0 oy
1,078 göst.
Diğer kategorisinde (173 puan) tarafından
Eşim üç defa boş ol demişti ve biz bir arada yaşıyoruz. Bugün günah işliyoruz artık bir arada yaşayamayız dedim. Napacaz bilmiyorum 

31 Cevaplar

+7 oy
(1,073 puan) tarafından
Üç talak giderse senin başkasına gidip evlenmen sonra adamla birlikte olman sonra adam seni bosarsa tekrar eski eşinle evlenebilirsin nikah ciddi bir meseledir şakası ve gerçeği olmaz 
(1,073 puan) tarafından
Birde Birlikte yaşayarak zina etmiş oluyorsunuz
(173 puan) tarafından
Bende o yüzden üzülüyorum
(483 puan) tarafından
+1 benden
Gerçekten öyle olması lazım böyle şeylerin öfkesi şakası olmaz
(210 puan) tarafından
Dedikleriniz çok doğru daha bi kaç bişey daha var buns ekli olarak hocaya kesinlikle danışın
(2,223 puan) tarafından
Talak olmasi için üç kere boşanmış olması gerekiyor bir kere boşanmış oluyorlar tekrar nikah gerekiyor
-Reklam-
+2 oy
(270 puan) tarafından
Öfkeyle birden söylenmiş bir şey. Allah bilmiyor mu bu sözleri tamamen ilişkiyi bitirmek için değil de bir öfkeyle söylediğini. Niyet önemli her zaman ve eşin burada öfkeyle söylemiş olmalı ki şuan birliktesiniz. Ezbere konuşulmasını doğru bulmuyorum. Niyet önemli Allah katında. Bu nedenle nikahın düşmediğini düşünüyorum 
(1,250 puan) tarafından
Hangi kitapta merak ettim bende bakim
(270 puan) tarafından
Her neyse hanımlar. Benim inancım farklı ve imam nikahlı da değilim. Ancak bir suç makinesi bile dereden bir karıncayı kurtardığı için cennete gidiyorsa (öyle bir hikaye vardı), demek oluyor ki niyet önemli Allah katında. Bu arada bu benim fikrim. Yani ben "kesin şöyledir, Allah katında bu nikah düşmüştür ya da kesinlikle düşmemiştir, siz halen karı-kocasınız" gibi kesin bir şey söyleyip günaha girmek istemem çünkü ben yaratıcı değilim, işine de karışmam. Düşünceme göre her günah/sevap her durumda kişiye ve niyete göre değişir. Yine de kesin kararı yaratıcı verecek
(934 puan) tarafından
:D Allah affediyor diye günahın dibine batalim o zaman :D
(270 puan) tarafından
Eğer işleyeceğin günah (hırsızlık mesela), bir iyiliğe sebebiyet verecekse (birinin ameliyat olmasını, yaşamasını sağlamak gb) günah işleyin. Niyet önemli
(1,006 puan) tarafından
:D Allah merhametlilerin en merhametlisidir bat günaha da ölmeden tövbeni et hatalarını telafi et cennet tövbekar kullarla dolu olacak bunu bi hocaya danış adak vs bi şeyle veya yetim doyurma ile bi hak kapısı açılır yani başkasıyla evlenip boşanıp evlenme bilmiyorum aklımız fikrimiz var dinimiz düşünme akletme dini bana mantıklı gelmiyor öyle olsa empati kuruyorum ben o kadını almam yani tekrar başkasıyla beraber yaşanmışlıkları olsa sen bilgili bir insana danışmalısın burayla olacak iş değil
+1 oy
(173 puan) tarafından
Müftulukle konuştum. Üç kere boş ol dediği için bir talak gitmiş, mahkeme ilede bosandigimiz için iki talak gitmiş son bir talak kalmış.

