0 oy
202 göst.
Diğer kategorisinde (292 puan) tarafından
Kızlar kendinizi yerime koyarak cevap vermenizi istiyorum. Eşimin ailesi bize 1 kuruş yardım etmedi. Etmek zorunda da değiller evet... Kendimiz yaptık düğün eşya vb herşeyimizi. 2 hafta bana kalmaya geldi kaynanam.. Ben ve eşim çalışıyoruz.bikaç gün gayet güzel geçti sohbet muhabbet... 4. Gün Akşam işten geldim. Salata yapıyorum. Kaynanam dediki oğluma dedimki arabayı sat, diğer oğluma da dedim altınları bozdur. babanız artık bu saatten sonra rahat bir işte çalışsın. Manav açalım dedm dedi. Normalde pazarcı kayınpederim. O işletecekmiş bizede faydası olurmuş.şu cümleye bakar mısınız????? Pardon da bana sormadan nasıl böyle birşey diyor ki. Oğluma dedim   diyor. Ben neyim bana sordun mu. Ben eşimin bana düğünde taktığı altınlarımı bozdurup aldım o arabayı.birikimimiz olsun dedim. Yani benim mehirimle alındı.....  Aynı şekilde diğer oğlumada dedim altınları bozdur diye diyor. Ama o altınlar da eltimin düğünde takılan altınları.onlarda onun mehiri. Ona sormadan böyle nasıl konuşabiliyor. Evimde misafir diye sesimi çıkarmadım ama nasıl kan beynime sıçradı anlatamam size. Bana bir kuruş faydası olmamış. Borç ödeyip evimi kurmuşum yıllarca tek başıma. Ne haldesiniz demedi de şu dediğine bakın. Ardından ekledi. Napcaz başka sizin yardımınızla olacak bunlar. Babanız tek başına yapamaz zaten siz yapcanız dedi. Siz olsanız bu durumda ne cevap verirdiniz. Kendi annem şuan bana çok kızıyor. Kızım sen niye demedin. Ben iş falan kuramam anne. Benim sabit bir işim var. Arabada altınlarımla alındı zaten oda bizim birikimimiz deyip kapatacaktın diyor. Ama ben evimde misafir diye bozmak istemedim. Size şöyle yapsa ne söylersiniz bana bir akıl verin. Şimdi ben seslenlemedim diye bu konunun devamı gelecek çok iyi biliyorum. Bldaha açacak konuyu. Sizce direk ne söyleyeyim şimdiden teşekkürler canlarım 

