0 oy
1,284 göst.
Diğer kategorisinde (56 puan) tarafından
Herkese hayırlı akşamlar.

Nişanlımın ailesini asla sevmiyorum kızlar. Kayinvalide ayri dert kardeşleri ayrı dert elti desen ayrı dert. Bir yıl oldu hiçkimse beni ailenin içine almadı hep uzak hissettim. Önce hoşgeldin denir sonra hoşbuldum. Hicbirinden hiçbir yakinlik göremedim. Aksine her davranislari sevmiyor istemiyor gibi. Elti simdiden benimle ugrasma derdinde.Esim ise hep beni tutuyor ama ailem cevremdeki herkes es ile değil aile ile de evlenilmis olur diyor. Bir çiçekle yaz gelmez diyorlar. Ama biz tayin için nikah yaptık düğün için hazirliklar başladı her şey icin çok geç gibi. Ama inanin hiçbir sey içimden gelmiyor. Hata yapiyor gibi hissediyorum. Gelin alimi olcak ondan sonra ailemi bırakıp oraya gelin gidicem o anki o yolculuktaki psikolojimi bile dusundukce onların soğukluğu filan o anki halimi düşündükçe simdiden agliyorum.Ben napicam bu sekilde bilmiyorum.

( Bu arada farkli sehirde olacagiz ilerde)

Esinin ailesini asla sevmeyen ama esiyle geçinen insanlardan tavsiye istiyorum.

32 Cevaplar

+7 oy
(8,936 puan) tarafından
Eğer farklı şehirlerde olacaksınız ve esin arkandaysa sorun etme fakat genede içinde şüphe varsa 1 2 yıl korun cocuk yapma gidişata bakarsin
-Reklam-
+2 oy
(886 puan) tarafından
Esimi sevdiğim için ailesine ragmen evlendim cok uyardilar dinlemedim bugün ki aklım olsaydı asla evlenmezdim hicbisey için geç değil yakma başını 
(56 puan) tarafından
Seninkilerde mi soğuktu sana
(886 puan) tarafından
Başlarda iyiydiler abisi beyaz eşyayı aldım dedi diye biz almadik tabi düğüne 1 hafta kala öğreniyoruz ki almamış babamda bir kaç yere sormuş soruşturmus esim icin iyi ama ailesi bes para etmez demisler gorumcem olacak ..   işe değil gezmeye gidiyordur gelince cüzdanına bak diye mesaj atmış eşime daha neler neler saymakla bitmez
(56 puan) tarafından
Evlerden irak cok kotulermis
(886 puan) tarafından
Eşin ne kadar iyi olursa olsun aile çok etkiliyor ocağına incir ağacı dikerler esine ailenle görüşme de diyemezsin senin evinde huzur vermezler ben vakti zamaninda dinlemedim ama sen doğrusunu yap dön bu sevdadan canım
(241 puan) tarafından
Kesinlikle katılıyorum ve ne hikmetse evlendikten sonra ailesi kıymetli olur
+1 oy
tarafından
Zor bir durum allah yardımcın olsun