Tekrar nikah kiyilip mehir vermesi gerekiyormus eşimin. 
(5,606 puan) tarafından
Nasıl yani siz resmi olarakta mı boşandınız
(119,251 puan) tarafından
Resmi nikah yoksada zaten birlikte olunmaz ki
(5,606 puan) tarafından
Evet resmi olarak boşandığın zaman dini nikah otomatikmen bozuluyor
(2,134 puan) tarafından
3 kez boşol dediyde bunun talağı falan kalmıyo resmen boşanmış oluyorsunuz ve zina yapmış oluyorsunuz birliktelik oluyorsa. Mahkeme de boşasa tamamen boşanmış oluyorsunuz ne saçma bu 3 talak olmamış diyen kim. Talak mı kalmış.
(5,606 puan) tarafından
Göz göre göre harama yürüyorlar :-(
0 oy
(679 puan) tarafından
Nikah düşer canım tekrar nikah olması lazım 
(173 puan) tarafından
Üç defa boşol dedi
(679 puan) tarafından
İddet süresinde dönerse nikah gerek kalmamış da eşin her zaman mı söyler ilk defa mı
(679 puan) tarafından
eski nikâha dönmek niyetiyle hanımının elini tutarsa, tekrar nikâh yapmadan iki bağ ile evliliğe devam eder... Ama yarın Bi hoca ya sorarım canım onlar daha iyi bilir istersen
(173 puan) tarafından
İlk defa üç kere boş ol dedi
(173 puan) tarafından
Ama bilmiyormus tekrar dönulmeyecegini
0 oy
(625 puan) tarafından
Resmi nikah yok mu?
(173 puan) tarafından
Dini nikah düstu mu resmi nikahın önemi var mı
Günah isleye isleye yaşayamam. Kesin mi bitiyor üç kere boş ol dedikten sonra onu sormak istedim
(873 puan) tarafından
Boş ol dedıktn sonra malesef boşanmış olursnz ıster isteyerek ısterse istemeyerek o kelimeler agzından cıktık tn sonra sen onun hanımı olmyrsn ve dindede senin bir baskasıyla evlılık yapman gerek ve o kısıyle normal karı koca olman gerek ve 6 ay sonra bekleyip o adamdan bosanıp anca esinle tekrardan evlenmen gerek ztn dını nikahı kiyareken adam anlatyr herseyı nasıl bilmez bna ada hoca soyledı bnde boyle bılyrm ne kadr  dogru ne kadar yanlıs bılmyrm ondn sonrada arastrmadm
(1,073 puan) tarafından
Dinimizde öyle birşey yok hülle dedikleri olay tamamen haram  hadi diğer adam hatunu beğendi boşamadi o zaman ne olacak gerçek bir evlilik yapılması gerekiyor
(873 puan) tarafından
Tm işte evlenecek adam boşanmasa olmz ztn gercek evlılık olck karı koca olck aradan baya zamn gecmesı gerecek 6 ay faln bende hocanın dedıgını soylyrm 100 100 dogrumu bılmyrm arastrmk gerek
0 oy
(5,606 puan) tarafından
Bildiğim kadarıyla nikah düşüyor ve tekrar nikah kıyabilmeniz için kadının başka bir erkekle nikah kıyması gerekiyor diye duymuş tum ne kadar doğru bilmiyorum 
(5,606 puan) tarafından
Çok üzücü bir durum ya Allah yardımcınız olsun inşallah :-(:-( yinede işin ehline sorun iyice inşallah geri dönüşü vardır
(34 puan) tarafından
Dönüşü  yok nikahta şaka olmaz o yüzden ağızdan çıkana dikkat etmek gerekir Helenistik 3 defa diyorsa ayrılıp başka biri ile evlenmesi gerekli 24 saat  sonra boşanmanacak ve 24 saat içinde kimse bunu kabul etmez çok kötü birsey yapacağı tek şey ayrılmak üzgünüm:(
(4,153 puan) tarafından
Aynn bende hafsanin dedigi gbi biliyorum. Nikahtan oyle hemen vaz gecilmesin oyuncak gibi olmasin diye dinizmizca yapilan birse hani bunu goze alabiliosan bosa alamiosan bosayama karini gibisinden. Hulle yapilip ardindan bosanir. Sinra esinle nikah tazelersin tekrardan. Ama bir cami hicaya da sor yada diyanete ara sor mail at sor
(294 puan) tarafından
Eşiyle nikah tazelemesi oyle kolay olmuyor kadın başkası ile nikah yapacak ve bu nikah gerçek bir nikah olacak  yalandan nikah kıyıp hiç bişey yasamadan boşanip eski eşine donemiyor o nikah yaptigi adam ile birlikte olması gerekiyor sonra bosasa bile iddet süresi dolması gerekiyor sonra eski eşi ile tekrar evlenebilir ben böyle biliyorum
(5,606 puan) tarafından
Offf çok kötü ya valla bana sıkıntı bastı :-(
0 oy
(891 puan) tarafından
Aynısını kuzenimin eşi kuzenime yapmıştı diyanete gitmişler Bi hocaya durumu anlatmışlar hoca da Bi anlık  öfkeyle söylenmiş olduğu için nikahın düşmediğini ama bir daha böyle şeyler söylenmemesi gerektiğini söylemiş.. Çok tehlikeli şeyler bunlar İnşaAllah hocanın dediği doğrudur yarın alo fetva hattını ara Bi sor bakalım 
0 oy
(34 puan) tarafından
Eşin neden böyle birsey söyledi bunun şakası dahi olmaz senin başkası ile evlenip 24 saat evli kalıp boşanman gerekli ve tekrardan evlenesin Eşinle nikah olayı oyuncak değil şakaya gelmez tamamen bırakman lazım başka bir yolu yok 24 saatlik kimse eş olmaz kisaca 
(173 puan) tarafından
Hülle haram
Gerçekten evlilik yapmam gerekiyor başkasıyla öyle okudum. Ve evlendigim kişi kendi rızası ile boşalmalı. Bunu ne ben ne eşim kabul eder. Dönulmez yola girdik:(
(34 puan) tarafından
Eşin neden böyle bisey dedi bir sebebi varmi maalesef öyle çok kötü olmuş  üzgünüm  :(
(3,181 puan) tarafından
Eşin neden öyle dedi canım
0 oy
(306 puan) tarafından
Yaninizda 2 tane sahit olmasi lazim seni bosamasi icin varmiydi
(173 puan) tarafından
Yoktu
(306 puan) tarafından
O zaman gecerli degil ama nikah tazelemeniz lazim
0 oy
(957 puan) tarafından
Diyanete göre ayrı yerlerde söylenmesi gerekiyor sizinki aynı yerde denmiş bir talak hakkınız bitmiş demektir. İki kalmış. Bı hocaya danışın 
0 oy
(33 puan) tarafından
Ben bu işlerin kalple alakası olduğunu düşünüyorum. Bir anlık öfkeyle mi söylemiş yoksa gerçekten içinden geldiği için mi? Bu konuyu araştırdığımda öfkeyle söylendiğinde bir problem olmayacağını ama tekrarlanmamasi gerektiği yazıyordu. 
0 oy
(470 puan) tarafından
Nikah düşüyor canım yeniden kiyman için de kadının başka biriyle nikah kıyıp bosanmasi lazım dinimizce böyle üzgünüm ama yaptığınız bile zina suan Bi imama gitsende sana ayni şeyleri söyler 
0 oy
tarafından

