0 oy
427 göst.
Aile kategorisinde (652 puan) tarafından
Kızlar 2. Gebeliğim ve  3 aylık hamileyim. Ama kafaya takmaktan uyuyamaz hale geldim. Doğum yaptığım zaman oğlum 2 yaşında olacak. Ben annemi kaybettim. Kız kardeşim yok. Doğu görevindeyiz arkadaşlarımın tayini çıkacak, doğum zamanı arkadaşlarım da gidecek. Kaynanam deseniz ilk doğumda resmen bana eziyet etti. Ben yatarken mutfakta kızıyla dedikodumu yaptı. Bana kötü davrandı. Küsüz zaten eşimin ailesiyle. Bir tek abim ve eşi var onların da küçük çocuğu var sürekli şiddet uygulayan bir çocuk oğlumu dövüyor. Doğum yapacağım ve eşim 20 gün izin alsa idare edebilir miyiz acaba? Küçük bebek ve ben ve 2 yaşındaki oğluma eşim bakabilir mi 

25 Cevaplar

0 oy
(4,584 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun. Eşinizin huyunu bilmiyorum ama bakmak isterse ve anlayışlı biriyse neden bakamasın? Ben de sezeryan oldum korona zamanıydı kimsem yoktu ailem de 1 ay sonra geldi eşim vardı sadece yanımda bazı günler işe gidip geliyordu idare ettim şükür. Tabii sizde 2 çocuk olacağı için daha farklı biraz daha zor olabilir ama bence idare edebilirsiniz diye düşünüyorum. Allah yardımcınız olsun 
(652 puan) tarafından
Allah razı olsun sağ olun yorum için
-Reklam-
0 oy
(12,954 puan) tarafından
Bakar niye bakamasın sen yönlendirirsin eşin yapar ne yapılacaksa sezaryan olmadım ama olan kardeşlerim var ablamin iki tane evde çocuğu vardı ki eşi de öyle ev işi çocuk bakımı ile ilgilenmez mecbur kalktık ikinci gün çocuklarına yemek yaptı bir ablam doğumdan sonra bebekle beraber günlerce hastanede kaldı üstelik ilk çocuğu idi altını al emzir farklı birimlere kucağına alıp testlere götürdü. Senin eşin yardımcı olacakmış işte gerekirse ev işleri için birini çağırırsın yemek falan da yapar şimdiden bunları dert edinip hamileliğini stresle geçirme Başın sağolsun 
(652 puan) tarafından
Şuan hamileyim evin temizliğini yemeğini eşim yapıyor. Oğlumu park yatağıyla hastaneye götürsem olur mu acaba bırakacak kimsem yok
(12,954 puan) tarafından
Devlette erkek refakatçi bile almıyorlar ama özelde özel oda ayarlanırsa eşini de çocuğunu da götürebilirsin
(1,922 puan) tarafından
Yada refaketci olarak iki günlüğüne hastane için anlaşırsınız ebe hemsireler oluyor ,emzirme koçları onlardan tutabilirsin hastanede refakatçi olur geceleri için özellikle konusr anlasirsiniz gündüzleri eşin gelir çocukla bekler 2 yaşındaki bebeğiniz de gelir

Eve çıkınca zaten eşinizle idare edersiniz hastaneye refakatçi olarak emzirme koçu yada ebe hemşire tutma fikrini bir gözden geçirebilirsiniz canım kolaylık olur

