0 oy
302 göst.
Diğer kategorisinde (2,393 puan) tarafından
Arkadaşlar ogluşumun tuvalet eğitiminde bugün 3. Gün dün bir kez tuvalete kaka çiş yapti ama bugün hiç denk getiremedik ve bugün cooooook fazla ve sık sık çiş yapti cisi gelince saklanıp yapıyor napicam bilmiyorum o kadar çok yapti ki üzerini kaç kez değiştirdiğini sayamadim resmen giyecek ne külot bıraktı ne sort hergun kaka da yapardı bugün yapmadı:/ yardimmmmmm ediiiinnnnnnn napiiiiicaaaâaaaaaağgggggggggggmmmmmmm

Bu sürenin boşuna geçmiş olmasını da istemiyorummm aşırı sık yapar mıydı çocuğunuz nasıldı siz eğitimi verirken :/

9 Cevaplar

0 oy
(2,393 puan) tarafından

En İyi Cevap
Sürekli çişin var mi kakan var mi diye soruyorum yok diyip kenara köşeye işiyor:(
(4,216 puan) tarafından
Öyle sorma elinden tut hadi tuvalete gidelim cisimizi yapalim de ve oturt basinda bekle yalniz birakma
-Reklam-
0 oy
(4,216 puan) tarafından
Yani ilk zamanlar rahat rahat yapar sonra zamanla tutmayı öğrenir tuvalet eğitiminin amacı bu zaten asko biraz daha sabırlı olmalisn en azından iki üç gün daha dene olmadı bırakırsın kizma yeter
(2,393 puan) tarafından
Yok aşkım ya kızar miyim :/ şuan beze dönmek de istemiyorum bu kadar zaman boşuna gitsin hiç istemiyorum:/ inşallah yarın bugün gibi olmaz ya bide kaka yapmadı bugun ona da üzüldüm:/
(4,216 puan) tarafından
Kakayi bugün yapmazsa yarin kesin yapar sabah uyanır uyanmaz hemen tuvalete götür inşallah alışır ne diyelim zorlu bir süreç ama mecbur yani ne kadar gec olursa o kadarda güç oluyor
(2,393 puan) tarafından
İnşallah yarın yapar ya kabız olmasın da :(
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Vala ben pes.ettim bezi taktim . Hazır degil.demekki asla wc.ye.gitmiyor
(2,393 puan) tarafından
Kaç gün denedin ve kaç aylık bebisin :(
0 oy
(76 puan) tarafından
Ben de hemen hemen bir ay önce bezden kestim oğlum 3 yaşında ve tecrübem şu ki sürekli çişim var mı diye sormayacaksın çocuk söylese de Söylemese de saatte bir tuvalete götürüp oturtman gerekiyor o şekilde çok kolay oldu maşallah 10 günü tamamlamadan bezi bıraktı
(2,393 puan) tarafından
15 20 dk da bir çiş yapti
(76 puan) tarafından
Ilk başta öyle canım cocuk tutmayı bilmez zamanla gelişir
0 oy
(891 puan) tarafından
Üç aşağı beş yukarı benzer süreçlerden geçtik 25 aylık eğitimden önce hergün kaka yapan çocuk eğitimden sonra 3 güne bir yapmaya başladı onu da artık tutamıyor dayanamıyordu gündüz çişini öğrenmişti.. Ayrıca çok sık idrar yapıyorsa kuvvetle muhtemel ayaklarından soğuk almıştır annesi bizimki de eğitimin 4. Günü çişi çat pat öğrenmişti aslında öyle olmuştu ayaklarına terlik giydir.. Sabret bak bizim 19. Günümüz kakayı söylüyor yapmıyordu benimki sonra gizli Bi yerde pijamasına yapıyordu kasılıyordu biraz ikna biraz zorla kakayı klozete çay pat alıştırdım şimdi 2 güne bir döndü kaka korkuyu yedikçe düzelecek sabırlı ol bak bizimki büyük tuvaletini 10.gündem sonra klozete yapmaya başladı çok normal süreçler 
(2,393 puan) tarafından
Yaaa ayy acaba o çiş yaptıkça Cook yıkadım poposunu ondan mı usuttu ya ama ılık suyla yikayip kurutup hemen giydirdim :/ inşallah benimki de öğrenir ya gece ne yapıyordun bez bağliyormuydun :/
(891 puan) tarafından
Yok ben gece bez bağlamıyorum ama benimki sabaha kadar tutamıyor gece iki kere çok su içtiyse 3 kere kaldırıyorum benim kızım çok çok aşırı su içen bebek şimdi daha yeni uyudu uyumadan önce 300 ml civarlarında su içti tutamaz istesede uyanınca zaten söylüyor
(891 puan) tarafından
Çok sık gidiyorsa muhakak üşütmüştğr o sürekli yıkama ben ıslak mendille siliyorum gün içinde iki üç kere de yıkayıp kuruluyorım
(2,393 puan) tarafından
Oyy kuzum benim ya usutmus demek :/ yarın bi ölçme değerlendirme yapicam bakıyım unutmuş muu yikamam yarın 1 2 kez yıkarım en fazla :/

