0 oy
488 göst.
Aile kategorisinde (121 puan) tarafından
Eşim 2.çocuk istiyor ama ben istemiyor şimdi ailesiyle aynı binadayız ve onlarla konuşmuyorum ilk çocukta herşeye karıştı annesi istedigim gibi buyutemedim çocuğumu lohusalik donemimi burnumdan getirdi herşeye ama herşeye karışıyordu yok benim sütüm iyi değilmiş iyi olsa mama kullanmazmisim daha 2 3 aylik çocuğa mercimek çorbası vermişti çocuk sabaha kadsr ağladı gazdan mamayı zehir gibi gpruyolardi herseyinde farkında beyefendi biliyor herşeyi hala çocukta çocuk bende dedim ki ne zaman burdan gideriz 2. O zamn beni mahvettiniz ailece dedim yine aynı şeyleri yaşamak istemiyorum dedim nasıl olsa herşeyi ben cekiyorum biktim çünkü hepsinden herşeyi kendileri biliyo ya biz bisey bilmiyoruz

15 Cevaplar

+5 oy
(8,936 puan) tarafından
Korunma yontemlerini had safhaya çıkar böyle Bi adama sakın 2. Çocuk vereyim deme
(1,189 puan) tarafından
Had safa hahahha üç dört koruma yöntemi mi uyguliyacak
(8,936 puan) tarafından
4lu 5li 6li kombo uygulaması gerekiyor :))))
(9,623 puan) tarafından
Valla eğitmen haklı eniştem yaptı aynısını korunuyormuş sözde ablam istemediği halde hamile kaldı şuan bebek bekliyor
(1,189 puan) tarafından
Öyle yapan erkek çok
(8,936 puan) tarafından
Zaten bilerek yapiyorlar korunma konusunda erkeklere güvenmemek lazım guvenmeyecekler listesine ilk sıradan giriş yapıyorum :))))))
-Reklam-
+1 oy
(1,250 puan) tarafından
Yeni yasa cikartilmali Kaynanalar belli gün ve saatlerde geline ve çocuğa yaklaşmalı başka çözüm göremiyorum iğrenç burunlarını herşeye sokmasalar olmaz sanki
tarafından
Aynen öyle
0 oy
(7,959 puan) tarafından
Dikkat et korunmana o zmn ona guvenme kendin korun haklısın orda çocuk yapma 
(434 puan) tarafından
Korunma yöntemi iğne nerde oluyorsun bana da söyle canım doğumdan sonra korunmam lazım
(2,103 puan) tarafından
Ayy bende merak ettim nerde kaça nasıl oluyorsun canım bende istiyorum
(121 puan) tarafından
Eczaneden alıyorum sağlık ocağında vurduruyorum 3 aylik olandan almıştım 55 liraya 2 ay geçti iste yine zam gelmediyse:)
(434 puan) tarafından
Kaç ayda bir vuruluyor canım
(121 puan) tarafından
3 ay iste 3 ay bitince tekrar vuruyorlar aylik olanda var her ay vuruyorlar onu da ama önce kadin doğum doktoruna danışmalısın herkese önermiyorlar cunku
0 oy
(1,356 puan) tarafından
Çok kötü değililer benim kaynanamlar ama çokta iyi sayılmazlar bizde aynı sitedeyiz binalar farklı benimkide istiyor burdan çıkmadan olmaz dedim burdan çıkınca bende istiyorum sakın sende çıkmadan yapayım deme yoksa hiç çıkamazsın 
(121 puan) tarafından
Ayy asla yapmam kafayı yerim bu kez valla
0 oy
(347 puan) tarafından
Benm esimde öyle biliyor musun anması ne dese onayladı mama vermedim kızım açlıktan hastanelik oldu ve daha çok şey..... 

Şuan 2.clcjk diyor yapmiyorum gizliden korunuyorum sende korun düzenlene kadr
(121 puan) tarafından
Eşim korunuyor ama artık ona güvenemiyorum o yüzden gizlice iğne oluyorum haberi yok
0 oy
(3,536 puan) tarafından
Su an istemiyosan zorla olmaz olmasin da zaten ama kaynananlar karisiyo diye kendi istegini de dizginlemen dogru olmaz eger tek cocuk taraftari degilsen illa ki bir kere daha cocuk yapacaksin o yuzden cocuk yapmamak yerine kaynanan ve turevlerine cevabini verme hicbir seyine karistirtmama acikcasi biraz da cazgir olmayi denesen daha iyi olur oradan cikma şansiniz yoksa baska turlu bas edemezsin kendinden korkutman lazim
(121 puan) tarafından
Yok benden cekiniyorlar zaten öyle karışamazlar bana zamanında verdim ağızlarının payını ama burda bir çocuk daha istemiyorum illa ki gelip gidip biseyler diyecek yine tepem atacak
0 oy
(120 puan) tarafından
Ayy en sinir olduğum şey yaa bırak sanane sütünden mamasından karışmayın yeni doğum yapmış birine insanı son noktaya kadar getiriyorlar sus sus sus bı yere kadar sonra patladin mi senden kötüsü olmuyor... Böyle oluncada insan yapmak istemez tabi 
(121 puan) tarafından
Güzel patladım zaten en son şu an benden cekiniyorlar bakalım arkamdan neler diyolar Allaha havale ediyorum hepsini
0 oy
(3,480 puan) tarafından

