0 oy
824 göst.
Diğer kategorisinde (984 puan) tarafından
Kızlar sorum yukarıda. Fındık toplamaya geldik. Eşimle bahçede ben yemek yapıcam ve mecbur soba yanacak. Küçük de kızım var. Hava da aşırı sıcak. Gram esmiyor. Gelirken elbise giymiştim. O iç gösteriyor diye altına t shirt giydim. Elbiseyi çıkardım sıcak diye. Şu an evde yoklar gelince t shirt üstümde kalsa Bi şey olur mu ya? Dar değil kolu da dirseğe kadar. Başka kimse yok eşim kaynanam ve kayınpederim. 

34 Cevaplar

+2 oy
(1,547 puan) tarafından
Bilmiyorum cnm ben artik okdr şey duydum ki korkuyorum şahsen 
(984 puan) tarafından
O konuda haklısın ama kayınpederim konuşurken bile yüzüme bakmıyor bilmiyorum hiç öyle düşünmedim bu zamana kadar. 2 yıllık evliyim bu zamana kadar hiç giymedim zaten genelde bu zamanda yaylada olurdu şimdi gitmedi. Kaldım öyle sıcakta
(1,547 puan) tarafından
Anladım cnm sen bilirsin ama her zaman muhafaza etmeli insan kendini .
Bizde geçen hafat eşimin köyüne gittik bahçede kaldık ateş başında yemek yapiyoduk inan ter gözümün içine içine atiyodu kayınpeder öyle arada gelir giderdi yinede dikkt ediyodum
(710 puan) tarafından
Buna benzer yorum yazmaya gelmiştim.
Yanma konusunda çok haklısın valla havalar çok sıcak ama artık insan kimseye güvenemiyor. Tesettürlü değilsen çok dikkat çekeceğini düşünmüyorum ama tesettürlüysen dikkat çekebilir. Amcayı da tanımıyoruz ama devir öyle devir ki işte insanın aklında 40 tilki dolanıyor. Bu arada dinen zate sakıncalı değil öz baban oldu artık.
-Reklam-
+2 oy
(3,048 puan) tarafından

Nur Sûresi 31. âyette geçen "kocalarının babaları" ifadesi ile Nisa Sûresinde geçen "hanımlarınızın anneleri"ifadeleri bu meselenin aslını teşkil ediyor. Yani bir hanım için kayınpederi, bir erkek için de kayınvalidesi gerçek baba ve annesi gibidir, aralarında ebedî mahremiyet vardır.

Al cânım oku giyebilirsin. 

(3,048 puan) tarafından
Mümin kadınlara da söyle gözlerini sakınsınlar; edep yerlerini ve çevresini örtsünler. Görünen kısım dışındaki süslerini açmasınlar.  Başörtülerini yakaları üstüne kadar indirsinler. Kocaları,  babaları, kocalarının babaları, oğulları, kocalarının oğulları, erkek kardeşleri, erkek kardeşlerinin oğulları, kız kardeşlerinin oğulları, kendi kadınları, elleri altında bulunan esirler, ele bakar hale gelmiş ve erkekliği kalmamış kimselerle kadınların edep yerlerinin farkına varamamış çocuklar dışında hiç kimseye süslerini açmasınlar…” (Nûr, 24/31)
(7,187 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Fıkhen gıymesınde cevaz var zaten ama takva yonunden ve ülkenın sapkınlıgının had safhada olması yonunden normalde tesettürlü olan bırının kendini sakınmaması takva yonunden uygun degil
(1,763 puan) tarafından
Allah uygun görmüş Kuran'da bizzat yazan bir şeye yorum katmayin küfre gorersiniz
+1 oy
(14,030 puan) tarafından
Ben kısa kollu giyiyorum kayinpederimin yanında 
tarafından
Aynen ben de eşimin xl oversize tisoortlerini giyorum :) hem uzun arkamı kspstiyo hem de kolları dirseğe kadar geliyor
+1 oy
(1,200 puan) tarafından
Bende giyiyorum ama bol olmasına dikkat ediyorum oversize 
+1 oy
(3,826 puan) tarafından
Ben tesettürlüyüm mutlaka tişörtün üstüne hırka takarım popomu kapatacak şekilde. 
0 oy
(666 puan) tarafından
Uygun değil canım tişörtün üstüne ince bi hırka giyebilirsin 
(623 puan) tarafından
Niye uygun degıl ki sıcakta hırkayla napsın ya:))))))
(3,181 puan) tarafından
Cehennemi yaşasın :D
(666 puan) tarafından
Çok ince bi hırka hani yazlık olan ben öyle yapıyorum altına tişört üstüne ince bi hırka hiç de sıcaklamıyorum
(3,048 puan) tarafından
Herkesin yapısı bir değil valla ben harliyorum
0 oy
(995 puan) tarafından
Giyilir o sana haram, baban abin gibi nikâh dusmes tâbi dirsek kol sorun olmaz dikkat etmek gerekir elbette 
(984 puan) tarafından
Hmm anladım. En iyisi giymeyeyim. Teşekkür ederim :)
(995 puan) tarafından
Yani sıkıntı değil diyorlar ama insan yine de huzursuz oluyor bende hiç yapmadım. Rica ederim:)
(294 puan) tarafından
Benim bildiğim günah acısından günah değil eşinin babası senin baban olmuş oluyor ve nikah düşmüyormus saçınıdq görse günah değil diye biliyirm ama tesettürlu isen dikkat çekebilir falan ama eşine sor dirseğe kadae olan tsortleri biliyirm zaten kolumuzuda oraya kadar siviyoruz ama işte eşin ve sen daha iyi bilirsiniz
(3,535 puan) tarafından
Merve arkadaşımız doğru söylüyor günah değil kayınbabanın yanında başın açıkta durabilirsin
0 oy
(5,607 puan) tarafından
Tesettürlü biriysen tabiki olmaz

