0 oy
1,296 göst.
Diğer kategorisinde (56 puan) tarafından
Herkese hayırlı akşamlar.

Nişanlımın ailesini asla sevmiyorum kızlar. Kayinvalide ayri dert kardeşleri ayrı dert elti desen ayrı dert. Bir yıl oldu hiçkimse beni ailenin içine almadı hep uzak hissettim. Önce hoşgeldin denir sonra hoşbuldum. Hicbirinden hiçbir yakinlik göremedim. Aksine her davranislari sevmiyor istemiyor gibi. Elti simdiden benimle ugrasma derdinde.Esim ise hep beni tutuyor ama ailem cevremdeki herkes es ile değil aile ile de evlenilmis olur diyor. Bir çiçekle yaz gelmez diyorlar. Ama biz tayin için nikah yaptık düğün için hazirliklar başladı her şey icin çok geç gibi. Ama inanin hiçbir sey içimden gelmiyor. Hata yapiyor gibi hissediyorum. Gelin alimi olcak ondan sonra ailemi bırakıp oraya gelin gidicem o anki o yolculuktaki psikolojimi bile dusundukce onların soğukluğu filan o anki halimi düşündükçe simdiden agliyorum.Ben napicam bu sekilde bilmiyorum.

( Bu arada farkli sehirde olacagiz ilerde)

Esinin ailesini asla sevmeyen ama esiyle geçinen insanlardan tavsiye istiyorum.

32 Cevaplar

0 oy
(1,683 puan) tarafından
Ayri şehirdeyseniz önemli değil de ilerde esin değişip tatilleri zaten sene de 1 görüyorum aile mi deyip orda geçirmek isteyebilir ve bu seni baya zorlar.  Esin arkandaysa iyi de sen yine de hemen çocuk doğurma 
(56 puan) tarafından
Senede iki kez cikicaz üç gün benim memleket üç gün onun memleket Korkum şu ki evime gelip günlerce haftalarca kalmaları
-Reklam-
0 oy
(1,714 puan) tarafından
Ben sana bişey diyecem bence seninle böyle soğuk olmaları seni için o kadar iyi bişey olur ki en azından ilerde minnet etmezsin onlar öyle ise sen asla onlara hiç bir şey danışma  eğer kötülük yapmıyorlürsa sana sadece soğuk ve muhattapları yoksa bırak öyle kalsın.   Takmaaaaa düşün benimki 20 tane 10 kayın 10 görümce ama ben hepsinden uzağım arada çok nadir gelirler veya biz gideriz evime gelince de ne arar ne sorarım ilkinde eşimi bu konuda ikaz ettiler eşim baktı yine sildiğimi okuyorum artık bişey demedi ben dedim ben buyum
(56 puan) tarafından
Harikasin guzel bir bakis açısı
0 oy
(1,464 puan) tarafından
Eşin yanindaysa herşey boş ama ailesini tutacak gibiyse hiç evlenme derim ben ailemden uzaktayım eşimin ailesini hiç sevmiyorum ama eşim yanımda o yüzden sorun olmuyor 
(56 puan) tarafından
Suanlik yanimda gibi duruyor. Sizce evlendikten sonra değişir mi öyle oluyormus genelde erkeklwr?
0 oy
(2,362 puan) tarafından
Onlar kendini baştan belli etmişler kimisi de düğün olsana kadar iyiyi oynar sonra gerçek yüzleri çıkar ortaya. Yani belli olmuyor o işler eşinle uzaksan uzak kal samimi olma sen de. Elti desen zaten genelde iyi olanı duymam onu da boşver eşinle mutlu olmana bak derim
(56 puan) tarafından
Öyle yapacağım galiba teşekkür ederim
0 oy
(79 puan) tarafından
Benim esim o kadar iyiki hakliyi savunur hep o yuzden iyiki evlenmisimm su an ailesiyle gorsmuyorz inan o kadar mutluyum ki esimle onun icinnherseyi yaparm 
(56 puan) tarafından
Ailesiyle gorusmemeye nasıl ikna ettiniz?
(79 puan) tarafından
Ben ikna etmedim hala yalvariyorm resmen gidelim diye cunku ben esimi cok seviyorum sonucta annesi babasi ama bize yapmadigini birakmadi konusmadigimiz halde kotulemeye devm ediyor esin eger goren birisiyse sen hic elleme o onlarin ne oldugunu gorur
0 oy
tarafından
Hiç bir şey için geç değil.

