0 oy
286 göst.
Aile kategorisinde (1,663 puan) tarafından
Kızım eylülde 54 aylık olaca anaokuluna başlıyabilir mi eşimin arkadaşı öğretmen küçükken eğitime başlaması öğrenmesi için daha kolay olur diye yazdıeın dedi ama küçük mü kabul ederler mi diye aklımda soru işareti var 

16 Cevaplar

+4 oy
(6,334 puan) tarafından
Kaç yaşına kadar ay olarak belirteceksin 
tarafından
Okullar ay olarak alıyor yaş degil
(1,663 puan) tarafından
Okul dönemi olduğu için ay dedim internetten de araştırırsanız ay baz alınıyorrrrrr yaş değil
tarafından
Kız bazıları çok biliyor gerçekten dalga geçecek yer ariyolar
(1,663 puan) tarafından
Bir kaç yorumda aynı şeyi söylemişler şaşırdım  bir yandan belki çocukları küçüktür böyle bir araştırma yapmadıkları için bilmiyolar diyorum bir yanımda o zaman neden yorum yapıyolar diyor
(6,334 puan) tarafından
İlk kez duyuyorum yeni bir bilgi öğrenmiş oldum teşekkür ederim canım
-Reklam-
+1 oy
(10,356 puan) tarafından
54 ay kaç yaş yapıyo diye düşündüm ben :) matematik sıfır. Başlıyor canım kuzenin oğlu erken başladı 
(1,663 puan) tarafından
Ayy heyecanlandım küçüğüm okula  başlıyıcak
0 oy
(10,036 puan) tarafından
Kiz 4.5 yasinda erken degil tabiki
(1,663 puan) tarafından
Bugün gidicem inşallah sıkıntısız hallederiz
0 oy
(4,290 puan) tarafından
Baslayabiliyor evet
(1,663 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
(48,671 puan) tarafından
54 ay kac yaş yapiyo ☺️
(14,032 puan) tarafından
12 24 36 48 60 bunun içinde hesap makinesine girdiysen buda senin ayıbın olsun
(15,976 puan) tarafından
Tamam en zeki sensin bu da benim ayıbim olsun
(48,671 puan) tarafından
bende ay demem 5 yasina iki ayi kaldi 58 aylik oldu sayilir da yaziyorlar mesela 3 ay 15 gunluk diye 3.5 daha mantıklı
(14,032 puan) tarafından
Öyle bir iddiada bulunmadım çarpıtma
(15,976 puan) tarafından
İddiada bulunmana gerek yok 12 24 36 48 diye yazdın bende ordan yola çıkarak söyledim carpıttığım bişey yok yani
0 oy
(7,949 puan) tarafından
Benim oğlum 45 aylık yaz okuluna kaydettim 1 haftadır gidiyor 
(2,169 puan) tarafından
Ya benim kızım çişini söylüyor ama kendi gitmiyor sorun olur mu acaba
(7,949 puan) tarafından
Yok cnm sorun olmaz eğer cisim geliyo derse öğretmen zorlada olsa götürüyor ikna ediyo
(7,949 puan) tarafından
Bize yemek fln vermiyolar biz kendimiz veriyoruz (yazmayı unutmuşum:) yaz okulunda yemek vermiyor dönem başında verirler
(2,169 puan) tarafından
Bizim burda İmam Hatip lisesi var ayrı bir yeri anaokulu yapmışlar oraya vericem 4 yaş alicaz dediler
(1,663 puan) tarafından
Yazın kuzenleri felan hep burda oldukları için hiç okulu düşünmedim onlarla vakit geçirir diye şimdi gidip kayıt yaptırıcam
0 oy
tarafından
Ben yaz okuluna verdim 4,5 yaşında o bitince normal olana yazdırcm inşallah 
(1,663 puan) tarafından
İnşallah canım teşekkür ederim
0 oy
(2,761 puan) tarafından
Tam vakti biraz daha beklersen okula başladığında gec kaldığını görürsün 
(1,663 puan) tarafından
Bende onu düşündüm çünkü seneye 66 aylık olacak yani ilkokul zamanı internette araştırdığıma göre bugün gidip yazdırıcam inşallah
0 oy
(4,167 puan) tarafından
Ocakta 48 aylikti benimki eyllde baslattim o sene gtti ertesi sene de anasinifi gitti . Simdi bu sen olula baslicak. 2017 ocak dogumlu
(1,663 puan) tarafından
2019 mart doğumlu seneye tam okul zamanı geliyor erken başlatmayı düşünüyorum okula çevremdeki öğretmenlerde hazır olduğunu anlarsanız gidebilir dediler
(4,167 puan) tarafından
Ben buyuk buyuk gitsin istedim kendim eylul dogumluyum.   Bikac ay bilr farkediyordu digerlerinden ufaktim. Ders manasinda degil ama. Adapte olmak falan bence buyuk buyuk gtmsi daha iyi kizimi dilu dilu yollucam gecen sene 1. Sinif olabilirdi ama istirmedim bu sene gidicek iste
(1,663 puan) tarafından
