0 oy
758 göst.
Aile kategorisinde (1,082 puan) tarafından
Kızlar 14 senelik arkadaşım var . Lisede beraber okuduk. Yaklaşık 10 senedr flan görüşmüyoruz.  Memleketlerimz farklı olduğu için. Kendisi perşembe günü bana ve bi arkadaşına daha gelecek. İlk bana gelecekti sabah kahvaltıya. Arkadaşı öğlen işe gidecekmis o yüzden banada 1 2 gibi gelecekler. Çay içmeye gelirz dedi. Yanına ne yapsam diye düşünüyorum bunun için fikirler verebilir misinz. Yemek mi yapsam yoksa çay yanına biseyler mi yapsam karar veremiyorum kızlar. Yemek yapsam yenir mi bilmiyorum. Oraya 9 10 gibi gelseler kahvaltı yapsalar. Öğlen yemeği de fazla olur mu. 2 3 saat oturup kalkarz dedi. Çay yanına biseyler yapip ardından kahve ile devam mı edeym yoksa yemek yapip çay mi vereym. Fikirlerinizi bekliyorum kızlar 

17 Cevaplar

0 oy
(9,204 puan) tarafından
Asla bu sıcakta yemek yapma yenmez :) kek poğaça kısır tarzı yapabilirsin 3 4 çeşit
(1,082 puan) tarafından
Evet bende oyle düşündm . Kısır ya da patates salatası pogca tuzlu kurabiye trilice elmalı kurabiye faln
(9,204 puan) tarafından
Aynen canm bide zaten kahvaltı yapıp gelecekmis 4 çeşitten fazlasına gerek bile yok
-Reklam-
0 oy
(1,798 puan) tarafından
Bence çay menüsü yap canım havalar sıcak soğuk tatlılar yapabilirsin 
(1,082 puan) tarafından
Evet canım trilice yapsam olur her halde demi
(1,798 puan) tarafından
Evet güzel olur
0 oy
(5,461 puan) tarafından
Bizim memlekette yemek mutlaka yapılır canım yani biz hemen birşeyler yaparız Allah ne verdiyse ondan sonra çayın yanına da kek kurabiye gibi şey yaparız ve demene göre de öğlen saati acikma ihtimali var 
0 oy
(800 puan) tarafından
Valla kişiden kişiye değişir tabiki ama gittiğim misafirlikte yemek yemegi hix sevmem çünkü öğlen ikindi vs o zaman aralığında yemek yeme alışkanlığım yok hele ki yazın hiç sevmem poğaça tatlı vs hem daha aparitif hem de daha uygun olur bence 
0 oy
tarafından
Geldiği gibi bı kahve yap.  Sonra çayın yanına bı tatlı bı tuzlu biseyler hazırla 
0 oy
tarafından
Bu sıcakta Yemek yenme, ya
0 oy
(8,965 puan) tarafından
Makarna salatası yap soğuk soğuk yanına da patatesli börek kurabiye parfe yap çok sıcak yemek ağar gelir
0 oy
(5,285 puan) tarafından
Mayın yanına doyurucu şeyler yap yemek yapma
0 oy
(15,168 puan) tarafından
Tabi ki çay menüsü hazırla . O saatte gelene o verilir  kahvaltı da yapacakları için 
0 oy
tarafından
Çaya geleceklermiş 

Börek 

Kısır 

Islak kek 

Kurabiye 

Rus salatası 

Yeter bence 
0 oy
(2,387 puan) tarafından
Hiç yemek yapma bence. Bu sıcakta yenmez. Şöyle güzel bi tatlı yap sütlü çikolatalı serin serin.  Yanına yoğurtlu bi salata yap. Birde börek tarzı bişey yap ohh mis 
0 oy
(645 puan) tarafından
Çay yanına kısır patates salatası poğaça kek ne kolayına gelirse 3 4 cesit yapman daha iyi olur sıcakta yemek yenmez canim bide kendisi de demiş caya gelcez diye 
0 oy
(2,474 puan) tarafından
Kisir menusu yap canim sicakta insanin cani biseyde istemiyor klasik kisir, rus salatasi ,  islak kek , borek yada pogaca 
0 oy
(1,016 puan) tarafından
Öğlen gelene çay ikram edilir Bı kurabiye bı sütlü tatlı bı börek bı salata yapın çayin yanında sohbet ile iyi gider.Sonra da kahve çikolata ikram edersiniz
0 oy
(12,954 puan) tarafından
Bence doyurucu çay menüsü olsun
0 oy
tarafından
Öğlen gelen misafire hiç bir zaman yemek yapmadım. O saatte yemek değil çay kahve filan içilir. Yemeğe gelmek isteyen akşama gelir bana. Aşırı kuralcıyımdır bu konuda. Akşam yemeğe gelen misafir de anca hafta sonu gelebilir. Hafta içi öğlen çay içmeye falan gelen gelir. 
0 oy
(40 puan) tarafından
istersen bi börek yapabilirsin

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 130 göst.
0 oy
4 cevap 161 göst.
11 Haziran 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Sevilay09 (155 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 244 göst.
+1 oy
9 cevap 464 göst.
11 Aralık 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Melek annesi 71 (1,750 puan) tarafından soruldu

379,364 soru

11,355,435 cevap

34,830 kullanıcı

...