0 oy
414 göst.
Aile kategorisinde (598 puan) tarafından
Benim ilk doğumum ikiz erkeklerdi erken doğum oldu ikisi vefat etti sonra hamile kaldım bir oğlum doğdu sonra tekrar hamile kaldım yine bir oğlum oldu bir türlü kızı tutturamadik yani :) ben eskiden şöyle düşünürdüm hani bekarken falan oğlan doguranlari çok şanssız bulurdum erkek çocuğu sevilmezki kız çocukları varken yani bende bilmiyorum neden oyle düşündüğümü ama galiba hani kız çocukları kendilerini çok tatlı şirin yapiyolarya ondan heralde. Şimdide benim kızım hiç olmadı ve gebelik düşünüyorum eğer kızım olsa sever miyim ya hep bu endişedeyim yanlış anlamayın ayrım yaptığımdan değil sadece hep erkek olmuşya kız olunca tuhaf mi hissedecem bilmiyorum eşim minicik tatlı bir kızımız olsa çok güzel olur diyorda ben o hissi bilmiyorum iki oğlum kadar severim kızımıda dimi kızlar bu saatte bu post ne alaka diyeceksiniz ama uyku tutmuyor hep aklımda olan şeyi size sorayim dedim 

18 Cevaplar

0 oy
tarafından
Evin cimcimesi olur :) 

Ama ya gene erkek olursa :D sonuçta istememizle olmuyor:) 

Benimde 2 oğlum var bu arada Allah evlatlarına uzun ömür versin ♡ 

Ama 3. Bir çocuk düşünmüyorum yani kızım olsun çok istiyorum ama bu siparişle gelmiyor Allaha kalmış :) 

Bende kendime yeter 2 oğlun var dedim geçtim. 

Allah senin gönlüne göre versin. 
(598 puan) tarafından
Erkek olursa ne hissedeceğimi biliyorum:D bir yandan kız olmasını çok istiyorum bir yandanda ya eğer Hürrem gibi şehzademi getirin bana diye bağırırsam diye düşünmekten kendimi alıkoyamıyorum :)) aslında iki çocuk bizede yeter ama biz koydeyiz çocuklarım kalabalık olsunlar ki ezilmesinler burda diye düşünüyorum yanlış mı düşünüyorum acaba :/
-Reklam-
0 oy
(7,045 puan) tarafından
Aynı şeyi ben de düşünmüştüm ilk kızım oldu o kadar şeker o kadar bal kendini sevdirmeyi biliyor ki oğlum olacağını öğrendiğim de acaba kızım gibi sevebilir miyim diyordum hep şuan oğlum yedi aylık onu çok ama çok seviyorum mavi boncuğum.
(598 puan) tarafından
O zaman böyle düşünmem normalmiş ya bende kendimi hep kötü hissediyordum :))
0 oy
tarafından
Oğlum yok ama kızim var. Kız çocuğu gerçekten çok bambaşka ya.

Bende senin gibi hep "acaba oğlum olursa Güneş'i sevdiğim kadar severmiyim diyorum
(598 puan) tarafından
Etrafımda herkes diyor kız bambaşka ama ben hep düşünüyorum nasıl bambaşka acaba ya insan o hissi bilmiyorya boşlukta hissediyor
0 oy
(1,189 puan) tarafından
Aynı bende senin gibiydim iki oğlum var şuan hamileyim doktor kız dedi çok seviniyorum neler yaparım ona diyorum kızım olmadan önce kız annesi olanları görünce içten içten çok kıskanıyordum ha kiskanclik kötü anlamada degil böyle benimde olsa diyordhm çok şükür rabim nasip eti inşallah kucağıma almayida nasip eder
0 oy
(2,127 puan) tarafından
Üç kızım bir oğlum var kız demek dert ortağı demek anlaşılmak demek sevgi merhamet demek 
0 oy
(679 puan) tarafından
Ballll oluyor Ballll şimdi benim kızın saçları yok pek toplanmıyor bile sabırsızım yanı o saça toka vurmak için bile olsa o derece seversin yanı evlat tabı ki ayrım olmaz ikisinde can evlat 

