0 oy
794 göst.
Diğer kategorisinde (156 puan) tarafından
Kızlar geçen sene ev sahibi yüzde 25 ın çok üzerinde zam yapmak istedi biz de veremeyiz orta yol bulalım dedik kabul etmedi tartıştık falan. İstediğim parayı vermiyorsanız 15 güne çıkın dedi. Biz de çıkmıyoz dedik yeni doğum yapmıştım taşınamazdık. Ev sahibi de tahliye davası açmış. Biz de devlet kiracının arkasında diye gittik karşı dava açtık. Meğer adamlar biz eve otururken bize tahliye taahhütnamesi imzalatmış ayakta uyumuşuz. Mahkeme 9 ay falan sürdü ve biz kaybettik. Mahkeme masrafları da bize kaldı tabi. Yeni ev tuttuk 8500 e taşıncaz yavaş yavaş. Bebek küçük eşimin babası hasta falan daha toplanmadık. Ev sahibi yöneticiyi aramış tehdit ediyormuş. Çıksınlar yoksa biz polisle kapıyı açtırıp eşyalarını kapının önüne koymayı biliriz diye. Mal sahibi olmak para hırsı insanı bu hale getiriyormuş

13 Cevaplar

+3 oy
(710 puan) tarafından
Devletin bu işlere acilen el atması lazım. Halk birbirini yiyor resmen. Asgari ücret 11bin kira 8-9 bin haliyle kiracılar ödeyemiyor. E ev sahipleri de civarda diğer evler 10 bin ben niye hala 1500 e vereyim yumurta olmuş 70-80 TL diyor oda kendince haklı. Eyvallah maaşlara zam geliyor da maaşa zam geliyor diye diğer her şeye de zam geliyor. Gelen para yine gidiyor. Devlet el atmazsa bu böyle gider. Hırsızlık, cinayet, adam kaçırma... Suçlar çoğaldıkça çoğalır. 
(9,061 puan) tarafından
++++
Çok doğru bence herkes de cimer de şikayette bulunsun ki sesimizi duysunlar .. arkadaşım ev arıyor 6 7 kira bide 20 binde peşin istiyor , 2 ye oturan arkadasima 10bin dedi Allah vicdan versin toprak doyursun gözlerini
(156 puan) tarafından
Vallahi ev sahibi kapıya dayanırsa ben de buraya karakolluk olduk yazmam inşallah çok korkuyorum
-Reklam-
+1 oy
(714 puan) tarafından
Aynısını elimde imzalamış şimdi istediğini yaptırıyor ben istesem çıkarırım istediğim gibi zam yaparım onu yapın bunu yapmayın nefes almayın Allah vicdan versin diyeceğim de hangi ev sahibinde kaldı ki.. 
(916 puan) tarafından
Ay bir ev sahibi olarak bizde de aynı sıkıntı var etrafta kiralar 8 bin bizimki 1300 sonra kayınvalidemlerin ev ihtiyacı oldu şimdi bir yıldır uğraşıyoruz çikmiyor evden
(5 puan) tarafından
Allahım kimsenin eline koymasın
(714 puan) tarafından
Valla sizin gibi ev sahibi görmedim deprem bölgesinde bile çıldırmış insan kalmamış tabi iyi insanları katmıyorum ama bu böyle
(242 puan) tarafından
Yusuf 427 canım bizde deprem bölgesindeyiz kirada olduğum ev hasarlı çıktı kendi evim ise hasarsız taşınmayı düşünmemize rağmen asla kiracimiza dokunmadik o dönem herkes kirasına fazla fazla zam yaptı biz hic bir şekilde rahatsız bile etmedik
(714 puan) tarafından
Keşke bütün ev sahipleri sizin gibi olsa yani vicdanlı ama maalesef kendim oturacağım deyip kiracıyı çıksrıp 3 katına veren vicdansızlar a lafım evet o ev kolay alınmıyor ama olursun yap uygun zammı  niye yalana başvururlar ki
+1 oy
tarafından
Bizi çıkarıyor ev sahibi annem babam yerleşecek diye ama artık anladık baya yalan. Bize de imzalatmaya çalıştı. Bir de öyle kılıfa sokuyor ki. İmzalamadik. Ama çıkacağız çünkü huzursuzluk daha zor. Kiracısini öldüren var ülkede. Yine de bizden sonra kiracı yerlestirirse dava açacağız. 
