0 oy
337 göst.
Diğer kategorisinde (253 puan) tarafından
Tuvalet eğitimine başlamıştım ilk 3 4 gün iyi ilerliyoduk bazen altına yapsada tutuyodu falan sonradan sıkıldı mı noldu bilmiyorum asla gitmek istemiyor korktuğundan değil inadından adım kadar eminin 30 aylık çok güzel konuşuyor herşeyi biliyor bile bile altına yapıyor önceden tutuyodu artık salıyor olduğu gibi önümüz kış evimde sobalı yıkadığım kurumaz diye bu yaz bezi bitirmek istemiştim burdada çok post açtım ama pek cevap yazan olmadı neyse ben pes ettim devan eden sonuç alan arkadaşlar post açıp tecrübelerinizi yazarsanız çok iyi olur biz nereye kadar devam ederiz beze bilmiyorum çevre baskısı geç kaldın büyüdü falan demeleri iyice psikolojimi yıprattı kendimi hiç bu kadar yetersiz hissetmemiştim çokta sabır göstermeye çalıştım ama yapamadım çocuğumun inadı yendi beni 

12 Cevaplar

+1 oy
(15,681 puan) tarafından
Anne sabırlı ve çocuk hazır olmadıktan sonra sonuça varamazsiniz. 

Benim oğlum 1.5 ay sürmüştü abartısız ve üstelik kendini ifade bile edemiyordu.  ama sabir lazım işin başı sabır ve anne kararlı olacak 
(253 puan) tarafından
Bilmiyorum tutan çocuk şimdi onuda tutmuyor salıveriyor gece yapmayan tutan çocuk gecede yapar oldu çok sabır gösterdim çok anlattım ama geri tepti neden böyle olduğunuda bilmiyorum çabuk alışacak sanmıştım
-Reklam-
0 oy
(7,942 puan) tarafından
30 aylık büyümüş bence vazgeçme derim başka ne zaman vericenki 4 yaşındami vericem canım :)
(253 puan) tarafından
Ne yapsam geri tepiyor canım inan ki şaşırdım her girdiğinde bay bay yapıyoruz ellerini yıkıyoruz ışığı ona açtırıyorum abisi yardımcı oluyor şekerde veriyorum ödül olarak okmuyor yinede istemiyor
(2,709 puan) tarafından
Gerekirse 4 yaşında verir. Her çocuk farklı yapmayan yapmıyor. Benimki 3 yaşında daha yeni alıştı.
Bence biraz ara ver canım yaz sonu tekrar denersin. Ben de denemiştim olmadı 2-3 hafta ara verdim sonra alıştı.
(7,942 puan) tarafından
Geç oldukça daha çok zor alışır diye söylüyorum 4 yasindaki cocugun bezlenmesini doğru bulmuyorum.
(2,709 puan) tarafından
Haklı olabilirsin ama olmuyorsa zorlamakta doğru değil. Çevremde örnekleri de var geç alisanlarin. İnsan yasamayinca anlamıyor.
0 oy
tarafından
Geç kalmadın canım benımki de yenı öğrendi 27 aylık yiğenim var 4 yaşında oda aynı senin oğlanla yapyor yaptıktan sonra söylüyor annemde ona çok çabalıyor kış gelmeden öğrensin diye öğrenirler mutlaka 
(253 puan) tarafından
Çok zor ya gerçekten bezini taktım yapmış çıkarttı çiş diye tuvalete girdi çocuk duygudan duyguya sürüklüyor beni :D
tarafından
Ahahaha olsun alışır her çocuğun hazır olduğu dönem vardır
0 oy
(968 puan) tarafından
Pes etmek gibi dusunme cabani vermissin zaten ama cocuk hazir degilse hc birsey zorla olmuyor benm evim dubleks tuvalete gittigmde hep acik birakirdim merdivenden inmesin diye o sayede korkusu yok cok mutlu oluyor klozete oturunca cis kaka ayriminida yapar soylerde bende hazir soyluyorken 2 yasina girmeden baslamak istedim ama gel gor ki hep altina yapti saha idrak edemedi kakasini bile beze yapinca degistirmek icin kacisiyoruz evin icinde zorlamanin anlami yok cisininyapip ustunde kaymalara falan basladi oyuna cevirince ara verdim
(253 puan) tarafından
