0 oy
547 göst.
Diğer kategorisinde (2,572 puan) tarafından
Bı 6 ay kadar önce Diyarbakır'dan Kocaeli'ye ablamın düğününe gittik.Eşim zaten orda calisiyodu.2 ayda bir eve geliyodu.Elinde o ara para yoktu diye kredi kartı çıkarttı.8 bin TL borç yaptı düğün masrafı icin 

Düğün boludaydi araba kiraladik.Benzini takım elbisesi düğün takısı fln derken harcandı baya 

Şimdi eşim tutturmuş ceyreklerini bana ver diye.Bende dedimki sen 4 senedir çalıştığın bütün parayı babana veriyosun.Bana hiç para verdinmide şimdi borcu ödemek için benden istiyosun.Ayrica 6 tane kardeşiyle anasiyla babasiyla yaşıyorum.Sürekli kavga halindeyiz.Dedim sen bana bi gelecek bile vaad etmiyosun.Evi ayırmak için kılını kipirdatmiyosun.Benim yarın çocuklarımla ne olacağım belli değil dedim 

Dün gece feci tartıştık işte en kötü günümde yanımda olmuyorsun seninle konuşmak istemiyorum sen ne biçim kadınsın falan dedi 

Şimdi sorun ceyrekler değil adam olsaydi hiç düşünmeden verirdim ama bugüne kadar bütün parasını babasının eline sayan bi adama ben niye son altınlarımı vereyim 

Bı yandanda diyorumki yasal işlem baslatilmis.Acaba versemmi diyorum 

Uzun oldu ama lütfen herkes fikrini belirtsin.Burdaki cevaplara göre hareket edicem 

Bunuda ekliyim.Şu an 7 aylığına yaşadığımız köyde çalışıyor.Adam parasını toplu olarak verecek 70 bin TL 

Onuda direk babasına verecekmiş.Verdiginde ceyreklerini alıp sana geri vericem diyor ama güvenmiyorum 

27 Cevaplar

+4 oy
(435 puan) tarafından
Ben olsam vermem canım evin ayrı olsaydı kazancınız sizin olsaydı ver derdim ama aynı evin içindesin parasını babasına veriyorsa babasından da istemeyi bilsin borcunu kapatsın
(2,572 puan) tarafından
Evet dün gece yarısına kadar arayıp mesaj attı.Cevap vermedim en sonunda
(435 puan) tarafından
Diyarbakırlımı eşin
(2,572 puan) tarafından
Evet bende öyle.Akraba evliliği.Hem amca oğlu hem teyze oğlu hemde eşimin ablası abimle evli karman çorman yani
(435 puan) tarafından
Benim eşimde diyarbakırlı çok baskın karakterleri var ya kız vallaha verme altınlarını emin ol ailesi diyordur iste altınları diye
Baya karışık
(2,572 puan) tarafından
Kesin vermicem ya.karar verdim
-Reklam-
+1 oy
(48,620 puan) tarafından
gelmez o ceyrekler babasina ne diye verecek sala.k mi o
(2,572 puan) tarafından
Cokk sal.akk eline kuruş geçse babama veriyim diiyo
0 oy
(3,826 puan) tarafından
Yasal ıslem baslatılmıs deyınce bı ıkılemde kaldım. Şunu yaparsan verırım dıye şart koş bence. O da senın ablanın düğünü içim ugrasmıs gercekten benm kocam olsa umru olmaz ne kendı tarafı ne benm tarafm. Onun hatrına bınde yasal ıslem bslatıgldı dıye verırdım. 
(2,572 puan) tarafından
Evet zaten kaç aydır söylüyordu takmadım hiç.Yasal işlem baslatildi diye aradılar mesaj attılar kararsız kaldım
Aslında benim taraf onunda taraf oluyor.akraba evliliği
(294 puan) tarafından
Alacağı 70 bini neden babasına veriyor neden ayrı eve çıkmıyorsinuz o kadar kalabalıkta ki parayı babasına saysin borcu için senden istesin mantıkli mi ya hapse girsin babası bilmiyormu borcu var babası demiyor mu bu adam parasını bana veriyorsa borcunu vereyim diye
(2,572 puan) tarafından
Babasına demeye cesaret edemiyor
0 oy
(999 puan) tarafından
Ben senin yerinde olsam vermem , benim kocam olsa veririm de :D sakın verme bacım geri gelmez. Rizkinizida babaya veriyor ne gerek var kendini riske atmaya çalışsın toplu aldığı parayı kredi kartına yaptırsın. Hemen avukata vermezler merak etmesin
(2,572 puan) tarafından
Zaten bilezikleri fln aldı elimde son kalanlar bunlar
(999 puan) tarafından
Onlar geri gelmedi ise bunlar hiç geri gelmez kuzum verme bırak açgözlü sen ol
(2,572 puan) tarafından
Vermicem kesin karar verdim
0 oy
(13,834 puan) tarafından
3 çeyrek ver kapatsim borcunu. Sonrasinda altinini geri almasi şartiyla ver. 
(2,572 puan) tarafından
Alicam diye söz verdi ama güvenmiyorum.Babasina gik diyemez
0 oy
(3,333 puan) tarafından
Vermezdim gerçekten samimi soyluyorum. Babasinin golgesinden anasinin eteginden ayrilmayan adama bisey yapmazdim. Senin tarafinin dugunu oldugu için oyle yapmadiysa bende elif degilim. 