Rahat ediyorsan orası ayrı 
(1,032 puan) tarafından
Hafsa kayınpeder helal dairesi içindedir kuzum nikah düşmez baba gibi yani dinen günah değil ama edeben dikkat etmek en güzeli tabi
(5,607 puan) tarafından
Valla bilmiyor dum ben bunu. Kayınpederin helal dairesi içinde olduğunu biliyordum ama küçüklükten bu yana annemler hep abimizin yanında falan bile kısa kolla gezdiğimiz zaman günah diye diye öyle kalmış aklımda

Bide kötü niyetli kayınpedere denk gelince olumlu düşünemiyorum kayınpederler hakkında
(1,210 puan) tarafından
Ben de kapaliyim kayinpederin yanında basım açık kısa kolluyum genelde. Kur'an da da yazar nikah düşmediği için kendi babamız gibi sayılıyor dinen
(5,607 puan) tarafından
Doğru dur o zaman kusura bakmayın valla ben uygun değil diye biliyordum
(7,187 puan) tarafından
Fetva yonunden uygun takva yonunden uygun degil
0 oy
(4,158 puan) tarafından
Kayinbaba da baba yerine gecmiyormu helal daire icerisinde diye biliyorum.  Yani dini yonden soruyorsan eger. Kapaliysan babanin yani da durmak gibi bisrsey dehilmi kayinpeder. Baska ne acidan soracaksin anlamadim taort yani alt tarafi gecelik yada  jartiyer. Falan degilkk
(984 puan) tarafından
Evet ben de öyle biliyorum ama işte sorayım dedim. İlk kez böyle denk geldi
tarafından
Vallahi ha alt tarafı bı tişört uzun bol olduktan sonra ne olabilir ki.saka gibi ya inanamıyorum bazı yorumlara pess.kadin Ocak basindayim diyor biride hırka giy üstüne demiş şaka gibi.o da senin baban eğer art niyetli değilse sabahlikta giysen farketmez bile o gözle bakmaz çünkü.
0 oy
tarafından
kayinpeder namahrem degil giyilir
0 oy
(347 puan) tarafından
Ben giyerim ama geniş baya üstüme yapışık degil
0 oy
(3,853 puan) tarafından
Baba sayılıyor o da dıye bıloyorum yabı bişi olmaz 
0 oy
(247 puan) tarafından
Eger tesetturluysen giymen dogru degil canim bu soruyu sorduguna gorede kapalisin ama hani kapali var kapali var ben basortumde halaylik bile yapmam boynumu gosterecek sekilde takmam kollarim hep bileklerime kadar kapalidir hani is yaparken faln geldiginde yine indirim gecen 15 gun kiraz topladik kolumu 2parmak dahi sivamadim o senin kendi genisligine gore degisir canim beni yanlis anlama
(3,535 puan) tarafından
Canım kayınbabanın yanında Allah başını açmaya izin vermiş kendi babamızın yanında nasıl kısa kol baş açık durabiliyorsak kayınbaba içinde geçerli
(984 puan) tarafından
Yok estağfurullah neden yanlış anlayayım. Evet ben de tesettürüme çok dikkat ederim hep bol giyinirim dar giyinmem her yerim kapalı olur ama ne bilim o kadar sıcak ki. Bilemiyorum eşime sordum en son
(247 puan) tarafından
Esin ne dedi peki
(984 puan) tarafından
Sütyenin belli oluyor başka bir şey varsa onu giy dedi ama ev bizim değil haliyle kıyafetlerim yok. Ben de elbiseyi giydim tekrardan
0 oy
(3,235 puan) tarafından
Baban hükmündedir ama edeben giymemen daha uygun. Bana gelip kaldığın da çorapsız bile çıkmam yanına bu sana bağlı yoksa nikah düşmez ama dikkat etmekte fayda var 
0 oy
(27,348 puan) tarafından

Kendi terchin ben doğru bulmam.

0 oy
(1,798 puan) tarafından
Kayınpederin mahrem olduğu için giyilebilir belki ama şu zamanda dikkat etmek en güzeli 
0 oy
tarafından
Peki tesettür li isen kayinbaban bile olsa uygun olmaz 

Sen bilrisin 
0 oy
tarafından
Yani kapalılar elbetteki giymiyordur ama ben açığım  sıfır kolluda giyerim  tişörtte ha tabiki biraz da karşıdakine bağlı şükür ben kötü hir davranış görmedim 
0 oy
(7,187 puan) tarafından
Ben elbise harıcı durmam. Bu devirde kımseye guven olmaz. Icınden gecırcegı yanlış bir şey nıkahı zedeler 
0 oy
tarafından
Zaten açığım. O sebeple giyiniyorum. Ama sen kapalıysan bilemem 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 43 göst.
2 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Pembikmor (1,390 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 164 göst.
28 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Pembikmor (1,390 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 37 göst.
9 Nisan 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Sihirlimom (7,036 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 116 göst.

379,457 soru

11,359,125 cevap

34,835 kullanıcı

...