Gece uyanınca nasıl oluyor ya benim ki gece uyanınca ağlıyor:/
0 oy
(8,200 puan) tarafından
Kuzum ya ben o zamanlara daha gelmedim bilgim yok sen iyice öğren ben sana soracam :) 
(8,908 puan) tarafından
Aynen ciddi Bi tahammül seviyesi gerekiyor inşallah cnm
(8,200 puan) tarafından
Psikolog harici şu cahil kafaları eğitmek için de bir okul olsa da göndersek ülke çığırından çıktı cahilliklerle
(8,908 puan) tarafından
Onları egitemezsin hepsini Bi adaya toplayıp benzin döküp yakmak gerekiyor inan bana başka türlü kurtuluş yok bunlardan
(8,200 puan) tarafından
Yakıldığı ana kadar eğitti çocuk eminim ailesini temsilen cahilce davranışlara devam edecektir kurtuluş hiç yok malasef :(
(8,908 puan) tarafından
Çocukları eğitip doğru yola çevirmek kolay değil Bi şekilde donebiliyorlar doğru 3gitim ve davranışla
0 oy
(3,484 puan) tarafından
Canim cok normal 7gun boyunca ev batti 7.gun soylemeye basladi 
(2,393 puan) tarafından
İnşallah öğrenir ya uzun süre denicem :/
0 oy
tarafından
cocuk ne kac aylik.. 
(2,393 puan) tarafından
25 aylık
0 oy
(3,006 puan) tarafından
Rahat olun ilk 3-4 gun yüksek direnç oluyor kakasinida korkudan tutuyor olabilir eğer beslenmesinde dün ve bugün patates princ muz gibi gıdalara ağırlık vermediyseniz  siz ne kadar rahat ve oyuncu olursanız süreç inanın o kadar kolaylaşıyor 

gündüz bol sıvı verin sakin wc eğitimi az vereyim kaçırmasın demeyin ne kadar lazimlik deneyimi o kadar kısa sürede öğrenmek demek. Pes etmeyin lazimlikda cok uzun bekletmeyin makati ağrımasın sevdiği oyuncaklara çiş kaka yaptırın sonra çok mutlu olun tebrik edin her defasında sadece çiş var mi diye ona sormayın yani çişin geldi mi bebek /kamyon her neyse hadi koşalım yetiselim tuvalete yaptın mı hadi silelim popisimizi ellerimizi yikayalim sonra seninde geldi mi diyin hatta bazen birden oyuncağı alıp koşun tama.merak etme yetissicez diyin çocuğunuzu hiç çağırmayın o gelir. Ama önce siz inanın mutlu olun başarinım keyfini sürün minnoş hissetsin bazende sevdiği bir meyve ile ödüllendirin inanın ise yarıyor bir kez denemeyin hep deneyin bebekler aynı şeyi defalarca kez bikmadan yaparak her defasında başka birseyi öğreniyorlar kolay gelsin
(2,393 puan) tarafından
Her defasında oyuncakları gidiyoruz :/  sürekli konuşuyorum anlatıyorum güzelce dediklerinizi de uygulayacağım inşallah başarılı geçer bugün 4. Gün bakalım ♡♡♡ teşekkür ederim detaylı anlattığınız icin♡

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 349 göst.
5 Kasım 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 138 göst.
29 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Mer-ve35 (501 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 286 göst.
12 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Hasret03 (346 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 145 göst.
13 Şubat 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde kbrazhra (1,465 puan) tarafından soruldu

379,456 soru

11,359,009 cevap

34,835 kullanıcı

...