0 oy
945 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
İsmi dedim ki kimse koymasın diye benimkinin cinsiyeti de net değil şimdi tutmuş ben de onu koymak istiyorum diyor o kadar sinirlendim ki 

21 Cevaplar

+2 oy
(696 puan) tarafından
Takılmayın böyle şeye yahu. Ben oğlumun ismini aslan koydum taaa nezamandan belliydi ismi sonra tvde dizi çıktı herkes başladı aslan koymaya napalım. Bu aslan benim aslanım başkasının beni ilgilendirmiyor 
tarafından
Koymayın bir sürü isim var daha benimki belli değil dedim bakalım anlarsa artık sanmıyorum koyar gibi canım sıkıldı gece gece ne kadar hayalini kurdum özentilik gibi en baştan beri başka bir isim diyordu oysa :/
(7,954 puan) tarafından
Aslan ismi bilindik bir isim yani yanlız eskilerin ismide aslan mesela benim dayımın kayınpederinin ismi aslan yani Tv dizi ne alaka
(696 puan) tarafından
Hayatım herkes ahmet mehmet gibi cocuğun ismini aslan koymuyor bilinmedik demiyorum ben çok nadir koyuluyor benim çevremde hiç yok mesela eşiminde öyle.  Aile dizisinde aslan karakteri var tutulanda bir dizi olunca herkes koymaya başladı. Çukur zamanıda yamaç çok konuyordu mesela
(7,954 puan) tarafından
Valla bjzim köyde var bu isimler bana oyuzden çok sasirtici gelmedi tabide sizin çevrenizde yoksa bilemem tabi
(392 puan) tarafından
Ajahshsh bende teeee 5 yıl öncesi bi oğlum olursa aslan koycam dedim Allah nasip etti doğunca aslan koycam ismini şimdi film de gören kim varsa filme özenip koyuyosunuz diyo ama umrumda değil benim aslanım bana Özel dediğin gibi :D
-Reklam-
+1 oy
(2,132 puan) tarafından
İsteyen istediği ismi koyar. Çok istisnalar dışında zaten o isme sahip bir sürü kişi olabilir çevrenizde. Ben kizkardesimin çocukluktan beri hayal ettiği ismi koydum. Bir gün çocuğu olursa o da koysun, tapulu değil ya 
(2,132 puan) tarafından
Dert oldu size bu konu :D
Eşim geldi bir gün ogrencilerimden ismi Defne olanlar çok akıllı uslu acaba Defne mi koysak dedi. Onun haberi yok tabi kardeşimin olayından. Ben de kardeşime söyledim. Dediğim gibi daha evli bile değil, yurtdışında master yapıyor. Ne zaman evlenir, evlenir mi, kızı olur mu belli değil yani. O da olur ama isim annesi ben olucam dedi, güldük. Biz iki isim koyduk. Yıllar sonra evlenir bir kızı olur da o da Defne derse ikimiz için de sorun olmaz. O çocukken kiralık aşk dizisini çok seviyordu o zamandan kalmıştı, birgün kızım olursa Defne koyarım diye.
Sonuç olarak bu gece rahat uyuyabilirsiniz, kardeşim mutlu ben de mutluyum. Kızıma çok yakıştı ismi. İnşallah ben de teyze olurum bir gün o zaman istediği ismi koyar kardeşim :)
tarafından
Sadevatandaş ne kadar zoruna gitmiş gelip burda senin gibi düşünenlere artı koyuyorsun :) düşüncen kendini savunman yanlış yapyanlış defneden başka isim mi yok ille de o mu hoşuna gidiyordu ne kadar saçma. Eğitim durumlarını bastırarak yazmana gerek yok çünkü konuyla ilgisi yok. O zaman bizde nerden neyden mezunuz ne iş yapıyoruz yazalım :) ben senin savunduğunu savunmuyorum kardeşim detaylı açıklama yapma. Milyon tane isim var gelipte benim söylediğimi koyacak ve bunda bir şey yok yani :) buna anca gülünür çocuk bile yapmaz. Şimdi sen onu savunuyorsun ben de bunu.
(2,393 puan) tarafından
Dediğim gibi kardeşi yurt dışında ve master yapıyor:dafagsghaha bana da uyari vermiş aşırı cringe bi kadın ya üzüldüm:D ayrıca esin gelmiş sormuş sende kardeşimin hayali ya o koyacak hep söylüyordu vs vs diyip reddede bilirdin :D 4 yıllık mezunuyum :D master yapmadım ajjajsjwjsdhddhdh
(2,132 puan) tarafından
Zoruma giden bir şey yok ama haklısın ciddiye alıp açıklama yapmama gerek yokmuş. Kendi mezuniyetimi yazmadım, kardeşim evliliğe ve çocuğa çok uzak eğitimi devam ediyor onu anlatmaya çalışıyorum ama herkes istediğini istediği yerden anlıyor. Ayrıca kimseye uyarı vermedim. Beğendiğim tüm yorumları her postta artılıyorum. Sistemdeki artinin amacı bu zaten.
(497 puan) tarafından
Amma uzattın gerekirse hiç evlenmesin bak bunu burda bir postta görürsün koyarsın hiiiickimse karisamaz ama kardeşin olunca iş değişiyor. Benim koymak istediğim ismi hamile değildim daha esimin kuzeni istiyodu çocuğu olmuyordu koymadım başka isim buldum. Böyle bir olay yaşasan ne yapacaksın bana yapılsa asla mutlu olmam. Bu da bir nevi saygıdır. Bizde fikrimizi beyan ettik.  Yanlış yapmışsın. Kıskançlık gibi olmuş
+1 oy
(389 puan) tarafından
Biz de ailede olmayan bir ismi koyduk ama daha sonra kuzenimde ayni ismi koydu cocuguna.Bisey diyemedik.Esinin hayaliymis yani yapacak bisey yok.
tarafından
Ben olsam yapmam yapanı da anlamıyorum hiç:/
(389 puan) tarafından
bi şok gecirdik ama cekinerek arayip dediler ztn karar verilmisti, o yuzden konu uzamasin diye bisey diyemedik
(48,690 puan) tarafından
arkadasiminda ortaokuldan hayaliydi kızım olursa zehra koyucam derdi hem cocukluk arkadasi hemde eltisi zehra koydu☺️
tarafından
İkball arkadaşına çok üzüldüm yaa.. Peki kızı oldu mu ve yine de Zehra ismini verdi mi çocuğuna merak ettim. Yazık hayaliymis ve en yakınları kendi kızlarına koymuşlar o isimleri. :(
+1 oy
(7,618 puan) tarafından
İkinizde koyun ne var ki bunda .
tarafından
Nasıl ne var ki ya ben yanlış mı düşünüyorum normal muhabbet ederken o dedi ki Hüma düşünüyoruz ben de Neva dedim şimdi mesaj atmış Neva koyun diyorlar diye :) sinir bozucu
(2,704 puan) tarafından
He bide millete atiyo koyun diyolar diye :)))  bizim isim belli değil henuz ama ihtimalleri bile kimseye soylemiyoruz. Kime ne ben armut koysam armut diyecekler ogrenirler zamani gelince :)
+1 oy
(2,092 puan) tarafından
Koyabilir sanki tek kisiyemi özel kim ne koyarsa koysun sinirlenilcek bişey yok bence 
tarafından
Olur mu ama en baştan beri başka bir şey diyip benden duyar duymaz değiştirmesi hoş değil
(2,092 puan) tarafından
Olur cnm olur sen hamilesin diye hassassin sonradan duyduğunda senin söylediğin isim daha çok hoşuna gitmiştir :)
+1 oy
(240 puan) tarafından
Baska isimmi kalmamis keske demeseymjssiniz
tarafından
Aslında koymasın diye bakın biz bunu düşünüyoruz eşimle çok seviyoruz bu ismi demiştim tam tersini yaptılar çok pişmanım dediğime
(240 puan) tarafından
Canim yanlis anlamada bu yakin arkadas degil yakin arkadas dedigin boyle sey yapmaz simdi sen omur boyu unutmazsin ayip etmis.
tarafından
Ya işte ben de inanamadım şok oldum
+1 oy
(114 puan) tarafından
Canım arkadaşın yani aynı evden aynı aileden bile değil niye bu kadar dert ettin ki benim oğlumun adıyla ablamın oğlunun adı da aynı Ablam da hiç sorun etmedi bende etmem yani 

