0 oy
220 göst.
Aile kategorisinde (1,538 puan) tarafından

Çok şükür tuvalet eğitimimiz bitti arkadaşlar darısı diğer annelerin başına 5 temmuzda başlamıştık şimdi tam öğrendik sadece geceleri bezliyorum sabah kalkınca kendisi hemen çıkarmam için yanıma koşuyo çiş oldu diyo yani çiş geldi anlamında bizde hemen tuvalete koşuyoruz valla çok güzrl bişi öğrenmesi <3

11 Cevaplar

0 oy
(15,823 puan) tarafından
Maşallah gözünüz aydın ☺️☺️Canım gecede bağlama derımm bende bı kaç gün bağladım baktım kuru kalkıyor sonrasında Takmadımm daha rahat oluyor inanki
(1,538 puan) tarafından
Aynen benim ki de kuru kalkıyor ama yine de kaçırırsa diye korkudan bağlıyorum çarşıda uzağımda alez felan alamıyorum belki bu geceden sonra dediğin gibi onu da bırakırım ☺️
İki ay sonra da yeni doğanın bezleri ile uğraşcam :(
-Reklam-
0 oy
tarafından
Hade gözün aydın Kız gece de bağlama at gitsin bizde kurtulduk çok şükür 15 gün doldu komple çıkardım hiç bağlamadim ☺
(1,538 puan) tarafından
Yatağa kaçırır korkusu var da dur bakalım bu gece bağlamayim onu da terkettireyim
tarafından
Kız korkma ser alezi yatağına üstüne de bir nevresim at tamamdır benim ilk gece hariç hiç kaçırmadı
(1,538 puan) tarafından
Hadi inşeAllah cnm bu gece onu da yapim
tarafından
Yap yap canım rahat rahat uyusun kuzucuk
(1,538 puan) tarafından
Saolasın fikrin için cnm ♥️
0 oy
(2,804 puan) tarafından
Gece yatmadan tuvalete götür uyuduktan 2 saat faln snra bı daha götür bı zman gece çişingelince kendi dönüp duruyorlar yatakta anlarsin bezi gecede at
(1,538 puan) tarafından
Tmm canım teşekkür ederim ♥️
0 oy
(166 puan) tarafından
Bizde bes temmuzda başlamıştık bende geceleri bezliyorum gece uykudan uyanıp bana diyor çiş geldi bezi çıkar çıkartıp tuvlette götürüyorum öyle yapiyor ama çok zor bir süreç Rabb'im egitimde olanlara  tuvalet eğitimine başlayacak olanlarin yardımcısı olsun
(1,538 puan) tarafından
Amin cnm  benim ki gece uyanmıyor sabah kuru kalkıyor valla iki ay sonra doğumum var o yüzdne hemencecik öğrensin diye havalar ısındı hemen başladım bide doğum gününde başladım bilerek tarihi unutmayalım diye ☺️
0 oy
(7,705 puan) tarafından
Gece de takmıyorum. İki kere yatağını batırdı.  Bir de ateşliyken batırdı. Başka hiç yapmadı çok şükür 
0 oy
(1,465 puan) tarafından
Ayy ne güzel cnm ya bizde görecek miyiz o günleri bugün 6. Gün ama hiç bir ilerleme yok hep altına yapıyor büyük küçük tuvaletini gelince kesinlikle söylemiyor valla şimdiden yıldım evdeki bütün halıları kaldırıp yıkadım sermiycem çıplak kalsın yerler bütün halıları kakaalışana kadar tabi alışırsa biz 27 aylık olduk ama bilmiyorum alışır mı alışmaz mı 
(1,538 puan) tarafından
Erkek çocuğu zor olur derler zaten Allah kolaylık versin cnm umarım tez zamanda öğrenir de rahatlarsın
(1,465 puan) tarafından
İnşallah kuzum en çok isteklerimden biri bu inşallah bu kadar çabalama değer de alışır
(1,538 puan) tarafından
Amin cnm zor bişey onlar alıştıklarından vazgeçemiyo bizde onların ilerlemesi için çabalıyoruz ama işte minnoşlar farkında bile deil kız bezdeki pisliği temizlemek nerde tuvaletteki pisliğe sadece su tutmak nerde cidden rabbim bu rahatlığı her anneye yaşatsın
