0 oy
693 göst.
Diğer kategorisinde (236 puan) tarafından
Benimkileri eşimin babası zincirimi istedi o zaman yeni evliyiz bi ay sonra sana yapıcam dedi şuan 5 senelik evliyim 2 tane borç bilezigim babamda geri kalan altınlarımı eşim boş yere yok etti bazen helall etmek istemiyorum zoruma gidiyor aklıma geldikçe

84 Cevaplar

+1 oy
(7,940 puan) tarafından
Benimkiler zehir zıkkım haram olsun mihrimdi helal etmiyorum 
(7,940 puan) tarafından
Sanki istesem verecek işsiz güçsüzün biri 30 yaşında daha evlenmemiş.
tarafından
AA bende evlenirken fln aldı sandım. E öyle birine niye verdinizki
(7,940 puan) tarafından
Uzun hikâye şimdi bu kaynım askerligini Hakkari'de yaptı teröristlerler onların bulunduğu karakolu basmış maalesef ki 8 askerimizi şehit etmiş kaynım yaralanmıştı bacagindan bir havan topu mermisi şuanda bacağında sinirlerine yakın bir yerde cikartsa topal olacak çıkarmadığı için bacağım sürekli ağrıyo diyo ve dedi yenge ben avukat tutacam gazi olmak için kadro gelirse abime yani eşimden bahsetti o üniversitesi mezunu kadro onun olsun maaş benim sözler anlaştık. Verdim mahkemeyi kazanmadi girdiği her iştende sıkılıyor bir bahaneyle çıkıyor
tarafından
Yaa yazık olmuş valla. Bı dahada vermez zaten
(7,940 puan) tarafından
Geçen eşime diyirdu Gökhan bankadan 200 bin kredi çek bende çekecem o ailseyle yasiyo hepsi bir olup 200 bini oderdi eşim tek 200 bini nasıl ödesin asgari ücretle kiracı 2 çocuklu neyse diyirdu çek bir araba alalım iki evde kullanalım dedim öyle yapacağıniza benim altınları yapın artık baktım diyo ya ben kredi çekecem param yok altınlarını alamam vs
-Reklam-
0 oy
(940 puan) tarafından
Eşimin dayısına verdik 3 ay dedi 3. Senesine girecek hâlâ yok
(236 puan) tarafından
Benimde kayınpederimde zincir yeni evliydim aldı bi ay sonra yapıcam dedi şuan 5 senelik evliyim sen düşün
(940 puan) tarafından
Yine senin zincir almış benim zincir 2 metre, 6 adet 20 şer gram bilezik,  100gramlik set, 20 çeyrek, 2 tam
(236 puan) tarafından
Üzüldüm ya benimde bir buçuk metreydi iki tanede babamda var bilezik gerisini eşim yedi resmen aklıma geldikçe nefesim kesiliyor sinirden
(1,638 puan) tarafından
K.bakma da çok mu zenginsiniz de eşinizin dayısına oakdr altın verdiniz insan eşine vermiyor okdr
(940 puan) tarafından
Geçmiş olsun ya inşallah ummadgnz bı anda gelir. Tubaaaa.1 biz degilde o cok zengin nakite ihtiyaci vardı ticaretle ugrasiodu hastalandi işi bırakmak zorunda kaldı kaybetti bı miktar ve erteledikce erteledi. 3 ay demese sittin sene vermezdik de. 3 aya ve mal varlığına kandık.
0 oy
(1,189 puan) tarafından
Altın vereceğiz dediler hepsini vermediler verdikleri yanımda sadece vermedim kimseye 
0 oy
(1,638 puan) tarafından
Benin de öyle canisi 7 tane 25 gr bileziğim vardi 1 tane kaldı yazık ki bu adama güvenip 2 çocuk yaptım Allah onlara hayırlı kapılar açsın 
(236 puan) tarafından
Amin kuzum boş yere gitti mi çok üzülüyor insan
0 oy
(684 puan) tarafından
Vallaha 7 senem bitti kaynanamlarla bir duruyoruz onunkiler de benimkiler de hepsini çelik kasa var orda saklıyoruz ne kadar güven olur o kasalara bilmiyorum ama duruyor öyle üstüne eşim ise girdiğinden beri ( mevsimlik işçi olduğumjz için kalan 9 ay için ise giriyor ) hep gramli bileklikler kolye falan yaptık o küçükleri de bende duruyor 
(236 puan) tarafından
Rabbim daha çok nasip etsin benimkiler boşu boşuna gitti ya
(684 puan) tarafından
Allah'ım herkese nasip etsin çoğunda gözüm yok :)) Olsun Rabbim en güzellerini sana da almayı nasip etsin
(236 puan) tarafından
Amin canım ALLAH razı olsun
0 oy
tarafından
Ben daha 2 buçuk senelik evliyim. Henüz ihtiyaç olmadığı için istemediler ama ihtiyaç olursa isterler muhtemele.  Çünkü diğer eltilerimin takılarını da ihtiyaç olunca istemişler.
(236 puan) tarafından
Hiç sevmiyorum böyle şeyleri annemde babamda olsa istemelerine karşıyım
tarafından
Lafa gelince senin takıların diyolar da ihtiyaç olunca istiyolar işte. Benim eşim kardeşleriyle ortak iş yapiyolar bundan dolayı istediklerinde vermek zorundayım diğer eltilerimle de hepsi vermişler çünkü.
tarafından
VERMEEE..
(6,669 puan) tarafından
Yatirrim yap yada yatirim yaptığını soyld
tarafından
Kızlar bizimkilerin hesapları ortak. Onlardan hızlı yatırım yapmam mümkün değil malesef.
0 oy
(1,121 puan) tarafından
Araba aldık canim
(236 puan) tarafından
Ne güzel canım kazasız belasız kullanın