Eş ailesi ile ne kadar uzakta olursan ol yine müdahale ederler
+1 oy
(1,927 puan) tarafından
Bir yerde patlak veriyor. Valla adam bulunur huzur gittimi geri gelmiyor bunu bilir bunu söylerim. Şansım olsaydı dönerdim. 
(56 puan) tarafından
Çok pişmanım şimdiden. Diyorum o nikahi yapmasaydim her seyi bitirirdim ah ah
(1,927 puan) tarafından
Çocuk olur Allah korusun bin pişman olursun. Nikah olsa ne olur olmasa ne olur.
(1,648 puan) tarafından
Ciddi ciddi bu kadr pişman san ve eşine olan sevgini de etkiliyor sa bence burdan dön diğer türlü dönmek çok daha zor olur Allah yardımcın olsun çünkü düğün olmadı aynı eve girilmedi diye kolay boşanıliyr diye biliyorum
(1,927 puan) tarafından
Bencede çok kolay suan. Daha bir ilmek atılmış. Çocuk olunca kör düğüm oluyor.
0 oy
(1,541 puan) tarafından
Esin ila ailesini tutacak ve esin ailesiyle evli oluyorsun mesafe korsanda iyi olsanda anlaşmazlık oluyor 
0 oy
tarafından
Evlendiğnzde değişmeyecektir sebde umursama catladnlar
0 oy
(679 puan) tarafından
Eşin sana destekse ailesini takma bile ki zaten ayrı şehirlerde yasayacaksınız yanı burnunun dibinde bıtmıcekler evlenip gittikten sonra arana mesafe koyar gorusmezsın eğer eşini seviyorsan onunla yapabilirim diyorsan aile için vazgeçme belki eltılerının istedikleride bu olabilir o yuzden evet evlenince aile de alıyorsun eş gıbı ama en basta iyi gorunup sonra ters dönenlerde var ve herkes kendi yuvasında o yuzden sen eşinle yuvana bak bosver onları 
(56 puan) tarafından
Haklısın cok var öyleleri bu benim de aklıma geliyor
0 oy
(680 puan) tarafından
Eşin şu an arkanda ama ilerde öyle olur mu bilemezsin bazı erkekler dolduruşa gelebilir farklı şehirde olması iyi tabi gelip gidip bulasmazlarsa şimdiden bu kadar soru işareti olması sıkıntı bence iyi düşün geç değil bence daha düğün olmamış 
0 oy
(997 puan) tarafından
Canım nişanlılık döneminde benimde öyleydi çok büyük problemler oldu herkes asla yapamazsın bu aile ile dedi at yüzükleri vs dediler bende eşimle 12 yılımızı çöpe atmak istemedim inan ki kaynanam öyle bir değişti ki şuan öz kızı neyse bende oyum, evlendim evleneli o şekilde de devam ediyor asla desteğini üzerimizden çekmiyor. İnsanların değil de kendi hislerinin peşinden git.  Ailesiyle değil adamla evleniyorsun. Eşin arkanda ise hiç kimseyi dinleme.  Benim eşimden sülalesi korkar çünkü kimseye asla eyvallahi yoktur ne annesine ne babasına . Silerle tam siler bir daha asla konuşmaz ve bunu da herkes bildiği için çok korkarlar herkes dikkat eder yaptıklarına hareketlerine :)))
(8,336 puan) tarafından
Aşkım 9 ay boşuna mı hamallık yaptın sende ben gibi☺️
(56 puan) tarafından
Ay anne mi oldunuz tanımıyorum sizleri ama tebrikler İnşallah hayırlı evlat olurlar sağlıkla huzurla mutlulukla büyütürsünüz inşallah ❤️❤️
tarafından
1 ayım kaldı benim teşekkür ederiz❤️ umarım herşey gönlünce olur çok stres yapma hayırlısı olsun hakkında. eş çok önemli eşin iyiyse gerisi boş:) insanın canı sıkılıyor ailelerden dolayı ama evinde mutluysan sorun olmaz.ama tabi bende bazen bazı şeyleri kafama takıyorum.1 yıl oldu çoğu tartışmam aile üzerineydi maalesef...bazen aile konuları benimde canımı sıkar,ama çok gitmeyiz onlarda çok gelmez,kaynanam arada gelir.kotu insanlar değiller ama oğullarından abilerinden beklentileri olması biraz rahatsız edici...ve biraz da kıskançlık.karsi tarafların bir çoğu eşine öyle değer vermelerini istemezler, hoşlarına gitmez...bende biraz dertleniyim dedim sana:D❤️
(8,336 puan) tarafından
Eylül sonu mu seninde canım ya benimde Eylül sonunda
tarafından
Uygulamaya göre 34 gün kaldı.son ayima girdim:)
0 oy
tarafından
evlenmemis olsan vazgec derdim ama evlenmissin. yani suanda da gec degil tabi ama bazi erkekler var esi ne derse o.. bazilari da evlendikten sonra yaa o benim annemci.. birinin dedigi gibi cocuk yapma duruma bakarsin
(56 puan) tarafından
Hayatimda onceligim ailem değil sen olursun diyo onlar dusuncesiz vs. diyor ben de diyorum ki bak esini böyle dışliyorlar sen de bir mesafe koy ben nasıl koyayim diyor zamanla koyarim diyor
tarafından
himm anladim mesafe simdiden koyamam demesi koymayacagim anlamina da gelebilir tabi.. Bilmiyorum otur annenle bir konus en iyi yolu o sana gosterir.
0 oy
(1,963 puan) tarafından
Türkiye'de sadece karıyla koca evlenmiyor maalesef. Aileler de evleniyor. Ne hikmetse erkekler de (hepsi için demiyorum) evlendikten sonra ana babacı oluveriyorlar. Işi yoksa uğraşsın tabii elin kızı. 
(1,963 puan) tarafından
Araya biz giriyoruz işte. Belli edilmese de bi kıskançlık oluyor.
tarafından
Aynen öyle eşim kendi ağzıyla söyledi annem biraz kıskanıyor gibi oğlu sonuçta bilir.kayinpederim ilgi ister kaynanam göstermez mesela.ben ağır bir kadınım diyor.kocasi bu huyunu sevmez mesela.biz öyle değiliz ama oda bizim gibi olmak istiyor,eeee kocana cilve naz yap sende öyle olursun:D
(1,963 puan) tarafından
Bazı durumlar insanı yoruyor bacım. Misal ben onlar yüzünden sinir hastası oldum  :D
tarafından
Eee bende oldum.kimseyle tartışmadim hep eşimle tartıştım:D olan eşime oldu yazık adama;)
(1,963 puan) tarafından
Valla bacım onlar da arayı bulacak. Bir tarafı yüceltip diğer tarafı yere vurmayacak :)
0 oy
(13,036 puan) tarafından
Nişanlılık dönemin de sevmiyorsan ileride büyük sorunlar olabilir 