(1,465 puan) tarafından
Bide bni düşün evi her yerine yapıyor altına yapınca o haliyle bn fark etmeden geziyor bi bakıyorum ki her yer kaka olmuş şuan kendimi o kadar kötü pis hissediyorum ki anlatamam sanki afedersin baştan aşağı bn kakaya bulanmışım gibi yaptıklarını temizlerken lavaboda alt pijama şortlarını temizlerken üzerime sıçrıyor kendimi temizliyorum ama içime sinmiyor diyorum alışsa direk evi baştan aşağıya çamaşır suyu yapıp yıkıycam kendimi de dahil 3 4 gündür namaz bile kılamıyorum düşün evi o kadar temizliyorum arkasından ama diyorum acaba bn fark etmeden şuraya buraya yapmış mıdır Allah affetsin alışana kadar da kılamıycam yada alışmazsa evi bi güzel temizleyip öyle devam edicem ibadetlerime
(1,538 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun cnm belki ben hamileyim Allah yüzüme baktı da zorlanmadık çok cidden zor durumdasın ama sabret sürekli götür hadi yap de bekle başında su aç çizgi film aç
0 oy
(30 puan) tarafından
Bizim bugun 4 gunumuz gece hic yapmadan kalkiyor cok sukur bugun buyuk kucuk ikisinide yapti sabah ama sonra bir kere kacirdi yaptiktan sonra haberi oluyor cis yaptm diyo umarim cabuk ogreniriz hamileyim cok zor oluyor 
(1,538 puan) tarafından
Hamile iken aşırı zor cnm bende hamileyim onla beraber çiş yaparken doğuracam diye korkuyorum ☺️
(30 puan) tarafından
Oyle cidden bir kac gundaha denicem sonra alismazsa annemlere gidicem orda teyzesi var iki dayi var onlarla girer cikar alisir birde köy disarda daha kolay olur
(1,538 puan) tarafından
Kız bende bugün yaylaya geldim çocuğa dışarda çiş yapsın dşye resmen yalvardım yaw alışmış tuvaletten başka yerde yapmıyo zorla yaptırdım en son kızdım yapmazsan vız gelip poponu yicek dedim vız da arı oluyo sonra yaptı ☺️☺️☺️
0 oy
(1,248 puan) tarafından
Nasil alstrdin surec nasldi
(1,538 puan) tarafından
Valla önce çok zor olur sandım ama beklediğimden iyi geçti cnm ilk önce beraber girdik ben kendimden gösterdim bir süre bak çiş yapıyom dedim yaptım kendimi alkışladım o mutlu oldu bir süre sonra onun oturmasına yardımcı oldum ilk iki gün kaçırmalar oldu yapacak gibi girdi orda bekledi kaçtı resmen kovalamaç oynadık evde sonrasında yavaş yavaş alıştı şimdi de tam bıraktı çok şükür
(1,248 puan) tarafından
Masahh kuzm.brnimkide.22 aylk.ta.alistrmak.istiyorm.artik yaz oldugundan kakasini yaparken soyluyordu goruyorduk smdi soylemiyor farkedersen kokarsa anca oyle yoksa pisik oluyr hemen
(1,538 puan) tarafından
Benimki de 24 cnm
(1,248 puan) tarafından
Masalah tekrardan ama.benimmonce gece sutu kesme.lazim.biberonla.sut iciryo.mecburen yapar cunku o zamtutamaz belkii
(1,538 puan) tarafından
Gündüzleri bıraktır önce cnm
0 oy
(1,375 puan) tarafından
Gözün aydın cnm darısı bize insallh bende pazartesi başlamıştım bezi çıkardığım andan itibaren çişini söyledi masallh gecede bez takmadm ben ama kakasindan korkuyor asla yapmadı kabız oldu bu defa korktuğu icin tuvalete gitmek istemedi ve çişinide altına yapmaya başladı bez taktm hep bezine yaptı ama katı katı canı acıdı fitil verdik fln neyse bugün dedi anne cisimi tuvalete yapicm dedi 2 defa yaptı ama kakası gelince yapmıyor siz kaka olayını nasıl yaptınız ? 