(1,121 puan) tarafından
İnşallah canım
0 oy
(97 puan) tarafından
Parayı kayınbabama verdik. Çünkü bize ev aldı hemde evi istediğimiz gibi tadilat yaptık 0 gibi yaptı evi. Tabi kendi üstüne ama eşime çok dedi al oğlum üstüne diye eşim istemedi. Şuan istese verir yani. Çok borçlandı adam o yüzden para verdik ona. Altın ve bileziklerle de 8 ay önce araba aldık. Biraz geç aldık arabayı o yüzden biraz zararımız oldu. Ama geç olsun güç olmasın. :) sadece tuğra kaldı bi de annemle ablamın taktığı bileklik kaldı bi tane de çeyrek altın bileklik kaldı. Set met hepsi gitti arabaya :) bebişim doğunca ona takılan bişi olursa görümcemin kolunda 10 gramlık bilezik var onlardan yapcam. Eşimde yapmak istiyor hem günlük olarak da takarım. Zaten sevmiyorum öyle takıp takıştırmayı. 
(236 puan) tarafından
En azından evde arabada nasip olmuş canım bizde hiçbiri yok insanın zoruna gidiyor
(97 puan) tarafından
Gitmez mi canım benim eşimin tarafı aşırı evlatlarını düşünen kişiler. Baktığın zaman onlarında durumu yok ama adam hem düğün yaptı hem ev aldı hem tadilat yaptı sağolsun altınlara göz dikmedi. Apart alın dedi araba var benim evin önünde kullanırız ortak dedi ama ben inat ettim bizimde arabamız olsun dedim. O yüzden geç aldık arabayı :) Allah kalbine göre veriyor gerçekten ne ev ne araba ne altın hiç birinde gözüm olmadı hiç bir zaman :) Allah karşıma böyle bir aile çıkardı. Sağolsunlar.
(1,082 puan) tarafından
Eşin ve sen çok şanslıymissn ailesi konusunda. Eşimin babasinn durumu çok çok iyi. Ama arabayi kendisi almış 8 sene önce. Evide 3 sene once aldı kredi ödüyoruz şimdi. İstese çok rahat alırdı Ama almadi. Ben nişanlı iken kaynanam tarladan çıkanla kapatacagz dedi şimdi adını anan yok. Ama görümcem sürekli ev istiyor. Kaynanam vasiyet ediyor bana bisey olursa kızıma ev al diye. Gorumceme yardm ederler ama sırf evimiz var arabamız var eşim memur diye bize beş kuruş vermezler. Dahs kızıma ne bi takım ne bi bez aldilar. Oysaki görümcemin cocuklarin bezlerini hep onlar almış. Ne deym Allah annenn babaninda hayırlısını nasip etsn.
(97 puan) tarafından
Amin canım. Evlat ayrımı yapmak çok kötü. İnşallah muhtaç olmazlar :)
0 oy
tarafından
altina ortak mal olarak bakiyorum o yuzden esim onu yapti demem hic.. arabaya ek odeme yapti bir kismini sonrasi da zamanda ona ekle buna ekle gitti
0 oy
(285 puan) tarafından
Balayına gittiğimiz gün kaynana bozdurmuş.. Bileziklerimi almıştım zaten kredi çekp aldıydı onuda biz ödedik geri.. Olan bize oldu. Helal etmiyorum tabikide allah bliyor kalbmi
(236 puan) tarafından
Hadi ya nasıl bozdurmuş sormadı mı size bozdururken
(97 puan) tarafından
Vay arkadaş ya
(285 puan) tarafından
Ben taktım bana geldi dedi düğün günü aldı hepsni zaten.. Düğün borçlarına vermişde falan filan.. O altınlar ne olursa olsun gelinin ondan habersz kocasıda alamaz bozduramaz.. Düğün yapıosan cebinden verceksn düğünden gelenden sanane.. İslamda da böyle dye bliyorum. Erkek çocugun varsa yapcaksın borçsuz harçsız bi yuva kuracaksın oğluna.. Ama bunlar bütün borcu bize yıktı oda yetmedi beraber oturmak istediler sonra evden kovdular bir iğne dahi almadılar borçları geçtim eşyasız kaldık üstüne birde.. 7 sene oldu hala borç içindeyiz helal etmyorum hiçbir şekilde hakkımı.
(285 puan) tarafından
Oğluna sormuş güyaa.. O vermş bozdur borçları kapat dye.. Salon bile tutturmadım masraf olmasın dye sanki dört dörtlük düğün yapmış gbi borçlarada verilmemş altınlar yok oldu. Yatakodası almıstık onun bir taksidini verdi o kadar gelinlik falan herşeyi eşim kendi ödedi.. Anadan babadan hcbir destek görmedk yani kısaca..
0 oy
(287 puan) tarafından
Hepsi duruyor :D Allah'a şükür eşim zor günlere kalsın dedi 5 bileziğim var 4ü 11 gram 1i 17 gram çeyreklerimizde duruyor düğünden beri 7 tanesini kolye yaptırdım dizdirdimde sadece 3 tanesi krediye gitti çeyreklerin gerisi depoda :)
0 oy
(798 puan) tarafından
Benı istemediler esimin ailesi esim herseyı yaptı yuzugum vardı ıkı tanede sahte denilecek kadar kıytırık ıkı bilezik onlarıda esim aldı bıde babamla annem ıkı tane bilezik takmıslardı dugunumede sadece 8 tane ceyrek geldi hıc kimsenin dugunune gitmezler ondan kimsede bizimkine gelmedi o iki kıytırık bılezıgı esim 700 liraya bozdu elektrikleri kesmıslerdı yeni gelin gelmiştim evin ıcınde onu odedı dıgerlerınıde dugun salonu masraflara verdiler 
0 oy
(6,516 puan) tarafından