Kaynanalar kapatılsın :D

(121 puan) tarafından
Kaynana lafı bile tüylerimi diken diken yapiyor:)
(3,480 puan) tarafından
Yapmayan insan var mıdır acaba :)
0 oy
(13,887 puan) tarafından
Kendini hazır hissetmediğin sürece yapma canm
(121 puan) tarafından
Yanı sonuçta o çocuğa ben bakıcam isteyenler değil
0 oy
(6,020 puan) tarafından
Bu mercimek çorbasını ablamın eski kaynanası da yapmıştı 1 haftalık bebeğe bir de! Okuyunca dellendim. Kuzu sarılıktan hastanede yatarken bir de mercimek çorbası olay olmuştu. Çok haklısınız. Uzaklaşana kadar çocuk yapmayın. Ola ki barıştınız çocuğu cam fanusa koyun dokunamasınlar!
(121 puan) tarafından
Biz daha 40 i çıkar çıkmaz yedirmeye başlıyorduk çocuğa diyor bide kendisinin 3 tane çocuğu vefat etmiş önceden vicdanım el vermedi o yüzden o üç çocuğu öldürdün demeye sanki doktorlardan daha iyi biliyorlar herşeyi valla soğudum hepsinden yaptıkları saçmalıklardan denedim defalarca ama yok artık için isinmiyo bıraktım artık zor barismak
(6,020 puan) tarafından
Doktorlar su bile vermeyin diyor, bu mercimek çorbası. Tövbe estağfurullah. Valla herkesin günahı boynuna ama sürekli verdiyse gerçekten ölüme sebep olmuş olabilir. Evlerden ırak
0 oy
(3,895 puan) tarafından
Amanın iki üç aylık çocuğa mercimek çorbası mı vermişler?? Bari pirinci haşlayıp lapa yapıp ezseydiniz ezilmiş lapa pirinç verseydiniz çocuk mercimek çorbasını nasıl yesin? Bana bile dokunuyor.
0 oy
(1,623 puan) tarafından
Aynı binada değiliz ama biz de benzer şeyleri yaşadık. Oturdum kaç kere hüngür hüngür ağladım lohusaykdn hepsi de kayınvalidemin patavatsızliklari yüzündendi. Annem de eşim de kaç kere karışmaması konusunda konuştu ama kadın kendine engel olamıyor. Kötü niyeti olmasa bile resmen beni takıntılı yaptı. Bizimki de 50 günlük bebeğin ağzına elma koydu emsin diye. Şu an aramız iyi değil çünkü ondan sonra her şeyleri de bana batti. Şimdi de neymiş o 1 yaşında cisi öğretmis benim kızım hala bez kullaniyormus. Ben de yaşadıklarımdan dolayı da istemiyorum asla 2. Çocuk, eşim istiyor ama şimdi borca girdik, tek maaş yapamayız. Lohusaliktaki şeyleri de abartı olarak görüyor zaten. Olur da ikinciyi doğrurursam asla annesinin gelmesini istemiyorum.
(5,357 puan) tarafından
Post sahibi değilimde lohusalık ta bende berbat şeyler yaşadım. Kızım 4 yasina girecek hala hazmedemiyorum söylediklerini.karsiligini versem de içim sogumuyor. Eşimde o zman bir tuhaf ti annesine engel olmadı. Şimdi beni haklı görüyor keşke annem hiç gelmeseydi diyor ama olan bana oldu. Depresyon bile geçirdim. İkinciyi kesinlikle istemiyorum lohusalık travma oldu bende.
(1,623 puan) tarafından
Benim öyle çok sütüm vardı ki pardesumden taşardi, ben hiç böyle sorunlar yasamadim demişti bana, sütüm azdi ona göre. Meme reddi oldu o an bebeği emzirmeye çalışıyoruz benle yaşıt kaynima telefonda naklen yayın yapıyor şu an memesini ağzına koyuyorlar o da almıyor diye. Sonra kime dedim yabancı mi sanki diyor, benim memem hakkında senin oğlun niye bilgi sahibi olsun ben kendi kardeşim bile duysun istemem. Annem de bana psikiyatriye git dedi çünkü kaç kere niye doğurdum ben bakamıyorum diye ağladım. Kızımın en ufak ağlamasına kadın sanki çocukta bı sorun var gibi yaklaşıyordu. Kızım 23 aylık az törpülendi ama hala aynı haltlari az da olsa var. Benim içim de asla eskisi gibi değil ve isinamiyorum. Eşime de annemden dolayı istemiyorum demedim ama onun etkisi büyük. Kendi istediğimiz şekilde çocuk büyütme hakkımız bile yok
