışan kendisi sanki benim eşim boş geziyor gibi bir muamelesi var
+1 oy
(119,427 puan) tarafından
13 binle kim yatirim yapabilir bacim sartlar belli su zamanda senun esin o miktarla evi gecindirdi kalanlada anasina ceyrekli kolyemi aldi yani
(200 puan) tarafından
Elektrik su faturamı onlar yatırıyor ama bu devirde 2100 hiç birşey
13 binde hic bisi ama onlarda belese yatirmiyo demekki esinden alip yatiriyo
(200 puan) tarafından
Eşim kendine almıyor para bana verdiği paradan alıyor
bak 13 bim cok bi para degil zaten o paraya gecinilmiyo
(13,833 puan) tarafından
Babasinin parasu maasi bisi yokmuvarsa eger ekstra oluyo iste yapabildigine gore
0 oy
tarafından
Çok para dedıgı 13bın tl mi ya gercekten, ınsan konusmaya utanır 
(10,053 puan) tarafından
Kiz ne 13u 2100e cok para diyomus
(200 puan) tarafından
Evet 2100 e çok para diyor
tarafından
Ay onu 2100 parcaya ayrılsın ya oha artık markete selam versen 500 tutuyo be
0 oy
tarafından
Tabiki de çok kötü bir durum arada harçlık niyetine verirsin de bu kadar değil ya sonuçta kendi bakması gereken bir ailesi karısı cocuklari var etme valla
tarafından
E yani bazı erkekler evlenince de aşırı aileye bağlı ya gerçekten gereksiz bağ var bir karının istekleri ihtiyaçlarına çocuğunun ihtiyaçlarına bak evine erzagina karının eline güzel bir harçlık ver harca diye sonra çok lazımsa arada verirsin yani .bu ne böyle.ben bile sinirlendim yaşamış gibi
(1,315 puan) tarafından
O 2100 tl yi eşine ver. Eşine ev in 1 aylık liste yap. O alsın gelsin eve
(200 puan) tarafından
Bide kış geldi ikide bir gelip klimayı fazla açma diyorlar bende kendim için olsa zaten açmam ama benim 2 çocuğum var değil mi dedim kaynanam da e ne yapalım 2 ay da klima faturasına gitsin 2 bin diyor
(295 puan) tarafından
Benimde görümcemim eşi böyle gorumceme gelince para yok anasi isteyince hemen verir mesela 3 sne oncede herşey o kadar uygun değildi 300 TL veriyordu aylık düşünün ya veya 50 TL verirdi bez al yoğurt al bilmem ne al görümcem yeter ya sen alaymi ediyirsun 50 TL'ye bez mi var ki bide yoğurt istiyorsun demiş bana para verme kendin al bundan sonra demiş 300 TL ile bişi i alınır ki kıyafet almak istese para yok der ailen tarafı alsın ailen tarafı para vermedimi fakan yapar igremc bisiiya
(200 puan) tarafından
Valla ben o kadar söyledim ki yoruldum artık
0 oy
(1,128 puan) tarafından
Boynuna neden çeyrek takıyor 
(200 puan) tarafından
Bilmem boynuna takmış eve gelmiş işte
(1,128 puan) tarafından
Göstermek istemiş kız değil ,gelin değil ,bayram değil ,düğün değil Allah akıl fikir versin hidayet versin bu kaynanalara
(200 puan) tarafından
Allah görüyor kul hakkına giriyorlar benim ve çocuklarımın kul hakkina giriyorlar
0 oy
(2,891 puan) tarafından
Yok valla linçlenecek birşey, sonuna kadar haklısın. Bu yaşa kadar getirmişler, ihtiyaçları varsa yanında olursunuz ama yoksa kimse kusura bakmasın veremez. Senin ailen de seni bu yaşa getirdi, sen veriyor musun? Eşin çalışıyor diye para onun değil, sen de evde hayatını adıyorsun bu evliliğe. O kazanılan para ikinizin, gayette karışma hakkın var. 
(200 puan) tarafından
Ya ben yeni evliydim beraber oturuyorduk eşim maaşını aldı geldi gece geliyor kayınbabam sabah odamıza girdi parayı alıp çıktı ahlaksız adam böyle insanlar bunlar işte gecen de maaşını almıştı yukarıya geldi maaşını onlara vermeden sabah arıyor beni maaşını almışmi diye evet dedim tamam söyle getirsin bana diyor
(2,891 puan) tarafından
E ailesi tamam hatalı da senin eşinde de iş yok kusura bakma. Ne o öyle çocuk gibi. Evcilik oynuyor senin eşin, sorumluluklarının farkında değil anlaşılan. Al karşına ciddi bir şekilde konuş.
