0 oy
384 göst.
Diğer kategorisinde (1,934 puan) tarafından
Kızlar hayattaki bence en zor karar bir akrabamız kaza geçirdi kızı 3 ve küçük erkek kardeşi 10 yaşında yoğun bakımda idi biri saçları ele geliyordu dökülüyordu diğeri balon gibi şişmiş idi yinede ölüm ilanı vermediler bir damar tek atıyor diye dün demişler umut yok organlarını verin size cenazelerini verelim diye aile kabul etmemiş onlarda cenazelerini verdiler götürüp gömdüler ikisinin de çok zor gerçekten ikisi melek idi cennetteler ama çok zor bir durum bilmiyorum bir yandan başka hayatlara umut oluyorsun bir yandan ise senin evladının olanı vermek zor Allah düşmanımı bile böyle bir şey ile imtihan eylemesin 

8 Cevaplar

0 oy
tarafından
keske verselerdi nica hasta aileler cocugum kurtulsun die bekliyor..
(1,934 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Orası öyle de o an insan sağlıklı düşünemiyor aynı anda iki acı
tarafından
aynen oyle sanki cocugunu kesecekler gibi geliyor sana.. ama ztn icinde organ da olsa topraga gidiyor olmasada
(1,934 puan) tarafından
Elbette ama bilmiyorum canım çok zor bir imtihan ya hâlâ kendime gelemedim düne kadar adı vardı doktor adını söylerdi bugün cenaze oldular
tarafından
Allah rahmet eylesin Rabbim hicbir anne babaya vermesin bu aciyi banada bizlere de
(1,934 puan) tarafından
Amin inşallah canım
-Reklam-
0 oy
tarafından
Yani Allah'a büyük konuşmayım zamanın ne getireceği belli olmaz ama toprağa gidecek şey için sevap kazanmak daha mantıklı geliyor bana.

Ben kendi organlarını bağışladim. Toprakta 1 haftada bozulacak
(1,934 puan) tarafından
Kız iki acı aynı anda birde 3 yaşında cıvıl cıvıl bir kızdı düşününce bile tüylerim diken diken oluyor kendi evladını toprağa verme düşüncesi
tarafından
Kuzum zaten her halükarda vermiycekmi
(1,934 puan) tarafından
Ya elbette ama o acı anında insan pek sağlıklı bir düşünceye sahip olamıyor
0 oy
(672 puan) tarafından
Çok zor bir durum belki o anın acisi ile karar verememiş olabilirler sonuçta biri evlat biri kardeş . Bende organlarimi bağışladım toprak olacağına birine umut olur 
(1,934 puan) tarafından
Evet iki acı aynı anda yaşanıyor hiçbirsey düşünemiyor insan
0 oy
(2,685 puan) tarafından
Aminn rabbim kimseye yaşatmasin onlarada sabirlarini versin ama keşkee baska canlarinda şifasi olsalardi başka aglayan analarindan gozyaslarini dindirselerdi ... Rabbim yaşatmasin belki o pskolojik daha degisik bişeydir bize demesi kolaydir bilemedim 
(1,934 puan) tarafından
Aynen öyle canım kendi evladını toprağa verme düşüncesi bile tüylerimi diken diken ediyor gözlerimi dolduruyor
0 oy
tarafından
Ay ne kadar zor Rabbim kimseye yaşatmasın hem yaşadıkları hem karar zor.
(1,934 puan) tarafından
Aynen öyle canım
0 oy
tarafından
Çok zorr. Fakat bazı âlimlere göre organ nakli caiz değil. Çünkü ölüm gerçekleşmeden organlar alınıyor ve insanin ölümüne sebep olunuyor.

Yıllar sonra ümit yok denen kişilerin komadan çıktığı hayata döndüğü oluyor onun için çok zor bir durum
(1,934 puan) tarafından
Yani orası öyle çıkmadık candan umut kesilmez ama bunlarda pek umut yoktu canım 10 yaşındaki çocuk balon gibi şişmiş idi kızda saçları dökülüyor idi ama söylediğini bilmiyorum hiç araştırmadım
tarafından
Organlar canlı canlı alındığı için kişiye cokkkk büyük bir eziyetmis. Bir doktor bunu anlatmıştı eğer dinleme imkanin olursa bul dinle için ürperir
(3,264 puan) tarafından
Aynen bende bunu duydum daha hayattan organları almak bildiğin acı çekiyorlarmis ben bunu duyduğumdan beri organ nakline karşıyım
(1,934 puan) tarafından
Bilmiyorum ama bakarım canım
0 oy
tarafından

Allah'ım kimsenin başına vermesin inşallah

Ben de vermezdim kiyamazdim kuzuma düşüncesi bile ürpertici korkutuyor beni :(

(1,934 puan) tarafından
Yani bilmiyorum çok zor bir imtihan
0 oy
(12,820 puan) tarafından
Canim bunun dindeki yeri nedir bilgin var mı acaba gerçekten meraktan soruyorum Allah kimseyi evladiyla sinamasin
(1,934 puan) tarafından
Hiç bilmiyorum canım açıkçası hiç düşünmedim insanın başına birşey gelmese birşey bilmiyorsun

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 160 göst.
3 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Sumeyyeali (1,284 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 197 göst.
6 Kasım 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 790 göst.
31 Ocak 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde ❤Esra❤Mustafa❤Eren❤ (6,135 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 199 göst.
5 Ekim 2024 Aile kategorisinde Cano6can (149 puan) tarafından soruldu

399,885 soru

11,961,903 cevap

36,128 kullanıcı

...