0 oy
1,081 göst.
Diğer kategorisinde (173 puan) tarafından
Eşim üç defa boş ol demişti ve biz bir arada yaşıyoruz. Bugün günah işliyoruz artık bir arada yaşayamayız dedim. Napacaz bilmiyorum 

31 Cevaplar

0 oy
(1,250 puan) tarafından
Malisef evliliğiniz bitmiş bir arada durursan artık o zina olur bana inanmıyorsan müftüye bir alime hocaya sor 
-Reklam-
0 oy
(499 puan) tarafından
Böyle şeyler çok ciddi bir mesele öfkeye gelmez
0 oy
(1,143 puan) tarafından
Bı kaç kişi hulleden bahsetmiş Allah'ın kitabı kuranı kerimde peygamber efendimizin sav hadisi şeriflerinde hüllenin haram olduğu ve cahiliye döneminde olduğu belirtildi bir yanlışlıktan dönmek için başka bir yanlışa düşme bu sefer iki adam ile zina etmiş olacaksın
(173 puan) tarafından
Evet biliyorum hülle haram
0 oy
(710 puan) tarafından
Çok zor bir durum. Maalesef boşanmış görünüyorsunuz. Müftülüğe gidip durumunuzu yüz yüze anlatın. Eğer eşiniz boşanmak için boş ol dememişse nikah düşmemiş olabilir. Kelimelerin bir önemi yok önemli olan eşinizin boşamak kastı ile söylemesi. Mesela sadece defol git bu evden demesi eğer seni boşuyorum artık istemiyorum manasında dediyse evden kovmak bile boşamak olur. Siz gidin her şeyi anlayın eşiniz ne niyetle demiş onu da anlayın. İnşaallah dönülmez bir yol değildir. 
(173 puan) tarafından
Ögleden sonra müftulugu ariycam
(710 puan) tarafından
Bize haber verin. İnşaallah çocuk yoktur.
0 oy
(2,223 puan) tarafından
Tekrardan nikahlanmaniz gerekiyor hocaya danışın. Bildiğim kadariyla üç kere bosaninca talak yapılması gerekiyor siz bir kere bosanmis sayiliyorsunuz 
0 oy
(2,687 puan) tarafından
Muftulukle bi gorus canim bilgi al en emin agiz onlar soyler 
0 oy
(5,730 puan) tarafından
Ne yaptın merak ettim özelden yazmış sın ama gizlediğin için ne yazdığını göremedim 
tarafından
Görünüyor kuzum ben görebiliyorum
(5,730 puan) tarafından
Tamam gördüm şimdi
tarafından
☺️☺️☺️
(173 puan) tarafından
Müftulukle konuştum tekrar aynı eşime nikah kiycaz mehir vercek
(1 puan) tarafından
Tam olarak ne dedi hoca kime kime mehir vercek?
0 oy
(13,887 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun 
0 oy
(34 puan) tarafından
Merhaba evliliğinizi devam ettirdiniz mi 
0 oy
(6,016 puan) tarafından
Üç ayrı zamanda söylemesi ve şahitler olması gerek diye biliyorum.mutlaka iyi bilen birine danışmadan karar verme canım bunlar çok hassas konular
0 oy
(970 puan) tarafından
Boşanmış olmanız için üç kez farklı zamanlarda farklı mekanlarda boşol demesi lazım üç kez peşpeşe aynı ortamda söylemesi bir talak sayılır. Fetva hattını arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 246 göst.
12 Nisan 2024 Diğer kategorisinde _Melek_ (34 puan) tarafından soruldu
+13 oy
17 cevap 538 göst.
13 Eylül 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 86 göst.
6 Kasım 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Zuhallina (593 puan) tarafından soruldu
+1 oy
15 cevap 181 göst.
27 Ocak 2022 Aile kategorisinde Nzl123 (114 puan) tarafından soruldu

381,124 soru

11,410,085 cevap

34,947 kullanıcı

...