Sen başka adam ile evleneceksin oda seni boşuna sonra kocan alcak:D

(5,285 puan) tarafından
Peki neden gülmüşsün?
Kadın kahrolmuş yaptığın çok ayıp
tarafından
Yani bazen dilin kemiği yok ya olacağı bu eşi oyle söylerken başka adamla evleneciginide bilmiyorsa ağzından çıkanı kulağı duyacak
(5,606 puan) tarafından
Bunun ahkamını kesmek te sana mı kaldı?? Bu kadar kötü olmayın be üzülmüyor sun bari saygı duy
0 oy
(1,189 puan) tarafından
Sahidiniz varmı cnm
(1,189 puan) tarafından
Eşin nikah tazelerse iyi olur
(1,189 puan) tarafından
Kime atin cnm
(1,073 puan) tarafından
Allah görüp biliyor şahide ne gerek var şimdi aynı ortamda durmaları bile haram
(1,189 puan) tarafından
Bak canım dinde bazı kurallar var bunada şahit istiyor mesela evlenince iki şahit isteniliyor niye isteniliyor o zmn Allah var biliyor niyetimizi direk evlenelim imama da gerek yok diyelim herşeyin bı kuralı var zina yapmış biri mesela zinayı işlemiş olsun bu kesin ve net olsa bile dört şahit istiyor cezalandırılması için kadın yada erkek zina yaptığına pismansa biri gelip deseki bu kadın yada adam zina yapmış dört şahit isteniyor bazı şeylerin kuralı var
(1,073 puan) tarafından
Zina için geçerli evet ama nikah başka bir konu ara alo fetvayı sor bakalım ne diyecek sana eşler arasında kavga sırasında talak verilse kimse olmasada nikah düşer Allah CC ne buyuruyor nikahın şakasıda gerçektir avutmayin kendinizi zina ayrı konu nikah ayrı konu
0 oy
(1,128 puan) tarafından
Canım bu tarz durumlarla ilgili bizim yorumlarımız çokta geçerli değil diyanetin fetva hattı var ar durumu anlat ne yapabileceğinizi sor illa ki bu tarz durumlar için dinimizde bizim bilmediğimiz kolaylıklar vardır
0 oy
(3,394 puan) tarafından
Ben senin yerinde olsam fetva hattina sorardim ya da cami hocasına cünku biz bu konuda net bilgi veremeyiz bence onlara danış cünku sakası bile yapiĺmaması lazım nikah düsebilirmis 
0 oy
(5,461 puan) tarafından
Öfkeyle bile söylenmiş olsa nikah düşüyor diyorlar canım cami hocasına durumu izah edin yeniden nikah kiydirin
0 oy
tarafından
Cok uzuldum ..Tüm yonleriyle fıkıh heyetine sormalisiniz 
0 oy
(178 puan) tarafından
Diyanetin fetva hattını arayın
0 oy
(1,210 puan) tarafından
Eşin çocuk mu? Kaç yaşında? Böyle şeyin şakası mı olur?
(173 puan) tarafından
O bilmiyormus kesin bosanma olmaz zannediyormus

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 239 göst.
12 Nisan 2024 Diğer kategorisinde _Melek_ (33 puan) tarafından soruldu
+13 oy
17 cevap 514 göst.
13 Eylül 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 84 göst.
6 Kasım 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Zuhallina (574 puan) tarafından soruldu
+1 oy
15 cevap 181 göst.
27 Ocak 2022 Aile kategorisinde Nzl123 (114 puan) tarafından soruldu

379,363 soru

11,355,669 cevap

34,832 kullanıcı

...