tarafından
Canım benim de çok korkuyordu büyük tuvaletinden hep altına yapardı ama iki gün altına bile yapmadı kıyametler kopardı yapamıyorum diye baktım kabız olacak burda post açtım hatta postum duruyor istersen bak ilk yorumda sağolsun bir arkadaş bir tane bezini lazimliğinin üstüne koy öyle dene dedim hemen bir tane bez koydum gel annecim burda yap dedim her iki elini de tuttum konuştum baya bi 15 dakika durdu en son yaptı çok şükür yapınca da gösterdim korkmasın diye bezini de tuvalete döktük çok afedersin keçi kakasi gibi yaptı zaten sonra da sifona da beraber bastık bay bay yaptı alkış yaptık mutlu oldu sende öyle dene istersen o gün bugündür korkmadi artık tek sefer öyle denedim korkusunu yendi artık kendi söylüyor kakasi gelince anne pırt yapacam diyor hiç altına da kaçırmıyor
(1,375 puan) tarafından
Cnm evet ben post açmıştım hatta senin yorumunu hatırlıyorum onu denedim yok zatn klozete yapıyor lazimliga yapmıyor   dün kiloduna yapmıştı aldm klozete attım bak buraya atalım bay bay yapalım fln dedkm bez koydum lazimliga senin yorumun aklına geldi yapmadı yine birde kızım kakasını koşarak yapan bir çocuk biraz garip ama :D kakası gelince bütün evi koşarak yapıyor oturarak yapmadığı için sanırım bu kadar zorlandı.Dunden beride bez var çocuğumunda kafası karıştı bakım bez mi var diyor sabah hatta azcık kaçırdı kiloduna bez var sanıp hemen geldi tuvalete yapti gerisini kaka olayı çok zormuş gercktn keske diyorm altına yapsa yine temizlerim ama bı şekilde öğretirim ama kızım tutuyor inan 1 hafta tutsa tutar yani asla yapmıyor bez yokken
(1,538 puan) tarafından
Valla cnm bizimki önce bir iki altına yaptı kakayı sonra yaparken Aferimler tebrikler kahkahalar Baktık alıştı sonra kendini alkışlamaya başladı yıkatmayı da öğrendi çişten sonra yıkatmadan çıkmıyo
(1,375 puan) tarafından
Sizinki hemen öğrenmiş kakayi cnm benim kız tutuyor keşke altına yapsa :D
0 oy
tarafından
Tuvalet eğitimini malesefki gece bezleyerek tamamlamış olmiyorsunuz
(1,538 puan) tarafından
Bezi kuru kalkıyo ki zaten bugün de gece bezini bıraktırcam
tarafından
Bezi kuru kalkiyorsa niye takiyorsunki
0 oy
(1 puan) tarafından
Bebeğiniz kaç yaşındayken başladınız ve nasıl başardınız biraz anlatırmızınız?benim kızım 2 yaşında bende başlamak istiyorum 3 ay sonra ikinci bebeğimi alacam kucağıma Allah nasip ederse 
(1,538 puan) tarafından
Benim ki de iki yaşında iki ay sonra bende doğum yapacam ☺️ önce kendimle beraber gösterdim cnm benle bşlfikte geldi tuvalet beni izledi bak çiş yapıyom felan dedim sonra onun oturmasını sağladım normal tuvalette yaptık hep ona da tuvalete terlik giydirttim önce büyük te zorlandı bir gün yapamadı sonra ıh de gızım pırt et gızım diye diye onu da öğrendi şimdi 20 gün olacak işte tam öğrendi gece bezliyorum ama kuru kalkıyor bu gece de gece bezini bıraktıracağım kısmetse ona da alışsın da artık kardeşe bez almaya başlicaz

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 110 göst.
0 oy
1 cevap 62 göst.
25 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Maianiz (238 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 119 göst.
28 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Demetgnl (12 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 109 göst.
15 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde & (137 puan) tarafından soruldu