Bugune kaar niye odememis. Bi zahmet massini babasina sayiyormus bababsi ödesin. Asla yaptirip da vermez o adam
(2,572 puan) tarafından
Akraba evliliği yoksa ablamın düğününe bile göndermezlerdi
Babana söyle diyorum yok kredi kartına kızar diyor
0 oy
(1,988 puan) tarafından
Asla vermem 
(2,572 puan) tarafından
Bende vermicem sanırım.Cevaplara göre degerlendircem
(1,988 puan) tarafından
İyi niyet herzaman suistimal ediliyor tecrübeyle sabit ki bir erkegin evinin rızkını direk başkasına vermesi olur şey değil bana göre Allah yardımcın olsun canım
(2,572 puan) tarafından
Allah razı olsun canim
0 oy
(7,230 puan) tarafından
Semoş bende guvenemedim geri vermez gibi verecek olsa bile babası ister bişey yapar oda babasını dinleyecegi için vermez. Ya şart kos ev falan ayırmak için öyle ver
(2,572 puan) tarafından
Yok kız zaten evi ayırmak için konuşmuşlar her şeyi benim haberim daha yeni oldu
Dün kaynana dedi.Bu sene bütün borçları kapatıp bidahaki sene üste daire yapacaklarmış
Bilmiyorum ki emosum.Yani geçen ki gibi kavgamız olsa diyorum en azından elimde bunlar bulunsun son 2 çeyrekle gram kaldı zaten
(7,230 puan) tarafından
Yani bencede kenarda biseylerin bulunması iyi olur senin için. İnşallah ayırırlar evide
(2,572 puan) tarafından
İnşallah emosum sağol ❤️
(7,230 puan) tarafından
♥️♥️♥️♥️♥️
0 oy
(6,165 puan) tarafından
Ben bilezigimi bozdurmustum borçları kapatalım aldığı maaş elimize kalsın diye bide eşim çok sıkıntı yapıyordu ödeme çoktu kıyamadım o kadar kafana takma dedim çıkarttım bileziği verdim:) ama eşim bizden bişey kismaz çok şükür senin durumun farklıymış biraz bilemedim ben kiyamazdim yine de heralde ya:D
(2,572 puan) tarafından
O da dün mesaj atmış hakkımı helal etmiyorum falan diye
Son gün ayın 28 i ya etekleri tutuştu iyice
Yani bugüne kadar bana ve kızlarıma bi parça bişey almadı.Vermek hiç içime sinmiyor
Kızım 3 yaşında.Bütün kıyafetlerini baştan sona ablam kızının kullandıklarını yolladı sağolsun.Bayramliklarimixi hep annem aldı şimdiye kdr
0 oy
(6,233 puan) tarafından

Kocamın 100 bini aşkın borcunu ödeyecek olan ben bu postu begenmedim:ermm: 

(2,572 puan) tarafından
Ya işte benim 3 enistemde öyle.Ablamlar ağzını açmazlar kavgada.Eşleri savunuyor onları
Ama benimki ağzını acamiyor
(6,233 puan) tarafından
Seninkine değmiyor sakın verme
(7,230 puan) tarafından
Belki senin tepkilerini göre göre düzelir. Vermediginin sebeplerini anlat ona
(2,572 puan) tarafından
Anlattım emosum.Tartistik en sonunda.Cok ağır laflar etti.Dün geceden beri wp ye bile girmedim mesajları görmemek icin
(7,230 puan) tarafından
Boşver semosum ya okuma dediğin gibi. Sen haklısın bide üste çıkmaya mi çalışıyor. Herşeye katlaniyorsun bı dediği olmadı vermedin diye böyle ağır konusacaksa
0 oy
(2,873 puan) tarafından

Vermezdim babasına vereceği parayi borcum var diyip yatırsın ne alaka yani babasına veriyor 