Rabbım gönlünüze göre versin inşallah :) 
0 oy
(15,269 puan) tarafından
Evladın kızı erkeği olmuyo ki. İkisini de sen doguruyorsun. Benim oğlum var. Şimdi de minicik bir kızım var. İkisi Dr çok seviliyor valla. İkisi de evladımız 
0 oy
(2,503 puan) tarafından
Erkek cocugunu da bilmiyordun ya da ikinci cocugu ilki kadar severmiyim bilmiyordun ona bakarsan. Tabiki sevilir :)
0 oy
(141 puan) tarafından
Ben hiç erkek kız ayrımı yapan bir insan olmadım fakat oldum olası erkek bebekler daha hoş gelirdi gözüme hep de oğlum olsun istemiştim .Rabbım nasip etti fakat çok kısa sürdü 40 haftalık hamileyken kalbi durdu miniğimin .Sonrasında yine hamile kalınca içten içe erkek olmasını istedim çünkü o his yarım kalmıştı,  kız olduğunu öğrendim ve içim bi tuhaf oldu yalnız kötü anlamda değil yeni tanıştığım bi duyguydu sadece ve nasıl olacak ki doğunca falan derken şuan kızım 1 hafta sonra Allah nasip ederse yaşına girecek .MaşaAllah o kadar şirin , o kadar tatlı ki , bıcır bıcır bi anne deyişi  , baba diye çığlık atışı var ki kalbimizi eritiyor .İlerisini de düşününce iyiki bu defa kızım olmuş diyorum onu dünyalar kadar çok seviyorum 
0 oy
(1,562 puan) tarafından
Benim de 3. Cocugum kiz. 2 abisi var birisi 11 digeri 8 yasinda. Inan ki hal ve hareketleriyle oyle bi sevdiriyolar ki kendilerini. Kizim simdi 1 yasinda. Ilk basta abisine vuruyo sonra sariliuo. Kizamiyosun bile:)
0 oy
(1,924 puan) tarafından
Oğlanlara önyargılıyken sevmişsiniz kızı elbette seversiniz. Hele bide canınızdan olunca. Allah gönlünüze göre bide kız versin inşallah hayırla sağlıkla.
0 oy
(211 puan) tarafından
Benimde kızım var 14 aylik daha. Bana cici deyip boynuma sarılıyor gerçekten bambaşka kız cocuk
0 oy
(2,581 puan) tarafından
Bı oğlum var kız derdi hep eşim kızları çok sever ama oglumuzj çok seviyoruz kizimizida çok severiz eminim kıza hamileyim suan
0 oy
(2,103 puan) tarafından
Valla canım bilmiyorum ama bende de tam tersi vardı 16 yaşımdsyken kız kuzenim vardı sürekli ağlar uyumaz bir kızdı her istediğini ağlayarak yaptırıylrdy 6 ay sonra erkek kardeşim oldu hiperaktif ama bağışıklık var öyle ağlama rızlama yoktu sonra bir tane daha kız kuzenim oldu İşte o zaman dedim kiii allahım inşallah bir oğlum olur ben razıyım sonra evlendim eltimin kızı var alt katımızda oturuyorlar o zaman da allahım inşallah bir oğlum olur sonuç 6 ay bir oğlum var ağlama zırlama yok ama bende ağlayan bağıran çocuk sevmem 

Ama kızım olsun da isterim 

Bende diyorum kız erkek fark etmez acaba oğlum kadar sevebilir miyim ilk göz ağrım o benim 
0 oy
(13,887 puan) tarafından
Bizimde bir oğlumuz var eşim de çok farklı bur duygudur kız çocuğu diyor bend3 sen gibi hissediyorum oğlana alışınca kız farklı geliyor bizde kız istiyoruz☺️
0 oy
(7,971 puan) tarafından
Benim kız kardesiminde 2 oğlu var kız delisi kızım olacak diyo sürekli gitmiş pembe biberon seti almış çok güldüm ortada ful yok yumurta yok ne yapacan biberonu dedim sakliyacam dedim kızım olunca kullanırım dedi çok dua ediyonl. Bu defa kız olsun diye erkek olursa dedim delirdi diyo kız olacak birde hamile flnda değil şuan düşünmüyor o kdr kız istiyor ki.evlat evlatir kızı erkeği olmaz kızında canindir oglunda benim ikiside var kızım 7 yaşını gecmis bebek gibi severim alırım kucağıma bebekmis gibi severim oğlum ztn ondan küçük o benim bebeğim 
0 oy
(9,626 puan) tarafından

Rabbim diğer evlatlarına da can sağlığı versin inşallah ama kızın olursa çok çok farklı olur,kızlar cimcime oluyo sevip sevmemek ne kelime büyüdükçe o hareketlerini cicili bicili kıyafetlerini gördükçe insanın içine sokası geliyo :) kız çok farklı yani Rabbim herkese hem kızı hem erkeği tattirsin inşallah 

0 oy
(499 puan) tarafından
Kız çocuğu kadar güzel birşey varmıdır ki benim bir kızım var cadı 7 aylık gözünü kısarak gülüyor öyle bir tatlı oluyor ki diyorum Allah'ım sana şükürler olsun bana böyle bir evlat verdiğin için 

İlgili sorular

0 oy
61 cevap 793 göst.
0 oy
14 cevap 274 göst.
16 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Djdjjdhd (804 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 71 göst.
11 Nisan 2022 Aile kategorisinde Esra & (209 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 153 göst.
28 Eylül 2021 Aile kategorisinde Sultaney (166 puan) tarafından soruldu