Hemen çocuk yapmayın eşini tanı 
(56 puan) tarafından
Hepsi soğuk yani utangac ve soguklar acaba diyorum karakterleri yapilari mi öyle diye
(1,706 puan) tarafından
Onlar diğer gelinlere nasıllar birbirine de soğuklarsa karakterdir ama iyi bişey değil ister istemez etkilerinin bazı şeylerden mlsf
0 oy
tarafından
Farkli sehir ve tayinciyseniz skinti olacagini sanmiyorum istemedigini aramaz sormazsin zaten memlekete yilda bir anca gidiyon ondada gezersin fln 
(56 puan) tarafından
İlerde evime gelmelerini bile istemiyorum öyle uzaklastirdilar ki kendilerinden halbuki bir iki güzel laf etmis olsalardi ne bileyim sonuçta onlarin ailelerine girdim ama hiçbir yakinlik göremedim ki acaba ben mi çok kötüyüm diyorum evime gelmelerini bile istemiyorum diyerek
tarafından
Sana bişi diyimmi evine gelmelerini istemiyorsun ya eşine öyle söylediğinde asla kabul etmicek ve bu yüzden huzurunuz bozulur bu kesin yani,hani eşin mesafe koyamıyor ya kimseye.asla ailesine öyle yapılmasına izin vermez doğru da değil ama ne bileyim ya bu erkek tarafı genel olarak sorunlu oluyor sanki;/
0 oy
(1,623 puan) tarafından
Esin de ailesi sonuçta atamaz ve sen kotuledikce o da rahatsız olur. Bizim de eşimle sorunlarimizin yüzde 90i ailesi yüzünden. Biz ayni sehirdeyiz onun da etkisi var kesinlikle ama aileyle evlenme kısmı ne yazık ki doğru. Eşim de bana haklısın şu bu diyordu ama bı yerden sonra da sen anlayissizsin demeye başladı.
(56 puan) tarafından
Simdiki akliniz ve suanki benim durumumda olsaniz her şeyi bitirir miydiniz ?
(1,623 puan) tarafından
Yani bence çok zor bir karar, başkasına akıl vermek de büyük sorumluluk. Ama sadece şunu diyebilirim başta huzursuzluklar olursa sonra da devam etme ihtimali yüksek. Benim eşimin ailesiyle sorunum yaşlı olmaları ve hiç laftan sözden anlamayip hele çocuktan sonra her şeye karışmaya çalışmaları. Bu yüzden keşke evlenmeseydim dediğim olmadı değil.
(56 puan) tarafından
Bunlar karışmıyor hiçbir seye, sadece aşırı soğuk ve surat asiklar hatta bazen de ters bakislar
(1,623 puan) tarafından
Soğuk olmaları daha iyi o zaman, karışmaz etmezler gercekten en güzeli. Benim kaynım evlenecek, dört gözle bekliyorum. az da ona sarsinlar, bizi rahat bıraksınlar,ilgi bizden dağılsın diye
(56 puan) tarafından
İnşallah dediğin gibi olur ve mutlu olursun Bu eşin kök ailesi ile sorunlar evliliğe cok zarar veriyor olmali
0 oy
(470 puan) tarafından
Canım benimde kayinvalidem eltim görümcemde oyle kocanın seni destekleyecegine inanıyorsan evlen benim esim beni hic ezdirmez bizde farkli. Illerdeyiz esim tayinci kendi memleketimdeyim ben ama ordan bile karışmaya çalışıyorlar yatak odama dahi karistilar çocuk doğunca kendinle çocuğa Bi oda kur o zamanda mı yatacaksınız beraber diye kaynanam geldiğinde ben sizle yatcam diye tutturmustu hatta neler neler kocanın duruşu önemli o arkanda olduktan sonra hiçbir şey olmaz 
(56 puan) tarafından
Seninki temelli tuhafmis Allah yardımcın olsun
(470 puan) tarafından
Tek avantajim kocam benden önce cevaplarını verir o yüzden umrumda değiller istediklerini desin dursunlar yılda bir görüyorum zaten takmiyorum
(1,706 puan) tarafından
