0 oy
579 göst.
Aile kategorisinde (228 puan) tarafından
Evimiz depremde yıkıldı şimdi annemlerde çadırda kaliyiruz eşim de annesinde kalıyor oarya bişey olmamış bı de eşim orda bi ise başvurdu diye orda bekliyor isin çıkmasını goeumcem ve eltim ailece 40 gün kaldılar orda evleri kötü olmamasına rağmen onlar gittikten sonra ben de gittim eşimin ısrarıyla gittiğimden belli hep diyor deprem bana vurdu ve ne ya ve ne bi kere uzaktaki kızımın yanina gideyim benim gorumcem ve eltim normalde de her gün abartısız her gün ordalar sabah gisde gece 11 12 kadar kalirlar kahvaltı yemek herşeyi kayananamlarda yerler normal zamanda da böyleler yani ben dedim anne sen deprem vurdu diyerek bizi kastediyorsun çünkü normal zamanda kızın ve eltim hep burda dedim demek ki biz sana yük olduk.sabah kalkardim tipini eşkitiyir her işi yapıyorum sahurda yapılacak iş var mı diyorum bana ney ney diye bağırıyor yok diyor arkamadan hızlıca kapıyı kapatıyor çocuğa yoğurt veroyium yoğurdu araya veriyor diyor içeri giriyorum bahcedde eltim ve gorumceme benim hakkımda dedikodumu yapıyor çocuğa geldiğimden belli bı yemek yapmadım yeminle sadece bı gün spagetti yaptım baktım geldi dedi o ne spagetti yapma biz ona para sayiyiruz dedi onu küçük kızım yiyor dedi kızım süt döktü dedi dökme midem bulanıyor bişey vermiyom çocuğa yeminel laf etemsin diye çocuğuma oyuncak legolarla oynamsina izin vermiyor heemen topluyor çocuk oynuyor evin içinde oynama diyor bı ayicik vardı kızım aldı oynamak için kaynanam geldi hızlıca elinden çekti oynama dedi en son da baktım dışarıda diyor bu ne ya bu ne gelinlerin elinden rezil olmusjm bu ** köpeklerin eliden rezil olmuaum dedi 2 gelini var kaynanamın eltim yanında dedi bana mı dedin dedi kaynanam yok dedi o zaman bana dedin dedim başka da gelinin yok dedim tamam dedim biz ** köpeksek canım saolsun dedim bizsek biz gideriz dedim anlam veremiyorum bu kadına başkasinjn yaninda diyor bı semaveri yakamiyor bana kadın olacak diyor bişey demiyorum artık Rabbime havale ediyorum eve gelriken de penecereye vurdum hafiften eşimi dışarı çıkması için kayinbabam da çıktı bana bağırdı köpek dedi ben de sesimi çıkarmadan gittim ben sustum içime atarak Rabbim konuşsun inşallahhhhhhh bu mübarek günlerde Allah'a havale ediyorum 

20 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Orda hala durdunuz kabahat çadırda kalırım orda kalmam pislik demeki başı dara düşmemiş daha kafasına depremde kekae moloz fln düşseydi de akilansaydi biraz ders çıkarıp yaşanan şeylerden 
(228 puan) tarafından
Amin inşallah onlar benim yüreğimi yaktı Rabbim de onalrinkink yaksın inşallahhhhhhh eşim de bana burun kaldiryor gitme diyor yemin ederim elma indiryior beni cagirmiyyor ya bu nasıl vicdan insan yanında ****** olsa bı parca verir
(228 puan) tarafından
Dara dusmsmeis 65 yaşında falan var benden sağlam bı gün bı yeri agirmamis huzuru yerinde zengin  data düşmez ki neyle dusecek
-Reklam-
+1 oy
(6,247 puan) tarafından
Kaynanan o yüzü senin kocandan buluyor. Kocan bi höt desin ne oluyor desin bakalım kaynanan sana bunları yapabiliyor mu. Saf bellemisler seni. Öyle kocaya da koca demem ben. Anasının eteğinden ayrılmamış defolsun gitsin. 
