+1 oy
330 göst.
Aile kategorisinde (778 puan) tarafından
Hayat çok acımasız 17 yaşında evlendirildim  istemeyerek defalarca dedim istemiyorum uzaktır gurbet zor. Ama nafile her kızın hatası olur hatam oadi değil ama bu kadar çok ağır geldi buna verdiler ne işi var ne birşey  iş yok çalışmıyor başka ilere git çalış diyirum yok diyir tembel teki saygısı yok sevgisi ilgisi yok gorimcem evi burda aramızda bir saat var işi yok deyemiyorum gidelim çünkü para yok  ailem desen gittiğimde bir rahatlık vermediler 5 dk oturmam babam gözüne geliyirdu ben istemiyorum dediğimde kızını onlara gönder biz bakamayiz kızına diyorlardı o kadar çaresizim ki küçük yaşta yıkıldım eşimde şiddet var hakaret eziyet var  ailem aile değil suan bunları agliyarak yaziyir kadersizin tekiyim iki duvar arasında çaresizim herşeyimi kayinbaba alır ne ihtiyac olursa  öyle bir hayat işte kızlar du aedin allah eşimi ilk başta medeniyet versin merhamet versin huzur versin sonrada  iş versin çok yoruldum 3 yıllık evliyim hicbirseye gucum kalmamış bıktım bu hayattan bir kızım var birbuçuk ಥ⁠‿⁠ಥಥ⁠_⁠ಥಥ⁠‿⁠ಥ ne yapacağımı bilmiyorum ailem rahatlık vermiyor kızıba bakamayiz diyorlar evlat herşeydir ne yapiyirsam onun için  dua edin kızlar kimin duasu kabuk edilir bilmeyiz 

12 Cevaplar

+1 oy
(6,364 puan) tarafından
Allah eşine medeniyet değil hidayet versin.
(6,364 puan) tarafından
Ya halim.ya Vedud ,ya hadi zikirlerini çek bol bol
(778 puan) tarafından
Tamam abla Allah razı olsun
(6,364 puan) tarafından
Bir kere eşinin hiadeytti için niyetlen sonra bol bol oku sürekli dilinde olsun
(3,137 puan) tarafından
İlâveten ben de ekleyeyim her her yemeğe Fatiha oku.
(778 puan) tarafından
Tamam canım
-Reklam-
0 oy
(5,747 puan) tarafından
Rabbim seni ferahlığa çıkarsın inşallah yardımcın olsun eşine akıl fikir versin saygı sevgi versin huzur versin yuvanıza 
(778 puan) tarafından
Amin inşallah abla Allah razı olsun
0 oy
(15,747 puan) tarafından
Bu dünyada zor.hayat yaşamaya zorlanan ne kadar kadın kız varsa rabbim hepsine yardım etsin. Doğurup büyütüp sonra el gözüyle bakan ebeveynlerin de karnı doymasin bu dünyaya sigamasinlar çok üzülüyorum bu şekilde hayat yaşamaya zorlanan kızlara. Erkek ise el üstü kız ise el kızı ne yazık 
(778 puan) tarafından
Ayn öyle abla babam hiç elimden tutmadı böyle bir insan verdi defalarca hayır dedim beni dövdü  çok zor hayat amin inşallah rabim herkes huzur versin
0 oy
(4,548 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canim esimede merhamet versin
(778 puan) tarafından
Amin inşallah canım Allah razı olsun
0 oy
(53 puan) tarafından
Rabbim yardımcın olsun cnm insanın keşke herşey elinde olsa da sana yardım edebilsek rabbim eşine hidayet versin akıl fikir versin yaşın daha çok küçük yaşadıkların büyük biride sana davrandığı gibi eşine davransa ne güzel olur böyle insanları anlamıyorum ne istiyorsun bakamayacagin eşi almayacaksin çocuğuna bakamiyorsun yapmayacaksin aile desteği çok önemli çok şükür kız ailelerinin bazıları bu desteği vermiyor insan yavrusuna kıyamaz aileler destek çıksa bu durumda olunmaz sahip çıkmaları gerek onlara da Allah akıl versin kimsesiz kalmışsın kocaman dünyada onu anladim cnm tez zamanda düzelir inşallah eşinde ailemde Allah yardımcın olsun:(
(778 puan) tarafından
Tşk ederim canım dua etmen herşeye yeter öyle abla çok yoruldum kimse birşey anlatamıyorum  sadece evde ağlıyorum kızıma sarılıp okadar kişi var ama çaresizim amin inşallah abla Allah razı olsun
(53 puan) tarafından
Üzme canını sıkma Allah'ım yar ve yardımcın olsun aglamada değmez üzülme cnm
(778 puan) tarafından
Amin inşallah canım herkez derdi var rabim huzur versin inşallah
(53 puan) tarafından
Amin inşallah
0 oy
(864 puan) tarafından

