0 oy
252 göst.
Aile kategorisinde (220 puan) tarafından
Kızlar KYK borcum vardı işsiz kaldım çocuk oldu derken ödeyemedim gelir idaresine düşmüş eve de ödeme emri geldi şu an ödeme imkanım yok süreç nasıl olur 

9 Cevaplar

0 oy
(981 puan) tarafından
Faiz biner canım. Bi de benim karta bloke koymuslar tapulu yerlere de şerh koydurmuşlar. Cok sukur odedik bu yapilandirma zamaninda. Insallah sana da nasip olur
(220 puan) tarafından
Üstüme kayıtlı hiçbir şeyim yok ki düşün o kadar fakirlik akıyor üstümden ödeme kağıdı iki sene önce gelmiş ama
(981 puan) tarafından
Benim de 4 sene taksitlendirmis kendi otomatik. O 4 sene gecmis. Tabi taksitleri odemedim ya faiz binmis de binmis. Ben cok cok daha gec ogrendim.12.500 olmus mu sana 30bine yakin birsey.. bu yapilandirma da faizleri sildiler ya bi de pesin odedim. Yani ilk 12.500e imza atmistim yine 12500 odedim.
(211 puan) tarafından
Cevap verirsen çok sevinirim

KYK DE iki taksit kalmıştı ve ben Eylül ayını ödemeyi unutmuşum. 

Eylül ayı 

Kasım ayı 

Eylül ayını Bugün ödemek için girdiğim de techil dosyası ihlal edilmiştir yazıyor. Bundan dolayı ödeme yaptırmıyor 

Şimdi ne yapmam gerekiyor? Nasıl ödeyeceğim faize mi binecek yardımcı olur musunuz? Faiz olursa ne kadar oluyor 
(981 puan) tarafından
Bu konu hakkında bi bilgim yok malesef. Vergi dairesine gitme imkanın varsa ordan bilgi verirler ya da arayabilirsin belki. Yani birsey olacagini sanmiyorum da sadece bi taksit gecikmis hem de bitmeli olmus. Ya da sadece o taksiti faizli ödersin. Yanlış bilgi vermeyeyim yine de. Sadece fikir yürüttüm
-Reklam-
0 oy
(658 puan) tarafından
Benimde gelmişti banka kartlarına bloke koydular uzun süre ödemedim baktım olacak gibi değil mecburen ödedim 4 milyardi 
(220 puan) tarafından
Ne kadar süre sonra koydular indirim yapıldı mı peşin ödeyince
0 oy
(2,804 puan) tarafından
Benmd gelir idaresine gitmiş odmee yapmadım sagolsn devlet iş imkanı vermedi verseydi öderdim kartım flan da yok ustuemde bişi yok 
(220 puan) tarafından
Kaç senedir öyle sizin bi şey oldu mu ? Borcumun kağıdı ilk defa geldi aynı bilgiler e devlettede var zaten
(8,898 puan) tarafından
Sakın bakma o zaman fena halde faiz binmistir
(2,804 puan) tarafından
7 bindi ozmn şimdi 15 faln olması lazm yapilandiralim dedik merkeze gitmem gerekti fırsat olmadı kaldı öyle ,,, babam gile kağıt gitmişti ama bişi olmadi
(220 puan) tarafından
17 bindi 29 diye kağıt gelmis kağıt 2 sene önce tebliğ edilmiş elime yeni geldi haciz falan gelir mi ondan korkuyorum hani ödeme durumum olsa zaten ödeyecem ama küçücük bebeğim var anca yetiyo taksitlerin bulunduğu kağıt mi gelmişti size altında da 15 gün içinde ödeme emri yazan
(2,804 puan) tarafından
Valla hiç ilgilenemedim bnde evlendim 1 oglm var 2 de yolda bugün yarın doğacak anca günü kurtarıyoruz dayım senelerdir ödemiyor borcunu hiç bişi olmadı ,,bnada ödeme imkanı verseydi öderdim ama no no no vermedi neyle odeyecem
0 oy
(8,898 puan) tarafından
Faiz biner cnm taksitlendir mutlaka ve sakin taksit gününü geçirme gene faiz biner vergi aflarını ve yapilandirmalari takip et peşin ödemelerde faiz miktarının Bi çoğu siliniyor 3 sene önce vergi affından ve yapilandirmadan yararlanip pesin ödeyip kurtuldum 10 kusur olmuştu borç peşin ödemeyle 3800 civarı bisey odedim
(220 puan) tarafından
Yapılandırma tarihini kaçırdım zaten 3 senelik borç bu faiz bindikce binmiş
(8,898 puan) tarafından
Seçimden önce keşke Bi baksaydin sadece ana parayı odeyecektin faizle işin olmayacakti ahh cnm ya bari bidahakini kacirma
0 oy
(183 puan) tarafından
2014 te mezun olmuştum o kağıttan geldi evetfaizle beraber 23 bin civari olmuştu son yapılandırmaya faizler silindi13 bin civari ödemem Kasım'da baslicak
0 oy
(981 puan) tarafından
Faizleri sildikleri icin ilk imza attiginiz tutari oduyceksiniz.taksitlede odeniyo peşinde.18000e imza atmistim 27000 olmuştu faizler silinince hemen kapattik
0 oy
(1,211 puan) tarafından
Bişey olmaz yapılandırma çıkınca yapılandır taksit taksit ödersin. Aslında yeni geçti yapılandırma zamanı 
(211 puan) tarafından
KYK DE iki taksit kalmıştı ve ben Eylül ayını ödemeyi unutmuşum. 

Eylül ayı 

Kasım ayı 

Eylül ayını Bugün ödemek için girdiğim de techil dosyası ihlal edilmiştir yazıyor. Bundan dolayı ödeme yaptırmıyor 

Şimdi ne yapmam gerekiyor? Nasıl ödeyeceğim faize mi binecek yardımcı olur musunuz? Faiz olursa ne kadar oluyor 
(220 puan) tarafından
Gelir idaresine gidin tekrar yapılandırma bozulduğu için yeniden onların belirlediği faizle ödersiniz kalan borcu tahminimce öyle
(1,211 puan) tarafından
1 yıl içerisinde 2 taksit ödenmezse yapılandırma iptal olur. Bazen vergi dairesinin insiyatifleri olabiliyor. Yapılabilecek bişey varsa yaparlar. Vergi dairesiyle görüşün bi
(1,211 puan) tarafından
Yapılacak bişey yok bozuldu derlerse de o yapılandırma bozulur tutar tek seferde odeyemeyeceginiz bir tutar ise 6183 sy. Kanuna göre taksitlendirme yaparlar. Ona da ayriyetten faiz biner. İmkanınız varsa tek seferde ödeyin.
0 oy
(981 puan) tarafından
Yapilandirma 3 agustosa kadar uzatilmis imkanin varsa git yaptir canim faizlerin silinirse iyi olur
0 oy
(1,091 puan) tarafından
Bana geldi ama ben okul bittiğinden beri hiç işe girip calismadkm sigortalı. Suandada claismiyorum arada yolluyorlar ama henüz bı şey ciimadim üstüme de kayıtlı bı şey yok 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 235 göst.
1 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Canım oğlum (185 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 101 göst.
1 Kasım 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde gamii (534 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 60 göst.
23 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde gamii (534 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 108 göst.
19 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde 1Gozbebegimmm (2,804 puan) tarafından soruldu

379,091 soru

11,347,728 cevap

34,813 kullanıcı

...