0 oy
(2,785 puan) tarafından
Cadırda aç acık kalırım onun ne suratnı ne lafını çekerim canım ne bu böyle hayvanlar ondan daha iyi annelik yapıyoya hiç yoktansa devletn yemeğini yer oturursnz yok kızım onu yiyo yok para sayıyoz çocuğun yediği lokma gözüne dizine vursn eşek kadar kadın makarnanın peşine düşmüş 
(228 puan) tarafından
Vicdan ya küçük çocuk yiyecek kızı da 20 yaşında var diyor kızımın onalr yapma çocuğuna ya yemin ederim aklım almıyor biz olsak utaniriz bu kelimyei söylerken bu nasıl vicdan bu nasıl insan aklım duruyor
0 oy
(1,408 puan) tarafından
İnsan anca bu kadar şerefsizlk yapar
(228 puan) tarafından
Eşim daha ******** bunları kedni gözüyle görmesine rağmen tek kelime etmiyo ailesine yıllardır böyle muz yanımda yediler bi tek kuran hakkı için bana vermedi bı kaç gün geçtikten sonra dedim anne o günü neden bana vermedin dedim bana dedi ben de yemedim ben yedim mi ki sen de yiyesin eşime de öyle ısrarla veriyo
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Ya ne kalıyorsun.orda daha almcocugunu götürüyorum belli istemiyor seni ve çocuğunu çocuğun yediğinde oynadığında gözü var kalk git Allah aşkına. Ne çekiyorsun. Eşine söyle.ben gidiyorum de. İnsan gibi davranmıyor kimse de. Aaa okurken sinir oldum. 
(228 puan) tarafından
Gittim zaten eşim benle konusmuyo şimdi geldim diye ona diyirum bana yapılan haksızlıklar görünüyorsun neden halen bekliyorsun kalmamı bı gün eşim arkamada durmaz tamam annesi saygizlik yapmasın bağırsin da demiyorum ama tek dediigim desin anne eşime karışma sadece bir kelime ya desin benim eşimin size karşı ne saygizligini gördunuz size karsi ne hareketini gördunzj de böyle yapoyonuz de dedim kendimi öldürdum boş eşime karışma bile diyemiyor ben ne yapayım bu kocayı dönüp desydi eşime ** köpek dediniz sesinj çıkarmadı desydi adam bı rahat anlatamam
(4,651 puan) tarafından
Karısına çocuğuna böyle.davraniliyor ve hala ses etmiyorsa.kimseye diyecek.laf bulamadım eşine mübarek ramazan günü.
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Kuzum sen saf misin afedersin ama ***** mısın yani koca desen insan karısına hele ki çocuğuna bu yapılanlara nasıl göz yumar nasıl kalırsın orda 
0 oy
(1,535 puan) tarafından
Kayinvalide değilde bu bildiğin şeytan canım 
0 oy
(10,230 puan) tarafından
Kız çadırda kalın kalmayın orada. Tövbe ya
0 oy
tarafından
Kocan ne yapıyor peki bu kadar şeyden sonra?
(228 puan) tarafından
Bı halt yemiyor sesiz kaldı bana ** köpek demesine sesini bile cikarmadi   kaynanam muz verdi herkese bı bana vermedi buna rağmen sesini cikarmadi çekirdek getririr gel bile demez
(228 puan) tarafından
Kayinbabam bana bağırdı eşimi çağırdım cama vurdum diye bana köpek diye bağırdı bunalar beni basite almış kocam da sesini cikarmadi ben atabaya bindim o da hemen içeri girdi babasının bağırmasni takmadı bile bu yüzü kocamdan aldılar keşke bosasam çok pişmanım ayrılmak istiyorum bana değer vermeyen adamın yanında olmak istemiyorum bayramda da gitmeyecm kaynanmlara Alalhindan bulsunlar inşallahhhhhhh
tarafından