Yaaa kıyamam ben sana kuzuuummmm :'( Allah yar ve yardmcn olsn . Hala yuvan icin biseyler yapmaya ugrasiyor ayrilmayi dusunmuyosn esin icin dua ediyorsun Allah esine hidayet versn insallah dogru yolu göstersin . Kayınpederin kıyamadığı için eve yardm ediyorsa esinde bu duruma alistigi icin calisip bakmiyor demekki kayinpederin bakmayi biraksa belki mecbur gidip calisacak . Bide siddet goruyorum demissin cok aci kendini asla ve aslaa ezdirme 

(778 puan) tarafından
Tşk ederim canım Allah razı çalışıyorum ama boş çaba içim kalmamiş  evt bende kayinbabam ondan kırgınım evt canım
0 oy
(1,048 puan) tarafından
Rabim o eşe merhamet versin hidayet versin inşallah hayatın benim hayatıma çok benziyor benim ailemde hep diyorlar biz çoçuklarınıza bakmayız eğer boşanacaksanız evlatlarınız dan vazgeçeceksiniz 4 kız kardeş evliyiz hep böyle derler anem babam ve abim Rabim once önlara merhamet versin 
(778 puan) tarafından
Amin inşallah canım Allah razı olsun kendi elleriyle herşeyi yapıyorlar acısını çeken biziz
0 oy
(666 puan) tarafından
Allahım yardımcın olsun inşallah senin için dua edecem hep
(778 puan) tarafından
Amin inşallah canım Allah razı olsun Allah merhamet versin sonrada iş bulsun sürekli evde hayat birakmamiş
0 oy
(437 puan) tarafından
Ah canım eşine gerimi döndün keşke ailen böyle yapmasaydı Allah yardımcın olsun 
(778 puan) tarafından
Çarem yoktu abla ailem rahatlık vermiyor du
0 oy
(13,887 puan) tarafından
Rabbım seni ferahlığa çıkarsın inşallah anne babaninda kalplerine merhamet versjn
(778 puan) tarafından
Amin inşallah canım Allah razı olsun
0 oy
(400 puan) tarafından
Rabbim annenin babanın kalplerine vicdan merhamet versin esinide hidayete erdirsin evinize huzur , bereket ,saygı ve sevgi nasip etsin çok üzüldüm durumuna canım dua et bol bol Rabbim feraha çıkarsın her zaman yar ve yardımcın olsun kardeşim 
(778 puan) tarafından
Amin inşallah canım Allah razı olsun içim kalmamış artık
0 oy
(1,189 puan) tarafından
Ya bu gün bu kaçıncı post böyle içim yana yana okudum hepsini Allah ıslah etsin eşini rabim bı çıkış kapjsj açsin inşallah sabrın sonu selametjr inşallah 
(778 puan) tarafından
Amin inşallah canım herkez bir derdi var iste hayat acimasiz

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 493 göst.
14 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Kubra.10 (73 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 332 göst.
16 Kasım 2021 Aile kategorisinde Bbtrngn (33 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 457 göst.
16 Mart 2023 Diğer kategorisinde Az (433 puan) tarafından soruldu