Benimki yiğit emin onunki Muhammet yiğit eşim yiğit istedi bende koydum bir tane çocuğumuz var isim baskasinda var diye hayalimizden mi vazgecelim bidaha oğlum olursa onu da emir koymayı düşünüyorum o da kuzenimin oğlunun ismi napim yani şimdi emine uygun emir başka bir şey mi uydurim :/bence sen fazla abartyraun boşver olsun ne olck yani 
+1 oy
(2,405 puan) tarafından
Benim hoşuma giderdi şahsen hem yakın arkadaşız hemde evlatlarımıza aynı ismi vermek isteyecek kadar samimiyiz derdim 
+1 oy
(2,223 puan) tarafından
Canım koyarsa koysun ismi üzerine zimmet demiyorsun ki isteyen herkes koyabilir
0 oy
(2,393 puan) tarafından
Niye o da mı hamile
tarafından
Yoo asla vazgeçmem kendisi bilir özenti bir de benden önce doğuracak bu sefer ben ona özenmişim gibi olacak ayy neyse gideyim de elimi yüzümü yıkayayım anca rahatlarım :D
(2,393 puan) tarafından
bosver kız sen doğrusunu bilionn ya yan yana illa gelince biri sorar isimleri ne diye sen de o zaman benden caldı dersin :D:D:D
tarafından
Kız sende mahsustan arkadaşına desene biz vazgeçtik Hüma koyucaz diye :D :D
Düşündük Hüma ismi daha çok hoşumuza gitti filan de tepkisini çok merak ettim :D
(2,393 puan) tarafından
Ajhahahahs ayyyy Tülay Allah seni ne etmeye ahjsjsjsk mantıklı He sjjaksk
tarafından
VAllahi sırf nabzını ölçmek için yapardım ben :D :D
0 oy
(2,722 puan) tarafından
Bence saygısızlık  haklısınız 

