0 oy
319 göst.
Aile kategorisinde (81 puan) tarafından
Bebeğim 11 aylık ve 1 aylık hamileyim.  Çok takiyorum kafaya bütün hayatım kısıtlanacak mı, ne zaman dinlenicem. Gece uykularımız ne olcak Dışarı gezme hayatımız bitecek mi falan diye. 

29 Cevaplar

+3 oy
(8,581 puan) tarafından
Benim cocuklarımın arası 16 ay   .

Bu kendi elinde mesela ben hicbiseyden geri kalmadim ikisiylede gezdim tozdum herseyi yaptım 
-Reklam-
0 oy
(15,166 puan) tarafından
Bı sure.kisitlanir.  sonra çok rahat edersin bence. Benim o kadar yakın değil 3 yaş aralari
(81 puan) tarafından
Bı süre derken ne kadar meselaaa :)
(15,166 puan) tarafından
2 sene bence. İkiz bebek arabası alırsan 1 seneye baya toparlarsiniz
0 oy
(3,386 puan) tarafından
Kızım 19 aylıkken oğlumu doğurdum şimdi kızım 4 buçk oğlm 2 buçk yasında aralarında 19 ay var isteyerek oldu bu arada 
(81 puan) tarafından
Peki hayatınız nasıl geçiyor. Benim düşündüğüm gibi mi
(3,386 puan) tarafından
Eşim asker görevlere gidio herseye yetişiodum valla çocuklarımıda hergün parka götryodum e gurbetteyim gelen gidenim olmdgndan rahattım zor yanları var ama biraz büyüdümü rahat edersin
0 oy
(1,681 puan) tarafından
Hemen hemen Max 2 yıl evet cnm.. Ama olsun sıkma canını en azından bir cesaret ardı ardına yapmış oldun bende var mı bişeyler bilmiyorum ama korkuyorum cesaret edemiyorum yaş da girdi araya üstelik tekrar rahatlağa alıştım ikinci çocuk zor geliyor
0 oy
(6,315 puan) tarafından
Daha bebeğin çok küçükmüş isteyerek mi hamile kaldın. 2-3 yılı gözden çıkar 
(81 puan) tarafından
İsteyerek değil
0 oy
(1,134 puan) tarafından

Benim çocuklar aynı yaşta :D

(7,768 puan) tarafından
O nasıl kız
(1,134 puan) tarafından
E ikizler:)))
0 oy
(340 puan) tarafından
Büyük olan bebişim 14 aylık küçük olan 11 günlük:) zor ama imkansız değil. En zor kısmı birbirlerine alıştırmak ilk günler gerisi kolay tabiki ilerleyen günlerde ne olur bilemem :D 
tarafından
Ay sneinki benimkimden de kucukmus benimki yine şubata kadar 20 aylık falan olucak
(340 puan) tarafından
Yaaa 4.5 aylıkken gebe kalmışım :) bide ikisi de sezeryan düşün :) bizim ev dışında bı sosyal hayatımız yok onun için çok fazla bi değişiklik olmadı bizde şimdilik :D
tarafından
Biz çok geziyoruz bakalım nasıl olacak,:)
(340 puan) tarafından
Valla en fazla bı düzeni oturana kadar zorluk cekersin sonra zaten düzen oturunca istediğini yaparsın rahatça Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah bacım
tarafından
Sağol canım benim ❤️
0 oy
tarafından
20 ay aralari
tarafından
Benimde 20 olucak çok zor oldu mu :)
0 oy
(2,838 puan) tarafından
Benimkilerin arasında 2 yaş 4 ay var .. ilk 15 ay mükemmeldi herşey oğlan gündüz uyuyordu uyanınca öğlen kızım uyuyordu o uyanınca oğlan ikinci uykuya yatıyordu :D bi sabah bir de akşam zorlandım ikisini de bezledim bir sene ben yedirdim baya hareketli geçiyordu zaman.. sonra kızım öğlen uykusunu bıraktı oğlan tek uykuya geçti kızım kardeşini kıskanmaya başladı sürekli dövüyor hâlâ.. kızım 4 yaşında oğlum 21 aylık şu an.. kızımı 3 yaşında kreşe verdim biraz rahatladık.. oğlum da 6 aydır çok yaramaz baya yoruyor beni yıllardır veremediğim kilolar gitti :D canları sağolsun 
0 oy
(955 puan) tarafından
Benim 3 tane üçü de ard arda:) zor ama hep iyiki diyorum. Kucağınıza aliosunuz bitiyor tüm herşey 
0 oy
(12,592 puan) tarafından
Kızım 14 aylık beş aylık hamileyim