Yoksa erkek refakatçi bazı hastaneler kabul etmiyor onu geç eşin kalsa 2 yaşında ki çocuğa kim bakacak o yüzden bu fikirde mantıklı imkaniniz varsa bir araştırın
0 oy
(5,883 puan) tarafından
bunları düşünüp içini karartma. daha çok var doğuma. gün doğmadan neler doğar diye bir söz var. siz karı koca da idare edersiniz, yeter ki isteyin
(652 puan) tarafından
İnşallah canım sağ olasın
0 oy
(178 puan) tarafından
Kendine gün kurusu kayısı hoşafı yap geceden canım çocuğa eşin baksın hastanede yardımcı olurlar sana gücü kollarına ver hani Allah korusun yğrğme engelliler gibi belden aşağısını hareket ettirmeden doğrul. İnan yalnızlık daha iyi Allah'a havale ettim beni depresyona sokana kadar gittiler. Eşim de anası da. Tek başıma hem kendime hem bebeğime hem kızıma baktım allah öyle bir güç veriyor ki. Bidahaki doğuma hiç korkmuyorum
(652 puan) tarafından
Aynı şeyleri yaşadım. İnşallah ben de güçlü olurum bu sefer. Onlar geleceğine 15 gün sürünürüm daha iyi
(178 puan) tarafından
Hiç de sürünmezsin Allah yardım eder inşallah işi gücü boşver sadece bebeğinle ve kendinle ilgilen
0 oy
(908 puan) tarafından
illla ki esin annesiyle gorusuyorduk bu 20 gunde hem esin hem annesi gelsn esin varken sana kotu davranamaz 20 gunde belki insanlaşır kadin 
(652 puan) tarafından
O kadar zeki bir kadın ki alttan alttan yapıyor sonra da eşime ağlıyor ben ne dedim ki oğlum diye. Tek başıma sürünürüm onu yine de istemiyorum. Sütüm gelmedi bebeğimin sarılığı arttı. Bana nefretle baktı çocuğu ben sarılık yapmışım diye. Hatırladıkça kötü oluyorum
(908 puan) tarafından
o zmn bosver Daha cok zmnin var Allah yardimcin olsun
(652 puan) tarafından
Amin Allah razı olsun
0 oy
(763 puan) tarafından
Şimdiden kendini hiç strese sokma canım. Eşinle gayet güzel idare edebilirsin. Bende sezaryen oldum ve annem çok ısrar ettiği için anneme gittim. Ama hiç yatmadım. Bebeğime hep kendim baktım. Sürekli hareket halindeydim ve çabucak toparlanıp 1 hafta sonra döndüm evime. Şimdi tekrar doğuracak olsam kesinlikle direkt kendi evime gelirim. İnsanın kendi düzeni içinde birşeylere adapte olması çok daha kolay..
(652 puan) tarafından
İlk doğumda boynum sırtım tutuldu. Sezaryen acısını hissetmeyecek kadar şiddetli bir ağrı çektim. Kalkamadım. Nefes alamadım felçli gibi yattım 15 gün. İnşallah bu sefer öyle olmam
0 oy
(1,449 puan) tarafından
Ederdiniz korkmayın bu kadar. Hastanede özel oda tutarsanız oğlunuzda sizinle kalır. Eve geçincede 3-4 güne toparlarsınız bu kadar abartmayın. 20 güne eski halinize bile dönersiniz
(652 puan) tarafından
İlk doğumda boynum sırtım tutuldu 15 gün felçli gibi yattım sanırım ondan korkuyorum
(1,449 puan) tarafından
İkinci doğumda öyle bir şansın zaten yok, bir tane 2 yaşında bebeğin olacak. Kendine güven biraz, annesin sen başka birine ihtiyacın yok
(652 puan) tarafından
Annem vefat etmeden önce bana öyle yazmıştı " sen çok güçlü bir annesin" bana onu hatırlattınız teşekkür ederim
0 oy
(1,870 puan) tarafından
Çok zor durum canım ama 20 güne fiziksel olarak çok iyi toparlanabileceğini düşünüyorum. Ben 3 gün sonra çok rahat yürümeye başlamıştım. 1 hafta sonra ise her işimi rahatlıkla yapabiliyordum.
(652 puan) tarafından
İlk 1 haftayı atlatırsak sonrası gelir inşallah
(1,870 puan) tarafından
Merak etme canım kalbini ferah tut 1 hafta sonra daha iyi olursun zaten göreceksin
0 oy
(1,347 puan) tarafından
Sezaryan mi olucaksin normal dogummu normal doğum yaparsan kimseye ihtiyacın olmaz zaten eşin yardimci olursa ama.sezaryan olursan biraz zorlanirsin yine en az iki gün yatıyor insan ağrısı oluyor ben iki gün yatiim eve gelince annemide gönderdim ikinci gün tek kaldım ama hastanede praoblem olur tek olmaz sanki yanına biri lazım 