En azından farkındasın canım eşinden kaynaklı olduğunu. Kadın dediğin rezil de eder vezir de derler ya bence erkek dediğin rezil de eder kralicede. Eşin ağzını açıp bişey dese bunlar olmaz benimde başıma geldi aynilari, neler duydum altta kalmadım diye kötü ben oldum büyütmüşüm falan filan. Ha şöyle bişey var eşim yeni yeni anlıyor benim suçum olmadığını aman tek bırakma kocanı doldururlar demedi deme
0 oy
(2,155 puan) tarafından
Eşin birşey demiyorum mu canm annesinin dediklerine
(228 puan) tarafından
Bı halt yemiyor sesiz kaldı bana ** köpek demesine sesini bile cikarmadi   kaynanam muz verdi herkese bı bana vermedi buna rağmen sesini cikarmadi çekirdek getririr gel bile demez
(228 puan) tarafından
Kayinbabam bana bağırdı eşimi çağırdım cama vurdum diye bana köpek diye bağırdı bunalar beni basite almış kocam da sesini cikarmadi ben atabaya bindim o da hemen içeri girdi babasının bağırmasni takmadı bile bu yüzü kocamdan aldılar keşke bosasam çok pişmanım ayrılmak istiyorum bana değer vermeyen adamın yanında olmak istemiyorum bayramda da gitmeyecm kaynanmlara Alalhindan bulsunlar inşallahhhhhhh
(2,155 puan) tarafından
Eşin sessiz kaldığı için seni eziyor tepki verse cesaret edemezler
0 oy
(1,149 puan) tarafından
Eşin adam değilmiş bence 
(228 puan) tarafından
Değil malesef
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Niye içine atıyorsun ki, ? Niye hala orda kalıyorsun? Kaynanam bana Allah senin gibi i. Ti bize vermiş başkasına vermesin dedi asla konuşmuyorum konuşmam. Ayağıma kapansa yüzüne bakmam Rabbım gerektirmesin büyük konuşmayayım eşiğine adımımı atmam. Gorumcem evleniyor gitmem. Bayram da bir tek kayinbabam i arayacam o da haketmiyor da neyse o fazla birseye karışmaz. 
(228 puan) tarafından
Benim de kaynım evleniyor gitmeyecek ama benim pislik kocam giderse beni takmazlar Umurlarinda olmaz oğlu giderse yeterli onalr için
(5,406 puan) tarafından
Kocamı ben zorla gönderiyorum  hiç gitmek istemiyorum, el alemin içinde ayıp olur git diyorum takımını hazırladım karısı pismiş demesinler takımızı da alırız gitsin gelsin inşallah
(228 puan) tarafından
Benimki gitme desem de gider beni siler yine gider
0 oy
tarafından
Yuh ya nasıl duruyorsun sen nasıl katlanıyorsun ayy köle muamalesi görüyorsun ayy deli oldum hele kı en son kayınpederin sana öyle demiş nasıl susuyorsunuz ben anlamıyorum ezdirmeyin ya Allah askına ezdirmeyin kendınızı benım kocam benı kapı dışarı etse gıdecek bır baba evım yok benim ortada kalırım ama asla buna rağmen bu kadar ezılmem ve ezılmedıgım ıcın ezdırmedıgım ıcın bana saygı duyarlar benımkıled benden cekınırler ya agırlıgınızı koyun dıyemedın mi sen kimsin ki bana öyle dıyorsun dıye ay delı oluyorum şuan keşke hıc okumasaydım ya 
0 oy
tarafından
Allah'ın cezaları ya ne biçim insanlar gorgusuzler insan kendi evladının cocugundsmi yemesine karışır pislikler hiç durma orada annenlere git kal veya çadırda falab 
(228 puan) tarafından
Malesef öyle cips cekmecedeydi kızım çıkardı elinden aldı dedi bu bizim değil enişte oğluna almış dedi akşam görümceme dedim bu cips sizin mi yok dedi a böyle bı insan Rabbim gün yüzü göstermesin inşallahhhh
0 oy
(1,886 puan) tarafından
Hepsini okumadım. Sinirimi bozmak istemedim. Orda 1 dakika durmam. Net. 
