0 oy
591 göst.
Aile kategorisinde (780 puan) tarafından
Kızlar kızım 19 aylik ..bana aşırı düşkün ve hala emiyor ama kızımı 4 yıl bekledikten sonra kucağıma aldım.. yaşım 35..2.cocugu istiyorum ama kızımın asiri kıskanmasını huyunun suyunun değişmesinden de korkuyorum..bir taraftan da ya yine hemen olmazsa boşa mı korunuyor diye düşünüyorum..(Tabiki Allah bilir bunu söylemeye gelmeyin lütfen.. sadece tecrübeli annelerden fikir istiyorum..)

25 Cevaplar

0 oy
(7,256 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Bakacak olan sensin kuzum zor ama güzel yanlarida var biri 3 yaşında biri 10 buçuk aylık kıskançlık var önüne gecemiyoruz ama birlikte oyun oynuyorlar gulusuyor lar içim gidiyor iyiki diyorum 
(253 puan) tarafından
Benimde ayni 3 yas oglum 10 aylik kizim anlasamiyolar aslinda oyununu bozuyor fln ama birbirini arayip gezerler bazen tatli tatli oynarlar bende iyiki olmus diyorum 2.icin
(7,256 puan) tarafından
Eevt küçük gidiyor abisine sataşıyor :D
-Reklam-
0 oy
(9,977 puan) tarafından
Oglum ayni dedigin gibiydi. Bide esim yurtdisi calisiyor e bana iyice yapisikti. 20 aylikti hamile kaldim. Ne olduysa ondan sonra oldu :/
(9,977 puan) tarafından
Asiri zor canim ya korkutmak istemem her cocuk bir degil ama benimki asiri degisti. 3.5 aydir hergun agliyorum ya oglum o kadar fena oldu. O kadar uzuluyorumki. Diyorumki yasindan dolayimi bebek olmasaydi yine boylemi olurdu. Oyle guzel huylu bi cocuktuki annemle falan oturur muhabbet eder guzel oynardi. Simdi kimseyi istemiyo herkese tukuruyo vuruyo surekli bagiriyo evde. Huyuna gidiyorum gidiyorum en son bagiriyorum artik bu sefer uzuluyorum Allahim vicdan azabim oldu ya diyorum ya her gece agliyorum o uyuyunca. Bebegede hic rahat vermiyo valla surekli tepesinde ne olacak boyle bilmiyorum
(780 puan) tarafından
Ayy ablam da aynı şeyi yaşadı..büyüğü simdi 4 buçuk yaşında ve normale döndü.. cok akıllıydi büyümüş de küçülmüş gibi her şeyi yapar bizle sohbet ederdi kardeşi olunca bambaşka bir çocuğa dönüştü..kardeşine de zarar vermeye çalıştı kendine de eşyalara da..berbattı o günler dediğiniz gibi..sanırım kritik döneme denk gelince tüm çocuklar asiri etkileniyor kardeşten
(9,977 puan) tarafından
Oyle oyle belkide 1 sene sonra olsa bu kadar sikinti yasamazdik. O kadar uzuluyorumki onada kendimede bebegede. Ve isin kotu yani esim suan 7/24 yanimda saolsun asiri yardimci. Ve yaklasik 1 aya kadar gidecek 7 ay falan olmayacak. En cokda kendime uzuluyorum :)
(780 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun yaa..bir şekilde su akar yolunu bulur inşallah
(9,977 puan) tarafından
Amin canim insallah. Allah cumlemizin yardimcisi olsun insallah :)
0 oy
(793 puan) tarafından
Bence ideal olur şuan çocuğun olsa bile kızın 2.5 yaşında olucak her çocukta farklıdır belki ama ben 3 yaşından sonra kızım da çok rahat ettim bezi bıraktı kendi yapar gelir tuvaletini yemeğini kendi yer bazı kıyafetlerini kendi giyer kendi kendine oyun oynar dediğim gibi her çocuk farklı ama 3 yaşından sonra çocuğun sorumlulukları artıyo anne daha rahat ediyo bence
0 oy
(101 puan) tarafından
Bence ikinci çocuk istiyorsan yapmalısın canım benim ikizlerim var bende gel ondan korkuyordum kıyas ve kıskançlıktan 19 aylıklar xok şükür her şey yolunda nasıl alistirrsan nasıl bakarsan öyle gider kiskanabilir yeri gelir bebektir ama durumu idare edersen sıkıntı olmadan atlatırsıniz ayrıca benimde benden 2 Ve 3 yaş büyük abilerim var ve çok iyi anlaşıyoruz birlikte büyüyoruz birde benden 11 yıl sonra olan var onh da çok seviyoruz tabiki ama kuşak farkı var yani kısaca kismetinde varsa ve istiyorsa. Olsun inşallah canim 
0 oy
(4,220 puan) tarafından
Eğer bakacak psikolojin ve maddi gücün varsa yap gitsin kendi hayatın sonuçta en iyisini sen bilirsin
0 oy
(2,594 puan) tarafından
Kardeş için diyorlar bir tane daha yap. Bunun için çocuk yapılır mı bilmiyorum. Kızım çok zor bir bebek değildi ama ben hiç iki çocuğumuz olsun diye düşünmemişim sanırım çok şükür Rabbim bir tane nasip etti yeter diyorum eşim bir tane daha olsun senin istediğin zamanda diyor bazen olsun der gibiyim ama istemiyorum sanırım. Sanki çok zor olacak gibi bizim de bir hayatımız var kızım büyüyünce hop geri başa döneceğiz. Karar veremiyorum ben de. Nasip edecekse Rabbim en güzel hayırlı zamanda nasip etsin inşaallah herkese. 
0 oy
(780 puan) tarafından
Bi de benim annem ablamın 2 çocuğuna da baktı.. ben kızıma kendim baktım.. simdi 2.cocuk deyince annem sanki ona bak diyormuşum gibi aman çok zor oluyor ablanda ne çektik görüyorsun demedi deme birazarayi ac diyip duruyor..biraz zorlarsam ben demiştim diyecek kesin
0 oy
(2,369 puan) tarafından
Bende istiyorum oğlum şuan 30 aylık ikincisi ölüyüm dogutum diye e kadar 40 43 aylık olur belkide hayırlısi olsun 
0 oy
(6,954 puan) tarafından
Bence ikinci çocuk düşüncen varsa yaşın geçmeden yap sonra daha zor olur.
0 oy
(10,784 puan) tarafından
Kıskanma her yaşta oluyor.benimkilerinnarasi 6.5 yaş ve büyüğüm deli gibi kıskandı .ha çok yakın olacak araları bakacak olan sensin canim
0 oy
(1,050 puan) tarafından