(1,240 puan) tarafından
Dava açabilmeniz için noterden ihtar çekmesi gerekiyor çünkü resmi belge olmadan delil olmuyor ev sahibinizle görüşün ihtar çektirin
0 oy
(7,839 puan) tarafından
Kirayı kaç yapmak istemişti 
(839 puan) tarafından
Aynen çünkü ekstra taşıma işi de şuan uçuk fiyatta
(839 puan) tarafından
8 dese yine iyi taşınmak kolay değil bize şuan 8 deseler kabul edecez direk 9 deseler de taşınmak daha masraflı evi toplama temzleme dersek işin içinden çıkılmaz şuan on dese herhalde mecbur taşıma imkanımız yok evler 9 dan aşağı yok çünkü Allah yardımcımz olsun gelip yardım edecek kimsemz de yok ikinciye hamileym riskli gebelik üstelik  birşey yapmaya korkuyorum
(839 puan) tarafından
Aynen burda oturan kiracı askerî ücretekiler nasıl geçiyor diye sorgulamadm değil normalde olsa müstakil oturrm burda  öyle bir şansımız yok imkanım olsa ev alirdm :D
(156 puan) tarafından
Oyy yarama bastın oyy ben nası taşıncam düşündükçe karnıma ağrılar giriyo. Bi de hamileymişim bacım aman otur oturduğun yerde 10 dese de çıkma
(839 puan) tarafından
Zaten öyle yapacaz mecbur ciksakda ev Yok uyguna hiç yok
0 oy
(1,223 puan) tarafından
Dunyevi hevesleri kibri malı parası malesef ki insanlığının önüne gecmis. Ne diyeyim cok fazla var boyle tipler
(156 puan) tarafından
Yurt dışında yaşıyorlar bir de burda bir sürü evleri var kirada
(1,223 puan) tarafından
Gozleri doymaz malesef. Dunyalar onun olsun isterler
(156 puan) tarafından
Allah kiracıların yardımcısı olsun
(1,223 puan) tarafından
Amin canim
0 oy
(644 puan) tarafından
Devlet herzaman yazılı kağıda bakar okumadan neden imzaladiniz imza olmasaymış her türlü kazanırsınız.. 
(156 puan) tarafından
Daha da ne isterse veririz artık ev sahibiyle tartışmayız valla
0 oy
tarafından
Okumadan neden kağıt imzaladiniz ki canim.gecmis olsun insan değilmiş ev sahibiniz.yasattigini yaşamadan ölmez inşallah dünya malı dünyada kalır .
(156 puan) tarafından
Ben görmedim eşim imzalamış da valla yeni tuttuğumuz ev için de imzaladık bu sefer bile isteye. Onu imzalamadan ev vermiyorlar. İster seve seve ister sevmeden imzalayacak diyolar. İşine gelmeyince atacak işte
0 oy
(49,030 puan) tarafından
devletim bu kira fiyatlarına ve ev sahiplerinin vicdansizligina zamlarina bir dur demesi lazim
(156 puan) tarafından
Annen niye bakmıyor ki çocuğa çok küçük değilse eğer. Ben istesem annem bakar kendi kazancım olsun sigorta yatsın diye de benim kız çok zor Bi çocuk anneme kıyamıyorum yaşlı zaten
(49,030 puan) tarafından
benim kizim.buyudu 5 yasinda bu sene anaokulunada basliyo bir zahmeti zoru kalmadi zaten uslu bütün gün oyun oynuyo annem otur evinde calisma diyo birkac ay once is gorusmesine gittim insallah olmaz demis. dur bakalim.abim.evlensin cocugu olsun ona bakar ama bayila.bayila
(1,117 puan) tarafından
%25 getirmiş bu enflasyonda daha ne kadar kiracının yanında olacak devlet?
Ev sahibi ile kiracıları karşı karşıya getirdiler ve hep kiracının arkasındalar daha ne olsun bu arada evim de var kiracıyım da yani iki tarafa eşit mesafedeyim