(228 puan) tarafından
Düşün sen okumaya dayanamıyorsun ben bunları yaşadım Allahindan bulsunlar inşallahhhhhhh
0 oy
(128 puan) tarafından
Ya bazılarının yetişme şekli mi, çaresizlik mi yemin ederim bilmiyorum ne olduğunu ama burda okuyunca çok şaşırıyorum hala onların evinde ne işiniz var Allah aşkına. Kayinbabam bana köpek diyecek yeminle onu parça parça eder köpeklere yem ederim bütün mahalleye rezil ederim ne saniyo bunlar kendini nasıl bu kadar yüz veriyorsunuz ya. Eleştirmek için demiyorum inanki herkesin yapısı farklıdır ama üzülüyorum ya çocuğumu beni fazlalık görecek kocam umurumda bile olmaz giderim anneme zamanla bi ise girer düzen kurarim onları da evimin kapısından geçirmem. Felaket bu ya onların başına gelebilirdi siz evinizi açabilirdiniz böyle vicdansizlik olur mu Allah kimseyi kimseye muhtaç etmesin
(228 puan) tarafından
Amin inşallah aminnnnnnn bi kere de doğum yaptım orda kaldım 20 gün ağzımdan burnumdan geldi bebeğin altını degistirdim o zaman da bebek ağlayınca küçük gorumceme dedim bezi atar mısın baktım büyük görümcem geldi dedi benim kardeşim senin çocuğunun bezini atmak zorunda değil dedi kaynanam sen çocuk tutmayı bilmiyorsun dedi benim küçük bekear kızım bile senden   iyi bebek bakıyor dedi daha neler neler sen giyinmeyi bilmiyorsum dedi hep beni eleştirdi
(228 puan) tarafından
Bu aziz mübarek günler hakkı için ben de bı kere kendisine karşılık vermedim hep sesimi çıkarmadim o da öyle biliyor dedim hep ama bakıyorum da boş benim sesiz kalmalarima daha çok üstüme geliyorlar
0 oy
(12,897 puan) tarafından
Kendi ammem babam bana çocuklarıma böyle yapsa tepkimi koyarım kvaliden dşyor hala oradamısınız yüzüne dahi bakmam 
0 oy
(978 puan) tarafından
Kocan seni nasil boyle ezdirir.kolundan tutup cikarmasi lazim kusura bakmasin beni o durumlara dusurcek kocayi istemem.ne demek kaynana kaynata kopek demek torunundan yemek sakinmak ne demek allah akil fikir versin.erkek olamadan koca oluyolar o yuzden karilari eziliyo.ben senin bu yasadiginin yuzde birini yasamadim istemedigim bisey oldugunda ceker giderim umrumdada olmazsin senle gelmedim bu gune diyorum.annenin lafindan cikmiycaktin ne diye beni aldin diyorum.kusura bakma ben uzulmek icin evlenmedim mutlu ediceksin diyorum.sen kendine kiymet ver eşinde biraz omurgali olsun karisini boyle ezdiren erkege uzgunum ama saygi duyulmaz.aileside ondan yuz buluyolar o senin gozunun icine baksa onlarda gelinimiz oglumuzun bas taci mecbur bizde sevicez sayicaz derler.silkelen kendine gel hayat boyle devam etmez deger gormeyi hakediyosun
(228 puan) tarafından
Ah ahhhhhhhh bi insan kendi gözleriyle gördüğünde de hesaba almazsa daha ben ne diyim
0 oy
(768 puan) tarafından
Kendini niye ezdiriyorsun bu kadar.Allah yardımcın olsun mümkünse çıkar hayatın da hepsini yüzlerini görme.midem bulandı gerçekten bahsi geçen kişilerden
(228 puan) tarafından
Senin miden bulandi benim psikolojim bozuldu
0 oy
(1,271 puan) tarafından
Esine soyle hepsini burda bi dkika durmam de bide kayinvaliden cocugunun yemesine laf ediyo anlat esine bak annen  boyle diyor de ben ce biran once kurtar kendini ordan cadirda kal daha iyi benim esimde memlekete tayin istiyo ben gitmek istemiyorum sirf bu muhabnetlerden benim tahammulum yok bi dakika tahammuledemem bide altli ustlu oturacaz esime simdiden soyluyorum oyle bisey olursa kesinlikle inmem yeme icme hersey ayri olacak allah yardimcin olsun bu kadar hakarete nasil katlaniyorsyn esini doldurmasinlar dikkatet
(228 puan) tarafından
Herşeyi bırak anlatmayi kendi gözleriyle goruyo yine de takmiyo arkamda durmuyor

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 380 göst.
13 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Defnedamla (292 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 202 göst.
13 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Defnedamla (292 puan) tarafından soruldu
0 oy
49 cevap 1,259 göst.
26 Haziran 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 1,038 göst.