Veya evi ayırmak istiyorsun ya ayrılırsak veririm vs diyebilirsin 
(2,572 puan) tarafından
Sözüne de güvenmiyorum ki.Yoksa çoktan vermiştim.Bu kadar borca kızar diyor o yüzden söylemiyor bile babasina
0 oy
tarafından
Gelecek olan para ile ödesin.. 
(2,572 puan) tarafından
Babasının arkadaşı.Direk ona verir Vermezse bile eşim alıp verir babasına
0 oy
tarafından
Böyle bir hataya düşüp verme madem parasını babasına veriyor babasından istesin evin ayrı para ayrı olsa ver derdim ama bir olduğun için verme hakkın yok senin istediğini desin takma böyle bi anda kendilerini yirtiyorlar sanki karilarina al bu sana harçlık bile demiyorlar ama başları sıkışınca elindekini ver diyorlar oh ne ala 
tarafından
Ha  bu arada yanındaki birikimini güvendiğin birine ver esin senden gizli alma ihtimali yüksek
(2,572 puan) tarafından
Kız zaten ben ailesi yüzünden intiharın eşiğine geldim.Sadece 2 çeyrekle 1 gram yanında.Çeyregin biri bileklik olarak elimde zaten
Gün olur Allah göstermesin boşanirsam diye  gizli birikim yapıyorum zaten.Ablama verdim hepsini saklıyor.Açik liseyede yazıldım diploma alabilmek için.Yani önümdeki tek engel çocuklarım büyüsün diyorum.Mesela en en az kreş yaşına gelsin
tarafından
Haa aferim kiz sana helal olsun vallahi çok iyi yapmışsın ona minnet eyleme adam olupta karısına değer verirdi elindekini bile almazdı yarin ne olacağımız ne malum ki ztn ben ayrı eve çıktım sözde halen kavgamız son bulmuş değil şimdide kaynim başıma bela olmuş öyle bana al harçlık bile demiyor eve birsey ihtiyaç olsun hemen kendi yanındakiyle al diyor yanımda kuruş kalmasını istemiyor bu erkekler niye böyle yaa
(2,572 puan) tarafından
Vallahi evimi ayirsin gitsin anasiyla yaşasın çok istiyosa umrum olmaz.Yeterki kurtulayim şu evden
0 oy
(679 puan) tarafından
Kısa net giden geri gelmez vermeee babası gıle veriyor madem onlardan istesin zor zamanında. Ablanın düğününe masraf yaptı diye mı gözü senin altında kendi ailesindem biri evlenip onlara alsaydı nolacaktı senin yerinde olsam vermem Baska yerden bulsun calıstıgı yer verecekmiş gitsin borcu versin kalanı babasına aklini kullan verme 
(2,572 puan) tarafından
Bende aynı şeyi söylüyorum dinlemiyoki
(679 puan) tarafından
Dinlemesin canım bugun birikiminin yarın geleceğin hayat bu bellı olmuyor sadece siz yaşasanız ve olur arada ailesine destek te cıksın tabi ama elde ne var ne yok babası gıle e borcum var verdiklerini baban golden al o zaman gelecek olan para gene aolesıne gidecek o yuzdne hiç takma söyler söyler susar elbet
0 oy
(1,068 puan) tarafından
6 tane kardeşi ve annesi babsıyla yaşıyorsanız hepsi versin on bin lira ödesinler verme bu dünyada bi akıllı onlar değil 
(2,572 puan) tarafından
Kimsenin haberi yok borçtan istemeye korkuyor
(1,068 puan) tarafından
Babasına vermiş gitsin babasından istesin ona yedirmiş açıklama yapmak zorunda değil sonuçta kimseye
0 oy
(2,724 puan) tarafından
Bu şartlar altında veren eş.ektir
(2,572 puan) tarafından
Kesin karar verdim vermicem
0 oy
(12,951 puan) tarafından
Kendi eşime veririm ama eşim senin eşin gibi olsa vermezdim 

70 bin hala babasına vermeyi mi düşünüyormuş 
(2,572 puan) tarafından
Evet işte.Biz burda ne şartlar altında yaşıyoruz bi bilsen
0 oy
(1,635 puan) tarafından
Verme canisi bir ailesi olduğunu unutup bütün parasını babasına sayan bir adama 10 lira bile verme. Madem öyle 70 bini alınca kapatsın 
(2,572 puan) tarafından
70 bin babamın dokunamam diyor
(4,391 puan) tarafından
dokunamiyorsa nasıl verecek o zaman. sakın verme. müstahak boylelerine
(1,635 puan) tarafından
Verme canisi aklın varsa verme
0 oy
(8,965 puan) tarafından
Senin ablanın düğünü için mi iymis...

Para verme kısmı aklını kullanıp ev ayırma niyeti yoksa evin büyüğü olarak burada bizde aynı yaşarken eşim de babasina verirdi oda ev çocuklarıma falan bize harcanırdi yine
(2,572 puan) tarafından
Yok sadece küçük bebegimin bezi aliniyor onun dışında bir lira masraf etmez bize
(8,965 puan) tarafından
O zaman sıkıntı esin Bi şekilde ayırmaya çalışsa evi
0 oy
(33 puan) tarafından
Ben olsam öyle bir adama vermem. Gerçekten Allah sabır versin. Maalesef eşin hala adam olamamış.
(2,572 puan) tarafından
Kesin vermicem bende.4 senedr bekliyorum ilerleme var ama hâlâ daha çok var adam olmasina

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 169 göst.
0 oy
8 cevap 176 göst.
16 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Nihal.34 (38 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 136 göst.
19 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Canım oğlum (185 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 607 göst.
5 Şubat 2022 Aile kategorisinde kubraugur (2,529 puan) tarafından soruldu