Yapma gibi bi düşüncen varsa bence yap 

Benim kilerin arası 2.5 yaş zorlanmadm 

İyi ki olmuş şimdi küçüğüm 31 aylık 

Bende 2 aylık hamileyim 

0 oy
(731 puan) tarafından
2 yaşında oğlum var bana çok kolay Geliyor bakmak çalıştığım için en zor zamanlarında annem vardı halen o bakıyor bu yüzden rahatlığa alıştım şuan ikinciyi düşünmüyorum bir ara düşündüm ama sonra tekrar vazgeçtim çünkü yapamam diye düşünüyorum özgürlügume çok düşkünüm ben bir tane yeter. Ama seni baya yıpratır kıskanç ise ilk çocuk 
0 oy
(2,835 puan) tarafından
Ben de kızım 20 aylıkken gebe kaldım aralarında 28 ay var.. kendi isteğimle gebe kaldım ama içime pişmanlık çöktü kızımın hakkına girmişim gibi.. onunla daha çok vakit geçirdim iyi ki de öyle yapmışım şu an oğlum 18 aylık evi yıkıyor kızıma eskisi gibi vakit ayıramiyorum.. zor oluyor ama çok şükür iyi ki de varlar ..
(780 puan) tarafından
Peki oğlunuzu da emzirdiniz mi..ikisine de eşit olamazsam diye korkuyorum
(2,835 puan) tarafından
Kızım bir sene anne sütü aldı zaten emzirmiyordum gebe kaldığımda.. oğlum da 9 ay anne sütü aldı kendiliğinden bıraktı.. ilk 15 ay evde çocuk yok gibiydi usluydu kızım zaten sakin bir çocuk beni zorlamadi ama son 3 aydır zorlanıyorum kızım kreşe gidiyor gündüz biraz rahatız
0 oy
(5,370 puan) tarafından
Benim kızlarım arasında 18 ay var canım elbette ilk zamanlar zordu ama sonra alıştıktan sonra o kadar zor olmadı yaş büyüdükçe kıskançlığın arttığını gördüm ben çevremde felan eğer kendine güveniyosan korunmayı bırak nasip olurda hemen hamile kalırsam 2 yaşını geçmiş olacak 
0 oy
(1,279 puan) tarafından
Bence arka arkaya yap çok büyük kolaylık oluyo sonra çocuk bakmak xor oluyo cunku
0 oy
(1,271 puan) tarafından
Bende 2.yi dusunuyorum 14 aylik oglum 3 aydir korinmuyoruz olmadi 2. Birqz zor tutuyo heralde hala olmqdi bende emziriyorum
0 oy
(330 puan) tarafından
Benim oglum suan iki bucuk yasinda bende 26 haftalik hamileyim hamile oldugumdan beri hep bak burda kardesin var sen abi olucaksin diye alistirmaya calisiyorum ben oglum zaten cok kiskanc bebk gelincede kiskmanmasin diye hep bu sekilde sevdiriyorum karnima dokunmak istiyor opuyor faln suan iyi bakalim doguncada oyle olur umarim
0 oy
(12,542 puan) tarafından
o kadar sene sonra 30mda anne oldum dün kızım 1e girdı .İlk baştan beri çok istedim 9 haftalık hamileyim doğsun da göreyim dünya kaç bucak hsdjöççnv
0 oy
(6,720 puan) tarafından
Kıskançlık arada çok yaş olsada oluyor az yaş olsada ☺️ oğlum temmuzda 4 yaşına girecek. İlk gördüğü zaman cok kıskandı ilk 2 3 hafta cok zorlandım. Şimdi küçüğüm 2 aylik oldu eskiye göre biraz daha iyi. Onun yaninda sevince kıskanıyor ❤️☺️

Bakacak olan sensin o yüzden iyi düşünüp karar ver. Şimdi olsa zaten doğana kadar 2.5 yasinda olur kızın. 
0 oy
(1,045 puan) tarafından
Birisi 18 aylık diğeri ise 7 aylık bebeğim o kadar zor ki anlatamam ama çok güzel yanları da var o büyük oğlum kardeşi arayınca emziginj veriyor seviyor küçükte susuyor büyük kimseyi opmez ama kardeşini öpüyor bakacak olan sizsiniz elbette ki zorlanacaksiniz cunku hic kolay değil bu annelik ama başka başka tatları da var 

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 488 göst.
1 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Yarali (121 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 41 göst.
10 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Minikmucize (2,565 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 120 göst.
1 Eylül 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Annebebek34 (1,022 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 776 göst.

378,429 soru

11,327,551 cevap

34,781 kullanıcı

...