Aboo kız ben bu kaynanayarın oğullarıyla beraber yatma merakını anlamıyorum bir türlü benim iki kızım var bir tanesi aramızda yatıyor o kadar rahatsız oluyorum ki eşim olmasa bile ben uyuyamam beraber rahat etmiyorum öyle saçmalık olur mu hadi 5 yaşında olsa anlarım da
0 oy
(7,738 puan) tarafından
Köprüyü geçene kadar ayıya dayı diyor bu adamlar. Benim eşim de aynı böyleydi evlenmeden önce bana ailesini kötüleyen insandı. Evlendikten sonra, adama bir haller oldu. Ailesine bağımlı biriyle evlenmişiim meğer. Hakkınızda hayırlısı olsun
(56 puan) tarafından
Ah ah çok kötü bir durum cok ne yapilir bilmiyorum kafam cok karışık
(7,738 puan) tarafından
K.ailesi ile tek problemin seni aile içine almamalarıysa onu şimdiden problem etmemelisin bence.
(1,245 puan) tarafından
Canım dün eşiyle kavga eden sen miydin ? Tatile gitmişti , son durum ne öyleyse
(7,738 puan) tarafından
Yok ben değilim
0 oy
(151 puan) tarafından
Nekadar farklı şehirlerde olsanizda onlar bir şekilde sizin hayatınıza müdahale edecek. Eşin zamanla onlara hak verecek bu durum seni hepten üzecek. Onlardan pek kurtulmanın yolu yok yani bence çocuk yapma hemen duruma göre bak baktın olmuyor boşanır sin. Ama benden sana çok büyük tecrübe etmiş biri olarak tavsiye içine sinmiyorsa bırak gitsin...
(56 puan) tarafından
Hayatima müdahale etmiyorlar yani şöyle söyleyeyim bu zamana kadar hiçbir seye karismadilar tek sorun şu ki aşırı soğuklar istemiyor gibiler hiçbiri de gelinimiz diyerek o samimiyeti gostermedi bir yıldır aksine sanki zorla oldu hersey gonulsuzlerdi gibi. Sorun bu yani
0 oy
(3,767 puan) tarafından
Eşin sana değer veriyorum güvenin varsa evlen ama ailen istemiyosa düşün kesin
0 oy
(40 puan) tarafından
Eğer eşin olacak kişi aranızda ailesiyle ilgili muhabbetler olduğunda hatalarını örtüyor ve onların lehine yorum yapıyorsa sıkıntı var ,arkamda diyorsun ama evlendikten sonra biraz değişebiliyor erkekler  ama aynı şehire gitme sıkı fıkı olma durumları yoksa ve seviyorsan evlen şeytanın vesvese vermesine izin verme ama yine söylüyorum onların ağzıyla sana karşı hareketleri değişecekse  bir daha düşün ,çünkü eş faktörü önemli aslında senin arkandaysa surat asana sen de as laf vurana sen de vur
(56 puan) tarafından
Onların lafiyla değişecek biri değil bir de ailesine anlayışsizlar dusuncesizler cahiller filan diyo yani onlarin hatalarini ötmüyor. Aslinda böyle de olmamali ben ailesi bana kötü de olsa argo konusmasini istemem sadece sınır cizse yeterli sanırım bunun ayarı yok
0 oy
(246 puan) tarafından

Aynı sehirdeyiz eşimin ailesini bende sevmiyorum mesafeliyim hep eşim de mesafeli.ara da bir görüşürüz işte.gorustugumuz de laf sokarlarsa çekinmem lafımı derim böyle gidiyor  umursama hiç :) sen ayrı şehirde olacaksın eşin de destekçin eşini seviyorsan göze aliyorsan evlenirsin.baktin esin senin yanında seni destekliyor çocuk ta yaparsin istiyorsan zaten çocuğu hemen yapma Derim büyük sorumluluk.

(56 puan) tarafından
Galiba aynen ben de böyle olacagim, en olması gereken

İlgili sorular

0 oy
33 cevap 714 göst.
20 Şubat 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 196 göst.
0 oy
60 cevap 1,776 göst.
8 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Simsek21 (1,352 puan) tarafından soruldu
0 oy