0 oy
224 göst.
Diğer kategorisinde (984 puan) tarafından
Kızım 25 gün sonra yaşına girecek inşallah..  Giresunluyum fındık zamanına denk geliyor tam da. Yani zaten doğum günü den anlamaz daha ama ne bileyim ilk yaşı diye bazı şeyler anı kalsın, o gün güzel geçsin istiyorum. Siz ne yaptınız nasıl geçirdiniz ilk yaşını 

28 Cevaplar

0 oy
(679 puan) tarafından
Daha var bizim yaşımıza ama nasipse yapacağım ilk yaşını :) 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kimseyi cagirmadim beş çayı gibi eşim ben kızımız biseyler yedik balonlar süsler yaptım çok sevindi minikim nasıl mutlu olmuştu bı de minik bı pasta aldım anı kalsın diye yaptım.bu senede bakalım kısmet cagirirmiyim birilerini bilmiyorum
(92 puan) tarafından
O yaşta ki bir çocuk bişeylere tepki gösterip sevinebilir mutlu olabilir nesi abartı
tarafından
Ayşenur senin bebeğinde gelişim geriliği vardiysa ben napabilirim ki annesine çekmiş demekki.ya nasıl insansın bilmiyorumki.hevesle bişey yazmışım ona bile kulp takmissin.benim kızım balonlari süsleri gorunce gülücükler atti gözleri isildiyordu alkış yapıyordu balonlarla oynadı .bunun adı sevinmek olmuyorsa sevinmemistir ozaman çok bilmiş kadin
tarafından
Düzgün konuş ağzını topla be hadsiz. Gelişim geriliği var demek ne demek. Derdin benimle olsun çocuğuma öyle bi itham da nasıl bulunursun sen denge yoksunu yaratık. Bnm çocuğum daha o yaşta değil bile. Daha çok şey derdim ama inan değmezsin seviyesizin önde gidenisn. Böyle bi yorumda el kadar bebeğe öyle bi etiket yapıştıran insan dışı varlıktan ne beklersin. Hadi yallah şimdi
tarafından
Sende benim çocuğum hakkında yorum yaptın neymiş dünyadan haberi yokmuş neymiş dünyadan bı habermis neymiş nasıl mutlu olurmuş.yalan mi konusacak halim yok .oku geç ozaman her halta yorum yapma.oylede bı anliyorlarki niye anlamasinlar .terbiyesiz sensin çocuğun daha o yasa gelmeden bilip bilmeden yorum yapma.konusmayacajim şeyleri konusturuyorsunuz bazen burda yettiniz bı bitmediniz sana yallah bayan terbiyeli.fesatlik diz boyu sende .hadi de get
tarafından
Hadi canım hadi anca gidersin boş yapma.
0 oy
(48,695 puan) tarafından
evet iki aile ve birkac arkadasimiz gelmisti
0 oy
(1,280 puan) tarafından
Kutladık ailece fotoğraflarından magnet yaptırdım her yaş doğum günü fotoğraflarından magnet yaptırıyorum şimdi 3 yaşında aklı ermeye basladi bakıp benim bebek doğum günüm diyor 
(984 puan) tarafından
Yaa yerimmm. İşte o yüzden kutlamak da istiyorum bakalım yaa
0 oy
tarafından
Bir pasta alın kutlayın 
0 oy
(1,474 puan) tarafından
Bizimde 32 gününüz kaldı. Evde minik bir kutlama yapıcam. Hatırlamaz belki ama ileride bakar, anı kalır 
0 oy
(13,887 puan) tarafından
İki aile çağırmıştım ama pişman oldum ben esim oğlum başbasa olsaydık daha güzel olurdu diye düşünüyorum 

