0 oy
99 göst.
Diğer kategorisinde (411 puan) tarafından
Yürümek flaan çok zor deniyor kafam çok karışık doktor gün verdi ama korkuyorum benimde zor olur diye rahat geçirmek için ne yapabilirim sonrası ağrı falan çok oluyormuş 

10 Cevaplar

0 oy
tarafından

Benım çok kolay geçti çok eğlenceliydi amaliyathaneye giderken halay çekiyordum mutluluktan keyfin yerinde olsun anlatıldığı gbı zor değil :)

tarafından
Kımıldamadığın sabit durduğun sürece ağrı yok kırlent al yanına 3-4 tane kolunun altına beline vs koydur ağrın azalıyor ❤️❤️
-Reklam-
0 oy
(993 puan) tarafından
Benimde aksine çok zor geçti :) ikiside hemde. İnslalh senin iyi geçsin sağlıkla dogur
0 oy
(7,926 puan) tarafından
Sezeryan uyuşuklugum geçince okadar yaniyoduki karnım oturup ağladım sonra geldiler ağrı kesici iğne yaptılar gözüm açıldı anında kesildi ağrı o ağrı kesici olmasa kesin geberirdim.ben ondan sonra çok kolay oldu benim için 2. Günü kalktım hemen saç baş taramaya başladım üstümü giydim oğlum kuveze alınmıştı 6 gün ordaydi sürekli emzirmeye giidyordum beni gören herkes normalmi yaptın dedi sadece kalkarken çok sıkıntı çekiyordum yürürken bir zorlugum olmadı 
0 oy
(2,651 puan) tarafından
Her insan farklıdır yengem de sezaryen oldu o pek yerinden kalkmadı zor atlattı ben aksine pek yatmadım uyumak harici çabuk atlattım tabi annemin ve eşimin yardımlarını asla unutamam bebek gibi ilgilendiler 
0 oy
tarafından
Ben desteksiz kendim kalktım yürüdüm herkeste zor değil agrimoluyor ama kendini ne Zaman hazır hossedersen kalkarsın önce oturma pozisyonunda kal bir süre sonra yavaş yavaş kalkarsin
0 oy
(4,225 puan) tarafından
Benim çok kolaydı umarım senin de öyle geçer. Yürümek de öyle abartıldığı gibi değil. Dik yürümeye çalış. Ve sürekli yürü. Ne hasta yatağı yaptım kendime. Ne yattım evde. Hep ayaktaydım. 3.gün dışarı çıkıp dışarıda yürüyüş yapmaya başladım. Ne kadar yürürsün o kadar hızlı iyileşiyorsun
0 oy
(2,695 puan) tarafından
2 çocuğum da kolay geçti. Üçüncü bebeğimde çok zor geçti. Herkesin acısı farklı canım. İnşallah sağ salim kucağına alırsın
0 oy
(1,708 puan) tarafından

Benide senin gibi çok korkuttular ay felç kalacam zannettim ay kalkamadım ay yürürken ölecem zannetim gibi gibi saçmalıklarla hamileliğimin son ayı kabus gibi geçti hatta gizli gizli video bile çektim işte ölürsem falan diye:D amaliyathaneye giderken bağıra bağıra ağladım herkesi de korkuttum :D sonra bir uyandım yataktayim benim çişimm var kalkacam diyorum doktor emin misin basın döner düşersin falan dedi tek gitme dedi:ermm:ayaga kalktım tek başıma gittim geldim hatta koridorda hemşirelerle konuştuk güldük az önce ağlama krizi geçiren sen değil miydin dediler :D bu kadar kolay olduğunu bilseydim davulla girerdim dedim ya tabiki ağrı oluyor sonuçta etin kesiliyor fakat abartılacak kadar bir durum yok ☺️ kendine son günlerini zehir etme ❤️ bebeğine odaklan rabbim sağ saglim kucağına almayı nasip etsin inşallah ❤️

(1,708 puan) tarafından
Yanma ve kesik agrisi oluyor ben pek bilmedim ikinci gün ayaklandim uyumadım ☺️
(3,535 puan) tarafından
Senin o saçmalık dediklerini gerçekten yaşayanlar var bil istedim neye göre kime göre saçmalık diyorsun sen? Senin çok kolay geçmiş olabilir ama herkeste aynı durum olmuyor beni sağa sola çevirip altımda ki hasta bezini değiştirmek için yada kanama için koydukları ped değişiminde bile 2 hemşire 1 hasta bakıcı zorlandı öyle canım yanıyordu ki ayağa kalkmak için dahi yatakta nasıl zorlandım ağrıdan bırakın ben yürümeyeceğim dedim kafana göre saçmalık abartı diyemezsin sen
(1,708 puan) tarafından
Bence abartı herkesin acı eşiği bir değil neden insanları korkutup hamileliğini kabusa ceviriyorsunuz bunu 3 sezeryan doğum yapmış 4. Hamile olan biri olarak söylüyorum
(411 puan) tarafından
Maşallah size gerçekten çok zor olsa siz yapmazsınız dimi
(1,708 puan) tarafından
Aynen öyle canım ❤️
0 oy
(1,137 puan) tarafından

Elime iğne batsa acıdan kıvranan bir insandım. Doktorum bak senin canın tatlı sezeryan yapalım dedi kestirmem kendimiiii korkuyorum dedim suni sancı aldım hastane inledi sesimden 5 saat oğlumun kalp atışları yavaşladı acil seseryana alındım belden anestezi yapıldı panikledim hareket ettim o an tutmadı anestezi komple uyuttular ameliyattan çıktım dedim ki seseryan bu muymuş? 6 saatin sonunda kalk yürü dediler bir kalktım daha da oturmadım hatta işi abartıp kahve sigara yapmaya hastane kantinine gittim doktorum yakaladı beni yürümeyi geç sen keyif aşamasına geçtin senin çıkışını vericem dedi :) bütün gece koridorda gezdim bebeğimin sepetini sürüye sürüye sıkıntıdan :) hemşireler ile muhabbete gittim ağrı başlayınca yürüyüp bana bi iğne vurun bak ağrım olcak haaaaa diye ağrı başlamak üzere iken iğne vurdurttum 2 gün yatıracaktı doğumun ertesi günü çıkarttı aldım oğlumun pusetini taktım koluma 4 kat merdiveni indim havalı havalı ahhsjahsha hep dua ederim tüm anneler seseryan sonrasını benim kadar kolay geçirsin diye yürürken sırtım bile bükülmedi düşün 

(411 puan) tarafından
Maşallah ağrı kesicii ihtiyaç halinde mi vuruluyor yoksa sınırlı mı
(1,137 puan) tarafından
Devletmi kuzum? Devlet hakkında bir bilgim yok sınır var mı diye ama özelde ben 2 ila 3 saat arasında vurduruyordum çağırıp
0 oy
(10,333 puan) tarafından
Ben çiçek gibi geçirdim zorlanmadım da naz yapmaz kalkıp yürürsen problem olmuyor ama ay acıyor diyip yatarsan kalkamazsın 

İlgili sorular

0 oy
25 cevap 429 göst.
21 Nisan 2024 Aile kategorisinde Kuzeybebesi (665 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 245 göst.
23 Ekim 2023 Diğer kategorisinde SnurT (205 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 142 göst.
14 Ekim 2023 Diğer kategorisinde SnurT (205 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 496 göst.