Evet bezi çöpe attım demiştim umruna takmadı geri taktım onuda önemsemedi yattı önüme taktım çişini yapmış geldi tuvalet diye bezini çıkardı tuvalete girdi yaptıktan sonra az oturdu geri çıktı
(968 puan) tarafından
Altinda bez varken siz tuvaleti sevdirmeye calisin bezde olsa otursun sifona bassin o oturmayada korkmus ondan ilerleyemedinz bence
(253 puan) tarafından
Bezide istemiyor artık napaya çalıştığını anlamıyorum ki bahçeye saldım orsyada yapmadı
(968 puan) tarafından
O tuvaletten korktu kendi klozetinizemi oturtuyorsun ona ait var mi lazimlik vs
(253 puan) tarafından
Bizde klozet yok canım alaturka ama lazımlıkta almıştım istediği yere koydum onada yapmak istemiyor
0 oy
(1,210 puan) tarafından
Ödüllendirmeyi denedin mi? Ben bitane lazimligi olan bebek aldım bebeğin çişi gelmiş çişini yaptır diyerek kafasına yerleştirdim. Sonra lazimlikta bebek resmi vardı. Dedim bak bebek çiş yapıyor sen de yap. Sonra teyzesiyle inatlasmayi çok sever. Bazen sıkıldığı oldu. O zamanlarda dedim bak teyzen çiş yapcak senin tuvaletine dedim hemen koşardı. Sen hani kedi yapcak köpek yapcak falan diye inatlaştirabilirsiniz. Ben 1.5 yaşında alistirdim. Altından bezi hiç çıkartmadan alistirdim bu arada. 15 dkda yarım saatte bir götürdüm. Sıkıldığı,gitmek istemedi zamanlarda inat ettirdim götürdüm. Artık tuvalete götürdüğümde bezi kuru olmaya başlayınca bezi çıkarttım. Günde 1-2 kaza oluyordu onun dışında söylüyordu. Şuan 27 aylık sadece gece bağlıyorum gündüzü hallettik. Geceyi çok su içtiği için bırakamıyorum 
(253 puan) tarafından
Ödülde verdim şekerde verdim abisiyle inatlaşır bak abin yapıcak sen koş dedim ne yapsam hayır diyor lazımlıkta koydum oyuncaklada gittim ona yaptırıyor gibi davrandım sticer yapıştırdım ilk günler iyi gibiydi şimdi iyice bozuldu gece kuru kalkardı artık Islak kalkıyor
(1,210 puan) tarafından
Sıkılmış demekki
0 oy
(1,465 puan) tarafından
Seni çok iyi anlıyorum biz bir ay olcak halen zorluyoruz 27 aylık oğlum bazen çiş der çok guzel bazen çişınin geldiğini ben bilirim gek derim hı ııı der bi bakarım olduğu yerde oracıkta yapıcerir altına ama çok şükür rskisi gibi değil ilerleme var en azından artık söylemeyi öğrendi bn giydirecek pijama şort bulamazdım abartısız söylüyorum o kadar çok altına eve eşyaya halıya yere yapıyordu ki giydirecek kıyafet bulamazdım halende öyle oluyor bazı zamanlar kakasını da bazen altına yapıyor bazen de lazımlığa ilk zamanlar delircektim çünkü burada çoğu postta kakasını tutuyor korkuyor diye gördüklerim bizimki tam tersiydi iahal kusma atlatmıştı daha yeni ve onun hasarı kalmıştı ishal değildi ama günde 7 8 10 defa normal kaka yapardı bu durum hiçte normal değildi farkındaydım çünkü bnm oğlum asla normal kakasını o kadar yapmaz günde bir en fazla iki defa yapar bazen 1 2 gün yapmadığı da oluyor ama günde o kadar yapması normal değildi doktora götürdüm çinko verdi düzeldi ara ara altına ara ara da lazınlığa tuvalete yapar sabırlı ol biraz daha dene yazdayız kışın hiç yaptıramayız cnm
(253 puan) tarafından
Ya demin bezi taktım yapmış altına sonra geldi tuvalet diye bezi çıkardı girdi yapmadan çıktı sonra gel tekrar takalım dedim aldı eline götürdü çöpe atalım dedi gitti kendi attı bezini artık bez yok dedi geldi içeri yine altına yaptı çocuk resmen alay ediyor benle çok sinir bozucu ya :D
