0 oy
94 göst.
Aile kategorisinde (697 puan) tarafından
Tecrübeleriniz neler 

9 Cevaplar

0 oy
(148 puan) tarafından
açıkçası hamileyken hep 8-9 erkenden yattım gece wc ye kalktım yalnizca,  bebeğim şu an 4 aylık ve  8-9 gibi yatıyor gece de bir iki kez uyanırsa uyanır, herhangi bir sey yapmadım uykusu için, düzenli gidiyor masallah diyelim, hamilelikteki uyku duzenimizin etkisi olduğunu düşünüyorum 
(148 puan) tarafından
ben de gündüzleri perişan oluyorum :)) gece ne kadar düzenli olursa gündüz o kadar hareketli ve mızmız
(697 puan) tarafından
Ne gecem ne gündüzüm. Gece yatardı geçte olsa 1 2 defa uyanır emerdi 1 haftadır Allahım depişik değişik şeyler yapıyor yoruldum hemde çok fazla yoruldum
(148 puan) tarafından
karartma perde kullanıyor musun? etkili oluyor o da , bebek sessiz ortam da isteyebiliyor, hava kararmadan dışarı cıkarıp biraz hava aldırırsan da rahatlayabilir
(697 puan) tarafından
Evet hatta salonumda yoktu gittim orayada perde aldım. Uyku rutini oluşturuyoruz tam banyo masaj meme ama yok bizim cocuk cındırıyor isteklerini tam karşılayamıyormuyum bilmiyorum
(148 puan) tarafından
kaç aylık bilmiyorum tabi ama, sadece meme veriyorsan belki doymuyor olabilir yatmadan önce, benim bebeğim mama ile besleniyor, bazen 30 ml bile olsa mamasını içmeden uyumuyor, havalar sıcak zaten akşam üstü biraz dışarı çıkarıp hava aldırabilirsin rahatlar bebek
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kızıma 4 aylıkken vermiştim ama oğlum kolik asla veremedim ayağimda sallıyorum her bebek bir olmuyor ama sonradan baya araştırdım bebeği hafif sallamak hatta kucakta pışpışlayarak uyutmak motor dengesi için çok önemliymiş bunu zaten bir anne içgüdüsel yapıyormuş hiçbir anneye kucağında hafif saalla pişpişleyi oğretilmiyor biz bunu içgüdüsel yapıyoruz.
(697 puan) tarafından
Kızınızda eğitim işe yaradımı peki. Hangi yöntemle eğitim verdiniz
tarafından
Emzik verdim yanında uzandım ninni söyledim bir yandan başını okşuyordum dalıyordu ilk bi kaç gün zorladı sonra alıştı hemen
(697 puan) tarafından
Benimki emzik tutuyordu emzik kabul etmiyor artık birde uyku sinyalini ağlayarak verdiği için uykuya asla sakin bir geçişimiz yok
tarafından
Salla canım bisey olmaz kendini strese sokma
(697 puan) tarafından
Ayakta sallayamıyoruz kucakta sallayamıyoruz ancak çarşafta sallandığında uyuyur ondada iki kişi lazım eşim işte oluyor yapamıyorum
0 oy
tarafından
Kızım 1 yaşına girdikten sonra alıştirdim kendi kendine uyumasına 2.5 yaşında kendi kendine uyur uykusu gelince 
tarafından
Oyy kıyamam bebek çok özledim
Ya
(697 puan) tarafından
Gel kız sev biraz:)
tarafından
Keşke mümkün olsaydı kurban olurum onun eline yüzüne parmaklarına ☺️☺️
(134 puan) tarafından
Hem sallayan.hem.emzigi.nasil.biraktirmayi düşünen bennn :) nasıl.basardin.banada soylemisin bende ayağımda sallsiyorum 19 aylık malesef emzikte kullanıyoruz
tarafından
Emziği birden bıraktık kaybettik kayboldu yok dedık daha emzik lafı da geçmedi emzikte görmedi zaten biberon kullandığı için çok aramadı emziği sallamayı da dediğim gbı yanında yattım hadi uyku vakti kızım dedım uyuyor gibi yaptım döne döne yanı yayılarak oda uyumaya başladı böyle yapa yapa öğrendi sandalye de koltukta yerde çok uyurken yakaladım sende yapabilirsin canım aklına takılan bişey olursa da özelden yaz seve seve cevaplar yardımcı olmaya çalışırım
0 oy
(6,339 puan) tarafından
Uyku eğitimi değil ama ben uyku saatlerini hep sabit yaptım saati gelince yatırdım hiç aksatmadim çok düzenli onun icin
(697 puan) tarafından
Uyuturken nasıl uyutuyorsunuz peki
(6,339 puan) tarafından
Genelde emerek uyuyor ama akşamları saati gelince yatakta dönerek kendi kendine uyuyor
(697 puan) tarafından
Kaç aylık olduğunuzdan beri
0 oy
tarafından
Bebekliginden beri kendi kendine düzen koymuş 
0 oy
(1,248 puan) tarafından
Yarim yamalak verdim
0 oy
(3,740 puan) tarafından
Yenidoğandan itibaren gösterilen istikrarla alakalı bence. 
0 oy
(1,271 puan) tarafından
Ben oglumu memeden kestikten sonra geceleri yatmaya basladi ondan once memeye bagimli olmustu yatmiyodu hersaat basi ayaktaydicok sukur duzeldi 
0 oy
(697 puan) tarafından
Başlayacak olanlar yerini alsın:)

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 203 göst.
1 Şubat 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sifanurr (209 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 271 göst.
18 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Yeni.bir.anne (1,072 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 211 göst.
19 Ekim 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 363 göst.
30 Mart 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

381,014 soru

11,406,748 cevap

34,944 kullanıcı