0 oy
485 göst.
Aile kategorisinde (340 puan) tarafından
Kızlar selam

7 günlük lohusayim birde 14 aylık bir bebeğim daha var çok şükür . 

Kayınvalidemlerle birlikte yaşıyoruz . Dublex daire. Lohusalığımın  4. Günü aşağıya kahvaltıya inmistik büyük bebeğime kahvalti yaptırıyorum yeni doğan bebegim de salonda yatıyordu. Miziklamaya başlayınca gidip onu aldım kucağımda diğer bebeğimin karnını doyurmaya mutfağa geldim. Büyük oğlum kayinvalidemi görünce tripli hallere girdi. Ben ve eşim dışında kimse büyük bebeğimin yanında küçükle göz teması bile kurmuyor . Eşim de benim bin defa söylememle küçük bebekle ilgilenmeye başladı. Güya büyüğü kiskanmasin üzülmesin diye. Kayınvalidem çocuğu niye sinir ediyon ki dedi dedim anne sen gelene kadar çocuk gülücük saçıyordu kardeşini gördü diye siz kucaginiza almadiginiz için bu çocuk da sizi görünce kardeşine tavır yapıyo bildiğin dedim. O zaman al çocuklarına yukarda kendin bak dedi eşimi çağırdım büyük bebeği o küçüğü ben aldım çıktım yukarı aşağıda ki çocukların bezleri oyuncakları kıyafetleri ne varsa merdivene koymuş. O günden beri tek başıma yukarda kendim bakıyorum çocukların ikisine de iki doğumum da sezeryandi araları da çok yok diye aşırı derecede sancım ola ola bu güne geldim bu gün çok şükür daha iyiyim . Sabah kahvaltımızı yaptık eşim gitti büyük bebeğimle birlikte evi topladık saat 11.30 gibi işimiz bitti klimamiz yatak odasında diye çocukları ve lazım olacak bazı eşyaları alıp odaya geçtim burda ki işimi de bitirince çocukları uyuttum. Velhasıl görümcem gelmişti duymuştum sesini kayınvalidem doğumdan önce sen aşağı geldiğin için kızım gelmiyo dediği için hiç aşağı inmedim onlar da ne seslendiler ne geldiler. Biraz önce kapı kapandı meraklandım pencereden baktım gorumcemin eşi gelmiş almaya kayınvalidem önde görümcem ve eşi arkada kebap malzemeleri almışlar gidiyorlar. İki senedir bu ailenin her şeyine koşturan ben lohusayim ve bana hiç bişey demeden çıkıp gittiler çok zoruma gitti. Yorum yapmak zorunda değilsiniz sadece paylaşmak istedim konuşacak kimsem yok çünkü...

