0 oy
65 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (3 puan) tarafından
Arkadaşlar merhaba .benim kapalı alan fobim var ve uçuş yapmam gerekiyor .Nefes egzersiziyle korkumu yenmeye çalışıyorum uçuşta ama kapılar kapandığı an bir tedirginlik bir sıkıntı kaplıyor içimi .Bunun için onerebile evimiz bir şey var mı ? Yaşayıp bunu yenen var mı ? Resmen gerçeklikten kopyyorum ve içime bunalma hissi geliyor çarpıntı yaşıyorum.O an aklım gidiyor .Önerileriniz var mı ?ya da bunun için bı ilaç kullandınız mı uçuş öncesi?

3 Cevaplar

0 oy
(4,561 puan) tarafından
panik atak gibi aslında kendini istemeden şartlandırmıssın kitap alıp okuyabılırsın bulmaca çözebilirsin illa ilaç dersende  mınık sakınlestırıcıler var allerji için kullanılanlardn eczaneden yada aile hekımıne yazdırıp alabılırsın
(3 puan) tarafından
İse yarar mı acaba onlar ? Denesem olur mu acaba ?
-Reklam-
0 oy
(1,737 puan) tarafından
Öncelikle uçuş için sakız al uçuş boyunca çiğne kulağına gelecek basıncı azaltıyor. İlk bindigimde bende panik oldum fakat yanıma denk gelen yolcular beni sakinleştirdi elimde bebekte vardı tektim yol boyu sohbet edip kafamı dağıtmak sagladilar. İnşallah yanına birileri denk gelir bir sonraki seferde tek çıktım yola taktım kulaklığı müzik dinledim. Kendimi lunaparkta hayal ettim uyudum yol boyu
0 oy
(9,025 puan) tarafından
Yanında eşin filan olacak mı tek mi olacaksın. Anneme bir şurup vermişti aile hekimi. Sakinleştirici birseydi.
(3 puan) tarafından
Neydi o şurup biliyo musun ismini ?
şimdi aile hekimi de kapalı ki napcam bilmiyorum ya.
(9,025 puan) tarafından
Hatırlamıyorum canım ama reçetesiz satılmıyor galiba yazdırmak lazim

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 61 göst.
2 Ocak 2024 Tatil-Seyehat kategorisinde ozlem4141 (240 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 197 göst.
14 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Yasmengungor (1,227 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 127 göst.
28 Nisan 2024 Diğer kategorisinde fatos18 (873 puan) tarafından soruldu