(49,030 puan) tarafından
kiracinin yanında olacak tabi ev sahipleri sürekli zam yapıyor
(156 puan) tarafından
Gönüllü almadıktan sonra da senin için rahat etmez zaten
0 oy
(7,975 puan) tarafından
Maalesef ya. İnsanlara ne oldu bilmiyorum. Özellikle depremden sonra daha da kudurdular diyeceğim, kimse üzerine alınmasın. Bu şekilde artış yapan varsa alınsın da yani 
(156 puan) tarafından
Bu şekilde ev sahibi de olmamız imkansız. 15 gün önce acele tuttuk evi 8500 a. Şimdi tutsak 10.000 di
(7,975 puan) tarafından
Hakkınızda hayırlısı olsun.
(156 puan) tarafından
Sağol canım
0 oy
(1,240 puan) tarafından
Tahliye imzalatmasa bile şöyle bir durum var emsal davası açabiliyor ev sahibi çevredekiler şu fiyat ben bu fiyata oturtuyorum diye ve eğer emsal davası açarsa mahkeme kiracıya 2 şart sunuyor ya ev sahibinlr kira konusunda anlaş çevredekiler gibi ver ya da çık 
(156 puan) tarafından
Onu da 5 senede açabiliyor sanırım
(1,240 puan) tarafından
Hayır 5 sene kuralı yok misal oturdun sözleşme senen doldu zam ayın geldi kirayı söyledi sen kabul etmedin o zaman emsal davası açabiliyor
(156 puan) tarafından
Onu bilmiyordum
0 oy
(9,095 puan) tarafından
Allah ellerine düşürmesin vicdan merhamet versin. Hiç akıllanmiyo millet. Saniyesinde yerle bir oluyo koca koca evler.
(156 puan) tarafından
Hiç akıllanmaz insanoğlu
0 oy
(1,395 puan) tarafından
Ohaa yaa bı kiracı olarak bende çok üzüldüm sana varya Allah sabır versin kolaylık versin yani karşı tarafa bn nasıl ne dua edicemi bilmiyorum insanlıktan yoksun ama o parayı yiyemezler bacım rahat ol bir yerden çıkar bizim ev sahibide 25 den fazla zam yapıyor ama eski kiracı olduğumuz için gene normal geliyor bu devire göre üst komşum var onların sözleşmesi var bide bizim yok neyimize güveniyorsak mesela o kadında evden çıkın dedi arkadaşımın eşi yazdı devlet bnden yana çıkarabiliyor San mahkeme yoluyla çıkar ki haklida çıkaramaz ama sizi bildiğin dolandirmis şerefsizler ya seytanlasmis insanlardan Allah'ım korusun
(156 puan) tarafından
Sağol bacım. Sözleşmeye falan güvenmiycen hiç ev sahibi ne derse o merhametine kaldık
(1,395 puan) tarafından
Öyle Allah ev sahibininde hayırlısını versin
0 oy
(2,208 puan) tarafından
Valla ben bi ev sahibi olarak konuşayım babamın evi adam yıllardır kafasına göre yaşadı 5 sene oldu şimdi abimin o eve geçmesi gerekiyor ama kiracı hiçbir şekilde çıkmıyor evden. Artık mahkemelik olacaklar ama o bile yıllar sürecek resmen rezalet ya. 

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 386 göst.
10 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Mrvk04 (253 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 283 göst.
11 Mart 2023 Diğer kategorisinde Piskopos-_civciv-_ (5,942 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 305 göst.
2 Mart 2022 Diğer kategorisinde Esra_esra (2,582 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 217 göst.
5 Ağustos 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde ozgecangursoybursa (11,014 puan) tarafından soruldu

386,451 soru

11,553,769 cevap

35,234 kullanıcı

...