0 oy
66 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (764 puan) tarafından
Kızlar ya daha dün hastaneye gittim. Dün birşeyim yoktu da bugün inanılmaz yanmam var vajinal enfeksiyon almışım yine ‍♀️ o kadar dikkat ediyorum herşeye ama yine de enfeksiyon alıyorum. Tuvalletten çıkamıyorum sabahtan beri. Ne yapsam ya bir çözümü olan var mı 9 haftalık hamileyim 

2 Cevaplar

0 oy
(7,266 puan) tarafından
Çok kötüyse acile git istersen 
(764 puan) tarafından
Acilde müdahale ediyorlar mı ki
(7,266 puan) tarafından
İlaç falan gerekirse verir diye düşünüyorum ama
(764 puan) tarafından
Normal acil birşey yapmıyor daha önce de gitmiştim hamilelikten önce ama doğum acil bakar mı bilmiyorum
(7,266 puan) tarafından
Doğum acile gidebilirsin enfeksiyon düşüğe sebep olabiliyor ya o açıdan
(764 puan) tarafından
Ay Allah korusun:( zaten düşük tehlikem var progestan kullanıyorum
-Reklam-
0 oy
(2,762 puan) tarafından
Kardeşim ilk yapacağın şey yarın hemen nioli yağı almak olsun. Her iç çamaşırı değiştirirken 4 5 damla damlat. Sonra taharet suyuna sirke ekle yavaş yavaş ilaçsız kurtulursun bu illetten. Ve taharet ababina hamileyken bin kat daha dikkat et :)
(764 puan) tarafından
İç camasirina mi damlatayim?
Sirke zarar vermez dimi.
Evlendigimden beri bu sorunu yaşıyorum da ilaç alınca bol su içince geçiyordu ama şuan doktorsuz ilaç alamıyorum su içiyorum etki etmiyor tuvaletin lavabo kısmında oturuyorum şuan ya bir ayağım orda
(2,762 puan) tarafından
Aynen iç çamaşırına. Sirkeyle direk yikarsan yanarsin suyla karıştırıp yıka oradaki mantarı enfeksiyonu indiriverir. Ve zerre kadar zararı yok aksine florayi düzenleyip orayı rahatlatirlar.

Sık sık enfeksiyon ilacı kullandığın için tekrar ediyor zaten. İlaç kullanma alışkanlığını mutlaka gözden geçir. Enfeksiyon bir sorunun olduğunu söyler. Sende o sorunu görmezden gelip sadece enfeksiyondan kurtulmak için antibiyotik  ilaç içersin. Ama sorun olduğu yerde durur. Modern tıp çoğunlukla göz önündeki sorunlara yönelik tedaviler uygular. Keşke hamile olmadan önce yazsaydın. Onun en kesin çözümü sülük.******n ordaki butun hastalığa sebep olan sıkıntıyı söküp atıyor. Ama hamileyken sülük kullanilmaz. Bunları düzenli yap. 1 hafta yapıp gecmeyince sakın bırakma çünkü bunlar ilaç kadar hemen sıkıntı giderivermezler :)
(764 puan) tarafından
Ayy sülük  hayatta yapamam galiba çok korkuyorum. Onları görünce bile ödüm kopuyor.
Yarından itibaren deniyecegim inşAllah sirkeyi o yağı da bulabilirim insAllah bakayım. İnternetten bakındım da rahatlatma masaj yağı olarak geçiyor.
Genelde hiç ilaç taraftarı bir insan değilim. Son duruma da girmeden kullanmam ama bu enfeksiyon bir yıldır beni mahvetti tam geçti diyorum tekrar başlıyor

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 48 göst.
15 Kasım 2023 Diğer kategorisinde aysenur_dilay (176 puan) tarafından soruldu
+1 oy
5 cevap 93 göst.
0 oy
5 cevap 53 göst.
0 oy
10 cevap 86 göst.

381,110 soru

11,409,433 cevap