0 oy
156 göst.
Diğer kategorisinde (3 puan) tarafından
Arkadaşlar ben okul öncesi öğretmenliği lisans mezunuyum ama bu bölümü ailemin zoruyla okudum atanamadım zaten KPSS'ye hiç çalışmadım. Ben hep bilgisayar üzerine bir şeyler okumak istiyordum ama babam kadına uygun meslek olmadığını düşündüğü için öğretmenliği uygun gördü. Öğretmenlik çok kutsal ama benim kendimi göstereceğim alan bu değil şuan sigortam yatsın diye bir depoda çalışıyorum ama depoda her alanın işini biliyorum severekte çalışıyorum özellikle ortam çok iyi arkadaşlıklar çok iyi 19 aydır çalışıyorum ama şu anda bir yerden iş ilanı görmüş eşim yetiştirilmek üzere ön muhasebe elemanı alıyorlar. Bu işte çalışmadan önce olsa direk atlardım işe ama şuan çok kararsızım bugün görüşmeye gitti olumlu dönüş aldım. Pazartesi çalıştığım iş yerine söylemem lazım çıkarsam ama. Depoda işçi olmak mı ofiste ön muhasebeci olmak mı. Maaş olarak ikiside aynı artıları ön muhasebede iş öğreneceğim depodada ortam ve insanlar çok iyi çok kararsızım fikir lütfen....

11 Cevaplar

0 oy
(7,376 puan) tarafından
Alacağı kesin mi on muhasebenin garanti değilse ciktiginla kalırsın 
(3 puan) tarafından
1 hafta içinde gidersem alacağı kesin
(7,376 puan) tarafından
O zmaan git canım on muhasebe sonuçta meslek öğrenirsin
-Reklam-
0 oy
(499 puan) tarafından
İçinden hangisi geçiyorsa onu yapmalısın kimseye bakma kendi kalbinden geçeni yap 
(3 puan) tarafından
Arkadaşlarımı çok seviyorum ama depoda ilerleme yükselme şansım yok şuan gencim beden olarak çalışıyorum ama yaş ilerleyince depoda çalışmam çok zor olacak ortam için arkadaşlıklar için iş tercih edilmeli mi sizce?
0 oy
tarafından
Meslek açısından ön muhasebeyi tercih etmelisin 
(3 puan) tarafından
Benide tek etkileyen şey bu zaten depoda yğkselebileceğğm bir alan yok paketleme mal kabul ve iadede ne kadar ilerleyebilirim ki
tarafından
Muhasebede hem maaşınız yükselir hemde yükselebilirsiniz
0 oy
(4,164 puan) tarafından
Sırf arkadaşlıklar için kendini geliştirmeye engel olma derim çok seviyosan yine görüşürsün ama diğer işte statü olarak daha iyi yerlere gelip yükselirsin duygusal bakma bence 
(3 puan) tarafından
Çok haklısınız gerçekten o kadar ihtiyacım var ki dışardan bir bakış bir görüşe teşekkür ederim
(4,164 puan) tarafından
Hem bu alana ilgin varmış kendini daha çok geliştirme imkanın olur dışardan baksan aslında sende görürsün hangi konumda daha mutlu hissedeceğini şu an ordaki ortamı arkadaşlıkları kaybetmek istemediğin için duygusal bakıyorsun sadece ama dediğim gibi bence diğer işte depoda oldugundan daha çok önün açık olur gerekirse açıktan bölümünü de okursun bir yandan
0 oy
(3,823 puan) tarafından
İçinden ne geliyorsa onu yap canım.

Ha yerinde ben olsam muhasebeye giderdim 
(3 puan) tarafından
Bir önceki iş yerimden çok ani çıktım maaşı çok iyi yeni bir iş buldum diye ama o kadar kobing vardı ki oradan şıktığıma çok pişman oldum aynı pişmanlığı yaşamaktan korkuyorum aslında
(3,823 puan) tarafından
Korkmakta haklısın ama ya gitseydim demektense gitmek daha mantıklı. Hem ön muhasebe öğrenirsen açıktan  falan okulunu da bitirir kendi yerini açarsın yada daha iyi yerlerde çalışırsın
0 oy
tarafından
İleriyi düşün depoda yukselemeyebilirsin. Ama ön muhasebe olunca ilerisi için yuksebilirsin kardeşim benzinlikte on muhabese yapıyordu eğer işine devam etseydi şuan çok farklı bir yerdeydi açıktan iktisat veya işletme okuyup mali müşavir olursun çok değil altı yıl sonra kendin bile sasirirsin ama mesleğini sevip ogrenirsen 
(3 puan) tarafından
Tekrar üniversitesi sınavına girdim güzelde bir sıralamam var sayısal olan her şeyi seviyorum sanırım bende muhasebeyi seçeceğim.
0 oy
(1,210 puan) tarafından
Açılın ben muhasebeciyim :) canım her zaman kendini geliştirebilecegin işler yapmani öneririm ama muhasebe hiç alakasi olmayan bir insana ağır gelir. Ön muhasebe diyor ama on muhasebenin de çeşitleri var. Muhasebe tek standart üzerine değil ki. Ama depo gibi eğlenceli değildir. Ben mesleğimi seviyorum ama bu camiada pek sevilmez :) ben resmi muhasebeyim ama ön muhasebe de yaptım yani. Benim yaptığım ön muhasebenin daha ön muhasebesi de var. Seninki hangisi acaba :))
(3 puan) tarafından
Bana işi sıfırdan öğretecekler mikro program kullanıyorlar. Hesap kitap işlerini çok severim. Bilgisayar kullanmayı yeni şeyler öğrenmeye keza öyle çok seviyorum. Ama ilgi duymakla o işi yapmak aynı şey değil tabiki depoda bedenim yoruluyor ama kafam çok rahat çünkü ekstra bir sorumluluğum yok ama muhasebede öyle olmayacak
(1,210 puan) tarafından
Ya ben hep diyorum kafam yorulacagina bedenim yorulsun. Ama kendin karar vermelisin eğer mesleğim olsun diyorsan muhasebe.. ama günü geçireyim ileride belki çalışmam maaşımı alayım oturayım dersen işinde devam et. Muhasebe programı kullaniyorlarsa biraz kapsamlı muhasebe yaptıracaklar sana. Muhasebe işini bilen aç kalmaz öyle soyleyim. Afaki paralar da kazanmaz ama issiz de kalmaz
0 oy
tarafından
Tabikide ofis bacı işçilik zor valla ben yapamadım
0 oy
(6,344 puan) tarafından
Arkadaşlık gelip geçicidir ve hiç kimse genç kalmayacak bu yüzden gelecekte hangisi seni rahat ettirecekse onu yapmalısın. 
0 oy
(1,029 puan) tarafından

Her iki isinde zorluklari vardir ama yasinizda gencmis on muhasebeye baslamanizi tavsiye ederim.

0 oy
tarafından
Bence en güzeli kendini geliştireceğin işe gir arkadaşlarını ortamını seviyorsun ama istediğin zaman yine arkadaşlarınla görüşebilirsin

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 61 göst.
23 Eylül 2021 Aile kategorisinde senemulucay3 (59 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 150 göst.
3 gün önce Aile kategorisinde Denizela (10 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 145 göst.

379,904 soru

11,372,637 cevap

34,855 kullanıcı