14 Cevaplar

+1 oy
(2,759 puan) tarafından
Bunda haklılık diye bişey yok. O sana uymamış. Senin dediğine göre hareket etmek emin ol onunda gücüne gidiyordur. Geline boyun eğmek gibi geliyordur ona. Ee yukarı çık diyecek kadar sorun çıkmış. Sende kendini haklı görünce onu büyük yerine koymayıp aşağı bile inmemissin. Onlarda seni görmezden gelmeyi secmisler. Ha bu kadın lohusa falan diye dusunecekler diye hiç bakma. Bize mi doguruverdi derler. Şükret iyice kötü biri olsa seninle bi de ugrasirdi. Uzak durduğu iyi bile. 
(340 puan) tarafından
Rabbim herkesin yaptığını görüyor. Ben kendi annemden üstün gördüm kayinvalidemi. İki senedir evlerindeyim bir kere oğlu ağzıma sicarken oğlum sen ne yapıyorsun haksizsin demedi. Aksine her zaman oglunun yaninda bana sen sus dedi. Çocuğumu elimden alıp beni başka odalara tıktılar. Boşanmak istiyorum dediğimde kayınvalidem çocuğumla tehdit edip öyle durdurdu beni defalarca. Kendi annem bana o lafları sayacak dönüp suratına bakmazdım bile. Ben yine iki senedir temizliklerini görüp yemeklerini yapıyorum. Deli çocuklarına katlaniyorum. Kendi psikolojik sorunlarını anlatıp benimle deşarj oluyorlar hepsi ama kimse kalkıp da aman oğluma söyleyeyim üstüne gitmesin kadın hamile kadın lohusa hepimizin kahrını çekiyor diye düşünmedi. Uzun lafın kısası. Benim de az çok dini bilgim var çok şükür.
(4,797 puan) tarafından
Zülalcim balım lohusasın bak sen daha fazla üzme kendini. Sütüne geçer. Allah görüyor sen merak etme. Kimsenin yanına koymaz. Sen yavrularınla ilgilen, kendi sağlığınla ilgilen. Rabbimden dilerşm ki Allah eşinin gözünü açsın ona hidayet versin ki hep senin ve evlatlarının yanında olsun.
(340 puan) tarafından
Eşimin umrunda bile değiliz güya kayinvalidem benim yüzümden evi terk edip kızına kalmaya gitmiş 3. Gün geçmiş olayın ustunden ellerinde tabaklarla battaniyelerle kızına kalmaya gidiyo ne alakaysa . Gelmiş bana senin yüzünden anam evi terk etti gitti diyo. Gündüz vakti gitmiş içmiş ayakta duramıyo ben denize gidiyom dedi çıktı gitti bı ton laf sayıp.
(4,797 puan) tarafından
Anasından göbek bağı kesilemeyen adamlar keşke hiç evlenmese
(340 puan) tarafından
Keşke....
-Reklam-
0 oy
(4,797 puan) tarafından
Alınganlık etmiyorsun canım sonuna kadar haklısın. Lohusanın kalbini kırana Allah yanına koymaz ama. Görürsün bak. 
(340 puan) tarafından
Ya iki çocuğu birbirinden ayırıyorlar. Günde gördükleri altlı üstlü olsak bile maks 2 saat ben 24 saat ikisine bakıyorum çok şükür ama onlar birini birinden üstün tutarlarsa denge nasıl olacak? Büyük oğlum kayınvalidem kucağına alınca pat pat kadının suratına tokatlar atıyor saçlarını yoluyo kendileri yaptırıyolar bunu benim yüzüme daha bir kere bile vurmadı çocuğum. Onlar değişik degisik şımartıyolar sonra da bu çocuk küçüğü parçalar diyolar. Siz arada denge kurmaya çalışmak yerine dengesizlik yaparsanız tabiki parçalar. Ne yapacağımı şaşırdım artık yemin ederim. Rabbim bırakmıyor zaten kimsenn yanına hiç bir şeyi ama olan bana oluyor. Eşim bana laf ediyor niye inmiyosun etmiyorsun diye sınırlı de bir adam ağzından çıkanı kulağı duymaz nasıl diyeyim annen böyle böyle dedi diye inmiyorum diye ..
(828 puan) tarafından
Gerçekten mi :( bu konuda fazlasıyla dertliyimde
(340 puan) tarafından
Bu dünyada koysa da diğer tarafta koymaz merak etme bacım
0 oy
(3,458 puan) tarafından
Sana iyi bi ders olmuştur herkese karşı nasıl davranman gerekiyor gördün artık bunu.
(340 puan) tarafından
Aynen öyle valla çok güzel ağzımın payını aldım. Ben ***** gibi evlendiğimde gösterdiler kebap nasıl saplanır normalde doğuda kadın kebaba karışmazmış evlendigimden beri ben sapliyirum eşim pişiriyor yiyen yemeğini kaçıp gidiyor evine bulaşığı pisliği sofrası herşey bana kalıyor ne diyeyim ki
0 oy
(679 puan) tarafından
Hazır araya mesafeni koymuşken bozma bence bosver kafana da takma söylememelerini naparsa yapsınlar senin bu sekil de kafam rahat hiç degılse. Daha asagı ınmezsın bsey yapmazsın kendi kızıyla yapsınlar herseylerını
(340 puan) tarafından
Zaten biz kaçarak evlendik iki senedir ailemle görüşmüyodum ben 2 aydır falan konuşuyoruz . Evimize ilk geldiklerinde annemin ağzına sıçtı resmen. Ki 17 yaşında tam deli çağında erkek kardeşimin yanında konuştu. Çocuk anneme dua etsin ablam hem hamile hem o çocuğa yoksa yapacağımı biliyorum ben demiş. Ben onun ailesine bir kere dilimi uzatsam anında çocuklarımla birlikte kapıya koyar beni. İmkanı yok saygısızlık etmemin. Ama işte bu da yetiştirilme tarzı malesef. Kalkıp sonra benim yetiştirdiğim çocuğa müdahale etmeye çalışıyorlar kendi çocuklarını görmezden gelip
(679 puan) tarafından
Yani aynı kendi evladı gibi yetıstrecekse uzak dursun daha iyi. Sonucta kardeşinin tam deli çağları iyi kardeşin akıllık yapmış yaaa Vala yoksa insan gözü görmez. Eee kendi ailesi ona göre nur nimet demekki kız iyi sabrediyorsun nedıyım Allah yardımcın olsun ya
(340 puan) tarafından
Benim eşim ben herkese istediğimi derim yaparım kimse bana konuşamaz kafasında. Öyle yetiştirilmiş. Ailesine de aynı. canı istedi mi can ciğerler canı istemedi mi bu dünyada ki en kotu anne baba karşısında ki. Kendi ailesine de her lafı sayar ne annesi ne babası oğlum sen ne diyorsun demezler. Demedikleri için zaten bu şekilde herkese konuşabiliyor. Amin bacım sağolasın
(679 puan) tarafından
İş ailede bitiyor desene onların eğitemediğini sen istesende adamın içinde yoksa değişmez imkansız. Allah akıl fikir versin demekten Baska bsey denilmiyor inş çocuklarının yüzüne bakarda belki biraz olsun düzelir diyelim
(340 puan) tarafından
Aynen öyle malesef. Amin inşallah bacım ...
0 oy
(54 puan) tarafından
Defolup gitsinler ne alınganlığı canım bildiğin düşmanlık yapıyorlar sana ayy keşke bende koca tarafını hiç görmeseydim valla eşin arkandaysa boşver ne halleri varsa görsünler 
(340 puan) tarafından
Eşim ne beni onlara ne onları bana ezdirmez. O istiyo ki hep ailesinin istediği olsun ben onlara asla saygısızlık etmeyeyim her zaman güllük gulistanlik olsun ama olmuyor malesef öyle.
(54 puan) tarafından
Bütün eşler onu ister ama olmuyor
0 oy
(828 puan) tarafından
Alınganlık bu durum karşısında hafif kalır.Kayinvaliden Allah'ın dan bulsun