Küçük bir pasta al susle evinin bir kenarını yada balkon varsa oraya kur küçük bir masa foto çektirin keyifli olur hemd3 anı kalir 
0 oy
(5,049 puan) tarafından
En çok ilk doğum gününe özendim zaten. Helyumlu balonlar süslü ikramlıklar gelenlere hediyeler falan hazırladık. Çok da güzel geçti. 2. Doğum gününde pek bişey yapmadım pastası ikramlığı falan o kadar. Kasımda 3. kutlamasını yapcaz onda da pek bişey yapmam muhtemelen. Kendisi ne zaman bişey isterse o zaman özenirim
0 oy
(4,169 puan) tarafından
Ben pasta yaptırdım iki katlı çok abartılı olmayacak şekilde balonlar ve süsler aldım süsledim bende ilk yaş bir şey anlamaz düşüncesindeydim ama anı kalsın da istediğim için eşimin ailesi ve kendi ailemi çağırdım kutladık hep beraber çok güzel resimlerimiz oldu o güne ait ❤️
0 oy
(11,298 puan) tarafından
Çok istedim ama olmadı içimde ukte kaldi
0 oy
(2,110 puan) tarafından
Yaptım kendi aramızda pasta aldık birde evi süsledim o kadar başka gün yapın anı kalıyor gülüyordu benim kiz
0 oy
(7,958 puan) tarafından
Evet kızımın da oglumunda ilk yaş günlerini kutladık 
0 oy
(2,762 puan) tarafından
Hiçbir yaşi yapmıyorum :D dışarıdan aldığımız adetleri bir zorunluluk gibi gormemeliyiz kendimize. Ki dediğin gibi ne anlasın öyle şeylerden. Dinimizde böyle seylerin yeri zaten yok. 

" Kim bir kavme benzemeye çalışırsa o da onlardandir." 

Şu sözlerden sonra bile müslüman böyle seylerin yanından bile geçmez :) benim gorevimde duymadiysaniz uyarıp bilinçlendirmek. Bilip de yapıyorsanız ben üstümden vebal atmış oluyorum. Hepiniz Allah'a emanetsiniz :)
(984 puan) tarafından
Canım mum üflemek yanlış diye biliyorum. E çocuğa da mum üfletemem zaten dhsbdb
(2,762 puan) tarafından
Emin ol bugün mum ufletmem diyenler şimdi kapı kapı organizyon yerleri arıyorlar bi sacma doğum günü için. Böyle seylerden komple uzak durmak yakışır müslümana :)
0 oy
(8,955 puan) tarafından
Biz de Malatya'da oturuyoruz oğlum 16 temmuz doğumlu. Bizimki de kayısı zamanına denk geliyor sjsj ben süslemeleri iki gün önceden hazırladım yaptım. Böreği sarmayı kurabiyeleri de önceden hazırlayıp buzluğa koydum. Doğum günü patates salatası makarna yogurtlamasi yaptım. Ekler ve pastayı hazır aldık. Sabah millet kayısıya gitti. Akşamına doğum gününe geldiler. Çok güzel oldu
(968 puan) tarafından
nerde oturuyosun aşko malatyada
(8,955 puan) tarafından
Bostanbaşında oturuyodum normalde de şimdi tadilat var oturacağımiz evde. Kaynanamda kalıyorum köydeyiz simdj
(968 puan) tarafından
benimde teyzemler orda oturuyo şeker fabrikasinin yukarsinda ordaki yeni yapılan evler zaten hepsi harap
(8,955 puan) tarafından
Aynen valla bizim bina 4.yillik daha sağlam duvar kalmamış
0 oy
(2,886 puan) tarafından
Bizimkide yaklaştı iki aileyi cagrcm sdce inşallah 
0 oy
(6,375 puan) tarafından
Anlamaz tabi ki ama ilj yaş önemli bence. Anıdır hatiradir. 
0 oy
(382 puan) tarafından
İlk yaşını yaptım 2. Yasidna bir pasta anneannesigilde bir pasta babaannesigilde kutladık. Ama 1 yaş çok güzel yaptım. Birtanede anaokuluna gittiğinde okulda arkadaşlarıyla yaparım diye düşünüyorum başkada öyle şatafatlı yapmam :) 
0 oy
(916 puan) tarafından
Anlamasalar da ilk yaş özel bence iki oğluna da yaptım doğum günü arkadaşlarimızı çağırdım konsept yaptım :) 
0 oy
(8,328 puan) tarafından
Ben analıgımın bir yılını kutladım o yıl canım. Annelik öyle zordu ki anlatamam sana. Cok güzel bi dogum günü oldu. Süslerini kendi elimle yaptım.sagolsun ablam yengem felan ikramlıkları hazırladılar. Yedik içtik güzeldi yap sende ufakta olsa anı kalır
0 oy
(60 puan) tarafından
Bizimkinin ilkbyasi pandemiye denk geldi evden bile cikamadik evde biseyler yaptim esimle yedik 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 84 göst.
0 oy
10 cevap 297 göst.
10 Nisan 2023 Diğer kategorisinde sebnem77 (1,010 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 472 göst.
24 Nisan 2024 Aile kategorisinde Limonlukek (3,097 puan) tarafından soruldu
+1 oy
59 cevap 803 göst.
22 Nisan 2024 Aile kategorisinde Cantanesi66 (4,282 puan) tarafından soruldu