0 oy
259 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,077 puan) tarafından
Kızlar bir kaç gün önce yazmıştım göğsümde şişlik var diye. Çarşamba günü doktora gittim. Devlet hastanesi 3 ocaga verdi ultrason ben özele gittm. Doktor apse dedi ilk. Sonra ultrason ile radyoloji uzmanı bakti. Yarım saat flan iyice bakti Her iki göğsüme. Benm şişlik sol göğsümde ve şimdi onla beraber kızarıklık var. Mastit e benziyor dedi. Ailemde meme kanseri geçmişi var mi sordu yaşımı sordu. Bende yok dedm. Yaşımı 29 bu arada. Süt bezlerimin yoğun olduğunu her hangi bi kitle kis görmediğini soyledi. Diğer göğsün ile çok farklı boyutu dedi evet dedm her zaman öyle idi zaten en ck sol göğsüm ile emzirdm. Ağrı flwn yok mu dedi hayır dedik ağrı sızı yok. Baya bakti bakti. Korkmali miym hocam dedm. Koltuk altıma doğru lenf modlari mj modülleri mi ne dedi tam anlamadm onlar var fazla ve açıkçası kafamı karıştırdı dedi. Fibrokistk bi meme dedj. Sonra doktorm ile konuştu hocam bi bence antibiyotik yazalım takip edelim eger geçmezse meme mr i isteyelim dedi. Doktora indm.  Doktor bana en kötüyü düşünmek zorundaym bi doktor olarak sana kesin bisey var demiyorm ama dedi o lenf modlari biz şüpheye düşüruyor. Bazen kanser hücresi onun arkaya gizleniyor dedi. Doktor anlatınca beni ağlama tuttu. Yani doktor olumlu da demedi pek olumsuz da. Sjmdi antibiyotik kullanıyorum. Ateş daha gazla sisme olursa gel biopsi yapcam dedi. 2 gundr kendimde degilm. Düşünmemeye calisiyorm ama bazen ağlarken buluyorm kendimi. 20 aylık bi kızım var. Ne yapcam bilmiyorum. Başına böyle bisey gelen var mı acaba başka doktora mi gitsem 

9 Cevaplar

0 oy
(1,397 puan) tarafından
Sakin ol öncelikle banada meme kanser dedi yavas seyirli dedi ultrasondan bakan doktor sonra ultrason sonucuyla  dahiliyeye randevum vardi onada gostereyim dedim oda pek olumlu konusmadi biyopsi dedi 1 hafta sonuc cikana kadar ailemle aglaya aglaya bi hal olduk sonuc bir geldi kist bile yok normal meme dokusuymuş doktorlar biraz korktuyor baska doktora görün hatta bidaha ultrason iste 
(1,077 puan) tarafından
Peki göğsünüzde akma var miydi hic
(1,397 puan) tarafından
Yok canim
-Reklam-
0 oy
(2,407 puan) tarafından
Annem meme kanseri atlatti. Benimde koltuk altimda beze var. Bende soktora gittim bana da fibrokistik dokun fazla ve ordaki beze dedi. 18 yasimdan bu zamana hala duruyor. Kanser olsa bence cikardi. Yani annemin hemen anlasilmisti. Gonlunu ferah tut doktorlar hep kotusune gore onlem amacli bakarlar.
(1,077 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun annenizede. Benm şuan akiyor bide göğsüm sarı sarı. İltihap ta olmuş olabilir dedi doktor
(2,407 puan) tarafından
Eger emzirdiyseniz olabilir. Gonlunuzu ferah tutun.
(1,077 puan) tarafından
6 ay emzirdm bi sene önce bıraktı emmeyi
0 oy
tarafından

Welcome to özel hastahane kaziklamaca :D

Şimdi tüm testleri yapacaklar oh oh . Bacım git araştırma hastanesine miss gibide bakarlar. Varsa birşey zaten 1 ayda birşey olmaz 

(1,077 puan) tarafından
Maalesef yaşadığım yerde yok ama en yakın Kayseri var oraya gircem araştırma hastanesine
0 oy
(2,031 puan) tarafından
Canım korkma takipte ol devamlı bir şey çıkmaz insaallah ama tedavi ihtimali en yüksek rahatsızlıklar arasında geçiyor diye biliyorum ama psikoloji çok önemli zaten ileri bir şey olsaydı anlasilirdi 
(1,077 puan) tarafından
İnşallah oyledr canım
0 oy
(1,501 puan) tarafından
Allah korusun kötü bişey olsa devlet hastanesi bile olsa bir gün içinde dünya kadar tahlil film vs yapiyolar yani kötü bisey olsa emin ol sana şu gün şu şey için gel demez aninda yaparlar bide özel olduğu için uzatıyorlar altında bişey bulmaya Allah muhafaza bişey olsa anında görürler biliyorsun malesef ülkemizde sağlık alanı ticaret olmuş insanların ne yaşadığını düşünen yok ha bide kaynanam 3. Evre meme kanseri hastasıydı ilk gittiği gün Dr söyledi ve anında bir sürü tahlil film yaptılar normalde aylar günler sonrasina bile zor gün bulunur ama onun kötü diye anında yapıldı herşeyi aklina kötü bişey getirme 
(1,077 puan) tarafından
Devlette ultrason jcin sıra yoktu ama kayseri ye gitcem.  Yaşadığım il küçük burda bi doktora flan sıra bulmak imkansız
(1,501 puan) tarafından
Canım işte bişey olmadığı için sıra veriyorlar Allah korusun tehlikeli olsa acil git derler gönderirlerdi
0 oy
(15,145 puan) tarafından
Geçmiş olsun dostum. Bence kesinlikle gitmelisin. Senin olayının tam tersini teyzem.yasadi. göğsünde bir kitle farketmis. Nohut tanesi kadarmış. Doktora gittiklerinde yağ bezesi demiş. Zararsız ama isterseniz alayım demiş. Onlar da zararsizsa kalsın madem demişler.  Sonra bu kitle büyümeye başlamış. Bu sefer daha büyük binhastaneye gitmisler. Sonuç: kanser. Ve ordaki doktor da demiş ki iyi ki aldirmamissiniz kitleyi. Eğer aldirsaydiniz tüm vücuda yayilirdi demis. Teyzem çok şükür tedavisini oldu . Şuan gayet iyi . Demem o ki böyle durumlarda hiçbir zaman tek doktorla kalmayacaksin. Bence başka doktora da git muhakkak. İnşallah önemli bişey değildir. Allah'ım şifa versin inşallah. 
0 oy
(1,546 puan) tarafından
Tanıdığım bir ablaya aynısını dediler beze çıkmış gitti kansere benzetti ultrason da kanser büyük ihtimalle dendi biyopsi sonucu tertemiz çıktı on gün bir hafta mahvolmuşlardi endişe etme kendini üzme canım 
0 oy
(355 puan) tarafından
O iltihap sizi öyle korkutmasın ablamında öyle akıyordu o da çok korktu çocukları vardı çünkü. Gitti ama birşey çıkmadı canım üzülme ama başka bir doktora daha git kesin konuşmamışlar çünkü için rahatlasın inşallah kötü birşey yoktur
0 oy
(1,077 puan) tarafından
....??????    ????????

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 362 göst.
17 Temmuz 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde MehSinOz (139 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 606 göst.
0 oy
3 cevap 96 göst.
18 Kasım 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Esema (410 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 152 göst.
5 Haziran 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Lavinya01 (258 puan) tarafından soruldu

378,971 soru

11,343,770 cevap

34,809 kullanıcı

...