Ne altını hangi altın kim takmış ne zaman :getlost:

(236 puan) tarafından
Yapmadılar mı canım sana
(6,516 puan) tarafından
Yok maalesef durumu iyiydi ama takmadı zehir olsun inşallah
0 oy
tarafından

Arabamızı yukselttık, 88e almıstık suan 600bin olmuş alamazdık asla, kızıma takılam altınlarla da bırazda bırıkmıs parayla ev aldık, kolumda bır bılezıgım yok, annemın taktıgı ceyrek bıleklık ve esımın dayısının taktıgı kunye var :) kunyeyıde bozardık da cok deger kaybeder dedıler, yani hepsi iyiki gitti

(236 puan) tarafından
Olsun kuzum en azından evin araban var altın olmasada olur bizim oda yok belki altınlarımız dursa bi ev alabilirdik ama boşu boşuna gitti hepsi
tarafından
Cok sukur esım yatırım konusunda akıllı bı adam, acıkcası o hep planladı bende ne gereklıyse verdım, Rabbım sızede nasıp etsın
0 oy
(1,271 puan) tarafından
Hepsi duruyo saklamisim  arada takiyorum
(236 puan) tarafından
Ne güzel canım ben takmasında degilim inanki en azından bi ev alabilirdik o zoruma gidiyor
0 oy
(136 puan) tarafından
Bende 1 yıllık evliyim gecen ay bileziklerimi bozdurup araba aldik ıyide oldu geziyoruz simdi :) kolyem kupem yuzugum falan duruyor bide annemlerin taktigi 1 bilezigim duruyor ilrridede arabayi satar ustune koyar ev aliriz
0 oy
(197 puan) tarafından
Altın bile yapmadılar ki cimriler 
(236 puan) tarafından
Neden ki kuzum isteseydin keşke
(197 puan) tarafından
İstedim canım yapcaz diye söz şeref sözü dediler serefleri yok megersem
0 oy
(658 puan) tarafından
Araba aldık bana eşimin vardı zaten arabası bu direk benimm :))
(236 puan) tarafından
Ohh mis özendim wllaha .ddd bazen keşke olsada kızımla gezip tozsam diye düşünüyorum.ddd
(658 puan) tarafından
En güzelleri nasip olsun inşallah
(236 puan) tarafından
Amin canım ALLAH razı olsun
0 oy
(12,490 puan) tarafından
Dükkan aldık 2 sene işlettik battı çöp oldu 
(236 puan) tarafından
Hayırlısı kuzum en azından bi çaba göstermissiniz
(12,490 puan) tarafından
Öyle canım
0 oy