0 oy
154 göst.
Diğer kategorisinde (2,361 puan) tarafından
kızlar kızım 2 yaşında tuvalete alıştırayım diyorum ama.ne yapıcam hiç bir fikrim yok size danismak istedim halıları kaldırayımmı klozeti var müzikli almıştım geçen sene öğle uykusuna yatıyor o zaman bezleyimmi gece yatarken bezleyimmi nasıl yapayım tecrübeli hanımlar fikir verirmisiniz 

6 Cevaplar

0 oy
(864 puan) tarafından
Bezi tamamen hayatinizdan çikarmanz gerek vaktm olsa butun tecrubelerimi paylasirim ama en onemlisi bez paketini bos sekilde cocuga gosterp bezimiz bitti bundan sonra tuvalete yapman gerekiyor demelisin halilari kaldirman kolaysa kaldir halilara biraz cis yapmadan öğrenmez çünkü :) kesinlikle çok sakin kalman gerekiyor eger yere çiş yaparsa kızma ona yere değil tuvalete yapması gerektigini her çisini üstüne veya yere yaptığında hatırlat canm ve asla bez bağlama ümidini kessin bezden :)
(2,361 puan) tarafından
şimdilik gaza geldim ama inşallah sakin kalabilirim :⁠-⁠)
(864 puan) tarafından
Elinden geldikce sakin ol sinirlenince onu tuvaletten soğutur egitimi cok ileri bi zamana ertelemek zorunda kalirsin kizimda sakin kalamadim cok zor ögrendi oglumda aşırı sakindim göz hizasına oturup defalarca annem bak buraya çiş yapılmaz tuvalete diye diye diye en sonundaa başardm :)
(864 puan) tarafından
Allah kolaylk versn inşallaah :)
-Reklam-
0 oy
(5,534 puan) tarafından
Kendi çocuğuma yaptığım şeyi anlatayım ben hiç ayrı lazimlik felan almadım  onun için klozet adaptörü aldım birde basamak aldım artık büyüdün tuvalete gitmen lazım bak ben baban vs gidiyoruz diye sürekli konuştum 1 hafta 10 gün kızım uyuduktan sonra altını besledim sabah o uyanmadan çıkarttım gece altına kaçırıyor mu bileyim dedim Alez alacaktım ama gece altı ıslak uyuduktan sonra Alez de mantıklı gelmedi hiç gece kaldırmadım yatmadan önce yaptırdım hep ilk günler gece altına yaptı ama çok uzun sürmedi yatmasına yakın elimden geldiğince sıvı şeyleri kestim su karpuz vs bizim uzun sürdü alışması ve çok şükür koltuğa halıya vs yapmadı ben alıştırma külotu aldım çok faydasını gördüm yaz günü olduğu için hemen kuruyordu ve zaten yarım saat arayla sık sık götürdüm ilk zamanlar 1..haftadan sonra yarım saat arayı uzattım iyice emin olmak istedim altına felan yapmasın diye ve ben kendimi parktan bir yere gitmeden geri koymadım gittim onun saatine göre gittim mesela yarım saat duruyorduk parkta gittiğim yerde de sık sık götürdüm onu kötü birşeymis gibi onlardan geri koymak istemedim herkesin yaptığı birşey olduğunu anlasın diye ve gerçekten şuan diyorum ki iyi sabır varmış bende uzun süreli oldu bizim son günlere kadar birşey demedim korkutmak istemedim bazen ses tonum yükselir gibi oluyodu hemen toparliyordum 

Uzun oldu kusura bakma hakkını helal et 
(2,361 puan) tarafından
canım valla öyle güzel yazmışın ki bende denicem.bakalım bez fiyatları artık epey pahalı oldu
(5,534 puan) tarafından
Öyle canım daha lükse gidilse hiç yetmez bu yaz da benim küçük kızımda sıra o hevesli biraz bakalım ne olur inşallah kolayca alışırlar
(2,361 puan) tarafından
inşallah canım ya zorlu olsada mecbur alışıcaklar artık
(5,534 puan) tarafından
Evet canım kolay gelsin valla
0 oy
tarafından
Hiç halı kaldirmadim. Hiçte haliya yapmadı kızım.

Bezi bırakmaya jkesin karar verdiğinde ne gece ne gündüz kesinlikle baglamayacaksin
0 oy
(48,734 puan) tarafından
eğitime basladiginda bezi unut halilari kaldir alez yedekle cok camasir al☺️ve bol bol sabir çek 
0 oy
(923 puan) tarafından
10gun once bende baslamistim iki gunde pes ettm oglum 32aylk 3yasina grcek ekimde cok zor yapamadim ben sgladi oturmuyo lazimligina bez tak diye bagriyor napcam blmiyorum suan koye geldim anneme bakaym burda yarn tekrar baslicam
0 oy
(7,779 puan) tarafından

İlk başladığında çok feci bir stres oluyorlar. Çevremdeki çocuklardan ve kendi kızımdan yola çıkarak bunu söylüyorum. O yüzden ilk deneme kesinlikle sadece bir ilk deneme olarak kalacak. Daha sonra tekrar bağlayacaksın bezi. Sonra alıştır yavaş yavaş. Bak sen abla oldun. Büyüdüğün için bezleri küçük kardeşlere vereceğiz. Onlar da sana ufak sürprizler verecek her tuvaletini yaptığında filan de. Bir hikaye uydur yanı :D sonrasında yavaş yavaş alışıyor. Mesela ben şu anda büyük tuvaletini yaptırmaya çalışıyorum. Ondan korkuyor kızım acayip derecede. Onu küloduna yapıyor 31 aylık bu arada

(923 puan) tarafından
Ya bizimkide 32aylik hic otrmuyor lazmliga inada bindirdi ayni dediginiz gbi oldu bizde iki gunde pes ettm 10gn once baslayp dedm bi hevesle :D simdi yarn tekrar cikartcam uyku uyuyamadim resmen stres yaptm sizinki kabiz gln oldumu ya kakayi peki altina mi yapti
(367 puan) tarafından
Ayy bende gecen gün başladım 3.günde pes ettim bez taktım. Ilk denemede pes edip bez takmak normal bi durum yani rahatladim biraz :)
(7,779 puan) tarafından
Evet evet kesinlikle çok normal. Çünkü çocuk da ilk defa yaşıyor o durumu anne de öyle ilk çocuksa tabi. Normal bir durum. Büyük çişini hala üstüne yapıyor her gün bir kere yapıyor. O üzüyor beni şimdi de. Üstüne en az bir kere kaçırıyor şu anda. Ben başlayalı 2 hafta oldu bu arada. Daha önce de Nisan'da başlamıştım. O zamandan bu yana ara vermişim etkisinden stresinden uzaklaşmak için düşünün :)

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 66 göst.
26 Ağustos 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Biriiste (412 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 120 göst.
22 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Arnavut 0634 (18 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 149 göst.
29 Eylül 2022 Güzellik-Bakım kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 229 göst.
12 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Umber (2,252 puan) tarafından soruldu

381,120 soru

11,409,774 cevap

34,946 kullanıcı