senin kalbin çiçek gibi.soldurmalarina izin verme.
(340 puan) tarafından
Rabbim vurmuş da işte...  İlk evladını doğumda ikinci evladını da biz evlenmeden 4 ay önce motor kazasında kaybetmiş. 4 çocuk doğurmuş hayatta kalan 2 evladı var. Evlatları her türlü ağzına sıçar. Bana da hep ben seni kendi evlatlarımdan çok seviyorum der. Güya. Ne diyim...
0 oy
(2,613 puan) tarafından
Benim çocuklarımın arası da 13 ay ama biz birinin yanında diğerini sevmemezlik yapmadık.  İkisini de sevdik . Küçük bebeğin onun kardeşi olduğunu onu da o şekilde sevdiğimizi ve bebekten sonra onu ihmal etmediğimizi gösterdik.  Bence bunun doğrusu bu şekilde 

Diğer konuya gelecek olunca da onlar evdeyken akşam kocana bir guzel malzeme aldır dumanı onlara tute tute yap bir lokma da verme ama bugün yapma bunu :))) 

Aynı evde olunca maalesef karışıyorlar hele de kaynana faktörü herseyin içine giriyor. Kaynanan olmasa kayinpederin umurunda bile olmaz 
(340 puan) tarafından
Ya bende doğruyu yaptığımı biliyorum ama onlar büyük olan kendilerine düşman olmasın istiyorlar güya. Bunun düşmanlıklar alakası yok ki. Kız imkanı var mı benim kocam gidip malzeme alacak anasını babasını sofraya buyur etmeyecek benim bile içime sinmez ki o. Yaptığım yemeği ayrı bile yesek hemen birer tabak koyup aşağı ya kendim indiririm ya eşime veririm o götürür. Ben öyle merhametsizlik yapamam ki.
Evet sağ olsun her şeyin icindeler. Doğum yaptığım gece ve evde ki ilk gecemde büyük bebeğim kayinvalidemlerde yattı ikinci gece ikisini bir kendim yukarda uyuttum gece küçük doymuyo diye çok ağladı huysuzlandi idare ettim çok şükür. Neymiş efendim çok alışmışlar çocuğuma bakmaya normal bı müstakil ev bakalımmış oraya taşınalımmış çocuk gene benim çocuğummuş altlı üstlü olmuyomuş bilmemneymiş. Şuan ilgilenmiyorlar hamileyken çocuğu bırakıp hastaneye pazara oraya buraya gidiyoduk kayınpederim eve gelince bı dünya laf ediyodu kayinvalide o gece çok ağlamış oğlumu yukarı aldım diye pardon da ne olacaktı çocuğu ömürlük size mi bırakacaktım? Evlat acısı yaşıyor olabilirler ama bu benim evladıma ana babalik yapacakları anlamına gelmiyor çok istiyorlarsa kızları dogursun alsınlar kendi yanlarına
(2,613 puan) tarafından
Haklısın cocuk senin ama aynı yerde olunca olmuyor öyle canım. Bende kayinpederin yanındayim kendi evimi kapattım.bana hem evimi kapattirdilar hemde neler çektim yani değil ki senin öyle ayrı kurulu düzenin falan olmadı sanırım.. kira vermiyorlar sayemizde rahat ediyorlar o zaman her hak bizde diye görüyorlar
Vicdansızlık yaptığında onları ardına bıraktığında hersey değişir emin ol .
(340 puan) tarafından
Dükkan bir ev bir calisilip kazanılan ortak. Eşimin belirli şahsi gideri var. Onun dışında eve doğru düzgün para kalmıyor eşime haftada 5 bin harçlık verirlerse 600-700 u pazar market 300 falan çocuklara bez vs onun dışında kalanı eşim kendi harcar . Verdikleri paranın içinde evin elektrik su doğalgaz internet faturaları da var. Ödenmediğinde laf da ederler niye ödenmedi bu diye. Kalan para ödemeler yapılınca kayınvalide durur tamam lazım edince verir ama kimse demez kızım bı şeye ihtiyacın var mı al bu harçlığı koy cebine diye kimse düşünmez. Kendileri çıkıp dışarda yemek yerler canı istediklerinde karı koca ben oturur evde ne bulursam onu yerim