10 Cevaplar

+1 oy
(2,105 puan) tarafından
Çoğu takılan altınları kendilerinin sanıyor malesef ama bu mihir işi çok sakat cehennemden çıkamaz diyor hocalar hep anlatıyor gelinin mihirini vermezseler yada geri gönlü olmadan alırsa çok günahı var. İkinizde vermek zorunda değilsiniz. Ama şöyle olsaydı oğlunun kendi birikimi olur seninle alakası olmaz o zaman ben karışmam anne babası sonuçta bakmış o yaşa getirmiş anne baba hakkı ödenmez. Ama sizde mevzu farklı o yüzden kocanla aran bozulmadan işin içinden çıkmanız lazım
-Reklam-
0 oy
(2,392 puan) tarafından
Hiç o kadar kendimi üzmem sıkmam vermiyorum derim olur biter araba senin üstüne değil mi 
(292 puan) tarafından
Benim üstüme canım. Zaten hayatta sattıramaz da dediği şeye nasıl kızdım. Terbiyesiz hangi yüzle diyorsun bide bunu
(2,392 puan) tarafından
Bende kızardım valla onlar almış olsa falan neyse de kendi mehrinle almışsın vermek zorunda değilsin
0 oy
(1,450 puan) tarafından
Herkesin evi kesesi ayri kimsenin kimseden beklentiside olmasin de anlar
0 oy
(1,185 puan) tarafından
Direk söyle. 
0 oy
(2,138 puan) tarafından
Eşinle konuş canim, o hayir desin. Diger kardeşi ne düşünüyor acaba?
(292 puan) tarafından
Haberleri bile yok. Kendi kafasında kurmuş kaynana resmen
(2,138 puan) tarafından
Diger eltin kabul ederse sen kötü olcan. Ama eşin kabul etmezse sonucta kendi çocukları bisey olmaz. Böyle bir seyi kabulde etmemeli zaten. Bizde kendi çabamızla evlendik. Milletin anasi babasi yardim ediyor bizim ana babamız destek bekliyor hay Allahim ya
(292 puan) tarafından
Aynen öyle. Daha bizden koparmaya çalışıyor insan bir utanır ya. Ben hayatta böyle bişey yapamam talep edemem millette nasıl yüz var
0 oy
(497 puan) tarafından
Eşin sen kaynanan otururken ac konuyu. Haberin var mı diye eşine sorar gibi. Sonra dön kaynanana benim gönlüm yok kusura bakma anne onlar benim mehrim biz bu evi tek başınıza kurduk herşeyi beraber yaptık eşşek gibi çalışıyorum kimsenin bize faydası olmadı. Bizimde kimseye faydamız olmayacak de geç. Eşine de üstüne basa basa  soyle sakın böyle biseye kalkisma diye
(292 puan) tarafından
Alkışlıyorum seni. Demek istediklerimi yazmışsın resmen
0 oy
(12 puan) tarafından
Canım bu kaynanalar hepimizin sınavımız herhalde sert olmasa da karşı olduğunda dair bir tepki vermen gerekiyordu senin susman sanki o teklifi kabul etmiş gibi olmuş bu konu bir daha açılırsa ilk önce eşinle konuş e şimdi annesinin lafını uyup arabayı satacak değil ya her şey eşinde bitiyor o satmayacağım dedikten sonra zorla sattıramazlar 
0 oy
(1,808 puan) tarafından
Sessiz kalmak onaylamakdır bi yerde keşke hemen tepkinizi gösterseydiniz. Acıtasyonla söyleyip emrivaki yapıyo bide. Eşinizle halletmeniz lazım onlara söylemek için geç. Ben eşime derdim annen böyle diyomuş neden haberim yok ben izin vermiyorum asla bi daha konu açılmasın diye.
0 oy
(892 puan) tarafından
O an söylemen lazımdı tatlı dille şimdi ben geline söyledim o da ses etmedi diyecek kendince.. Hata etmişsin eşinle konuşmalısın kesin ve oldukça net bir dille yoksa... 
0 oy
(2,393 puan) tarafından
Veremem demeliydin o ne öyle ya hadsiz
(292 puan) tarafından
Hemde ne hadsiz. 2 hafta kalmaya geldi. İş kurmaya gelmiş. Gelme nedeni belli oldu
(2,393 puan) tarafından
Cidden pislik bi kadınmış 1 kuruş bile verme, esin ne dedi bu meseleye ve eltin ne dedi merak ettim
(292 puan) tarafından
Eltimlerin haberi yok canım. Kadın kendi kendine iş kuruyor benim arabamla. Eltimin altını ile. Eşimin haberi de yok diye düşünüyorum hiç böyle bir konu açmadı. Eşime de demedi bence. Benim tepkimi ölçüp öyle diyecek diye düşündüm
(2,393 puan) tarafından
Acilen tepki vermen lazım o zamn yoksa ortalık çok karışacak önce eşine söyle sende onun tepkisini ölç sonra eşinle birlikte böyle biseyin asla olamayacagini açıklayın

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 380 göst.
13 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Defnedamla (292 puan) tarafından soruldu
0 oy
49 cevap 1,259 göst.
26 Haziran 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
60 cevap 1,094 göst.
14 Aralık 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 580 göst.