Nikah kıyıldı deyip yakma kendini böyle şeyler var madem ardına bakmadan kaç bence. Başka bir şey demek istemiyorum 
0 oy
(20 puan) tarafından
Merhaba aynı durumda olan biri olarak yazıyorum. Ailesi çok soğuk, içlerine asla giremiyorsun. Onlarla vakit geçirmek istemiyorsun, çünkü samimi değiller vs. 

Biz ilk sene bunun sıkıntısını yaşadık, boşanmanın ucundan döndük. Ailesi her şeye karışmaya çalışıyordu bizde ek olarak.

Eşimle konuştuk, eşim ailesiyle evi arasındaki dengeyi korudu sağolsun. Ailesine sık gitmeyi, sık görüşmeyi kestik. Gittiğimizde 1 saati geçirmedik, bir saatten fazla oturmadık özel bir durum olmadıkça. 1 saat de zaten boş muhabbetle geçiyor, dişini sıkıyorsun. Laf sokmaya kalkarlarsa, karışmaya kalkarlarsa hemen müdahale ediyor. Gerekiyorsa kalkıp gidiyoruz vs.

Eşin bu dengeyi sağlarsa, evliliğinizde sıkıntı yaşamazsınız, sağlayamaz diye düşünüyorsan yol yakınken dönmeni tavsiye ederim çünkü aşk ve tutku bir yerden sonra yerini mantığa bırakıyor. O zaman sevginden görmezden geldiğin şeyler gözüne daha çok batacak.
(56 puan) tarafından
Sevmeyebilirmişim ama saygı duymalıymışım onun hatrina. Senin eşin gibi değil sanki benimki
0 oy
(1,439 puan) tarafından
Kuzum o erkek milleti oyle bir donuyor ailem de ailem diyor  malesef 
(56 puan) tarafından
En korktuğum şey
0 oy
(48,821 puan) tarafından
tavsiye yok is tamamen este bitiyo en bsta koyacaksın tavrını mesafeni ysgmurun dedigi gibi hemen cocuk yapma 
0 oy
(832 puan) tarafından
Kim seviyor ki gelini kim benimsiyor ben birkatim iyi gbi olsalar bıle sevmiyolar çünkü gelinsn gurbetteym şükür gttimde memnun etmeye çalışıyorum sırf istenmeyen gelin geldi suratı çekmemek için ama tükendim hizmetci üvey evlat gibiyim eşim yapma şöyle konuş dyor o farkında ama dese de anlmayacaklar kuserler biliyor bende artık kimsenn gönlünü etmek için uğraşmayacgm  önemli olan eşin eşin bunların farkında mı 
(56 puan) tarafından
Gelinini kızı gibi sevip deger veren yok mu acaba sadece biraz değerli hissetmek istiyoruz çok mu:(
(832 puan) tarafından
Severler severler de işlerine gelmezse siler atarlar biraz eşinin rolü de önemli ağzı laf yapmazsa seni haklı olsan bile yaparlar benm eşim maalesef öyle bazı konularda dese bile ileri gidemez abim mesela sınırı başta koydu kimse birşey diyemez gelin geldimi tatile geliyor gbı hatta anasından çok bzide kalir özellikle aynı mahallede olmamıza rağmen sevmedim için değil ama o konuda rahat bzmkileri görünce onun tuafina geliyor hatta :D
0 oy
(2,494 puan) tarafından
Dogru demisler tek cicekle bahar gelmiyor ben esimle kendimizle alakali tek kavgamiz yok hep ailesinin sorunlari,borclari, parasal mevzulari 5 yildir hic bitmedi

Once nisnl8sin maddi konulara karisman hos degil dendi sonra evlendim eli ustumuzde olacak dediler 

Tefeciye kaptirmis gibi hissediyorm kendimi 

Aile cook onemli kizim olsa sorunlu aileye asla vermem

İlgili sorular

0 oy
33 cevap 751 göst.
20 Şubat 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 197 göst.
0 oy
60 cevap 1,781 göst.
8 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Simsek21 (1,369 puan) tarafından soruldu
0 oy