(1,465 puan) tarafından
İnanır mısın cnm bnmkide öykeydi lavaboya götürüyordum yapmıyordu getirip şortunu giydirdiğim an yapıyordu altına defalarca hem küçük hem büyük tuvaletini öyle yaptı oturup ağladığımı biliyorum sinirden çiş diyordu götüruyordum 10 dakika beklediğimiz oldu yapmadan çıkardı üatünü giydirirdim yapardı birde öyle bişey ki bezi üzerindeyken o kadar çiş ypmayan çocuk 2 3 5 10 dakikada bir yapmaya başladı küçük büyük lavabosunu ama şuan ara ara yapsada baya baya ilerleme var sen istersen 2 ay daha ertele
0 oy
(5,359 puan) tarafından
Büyük artık bence devam et ben de 31 aylık ken başladım ilk başta güzel gdyordu baktım sürekli kaciryro ilk başlarda usutuyormus ayaktan falan çorabını gydyordum artık isememeye başlamıştı taa alışana kadr sürekli iserdi bir iki hfta jcinde alıştı leş gbi oluyordu her yer ama pes etmiyordum sonuçta cisi gelince syliyor yapyor azıcık ta olsa  
(253 puan) tarafından
Havada aşırı sıcak ya benimde aklıma geldi çorap giydirdim ama terliyor ayakları bu havada üşütmez heralde bu seferde geri çıkardı attı kendisi bezi çöpe duygudan duyguya sürükleniyoruz bakalım Allah sonumuzu hayır etsin :D
0 oy
(891 puan) tarafından
Yöntemin masıl bilmiyorum ama yöntemini değiştirmelisin.. Uzmanlar 2,5 3 yaş aralığı diyor ama bence geç burdan edindiğim tecrübelerle göre 2 yaş grubu çok kolay öğreniyor büyüdükçe işler zorlaşıyor bırakma seneye 3,5 yaş büyük olacak bayağı 
(253 puan) tarafından
Kışın soğuk oluyor diye yazı beklemiştim aslında yıkadığım da kurumuyordu sabır gösterdiğim halde böyle yapıyor bilmiyorum belkide ben geç kaldım
0 oy
(1,326 puan) tarafından
Valla ben benim oğlanı tam 3 yaşında aşıştırdım hatta geceden bez takmadım yatırırken ilk önce dedim bez yok altında çişin gelince beni kaldır tuvalete gidelim tamam dedi yatırmadan önce götürdüm tuvalete hiç umudum yoktu aslında altına yapar diye düşündüm kuru kalktı 1. Gün gündüz 2 defa çiş kaçırdı 2. Günü kavradı hep söyledi 1 ay oldu alıştıralı 1 gün kaçırdı sadece . Demekki hazır değil ama bayada olmuş alıştıralı bu saatten sonra pes etme bence
(253 puan) tarafından
Ya demin bezi taktım yapmış altına sonra geldi tuvalet diye bezi çıkardı girdi yapmadan çıktı sonra gel tekrar takalım dedim aldı eline götürdü çöpe atalım dedi gitti kendi attı bezini artık bez yok dedi geldi içeri yine altına yaptı çocuk resmen alay ediyor benle çok sinir bozucu ya :D
(1,326 puan) tarafından
Yaa kıyamam takma bence boşver öyle öyle alışacak oda farkında herşeyin ama inatları tutuyor işte benim oğlanda dün sepetin içine işemiş babasının yanında babası şok olmuş sjsjsj hiç böyle.bişiy yapmadı daha önce
(253 puan) tarafından
Çokk fenalar ya Allahım biliyolar kıyamadığımızı test mi ediyolar bizi ne yapıyolar ne kadar dayanabilir akıl sağlığını bpzabilir miyiz diye sınırları zorluyorlar bence erkek çocuğu güzelde işte evde beslenmiyor :D
0 oy
(3,865 puan) tarafından
Canım 30 aylıkmıs sımdı bırakırsan be zaman alışacak 
(253 puan) tarafından
Bende bilmiyorum ki demin bezi taktım yapmış altına sonra geldi tuvalet diye bezi çıkardı girdi yapmadan çıktı sonra gel tekrar takalım dedim aldı eline götürdü çöpe atalım dedi gitti kendi attı bezini artık bez yok dedi geldi içeri yine altına yaptı çocuk resmen alay ediyor benle çok sinir bozucu ya :D