(5,357 puan) tarafından
Sanki Maydonoz olunca Bi halta yaradilar. 40 gün durdu evden gönderene kdar ne tartışmalar yaşadık eşimle. Anlat anlat bitmez. Şimdi mesafeliyim eşimde karıştırmaz. Bide yani lohusa kadın insan anlar ya halini abuk subuk konuşmaz. Normal doğum yaptım dikişlerim vardı. Kadın diyo ki benim hiç yoktu diyo. Akrabasına telefonda anlatıyor normal doğurdu ama dikişli diyo. Kafayı yemiş. Hemşire aylık kontrolde iyi kilo almış 4 kilo diyo kaynana anca 3 kilo vardır diyo hemşire bile terledi orda onu. Gerçekten bir insan kötüyse kötü o iyi biri olamaz. En güzeli mesafeli soğuk olmak. Böylelerine mütevazi sakin olmak yaramıyor cazgir Olcan. Ben öyle kurtuldum
(1,623 puan) tarafından
Evet ben de şu an aşırı mesafeliyim. İstemsizce yanlarında yüzüm gülmüyor, içim sogudu. Benim kayınbabam bile akıl veriyor karisiyordu. 2 aylıkken gündüz çocuk uyumazsa gece daha iyi uyur diye akıl veriyordu. Bizimki bir de her gördüğünde siz bu çocuğu zayiflatmissiniz diyordu, ona kalsa çocuk yok olacaktı sürekli zayıflamaktan. Ben de kaç kere artık ters konustum, hiçbir şekilde ne muhabbet ediyorum ne bı şey soruyorum. İçim rahat değil ama kendileri bu hale getirdi ve içimden de gelmiyor samimi ve sıcak olmak.
0 oy
(2,762 puan) tarafından
Dini hükmüne bakarsak bir taraf istiyorsa öteki tarafın istememe hakkı yok. Bu kadar istemiyorsan ailesini öne sürmek yerine daha ılımlı kelimeler kullanarak çocuk isteğinden vazgecirmelisin. Çünkü ailesini kotuluyerek bir yere varamazsın. Sırf çocuk istiyor diye adamı üzme olur mu? Senden ikinci çocuğu isteyen adamın seni sevdiği de belli sonuçta. Adam seni severken ailesi hakkında kötü konuşup sevgisini koreltme :)
(625 puan) tarafından
Nerde ne şekilde yazıyor bu çocuk mevzusu kitabımızda?
0 oy
(1,412 puan) tarafından
Kız benim eşim aslında çok anlayışlı ama benim lohusa da *** gibi geçti kaynanam yüzünden şuan olsa kendime o eziyeti yaptırmazdım normal de kendimi ezdiren bi insan değilim ama gerçekten lohusa psikolojisi çok farklı oluyor burnumdan gelmişti doğumdan sonraki 2 ay sonra da kendimi toplayamadım zaten epilepsi olduğunu öğrendim 
0 oy
tarafından
Benm esimde oglan 5 yasna gelnce surekli cock istemeye basladi ilk evlendigmzde ailesyle birlktydik ayni seklde senn yasadklrni yasadim ama esim buyuk destekcmdi snra altkata tasndk cocgm buyudu filan ama o travmayi ben atlatamamistm esim hala bebek istyodu bende dedm borcmuz btsin burdn tasinalim yapicm soz dedim :-) yilardir ayni seyi soyledim manifestmj oldu nldu anlamadm :-) biz borc btti iki ay snra hamilr kaldim :-) tasndk filan yine en buyuk destekcm esim evt onlrdnda uzaktyz ozanda kmseye karistrmyodu esim ama annesi bi seklde karsmaya calsyodu esim. Bnden yana durdkca kaynanam daha cok kuduryodu yani iş eşinde bitiyo kendni nezaman hazir hissdersen ozsmsn cnm insallahda hemen tasinirsniz

İlgili sorular

0 oy
25 cevap 592 göst.
22 Mayıs 2023 Aile kategorisinde 12345ebe (781 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 782 göst.
0 oy
4 cevap 73 göst.
0 oy
2 cevap 34 göst.
18 Mart 2024 Diğer kategorisinde Anne.adayii (826 puan) tarafından soruldu

380,311 soru