Hımm oda doğru bu sene okuldaki hareketlerine göre seneye karar veririm o zaman bu konuda dikkat etmek gerekli çünkü bütün hayatını etkileyecek bir dönem
0 oy
tarafından
Şuna 5 yas diyemiyormusunuzda ay hesabına giriyorsunuz 
tarafından
Artık ay hesabıyla okula kayıt alıyorlar 2 ay küçükse seneye kalıyor çok saçma bir sistem
(1,663 puan) tarafından
Araştırırsanız nedenini bilirsiniz meb sitelerinde bile ay hesabı yapılıyor okul yaşıyla değil ayla ilgileniyor
0 oy
(558 puan) tarafından
57 aylık almadılar seneye gidecek
(1,663 puan) tarafından
Yaa 58 aylık olmalı yazıyor ama 4 ay için bir yıl bekletmek çok saçma artı seneye zaten istersek 1. Sınıfa gidebilecekler neyin hesabı bu acaba
(1,663 puan) tarafından
Banada şuan öncelik 56 ayın eğer yer olursa onuda alabiliriz dediler canım heeyerin farklı yada daha büyük çocukları tercih edebilmek için yapılan bir şey haberin olsun
0 oy
(9,583 puan) tarafından
Kız 3 yaş sonrası kabul ediliyor artık ne küçüğü
(1,663 puan) tarafından
İnşallah bakalım gidicem şimdi
0 oy
(14,032 puan) tarafından
Oğlum Nisan'da 3 yaşına girdi Eylül de başlayacak devlet anaokuluna yazdırdım 
(1,663 puan) tarafından
Bencede küçükken verilmeli zihinleri şuan boş ve güzel şeylerle doldurulmalı
(14,032 puan) tarafından
Gereksin canım evde durup ne yapacaklar eğitim her zaman iyidir zararı olmaz faydası olur
(9,583 puan) tarafından
Doğru diyorsun ya kafam çok karışık tuvalet konusunda özellikle  kendi temizleyemiyor daha birde ne kadar veriliyor tabi okuldan okula değişir sanırım
(14,032 puan) tarafından
Tuvalet olayı için bana bir şey demedi bizim okul. Ama burda postta yazmıştı birisi, okul eğer kendini temizleyemiyorsa alamayiz demişler 3 yaşında ki çocuk için. Bende merakla bekliyorum okulun açılmasına yakın gidip konuşacağım. Bizden sadece 500 lira bağış istediler ama yine burda başkası yazmıştı aylık bin lira civarında istemişler okuldan okula fark ediyor demek ki.
(9,583 puan) tarafından
Tamam  canım teşekkür ederim
0 oy
(891 puan) tarafından
Anaokulu için yeterli değil ki en az 57 aylık olması lazım Eylül de öyle yazılabilir 
(1,663 puan) tarafından
Bizim burada 56 aydan büyükler öncelikli eğer yer olursa alırız dediler
0 oy
(8,925 puan) tarafından
Herkes yaşını yazsana demiş hey allahim ya dünyanın en matematik özürlü insanı 1 yılın 12 ay ettiğini bilir hadi ders olarak bilmiyorsunuz çocuğunuzun yaşındanda mi bilmiyorsunuz 
(1,663 puan) tarafından
Gidicem şimdi sorucam bakalım teşekkür ederim yorumun için
(8,925 puan) tarafından
Rica ederim cnm hayırlı olsun ne kadar erken giderse o kadar iyi inşallah göndereceğin okulun ay şartı sana uyarsa sıkıntı yasamazsin benim görev yaptığım okulda Eylül ayı şartı var mesela eylülden sonra alim yok
(1,663 puan) tarafından
Bizede 56 ay öncelikli yer okursa alırız dedi ama 2 ay için 1 yıl beklemenin anlamı yok üsteliyicem biraz öğrenmeye açık ve sakin bir çocuk bir sıkıntı yaşatmaz şimdiden kafasının içini ***** saçma şeyler yerine güzel şeylerle doldursun istiyorum
(8,925 puan) tarafından
Ay şartını o yüzden söyledim zaten civarda başka anaokulu varsa orayada bakabilirsin bazen 3 5 ay fark oluyor okula gore
(1,663 puan) tarafından
Bakıcam artık teşekkürler
0 oy
tarafından
Erken değil kuzum bence benm kızım 30 aylık bende eylülde kreşe vermeyi düşünüyorm 
(1,663 puan) tarafından
56 ay şart koydu yer olursa alırız felan desi ama eşimin arkadaşı devreye girecek çünkü sadece 2 ay için 1 yıl bekleyecek

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 211 göst.
6 Eylül 2023 Aile kategorisinde Isimyok (46 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 145 göst.
6 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Mislimisli003 (3,895 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 47 göst.
18 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Lorin2021 (15 puan) tarafından soruldu
+1 oy
17 cevap 433 göst.