0 oy
tarafından
Asla helal değil evlenmişsiniz eşinin önceliği sen olmalısın seni mağdur edip anasına yapması ayıp 
0 oy
(2,667 puan) tarafından
Sen zaten devamlı karışmam ben dediğin için olmuş böyle. Bir yerden sonra karisacaksin, ben karışirdım. Bu maaşla kusura bakmasın ama 1000 TL bile yollamazdim. Ailesinin hiç mi geliri yok? Emekli vs
(200 puan) tarafından
Var köyde tarlaları var onların senelik kirasını alıyorlar
0 oy
(13,204 puan) tarafından
Senin hakkını helal etmeyeceğin kişi eşin çünkü dünyaya getirdiği çocuğun evlendiği kadının sorumluluğunu almaktan aciz maalesef ha bu arada aklımda iken mümkünse böyle bir adamı bir daha baba yapma dünya çünkü hak etmiyor 
(200 puan) tarafından
Eşime zaten hakkımı helal etmicem duzelse dahi bunları yaşattığı için asla hakkımı helal etmicem. Asla çocuk mu asla Bide annesi bunlar biraz daha büyüsün getir diyor utanmadan yatak odama dahi karışıyorlar herşeyime karışıyorlar duvardaki saatime bile karışıyorlar
0 oy
(91 puan) tarafından
Bacım tamam kimse annesine babasına yedirdiğine içirdiğne karışmaz. Ama evlenmiş önceliği var çocuğu var ha desen ki çok ihtiyaçları var amenna ama herşeyin de yeri zamanı var evlenmeseymiş o zaman madem yapması gerekeni yapmıyo. Benim eşimde öyle ben de karışmam evlenmeden önce anne babayı çok bilmezdi şimdi ordan çıkmıyo ne oldu yani birden artan bu anne baba sevgisi ne
(200 puan) tarafından
Bende anlamıyorum annesi de her yerde anlatıyor heryerde beni ezikliyorlar
0 oy
(3,543 puan) tarafından
Ay ben bu siteye her girdiğimde sinir hastası oluyorum yahu neden ses çıkarmıyorsunuz ya 
(200 puan) tarafından
Ses çıkarıyorum her gün bunun kavgası var utanması yokki gururu yokki her gün söylüyorum ben
0 oy
tarafından
Allah sabır versin 
0 oy
(2,381 puan) tarafından
Bu olay benm evlendiğim sene kayinbaba eşime diyordu getir maaşını anana teslim et lazım olursa alırsın düşün bak bunu direk yüzüne soyled sonra ben naptım hadi öyle bişey yapmazsnda diyelim yaptın gözümü kırpmadan bosarim seni dedim bu konu bidaha asla acilmadi yedi sene içinde ben evimide aldım arabamida aldım iki cocukda yaptım evimin eşyalarını da aldım mutfagimi baştan aşağı yaptrdm aklıma ne geliyorsa ya ben yaptirdikca anası babası çıldırdı asla gönülleri olmadı başta eve bir muz alsak bnm oğlum zengin alır derdi kaynana sonra ben ona yapacağımı yaptim 2 seneye yakın oldu gelmez evime ben evden ne zaman çıkarda gidersem sinsi sinsi ev gezmeye gelir en sonunda kovdum o oldu ilk hamilelegimde doktora gondermiyorlardi bunda özele gidiyorum tık yok isterse de olsun başlarina Hart hurt yagacagini iyi bilirler kayinbaba gelir ben oğlumu serbest bıraktım sizin hiç biseyinize karışmıyom  der öyle senin bir sekilde ipleri ele alman lazim canım 
(200 puan) tarafından
Aynılarını şuan da yaşıyorum bende evden çıkınca kaynanam gelir evi dolaşır nasıl ipleri elime alacağım bilmiyorum
0 oy
tarafından
Eşinin verdiği para ile altın yapıyorsa evet helal değil ama kaynanan kendi parası ile altın yapıyorsa helal niye haram olsun ki
(200 puan) tarafından
Kaynanam parayı nerden getirecek ki çalışmıyor emekli maaşı yok eşimin parasıyla yapıyor
0 oy
tarafından
2100 ne kız çocuklarla benim 2 haftalık harçlığım bazen bir günde harcıyorum o parayı evin alışverişini de aylık yaparız arada eksik olanları da eşime derim işten gelirken alır bu uygulamadan böyle şeyler okudukça eşime daha çok aşık oluyorum 
(200 puan) tarafından
Bencede aşık ol ne adamlar var işte anne babasının himayesinden çıkamamış
tarafından
Öylesi bende de vardı 11 ay çektim sonra boşandım
(200 puan) tarafından
Ya benim eşim bu sene 2 katlı ev yaptırdi biri bize biri annesi gile 2 katta kiraya verdi kiralar babam gile gitsin maaşı bize diye ama kiralar da onlara gitti eşimin maaşı da onlara gidiyor
0 oy
tarafından
2100 ne kız çocuklarla benim 2 haftalık harçlığım bazen bir günde harcıyorum o parayı evin alışverişini de aylık yaparız arada eksik olanları da eşime derim işten gelirken alır bu uygulamadan böyle şeyler okudukça eşime daha çok aşık oluyorum 13 binle ev bile geçinemez eşim 35 bin lira maaş alıyor biraz kredi borcumuz var kira çocuğun okul masrafı ev masrafı falan ancak yetiyor 
0 oy
(48,708 puan) tarafından
bir mi oturuyorsunuz 
(200 puan) tarafından
Hayır altli üstlü oturuyoruz
0 oy
(2,945 puan) tarafından
13 bin maaşı kimseye vermesen de geçinmek zor o parayla hele ki babasına da veriyorsa ne yiyip ne içeceksiniz. Saçmalık. Oğlunun parasindaysa gözü evlendirmeselermiş
0 oy
tarafından
Valla bende kaynanamgile gorumceme hatta kaynima helal etmiyorum hakkımı işleri bir ama 2 senedir hakkimizi vermiyorlar karın tokluguna calisiyor eşim doğru düzgün bisry alamadık bizde annesinin maaşı var evi var hala oyleyken ogullarindan yiyor parayı gorumcem evlenmiş havasından geçilmiyor o da abisinden yiyor onlar rahat yaşıyor havalarindan geçilmiyor benim harcadigim laf oluyor bende helal etmiyorum cocugumun hwkkini da kendi hakkimi da helal etmiyorum asla 

Bizim paramızla bizim hakkımızla umre parası biriktiriyor kabul olacak mı acaba 

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 410 göst.
10 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Ayselaras (200 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 153 göst.
10 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Ayselaras (200 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 209 göst.
26 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Kralice177 (482 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 364 göst.