Hiç takmıyorum zaten çok isteyerek oldu şükür

İkiz gibi buyurlar

En azından doğum ve ondan sonraki süreç, bebek bakımı konusuna hakimim az çok tecrübe edindim kızımda inşallah paşa paşa bakacam ikisınıde ♥️
(8,581 puan) tarafından
Üstesinden geliniyor emin ol aşkm ♥️
(81 puan) tarafından
Evet  tecrübemiz çok yeni şuan da, o da bi artı doğru:)) doğumu nasıl düşünüyorsunuz ben doğumdan da çok korkuyorum o yüzden epiduralli normal doğum düşünüyorum
(12,592 puan) tarafından
Normal doğum yaptım dikiş vardı
Suyu azaldı diye alındım açılmam ilerlemedı israr ettım 28 cı saatte doğurdum
Ama çok keyifli geçti şükür
Yine normal doğum inşallah
0 oy
(3,840 puan) tarafından
Gecmiş olsun :)))) 
0 oy
(5,280 puan) tarafından
27 ay var aralarında. 1 buçuk yıl uykuyu unuttum. Çıkıyoruz geziyoruz ama rezalet. Eve gel ikisinin üstünü çıkar banyo yaptır yedir içir. Bugün parka götürdüm rezil ettiler beni. 
0 oy
(9,001 puan) tarafından
22 ay araları var zor ama alışıyo insan her zorluğa gece uykuları halen düzelmedi. Küçük 1 buçuk yaşında biz istediğimiz yere gidiyoruz biraz olaylı oluyor rezillik ağlama zirlama oluyo ama yine de gidiyoz 
0 oy
(12,980 puan) tarafından

25 ay araları bazen zorlukları oluyor 

Dışarıda gezme olayo bitmiyor ama 4 saat değil ee 2 saate dönüyorsun eve :)

0 oy
(86 puan) tarafından
Bebeğim 7 aylıkken ikinciye 2 aylık hamileydim şimdi ikiz gibi aynı boydalar
(86 puan) tarafından
Ikinci planli diyildi sipiral taktırmak için gittim adet ol gel dediler olmadım baktım hamileymişim
0 oy
(1,127 puan) tarafından
Zor yanları elbet var ama küçük biraz ele ayağa gelince daha da kolaylaşıyor benim büyük 25 aylık küçük 6aylık bir odadan başka bir odaya geçerken emanet ediyorum kardeşin sana emanet dikkat et onunla oyna diye bir eliyle tutup diğer eliyle oyuncak oynatıyor bir görsen hallerini çok güzeller zor tabiki uykusuz kaldığın zamanlar oluyor ama onları birlikte gülerken görünce herşeye değer diyorsun biz gurbette olduğumuz için isteyerek oldu başkasının çocuğuna bakacağıma kendi doğurduğuma bakar birlikte büyütürüm dedim(komşum 3 çocuğunu sürekli çocuğumla güya oynatmaya bana gönderip bakıcılık yaptırıyordu ondan böyle dedim bende oğlum yalnız olmasın oynasın diye göz yumdum sonra da kardeşi olmasına karar verdik)
0 oy
(2,387 puan) tarafından
16 ay çocuklarımın arası. Büyük kızım 7 yaşında ortanca 2 buçuk küçüğüm 15 aylık. Son bir senem nasıl geçti bi ben bilirim bi allah. Kafayı yemediğime şükür ediyorum. Uyku konusuna gelince sabahları gözümü zor açıyorum. Bi yere gitmek artık öyle zor geliyo ki. Hepsine sahip çıkmak çanta hazırlamak eve gelip hepsini temizlemek gına getirdi. Zaten zehir oluyo bi yere çıkmak. 

Anlatayım mı daha 
0 oy
tarafından
3 aylık hamileyim 32 aylık bir yavrum var ha huyuna gelirsek zor çocuk ciddi anlamda zor çocuk ama kafaya takmıyorum neden mi bu günler geçecek biliyorum herşey güzel olcak yanina bir arkadaş olcak araları 3 yaş oluyor tam Allah korusun etken doğum falan olmassa hayırlısı olsun inşallah yapacak bişey yok onada onada bakacan neden tüm sorumluluğu kendine yüklüyor sun eşinden yardım işte oda sana yardım etmek zorunda sonuçta ikinizin çocuğu 
(81 puan) tarafından
Eşim yardımcı biri zaten sağ olsun. Ama nolursa olsun erkek bı yere kadar elinden geliyo.
tarafından
Aynen öyle ama hiç yardım etmeyen erkekler de var Allah razı olsun eşine yardımcı olan her erkekten
(81 puan) tarafından
Evet Allah yardımcısı olsun öylelerinin.
0 oy
(48,634 puan) tarafından
bebegin durumuna bagli benim kizim kolikti sabahliyoduk gunduzdr gelen giden cok oluyodu cok zor günlerdi ama şükür suan cok rahatim kizimla heryere gidiyoruz oda uyumlu maşallah en iyi arkadasim cannyoldasim oldu. sizde ucunuz gezersiniz ☺️

İlgili sorular

0 oy
25 cevap 313 göst.
28 Kasım 2023 Diğer kategorisinde 12345ebe (780 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 49 göst.
14 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Simsek21 (1,344 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 238 göst.
2 Mart 2024 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 495 göst.