Mesala benim arkadasimda bana yaptı  ama ben  16 yıldır  ayni ismi diyorum oda gitti kocasinin ismini koydu ben sadece murat istiyorum o ali murat koymak zorunda kaldi 

Oda saçmalık hic  isim kalmadi kocamin adini koycam☺️
tarafından
Hiç anlamıyorum biz mi yanlış düşünüyoruz binlerce isim varken tutupta denilen ismi koymaları :/
(2,722 puan) tarafından
Salaklik net sen doğrusun
0 oy
(13,091 puan) tarafından
Neva koyarım arkadaşla da arama mesafe koyarım 
tarafından
Ben zaten dönmem de o kadar Hüma Hüma diyip Neva diyince dondum kaldım
(13,091 puan) tarafından
Bence saygısızlık ben oğluma yakın çevremde olmayan isim koydum hatta ikinci çocuğum oğlan olursa bina uygun bir isim var aklımda onu koyacağım herkese de dedim bu şekilde. Koyan olursa da orda bir art niyet ararım
tarafından
Hah ben de bu mantıkla topluca otururken dedim valla bunu düşünüyorum aman diyim diye inada koyuyor akıl yok
0 oy
(7,026 puan) tarafından
Nasıl arkadaşmış o öyle. 
tarafından
Ben de şok oldum :/
(7,026 puan) tarafından
Ben olsam mesafemi de koyarım resmen kıskançlık bu.
0 oy
(461 puan) tarafından
Benim lise arkadaşlarım biri elisa koydu diğeri esila
0 oy
(4,430 puan) tarafından
Aradan zaman geçse de beğendim kiycam dese anladım.da pes peşe doğurup koymak birde başka isim düşünürken hoş olmamış onun dışında koyabilir tabiki ama sınır bozucu özellikle söylemişsin söylemeden tamm
0 oy
(1,003 puan) tarafından
Sen daha güzel bir isim bul bırak koysun. Neva o kadar da güzel bir isim değil zaten daha güzel isimler var. Arkadaşın da ne kıskançmış. İnsan utanır bende o ismi koyacam demeye 
tarafından
İlahiyatçıyız ve benim eşim musiki söyleyen biri Neva da musiki makamı ve Kuranı kerimde geçiyor yani anlayacağınız tam bizlik bir isim o kadar isim varken özentilik yapması içten içe benim düşündüğüm ismi koyması canımı sıktı
0 oy
tarafından
olabilir sen soyledikten sonra koymasi hos olmamis tabi ama insan cocugun ismi onemli belki o kulagina hos geldi.. hem belki sen koyamayacaksin o ismi o an esin o olmasin dicek yada annen sunu koy dicek ne olacagini bilemezsin bosver koysun
tarafından
Yok ben çok kararlıyım ailem eşim baştan beri Neva diyor bunu da dediğim halde yapıyor
0 oy
tarafından
Koysun ne var ki 
tarafından
Ay yapmayın ne var ki olmaz ki öyle o söyledi fikrini ben söyledim sinsi sinsi benimkini almış koyacak ben niye onun söylediğine dönmedim
tarafından
Gereksiz dert ediyorsun
0 oy
(5,325 puan) tarafından
Koysun ne varı mı var ya. Böyle söyleyenler bu durumu yaşasa hiçbirinin hoşuna gitmez. Başka isim koysun. Evet milyonda aynı isimli insan var ama sen bu ismi çocuguna koymak istiyorum demişsin oda çocuk gibi bende koyacağım demiş çok itici sinir bozucu
0 oy
(360 puan) tarafından
İyi ki çevremde bu kadar alıngan ve bir şeyleri büyüten arkadaşlarım yok . Ben taa üniversiteden beri kızım olursa Vera koyacam diyordum sonra arkadaşım kızına koydu o ismi hiç takilmadim böyle bir şeye takilmam da . Ayrıca kızına da çok yakıştı isim :)

İlgili sorular

0 oy
36 cevap 683 göst.
20 Şubat 2022 Aile kategorisinde Okyanus2809 (267 puan) tarafından soruldu
0 oy
41 cevap 745 göst.
30 Aralık 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 696 göst.
13 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Habis57 (2,350 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 471 göst.