0 oy
102 göst.
Diğer kategorisinde (509 puan) tarafından
Bebeğim 2 yaşında gece ve öğlen uykularını meme ile uyuyor gün içinde sürekli meme emmek istiyor yemek yiyor yedikten snra gene meme istiyor . Gün içinde koltukta meme keyfi yapmak istiyor meme den başka bişey istemiyor resmen.  Dışardayken şuan veremem dışardayız diyorum bişey demiyor . Ama daha önce onu bir yerde emzirdiysem yerini biliyor tutuyor elimden götürüyor beni emzirme odasına vs . Sağlıklı bir şekilde memeden nasıl kesebilirim çok düşkün memeye . Bi kere gece uykusunda meme uyudu sende uyu emmek yok şimdi çünkü meme uyuyor dedim. Ağladı baya ağladığında hep sarıldım öptüm sakinleştirdi snra kabullendi uyudu.  Ama gece uyandı bu sefer geri uyuyamadım mecbur gece gene meme verdim. Başaramadım yani . Gün içinde istediğinde şimdi olmaz yemek yapıyorum vs desemde dinlemiyor oyalamaya çalışıyorum olmuyor 

7 Cevaplar

0 oy
(1,577 puan) tarafından
Öncelikle senin kararlı olman lazım canım yoksa başaramazsın. Allah yardımcın olsun
(509 puan) tarafından
Allah razı olsun
-Reklam-
0 oy
(3,482 puan) tarafından
Bağımlılık canim sadece bağımlılık ve bu iş gin gectikce daha zor hal alacak 28 aylık kızım ne ek gıda aldı ne su içti 28 aya kadar acı oje ile bir günde kestim çok çok çok üzüldüm ama yapmak zorundaydım sağlığı için 
(509 puan) tarafından
Aradaki bağa zarar veriyor mu öyle
(3,482 puan) tarafından
Yok tabiki kesinlikle vermiyor kızım şuan 8 yaşında hatırlamıyor bile ve bana aşırı aşırı duskun
0 oy
(1,970 puan) tarafından
Yenilmemek lazım. Ağlicak tabikide ama sen yok dicek sin. Sabır taşı ile 2 günde kestim. Çok şükür 2 hafta oldu. Gece gündüz memeye yapışıktı.  2 gün kriz geçirdi ama. 
(1,970 puan) tarafından
Valla bizde zedeleme olmadı. Hala tepemde asla küsmedi doktorumuz kademeli bırakma senin kızın bunu kaldıramaz dedi. Ben 1 hafta anlattim sonraki hafta kestim.
(509 puan) tarafından
Benim oğlumda kaldıramaz galiba
(1,970 puan) tarafından
Önce birkaç gün açıkla ona bu işin biteceğini. Daha sonra kes. Yerlerde süründü kızım. 2gün uyku görmedik. Hele uykuya geçişler aman yarabbim. Şimdi tek uyku yapiyor 2 bazen 3 saat. İnsan olduğumu hissediyorum.
(513 puan) tarafından
Sabır taşı nasıl oluyor
(1,970 puan) tarafından
Kücük taş gibi yapısı var
0 oy
(2,704 puan) tarafından
Buda bi aliskanlik kocaman insanlar aliskanliklarindan vazgecerken zorlaniyo. İki yasinda kolay olmasini beklemeyin elbette agliycak hislerini boyle gostericek. Siz de zorlanacaksiniz biraz yapacak bisey yok onemli olan kararlı olmaniz
(509 puan) tarafından
Doğru diyosun onu anlıyorum ama istediği şey beni bedenimde benim elimde olan bişey oluğu için çok fazla dayanamıyorum ağlamasına inşallah dayanıcsm
0 oy
tarafından
Sabırlı ve kesin kararlı ol canım büyüdükçe daha da zor oluyor ilk iki gün benimki de krize girdi sonra alıştı çok şükür ben birden kestim hiç bir şey sürmedim 
(509 puan) tarafından
O 2 günde hiç mi vermediniz
tarafından
Yok hiç vermedim ağladıkça sakinleştirdim oyaladim meme yok dedim kedi aldı götürdü artık bitti dedim dışarı çıkardım dikkatini dağıttım öyle öyle unuttu
0 oy
(4,548 puan) tarafından
Ben kızımı 21 aylıkken biraktirdim bunaltmisti artık her yerde em em diyordu bant yapıştırdım göğsüme ruj sürdüm altına istiyordu bakıyordu uf oldu diyordum kapiyordu uyurken çok zorlandık ama istemedi unuttu bir kaç güne 
0 oy
tarafından
26 aylık oğlumu bende hala emziriyorum bıraktıramadım
(509 puan) tarafından
Meme uyuyor dedim uyanınca emelim süt kalmamış içinde uyuması lazım.yalandan meme ucunu sıktım bak süt gelmiyo bitmiş dedim.. Meme uyurken sütünü biberondan iç dedim her meme istemesinde biberonla ılık süt verdim .memeyi sadece uyucağında kaldır memeyi uyansın bakalım süt var mı içinde dedim.aaa süt gelmiş emelim artık dedim öyle uyuttum şuan gün içinde meme istemesi yok arada meme uyuyor diyor.  Biberondan da süt istemeyi azalttı bi kaç hafta böyle alışınca uyumadan öncede kesicem bu şekilde inşallah.  Sanada böyle tavsiye ederim ben imkanı yok olmaz durmaz dedim ama oldu öncesinde başaramamıştım. Heralde emme ihtiyacını biberon ile karşıladı. Ve arada meyve suyuda verdim.

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 160 göst.
5 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Eeliff3 (6 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 729 göst.
14 Ekim 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 603 göst.
6 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Hilalasya1212 (1,918 puan) tarafından soruldu
+2 oy
27 cevap 530 göst.
29 Mayıs 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu

381,408 soru

11,418,468 cevap

34,975 kullanıcı

...