(3,865 puan) tarafından
:add ya cok zor blyorum ama dayanman gerek gecen sene denedın mı. Ödüllendir vs bı kere denk getırsen belkı devamı gelır
(253 puan) tarafından
Geçen sene çok küçük diye denemedim ya bilsem alışır o zaman denerdim
0 oy
(1,538 puan) tarafından
Bugün kızımın bir ayı doldu cnm çok şükür öğrendi gün oluyo bakıyırum altına kaçırıyor normalde hiç gece yapmayan çocuk dün gece üç dört kez altına kaçırdı oluyor yani daha 17 gün olmuş sabret bırakma bence
(253 puan) tarafından
Ne yapmaya çalıştığınıda anlamıyorum ki bezi taktım yapmış altına sonra geldi tuvalet diye bezi çıkardı girdi yapmadan çıktı sonra bezi attı çöpe kendi eliyle çöpe atalım artık yok dedi içeri girdik yine donuna yaptı erkek çocukları çok değişik :D
(1,538 puan) tarafından
Valla cnm sabır işi bu sabredersen meyvesini alırsın kışın öğretmen daha sıkıntılı bak sobalı evde yaşıyormuşsun kaloiferli felan olsa bütün ev sıcak olur pek sıkıntı yaşamazsın kışın öğretecek olsan aktına kaçırınca gelan üşür hasta olur ben kendimden biliyorum bende sobalı evdeyim mutfağa giderim kızım yanımda gelir ben bile bile havaların ısınmasını bekledim hasta olmasın diye öyle başladım kısmetse bir aya kadar doğum yapacağım hiç deilse kızımı aradan çıkarmış oldum ve bence 30 ay gayet alışması gereken bir ay artık akılları eriyor herşeye eşimin kuzeni 4 yaşına gelmiş daha kızını bıraktırmamış diyo kendi ne zaman isterse çocuğa daha basit geliyo altına yapmak bi kaç ay sonra beş olacak o çocuk ona da yazık paraya da yazık sana da yazık tuvalete yaptırıp yıkamak başka ıslak mendille silmek başka bence sabret bırakma çocuğu devam ettie
(253 puan) tarafından
Ya bezide istemiyor tuvalette istemiyor lazımlıkta istemiyor olduğu yere salmak istiyor
(1,538 puan) tarafından
Bahçeniz varsa bahçede dursun çocuk orda sürekli altını açın hadi.çiş yap deyin
(253 puan) tarafından
Bahçem var orayada yapmıyor bezide istemiyor tuvalette lazımlıkta kafayı yicem
0 oy
(1,906 puan) tarafından
Kızım 3 yaşını 4 ay geçti. Bugüne kadar hiç zorlamadım. Onun hazır olmasını bekledim. Küçük bir lazımlık aldım. Deneyeceğiz sadece annecim dedim. Zaten hazırmış Allah'ıma şükür zorlanmadım. Eve falan da yapmadı hiç maşallah. Elbet bırakacak karalar bağlama 

Çocuğunun hazır olmasını bekle. Bana da diyorlardı büyüdü bıraktır artık falan diye.  Çocuk hazır olmadan zorlamam dedim hep
(253 puan) tarafından
Bezi de istemiyor tuvalette istemiyor baya baya çamaşırına yapmak istiyor eve yapmak istiyor
(1,906 puan) tarafından
O zaman hazır değil bence çocuk

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 182 göst.
25 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Humaninannesi (1,096 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 237 göst.
20 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Humaninannesi (1,096 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 184 göst.
7 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Havva37 (240 puan) tarafından soruldu
+1 oy
6 cevap 121 göst.
13 Eylül 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,597 soru

11,363,448 cevap

34,839 kullanıcı

...