0 oy
361 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (139 puan) tarafından
Kızlar göğsümde son 3 gündür yumurta büyüklüğünde kitle farkettim çok ağrı yapıyor elimi dokunduramiyorum , 11 aylık bebeğim var emziriyorum bu arada .Yarın doktora gitmeyi düşünüyorum fakat çok endişeliyim kötü bir şey olmasından başına gelen var mı ?

6 Cevaplar

0 oy
(999 puan) tarafından
Canım adet oldun mu veya adetin yakın mı ?
(139 puan) tarafından
Doğumdan sonra daha geçen ay ilk kez adet oldum , eğer bundan sonra düzenli gelirse  3 gün sonra tekrar olmam gerekiyor
(999 puan) tarafından
O zaman normal canım , bizim sülale meme kanserinden öldüğü için 6 ayda bir meme filmi çekiliyoruz bir keresinde kitle var sandık çok korktuk meğersem adet dönemi yaklaştığı için her ay hormon salgiliyormus göğüsler çok korkmuştuk ama birsey çıkmadı sende emzirdiğin için tuz biber olmuş ondan korkma birşey çıkmaz ❤️
(139 puan) tarafından
Ayy canım çok sağol Allah razı olsun gece vakti içimi rahatlattın .Uzun zamandır adet olmayınca aklımın ucundan bile geçmemişti bu ihtimal
(999 puan) tarafından
Allah hepimizden razı olsun inşallah canım ❤️ bide meme kanserinin belirtileri bu şekilde başlamıyor ondan için rahat olsun kuzum
-Reklam-
0 oy
(886 puan) tarafından

Adetten ya da mastıt olabilir. Tersten emzirmeyi dene yani solu emzirir pozisyonda sağı emzir kitle kayboluyorsa mastit olmuşsundur 

(139 puan) tarafından
İlk defa duyuyorum canım,  kitle ne taraftaysa o göğsü mü tersten emzireceğim .Kitle sol göğsümde , bebeğimi sağa yatırıp sol tarafı mı emzirmem gerekiyor bu durumda ?
(886 puan) tarafından
Emzirme aralarinin fazla olmasi veya sürekli aynı pozisyonda emzirmek kanalları tikayabiliyor sağ göğsünü emzirir pozisyonda solu emzireceksin canım bebegin başı sağa gelicek yastıkla ya da birinin yardımıyla yapabilirsin tek taraflı olduğuna göre mastit büyük ihtimal
(139 puan) tarafından
Deneyeceğim canım , çok teşekkürler
(886 puan) tarafından
Rica ederim canım inşallah fayda görürsün
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Muhtemelen ya adetin yaklasmistor yada süt bezesi olmuştum canım önemli bir şey çıkacağını düşünmüyorum annem göğüs kanseri her banyoda bende kontrol ederim muane ederim kendimi senin ya süt bezesidir yada adetin yakındır 
(7,376 puan) tarafından
Umay zaten annemde olduğu için 6 ayda bir zorunlu muane oluyorum ben tatlım
(3,328 puan) tarafından
Ha iyi o zaman benim sülalemde  birşey yok bendende  fibrokist çıkdı
(7,376 puan) tarafından
Anladım canım benim annemde olduğu için annem 35 yaşında yakalandı bende 25 yaşından beri 6 ayda bir kontrol olmak zorundayim
(3,328 puan) tarafından
Annen çok genç yaşta yakalamış  Rabbim kimseye göstermezsin  şifa  versin  bende 6 ayda kontrole gidiyorum  her gidişimde   kalbim yerinden çıkacak gibi oluyor
(7,376 puan) tarafından
Mutlaka gidilmeli zaten canım
0 oy
(3,328 puan) tarafından
Benim göğsümde  de kist  var her 6 ayda  kontrole  gidiyorum  fibrokist var şimdi hamileyim dokununca  bakıyorum   çoğalmış  süt bezeleri olabilir  bide emziren kişilerde hamilerde çok olur 
(139 puan) tarafından
Anladım canım çok teşekkür ediyorum cevabın için
(3,328 puan) tarafından
Ama bir ultrason çektir cnm  yinede
0 oy
(8,281 puan) tarafından
İhmale alma git canım herşey olabilir. Arkadasımın bebegı 2 3 aylıkken kitle fark ediyolar. Süt bezesidir diye önemsemiyolar gidiyolar ki lenflere yayılmış kötü hastalık. Amelıyata alıyolar sonrasında kemoterapi vs hamdolsun kurtuldu erken teshis önemli. Gecikme basit bişeyde çıkabilir mastıt olsa agrı olmaz mı? Süt gelirken felan canın yanar memen ateşlenir. Sen ateşlenirsin

Bi git baktır hemen.
(139 puan) tarafından
Yarın için randevu aldım canım gideceğim, çok teşekkürler cevabın için ❤️
(8,281 puan) tarafından
Rica ederim tekrar post ac sonucu
0 oy
(1,237 puan) tarafından
Kist olabilir canım ablamda vardı ameliyatla aldılar 
(139 puan) tarafından
Ablana geçmiş olsun canım,  Rabbim beterinden korusun umarım benimki ameliyatlik bir şey değildir
(1,237 puan) tarafından
Sağol canım Rabbım sana da şifa versin inşallah

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 259 göst.
0 oy
18 cevap 606 göst.
0 oy
3 cevap 44 göst.
0 oy
5 cevap 69 göst.
16 Kasım 2023 Diğer kategorisinde SnurT (201 puan) tarafından soruldu