(652 puan) tarafından
Gelebilecek kimsem yok. Eşim kalacak işte oğlumuzu da park yatakta uyutup yanımızda götürmeyi planlıyoruz
(1,347 puan) tarafından
İsin çok zor canım.allah kolaylık versin ne diyim
0 oy
(1,873 puan) tarafından
Mis gibi de bakar canm zaten haftasında sen yavastan topsrlarsın kendini de 
(652 puan) tarafından
O ilk 1 haftayı atlatırsak sonrasında sorun olmaz inşallah
(1,873 puan) tarafından
Atlatırsın emin ol eşin de destekçin olduktan sonra
0 oy
(3,007 puan) tarafından
Hiç korkma ,esin en iyi bakan kişi olur.ikinci doğum ilkinden daha kolay geçiyormuş rahat ol evrene olumlu mesaj ver ve akışa bırak kendini ,su akar yatağını bulur.
(652 puan) tarafından
İnşallah güzel olur her şey. Allah kimseye muhtaç etmesin
0 oy
(119,248 puan) tarafından
hangi sehirdesin yaz buraya belki orda olan biri dnek gelir yardimci olur en kotu ihtimalle ucretli birini ayarla
(652 puan) tarafından
Ücretli gündüz bakacak birini bulmaya çalışacağım evet 15 gün en azından
0 oy
(1,990 puan) tarafından
Eşinle beraber gayette bakarsın ilk zamanlar zor olur ama mesela doğuma az kala buzluguna yemek yap koy eşine hazirlik olur bebeginle ilgisini bu süreçte arttırsın mesela emmiyorda geceleri o uyutsun babasına iyice alışsın ki seni. İşin kolaylassin canım 
(652 puan) tarafından
Buzluk fikri iyi canım sağ olasın
0 oy
(7,563 puan) tarafından
Eşin bakabilirse baksın 
0 oy
(3,074 puan) tarafından
Alışıksa eşin gül gibi bakar. Bende sezaryen oldum 14 günlünkken kaynanamlar gitti tek baktım eşim de işe gidip geliyordu 
(652 puan) tarafından
İnşallah bakabilir. Şuan gece oğlanın yanında yatıyor gece mama veriyor altını değiştiriyor
0 oy
(299 puan) tarafından
Edersin Allah bir guc verir benim teyzem kimsesi olmadgi icin mecburiyetten 2 gun yatip kalkti 2 kucuk cocugu vrdi sonra ikizlere dogum yapti .kendi evini cekti cevirdi cocklarina bakti eside yardimci biri degl .yani malesef insn mecbur kalinca herseyi yapiyor 
(652 puan) tarafından
Allah güç versin de doğumum kolay olsun. 20 gün eşim işten izin alacak bakarız allahın izni ile
(299 puan) tarafından
Bence 20 gunde cokta guzel toparlarsin ins
0 oy
(61 puan) tarafından
Valla aylar önce aynı durumdaydım düşünmekten uyuyamıyordum geceleri tavsiyem fazla düşünme hersey olacağına varıyor eşim refakatçi kaldı son dakika büyük görümce geldi annem yaşında bu arada anlayışlı biri eşimde refakatçi kaldı ama kalmasaydı daha iyiydi sanki ben acı içinde kıvranırken bide bebek bakıyorum oda horul horul uyudu Bi dediğimi iki etmedi ama uyudu işte 
0 oy
(696 puan) tarafından
Evet cnm 15 gün bile yeter. 
0 oy
(2,407 puan) tarafından
Bakar canim merak etme. Herkesten daha iyi bakarsiniz anne babasi olarak. 20 gune toparlamis olursun zaten.
0 oy
(301 puan) tarafından
Ay aynı ben benim de 2 yaşında oğlum var hamileyim bizimde doğu görevindeyiz eşim uzman çavuş  . İlk doğumunda sezeryan oldum kaynanam bana eziyet etmişti çok zor günler gecirmiştim. Oyüzden sezeryan olmak istemiyorum ssvd doğum yapmak istiyorum. Allah yardımcın olsun  zor bir durum  kendine bakıcı tutsan 1 hafta  daha iyi olur. 

İlgili sorular

+1 oy
24 cevap 576 göst.
8 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Dilancann (2,729 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 245 göst.
23 Ekim 2023 Diğer kategorisinde SnurT (203 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 142 göst.
14 Ekim 2023 Diğer kategorisinde SnurT (203 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 99 göst.