0 oy
(1,223 puan) tarafından
Allahımm bazı kaynanaların yatacak yeri yok diyorum bu tarz seyleri okuyunca. Ne halleri varsa gorsunler sen kafana neden takiyosun ki sadece cocuklarina odaklan kendine iyi bak bu yeter. Esin destekcinse yanindaysa zaten hicbirseyin onemi olmamali konussunlar yapsiinlar dursunlar yani. 
(340 puan) tarafından
Rabbim herkesin gönlüne göre versin bacım ne diyeyim ki
0 oy
(1,071 puan) tarafından
14 aylık bebek tavri ne bilir allahsen.. 
(340 puan) tarafından
İlk üç gün oğlumun halini tavrını davranışlarını görseydin anlardın. Ben küçük bebeği alıp büyüğünün yanına goturuyorum onlar çocuğu kaçırıyorlar mantıklı bi hareket mi bu? Onlar bunu yaparsa çocuk da tabiki değişik değişik davranacak
0 oy
tarafından
Hazır araya mesafe girmiş bulaşma hiç onlara takma kafana yani 
(340 puan) tarafından
En doğrusu..
0 oy
tarafından
Boşver sıkma canını 
(340 puan) tarafından
Keşke...
0 oy
(165 puan) tarafından
Her şerde bir hayır derler ya bence senin için gerçekten en hayırlısı bu olay olmuş. Bu zamana kadar yaptın da ne oldu? Kıymet bilindi mi? Hayır. Üstelik yeni doğum yapmış bir kadınsın ihtiyacların da olabilir bunalmış da olabilirsin nezaketen sorabilirlerdi. Yaptılar mı? Hayır. Demek ki koyduğun mesafe gerçekten doğru mesafeymiş. O yüzden onlar yaptıkları ayıpla kalsınlar sen bundan sonra keyfine bak 
(165 puan) tarafından
Eşin sorumsuzmuş canım bu saatte ne işi var hey Allahım ya. Rabbim hidayet versin ne diyim bilemedim ki bazı erkekler gerçekten evliliğin ne anlama geldiğini bilmiyor
(340 puan) tarafından
Hiç bilmiyor hemde evlilik ne demek. Çocuk doğurmuşum diye prenses değilmişim benim doğurduğumun kaç katını evlenmeden önce aldırtmış zaten bı ton laf saydı ... Rabbim görüyor ne diyim
(165 puan) tarafından
Ne kadar terbiyesizce bir de övünüyor ne acı..
(340 puan) tarafından
Rabbim evlatlarma acısın ne diyim
(165 puan) tarafından
Amin :(
0 oy
(13,367 puan) tarafından
Alınganlık değiş yaptığın 

Bebeklerin arası çok az yok mu yanına gelecek kimse 
(340 puan) tarafından
Malesef yok. Annem gelmek istiyo eşim annemi istemiyo
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Sen en başında kaynanana iyi laf sokmussun yani büyük çocuğu bu kadar dusunecektiniz madem ikinciyi neden yaptınız çocuğun kiskanmamasinin yolu yaninda kucukle göz göze bile gelmemek olmamalı çok saçma bir yöntem bu kıskançlığı koreltmenin daha mantıklı yolları var bh sekjl daha kötü olur Allah korusun kaynanan destek cikmamakta bence haklı güzel bir üslup kullanmış olsaydın sana hak verirdim ama kaynanan kusunce sende hepten üst kata gitmişsin yanlış bence 
(1,763 puan) tarafından
Evini ayırman şart
(340 puan) tarafından
Onu yapacak bir eşe sahip değilim. Direk evle bir eşi de ayırmam lazım bu saçma sapan tavırlardan kurtulmak için
(340 puan) tarafından
Sütüm kesildi sabahtan beri yaptığım stres yüzünden evladıma reva mı bu
(1,763 puan) tarafından
Takma eden bulur merak da etme
(340 puan) tarafından
Rabbim görüyor haklıyı haksızı ne diyeyim ki daha

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 194 göst.
2 Mayıs 2024 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 247 göst.